Keresés

Részletes keresés

Mumu Creative Commons License 2004.08.12 0 0 52

Tudom.

Minden OK

Előzmény: Zs Zs (51)
Zs Zs Creative Commons License 2004.08.10 0 0 51
Közelednek az álláspontok :)
Szerintem a komolyságot nem bántja az, ha valamit egy kicsit kicsvarunk, nevetünk rajta, és utána továbbmegyünk.
De ha gondolod, akkor legközelebb kihagyom az ilyeneket.
Egyébként nemhogy beleolvastam a topicba, de ha emlékszel rá, valamikor az első válaszolók között voltam.
Előzmény: Mumu (50)
Mumu Creative Commons License 2004.08.10 0 0 50

Amit leirtal Magadrol az tiszta dolog es szinte 0100%-osan sajat velemenyem is.

A textusodbol nem vehetem ki hogy nem egy kalondozo suhanc/bakfis vagy ,mert viccnek nem vehetem hiszen mi egy komoly temaju topik vagyunk,ha beleolvastal volna megerteted volna.
Neha az ember azt hiszi hogy a masik bizonyos szavaknak ugyanazt az ertelmet  adja mint o maga.

Minden jo ha vege jo.

A budhistak szerinbt is minden az ut a Dharma ,a cel maga a beolvadas  ha akarod maskep a semmi,a Nirvana. Az uton kell mindent megtudjunk es igy magunknak eloidezni az onmegelegedest.
Konzekvensen a kerdesre valszolva teaht a Te (es reszben az en magyarazatom szerint is :a paradicsom az uton van a megsemisules fele... 

Előzmény: Zs Zs (49)
Zs Zs Creative Commons License 2004.08.10 0 0 49
Szerintem abszolút nem érted, hogy mire gondoltam.
Elhiszem, hogy komolyan goldotad, amit írtál, csak pont ebből látom, hogy teljesen elment melletted, amit én üzentem.
Egyszerűen arról van szó, hogy én már túl vagyok azon, hogy keressem a paradicsomot, és hajlandó vagyok kompromisszumokat kötni. Ha valami nem jó, vagy nem úgy alakul, ahogy én szeretném, akkor megkeresem azt az érvet, amivel meggyőzöm magam arról, hogy ez nekem valamiért csak jó lesz.
Ami az elesetteket illeti: a rászorulókon segítek tőlem telhetően. Nem egy ember van, aki nekem sírja el a panaszait. Amit viszont nem bírok elviselni, az az önsajnálat. Ha erre értetted azt, hogy kérges vagyok, ám legyen.
Nem széplelkű szenvelgésre van szükség sehol, hanem megoldásra.
Tudom, honnan jövök, és hogy hol van a célom. Talán soha nem érem el a tetjét a hegynek, amire fel akarok mászni, de ott vagyok az ösvényen, és rakosgatom egymás után a lábaimat.
Egy helyzetből fakadó iróniát pedig végképp nem kell ekkora erkölcsi kérdésnek tekinteni. Mondhatnám: vicc volt.
Előzmény: Mumu (48)
Mumu Creative Commons License 2004.08.10 0 0 48

Huha de erzekeny vagy.Meg abba a periodusba lehetsz mikor nem akarsz elerzekenyulni a megesetteken,elegansnak tartod a trivialitas beepiteset hogy kicsinyitsed a dolgok melyseget...

Nos,batorsag,vedd Magadat komolyan es probald meg hogy valami torvenyeseget (sajat lenyed torvenyeseget) keressd eddigi eletedbe,hogy jol meg ertsd honnan josz es hogy kevesebbet hibazz a jovo utadon.

Ez nagyon pathosszerunek  tunnik de ha elhiszed hogy komolyan irom,talan meg erted mirre gondolok..

-:))

Igaz hogy a pisilesnek is meg van a paradicsomi oldala,a felszabadultsag erzese (prostata,gefallig ?) de ugye nem arra akarod leertekelni sajat boldogsagodat ?

Előzmény: Zs Zs (46)
Mumu Creative Commons License 2004.08.10 0 0 47

Azt erzem (nem titok tobb kozos topikba veszunk resszt) hogy most eppen egy nehez periodusodat probalod uralni.

Ugy hiszem atfogalmazasok jovokereses is benne van.

Biztos vagyok hogy a Te bolcsesegeddel,konyortelen onkritikaddal (halistenek) sikerul is...

A mi korunkba a paradicsom a harmonia,nyugalom,onelegedetseg ha jogos.

