Keresés

Részletes keresés

bandi137 Creative Commons License 2010.07.11 0 0 20
Haló! Jár erre valaki?

http://www.fotovilag.hu
Kzella Creative Commons License 2010.06.11 0 0 19
Oké, mail ment...
És azon az email címen, kérdezhetsz is...
Előzmény: zsebibabi07 (18)
zsebibabi07 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 18

Sziasztok!

 

Volna egy olyan kérdésem, hogy Photoshop programmal hogyan lehet embereken változásokat véghezvinni, vagyis különböző retusálásokat csinálni? Aki már csinált ilyesmit, szívesen venném, ha segítene nekem. Előre is köszi.

 

 

Kzella Creative Commons License 2010.04.08 0 0 17
Senki se néz be erre?
Mert kirakom a kedvencekből....
Leto__ Creative Commons License 2007.12.17 0 0 16
Itt megy egy jó alannyal Virtuális Tuning pályázat.

Nézzetek be.
Első 3 helyezett modellautót nyer..

jvt.hu
Leto__ Creative Commons License 2007.04.15 0 0 15
Ráirod:)
Vagy az nemjó?:)
Öcsi79 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 14

Sziasztok!

PS-ben hogy tudom rátenni egy kéápre az aktuális dátumot???

 

Köszi az ötleteket és a segítséget is!

 

Leto__ Creative Commons License 2007.02.18 0 0 13
Ezt csináltam nemrég.. Nem lett vmi jó. Bár nekem tetszik azér:)
s2000
Eredeti:
eredeti
Leto__ Creative Commons License 2007.01.12 0 0 12
Itt egy virtuál tuningoldal a haladóknak:D meg a kezdöknek is:D

Itt meg egy szép páldaa !!!!!:)
Százbolha Creative Commons License 2006.07.09 0 0 11
hopsz, asszem a másik PS topicba kellett volna...
Előzmény: Százbolha (10)
Százbolha Creative Commons License 2006.07.09 0 0 10

Kéne egy kis segítség.

Pixel értéktől függő áttetszőséget szeretnék létrehozni egy rétegen.

(Lehetne szelektív kijelőlés is)

 

Igy képzelném el.

 

1. Készítek egy új réteget, amely az eredeti 8 bites képnek csak az R csatornáját tartalmazza (lehetne RGB is, de igy egyszerübb a számok miatt

 

2. olyan kijelőlést vagy átlátszóságot szeretnék elérni ahol a kijelőlés vagy átlátszóság maximális 0-127 képpont értékek mellett és 128-255 között folymatosan csökken az átlátszóság vagy a kijelöltség mértéke.

 

***

 

Az még szebb lenne ha valami hisztogram szerű görbével tudnám beállítani 0-255 tartományban, hogy pixel érték és az átlátszóság/kijelölés kapcsolata milyen legyen.

 

 

Kösz elöre is a tippeket!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_gram_ Creative Commons License 2005.12.21 0 0 9
csepp brushes:
http://www.gram.hu/brushes/?f=drops.rar
F14A Tomcat Creative Commons License 2001.08.18 0 0 8
WideMagic: Szomorú, de a progin belül én se találtam rá megoldást. Nálam (WinME) bejött, hogy az alapértelmezett nyelv (ország) a Hungary, igy a CE az alapértelmezett karakterkészlet, és nem a Western. Legegyszerűbb megoldásként azt tudom javasolni, hogy régebbi (csak CE-s) fontokat telepits a FONTS könyvtárba. A PS akkor ezeket külön fogja látni (és használni is)... Igy remélhatőleg megoldódik a probléma.

syrius: Egy ideje már használom a PS 6-ot, részemről annyi csak a megjegyzés: szép, szép, jó, jó, de ANNYIVAL nem, hogy ezért bárki is törje magát!
Alpha channel - ritka felhasználási terület! Egy "maszk" segitségével ezáltal a kép egyes részei bizonyos programok számára (elsősorban kép- és video editorok) átlátszóvá (trasparency) tehetők egy 8 bites skálával meghatározott mértékben. Nagyjából hasonlóképp működik mint a weben használatos GIF transparency, de itt egy kiválasztott szin "lukad" az alphanal pedig területeket lehet KÜLÖN kijelölni, melyek félig-meddig vagy teljesen átlátszóak lesznek.