Aztan,peldaul nalam,az ujabb eletbolcsesegek fenyeben az ateltek megmagyarazasa,szisztembe  emelese...

Most hianyzik Rosszcsont,a volt titkarnom,mert a megirt konyv mellett most szemelyesebb visszatekintest is kesz lennek irni..inkabb sajat hasznalatra (ugy ahogy valakiet enmarolvastam).

 

Előzmény: Boszorka (45)
Zs Zs Creative Commons License 2004.08.09 0 0 46
Csak addig lenne boldogság, amíg nem jön rád először a pisilés :)
Egyébként szerintem minden viszonyítás kérdése. És valamiért minden dolog jó... persze lehet, hogy én vagyok az idealista. Mondjuk azért én is jól kétségbe tudok ám esni :)
Előzmény: Boszorka (45)
Boszorka Creative Commons License 2004.08.09 0 0 45

Nos hogy hol? Arra csak az a közhely jut eszembe, hogy mindenütt jó de legjobb sehol.:-(

És hogyan? Az nagyon is hangulatfüggő, legalább is nálam. Nem hiszem, hogy létezik olyan aki valahol mindig egyenletesen jól tudja érezni magát. Tudod az élet olyan mint az óriáskerék (a Práterben) hol fent hol lent. Talán az lenne a boldogság ha egyszer megállna fent és úgy maradna, na de ez lehetetlen.:-(((

Előzmény: Mumu (44)
Mumu Creative Commons License 2004.08.09 0 0 44

Felhoznam a topikot mert nem hiszem hogy nincsenek olyanok akik a maguk paradicsomat,idealis szellemi vagy testi helyet nem keresnek...es nem irnak meg nekunk is.

Maskep:

Hogyan akarsz boldog lenni ?

Miben latnad boldogsagodat ?

Mumu Creative Commons License 2004.04.23 0 0 43
Otven szazalek sok
Előzmény: Boszorka (42)
Boszorka Creative Commons License 2004.04.22 0 0 42
Az esély fifty-fifty, ma szép idő volt, ilyenkor azt mondom, hogy egyáltalán nem biztos, aztán ha rossz lesz a hangulatom....., akkor is igyekszem nem gondolni rá.:-)
Előzmény: Mumu (41)
Mumu Creative Commons License 2004.04.22 0 0 41
legtobbunknel szepen alernal.Bar az idos koral az erzesek nem lesznek olyan szenzaciosan atutok.A paradicsom inkabb kellemesebb mint kitoro elmeny ,a pokol meg egy kicsit szelidebb .Nem ?Persze a pokoltol varhatjuk hogy ove az utolso fazis.
Előzmény: Boszorka (39)
Mumu Creative Commons License 2004.04.22 0 0 40
Koszonom Neked es Boszinak hogy felhoztattok a topicot,mindjart gratulalok is Neked hogy abban elsz.Ket ev mar hosszuido,ha unalom fele tendalna mar eszrevetted volna.Mit lehet kivani ? Maradj ott.
Előzmény: Zs Zs (38)
Boszorka Creative Commons License 2004.04.21 0 0 39
Szvsz a paradicsom nem egy hely hanem egy érzés. És mint olyan sajnos nem örök. Az élet sok kis paradicsomból és legalább ugyanannyi füstölgő pokolból áll. Szerencse dolga, hogy kinek melyikből mennyi jut.
Előzmény: Mumu (24)
Zs Zs Creative Commons License 2004.04.21 0 0 38
Hű, de régen írtam ide! Mumu, jelentem,megvan a paradicsom :)
Két éve ittélek benne,és a világ legboldogabb embere vagyok! Remélem, Veled is minden rendben!
sallustius Creative Commons License 2000.04.19 0 0 37
Mumu Creative Commons License 2000.04.14 0 0 36
Kedveseim,aki tud a 33.hozzaszolason megemlitett talalkozasra jonni velem es tarsainkkal kerlek jelentkezetek a torzsasztalon e celbolmegnyitott topicba.Szeretettel varlak benneteket.
Mumu Creative Commons License 2000.04.06 0 0 35
Koszonom zsoltu kedvesegedet.Bar megjottem mar egy hete,kicsereltem az egesz gepet,ma irok eloszor.Udv.
Mumu Creative Commons License 2000.03.15 0 0 32
Kedves tarsaim,marcius 28-ig Franciaroszagba vagyok,kerlek tartjatok fent a topicot.
Mar most hogy aki akar beirhassa a kalendariumaba jelentem,ha nem jonne semmi kozbe,meghivlak a tobbi Mumu topictarsainkal egyetembe ,pentek majus 5-re 15,3o es 18 ora kozott(enny idore bereltem a helyiseget)a pesti Bagolyvarba(Gundel oldalaba) egy nagyiozsinara:kave,kakao,tea,almas es turos pite,szoda viz.
micu Creative Commons License 2000.03.15 0 0 31
Őszintén szólva, én első körben kapásból a zöldségesre asszociáltam ;-). De komoly(abb)ra fordítva a szót, a paradicsom csakúgy mint a pokol benned van. Az, hogy melyik kerül fölénybe, az függ a pillanatnyi lelkiállapottól. Nálam egyébként általában sem pokol, sem paradicsom nemigen szokott előfordulni, én csak ülök a kis gépem előtt és elvagyok mint a befőtt...

Üdv:Micu

Dr.Brain Creative Commons License 2000.03.14 0 0 29
Nem erre van, az biztos!

Dr.B

Som-Som Creative Commons License 2000.03.14 0 0 27
Igen, én is inkább ideig-óráig tartó állapotnak tartom a paradicsomot. Lelki állapotnak, amiből egyszercsak visszahullunk mindennapi szaros kis problémáinkba. Legalábbis én akkor vagyok ebben a kivételes állapotban, amikor megszabadulok a mindennapi zaklató problémáimtól. Kivételes állapot, hiszen ha a paradicsomi állapot hosszan tartana, akkor az ott fellépő apró problémák jelentenék az állandó zavaró ingereket. Kis játék, sport, könyv vagy egy film is alkalmas lehet arra, hogy elrepüljek a világunkból egy másikba, magam rövid időre mögött hagyva minden mást. Barátnőm kissé meg is lepődött, amikor egyik hétvégén a fal felé fordítottam az órát, a következő hétvégén már maga iktatta ki a mindennapi terroristánkat.
Mumu Creative Commons License 2000.03.14 0 0 26
Nincs valami rosszabb mint egy megvalosult alom(nem pontos idezet Toled kedves zsoltu).Ez annyira jo fogalmazas olyan eros paradoxon hogy kenytelen vagyok megjegyezni...
Ismerek itt Mo-n egy allamjogasz tanart, jogi rendszerunk egyik valobban brilliorozo atyat,aki eladna a nagyanyat is egy jo paradoxenert.Ennek vannak aztan nyomai is a jogrendszerunkbe....
Mindern mellett elfogadom megjegyzesedet.Aludj jol.
Mumu Creative Commons License 2000.03.14 0 0 24
Kedves zsoltu,igen az en paradicsom fogalmam(nem biztos hogy a szemelyes paradicsomom is) egy kis ontevekenyseget is feltetelez:,armint hogy az nem egy percig tart hanem ha mar itt van akkor egy bizonyos szemelyes hozzajarulas kell megtartani azt,vedeni es eltavolitani azokat az esetleges elemeket amelyek rontananak vagy eltuntetnek a paradicsomt.
A Te fogalmazasodba a paradicsom egy cel az ut hozza lehetseges es fontos.Maskwepen is megfogalmazod,egy elerhetetlen celnak is,alomnak.Ebben eloszor kaplak rajta hogy peszimistabb vagy mint en(ez nagy kunst).Vagy eppen igenyesebb vagy ,ki tudja.
A topic cime mint tudod ironikus,olyan hogy az emberek ugy targyaljak ezt(lasd naiv romaniai menekulteket az alom fele uton ami szamukra akkor az USA-ban jutas volt) mint egy konkret helyet.Keresik es nekunk is felteszik a kerdest hogy lehet oda foldrajzilag oda erni mintegy feltetelezve hogy mi is azt ertjuk alatta mint ok,hogy lenne egy egyetemes paradicsom...
Mumu Creative Commons License 2000.03.14 0 0 22
Orulok en is neked kedves zsoltu.Jol fogalmazod meg a Te paradicsomodat.Csokis torteneten meghatodtam,szobiszorp is ezt tartja annak a hazat,az otthont.Tehat a megszokotat,a veszelytelent.ZsZs majd megtalalja ha elotte mar megfogalmazhatta az o paradicsomat,fontos hogy az eddigi elveszetekbol tanuljon.
Ha megengeditek akkor ujra fogalmazom az enyemet:az a hely,allapot amikor minden fontos elvarasomat tokeletesen teljesitve erzem,es nem akarok tobbet mint megtartani ezt az allapotot.
Szoval arra menjetek a paradicsom fele.Joejszakat.
Csokis2 Creative Commons License 2000.03.14 0 0 21
Gondoltam benezek ide, mert egy "Mumu-topicba" altalaban erdemes benezni. Es lon. Szoval nekem itt van. Illetve nem biztos, hogy itt van, de csak itt lehet(ne). Itt vannak a barataim, a rokonaim, hol a feneben lehetne mashol. Gobbi Hilda mondta egyszer, hogy neki a haza azt jelenti, hogy itt soha nem halhatna ehen. Mindig lenne egy barat, vagy ismeros, akihez fel lehetne este ugrani, akitol kaphatna egy tanyer meleg levest. Ezt pedig egyetlen mas orszagban sem tudna megtenni. Hogy magamhoz huen ne legyek tul komoly:
A kis vakondot eloszor hozza fel anyukaja a felszinre. A kolyok korulnez, es megkerdezi:
- Mi ez a joszagu, zold dolog itt korulottunk?
- Ez a fu kisfiam.
- Es mi az a szep kek felettunk, azokkal a feher foltokkal?
- Az az eg es a baranyfelhok, kicsim.
- Es mi az a nagy, sarga, ami olyan jol melegit?
- Az a napocska, dragam?
- Es mami, ha itt ilyen szep, akkor miert elunk mi a fold alatt, ahol sotet van, hideg es budos?
- Mert az a hazank.
szobiszörp Creative Commons License 2000.03.13 0 0 20
kedves Mumu!