Poggyász Creative Commons License 2001.08.17 0 0 7
Ha már Paint Shop-ról van szó...
Meg tudná mondani nekem valaki hogy hogy lehetne két fotót "átúsztatni" egymásba? Ezt úgy értem hogy pl. a kész kép bal szélén az első 100%-os a másik 0%, a jobb szélen pedig a második 100%. A kettő között pedig folyamatosan menne át egyik kép a másikba. Remélem érthető :)
Azt sejtem hogy kell csinálni egy maszkot, ami egy FF kép színátmenettel, de a konkrét megvalósítás valahogy nem megy. Előre is kösz.
Előzmény: drotmalac (6)
drotmalac Creative Commons License 2000.11.01 0 0 6
Nemtom ti hogy vagytok vele,de nekem sokkal jobban bejön a Paint Shop.
Be lehet illeszteni az összes Adobe plugint,sokkal kezelhetöbb, konfigurálhatóbb, testreszabhatóbb, masking, layering, minden van benne.Darabokra lehet szedni, ki lehet cserélni minden eredeti sample-t ill. végtelenül lehet továbbővíteni.

Ráadásul tud annyit mint az adobe.Meg Animation Shop is van benne és batch tipusú formátumkonvertálás.
A szövegbevitel is könnyebben kezelhető.Ja és az egészb progi sokkal gyorsabb.

syrius Creative Commons License 2000.10.31 0 0 5
Csak annyit nem vagyok egy számítogépes guru (most pl. a hosszú o veszett el) de imádom a Photoshopot. Ha már van ez a topic, ne hagyjuk elsüllyedni, írjunk rüla ki mit szeret, nem szeret benne, milyen felfedezéseket tett. Gondolom a számtalan filter mellett a többi menü is tartogat meglepetéseket a nem profik számára. Tehát hajrá Pshop. Elsőként ki mit tud a 6.0-rolÓ
Na hogy ez az ó hogy került a kérdőjel helyére azt se tudom.
Másrészt mik a legmenőbb plug in-ek No persze KPT és társai mellett.
És szégyenemre egy kis magyarázatot szívesen vennék a sokat emlegetett alpha channelről.
Köszi.
WideMagic Creative Commons License 2000.10.12 0 0 4
blr!

Hogy lehet akkor ha PhotoShop 4 -est telepitek akkor az tudja kezelni az összes betűt, minden féle összeállitásban.
(Photoshop 4 nekem nem jó, mert a szöveget nem tudja kezelni layerként, csak bitmapként.)
Tehát valahogyan csak lehetséges a világon létező összes betűvel irni PhotoShop 5 -ben. Továbbra is az a kérdésem hogyan lehet előcsalogatni.

Előzmény: blr (2)
WideMagic Creative Commons License 2000.10.12 0 0 3
Itt egy regisztrációs kód:
PWW400R7106337-339
Előzmény: Abszolút Nulla (1)
blr Creative Commons License 2000.10.11 0 0 2
Egyszerű válasz: sehogy. A Photoshop nem támogatja a Unicode használatát.
No, örök hála?
Előzmény: WideMagic (-)
Abszolút Nulla Creative Commons License 2000.10.07 0 0 1
Most nincs itt a Ph., de majd megnézem, nem tűnik olyan egetverő problémának (bár a végén lehet hogy nagyon beégek:-)).
Aztat nem tuggya valaki, Ph. 5.5 trialhoz hol lehet letölteni cracket? Screen capture-rel áthidalhatók a probléma, de azé jó lenne, ha lehetne menteni.:-)
zakka Creative Commons License 2000.10.06 0 0 0
Sosem nulláztam még, valamikor el kell kezdeni. :)
Egyébként a problémával – mint PS-felhasználó – találkoztam eleget. Photoshopon belüli megoldással még nem.

Zakka

WideMagic Creative Commons License 2000.10.06 0 0 topiknyitó
Hi, Mindenki!

Ime itt egy fogós kérdés Photoshop 5 és ettől nagyobb verziószámú felhasználók részére.
Hogyan lehet beállitani a kódlapok használatát Photoshop-ban, értem ezalatt, pl. Arial betűtipus alapértelmezésben nyugati betükészletet használ én pedig közép-európait szeretnék beállitani.
Továbbá hogyan kezeli a Photoshop az unicode rendszert a betütipusok kiválasztásakor.
Segitő ember örök hálára kötelez.

Üdv. mindenkinek

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!