- hogy mivégben vagyunk a világban? hát hogy valahol otthon legyünk benne! - id: T.Á. ( általam tisztelt földid mondja)
szerintem a paradicsom otthon van! legalábbis ott kell lennie. ha nem így van, az baj!

Előzmény: Mumu (17)
Zs Zs Creative Commons License 2000.03.13 0 0 18
Nem tudom, hol a apradicsom. Csak azt tudom, hogy hol volt... Mindig csak akkor veszem észre, hogy ez is egy kis darabka boldogság volt, amikor már nincsen...
Van egy olyan érzésem, hogy valami ilyesmi történik a kiűzetésnél is. Mindig csak a kapuból (talán a Tiedből, Mumus) visszafordulva látjuk, hogy honnan zavartak ki valamilyen számunkra bagatellnek tűnő apróság miatt.
Mumu Creative Commons License 2000.03.13 0 0 17
Elsonek Dorianak megkoszonom szep szavait.Hazudnek ha azt mondanam nem esnek jol.Tenyleg nagyon nagyon sokat eltem at es meg erdekesebb is volt az eletem mint itt leirtam,mert olyan emberekel hozott foleg a palyamon keresztul ossze az elet akikrol nem irhatok mert nincs ra beleegyezes.Ezert vagyok itt hogy idosebben legalabb egy kicsit hgasznos legyek.
Se rablohalnak se Som-Som nak nem tudok ellentmondani,annyira sajat szavaimat ismerem fel abban amit mondtok.Nem tesz jot a topicnak(nincs vita) de igy van.Az alarcot en sem birom,faraszt a konvencio pont ugy mint titeket de engem legalabb 5o eve a 64 bol amit mar elek.
Hogy ramismerjetek lemasolom ide versemet amely ide paszol ( megjelent 1992-ben a kotetemben):
LELKI KLINIKA:UTALOM
Utalom
a macskalepest,
a finom szot
mely
betakar,
a velt nagyvonalusagot
mely
reszleteket
nem akar,
az elokeszitest,
a kegyest,
a sertodottseget,
a begyest,
az igazatadast
kovetkezmeny
nelkul,
az egyutterzo sohajt
mely
gorcsbe kekul,
a sikon
es terben
mozgatast,
a feherre mosast

...

Utalom,
ha nem vesznek
igaz
Embernek.

Som-Som Creative Commons License 2000.03.13 0 0 16
Kedves Mumu! Azért tettem hozzá, hogy gyenge volt a poén, mert nem tartottam méltónak a témanyitódhoz.

Amit a kérdésedre válaszolnék, azt már te is leírtad: "A paradicsom ott van ahol azt erzed." Talán csak azt a nyilvánvaló kiegészítést fűzném hozzá, hogy az, hogy ki mit érez paradicsomnak, az az egyén múltjától és személyiségétől függ. Van, aki alulról indul, nagyon gazdag és befolyásos lesz, de az élete a még nagyobb hatalomért vívott harc marad, sohasem jut el az élet élvezetéig. Van olyan is, aki csak a Moszkva térig jut el, de ezzel a családja életkörülményein annyit tud javítani, hogy boldognak érezi tőle magát.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!