Keresés

Részletes keresés

psmith Creative Commons License 1999.07.02 0 0 12
Kellett nekem kijavítani mást :))))))))
természetesen
oszcén=obszcén
Előzmény: psmith (11)
psmith Creative Commons License 1999.07.02 0 0 11
Alfréd,
bocs, de ha már másolsz:
>obszcén lat szeméremsértő, durván illetlen, trágár
"oszcén lat szeméremsértő, durván illemtelen, trágár"
Előzmény: Alfred (8)
Arghonaut 2 Creative Commons License 1999.07.02 0 0 10
Obszcén az, aki két különböző színű sportzoknit húz a keringőhöz.
Újlaki Creative Commons License 1999.07.02 0 0 9
Köszönöm a pontos meghatározást.

Akkor a témanyitó hozzászólás stimmel.

Előzmény: Alfred (8)
Alfred Creative Commons License 1999.07.02 0 0 8
"Obszcén... Mit jelent ez a szó?"
obszcén lat szeméremsértő, durván illetlen, trágár

Bakos: Idegen szavak, 1994

Tova Szilárd Creative Commons License 1999.07.01 0 0 7
valószínűleg csak okoskodás,
de az etimológiáját a szcénával érzem összefüggőnek.
ab-scena, azaz kb. "nem színpadra való", "nem nyilvánosság elé való".
Előzmény: Újlaki (-)
Csülök Creative Commons License 1999.07.01 0 0 6
A kifejezés németből ferdült magyarra. A derék német polgár, a 10. jól sikerült menet után így kiáltott fel:
"Oops, zehn!"
Bocs...
E. Tamás Creative Commons License 1999.07.01 0 0 5
hmmm...
Nem mindegyik egyházi személy ilyen fárasztó, de egy ejnye-bejnyét megérdemel a hanyag iskolába járásért. (bocs topic gazda!)
Némelyik pap kijelentése is lehet obszcén, például szélsőséges elemek szerint.

E. Tamás

E. Tamás

Előzmény: Pepin (4)
Pepin Creative Commons License 1999.07.01 0 0 4
Ha tudnád...

Bár már szerintem a törzsasztalban is megírtam, de akkor is a beszélgetésünk legnagyobb sztorija az volt, amikor végképp el akartam intézni a tisztelendőt.
Szolídan megkérdeztem tőle, hogy ugyan miért van villámhárító a templomon?

Vártam, hogy megértse a kérdés mélységét...

De egyből válaszolt. Valami mittudoménmilyen számú rendelet szerint bizonyos magasságot meghaladó épületekre kötelezően villámhárítót kell szerelni.
Le kellett volna fényképezni, hogy milyen képet vágtam ezek után.

Ui1.: Egyébként marhára élveztem ezeket a beszélgetéseket. Ritka az, amikor tudni, hogy a másik teljesen őszinte, és te is az lehetsz. Kiragadott példa: megkérdeztem, hogy hogyan viszonyul a Chardin-féle Isten-elképzeléshez, amely hozzám közelebb állt, mint a hivatalos római-katolikus, és ismereteim szerint valamelyik zsinat el is fogadta Chardin elképzeléseit. Vakarta egy ideig a fejét, majd beismerte, hogy teológián Chardin-nél mindig elaludt, ezért nem tud érdemben válaszolni.:-)
Ja, és mint írtam, nem plébános volt, hanem esperes, ami állítólag már komoly rang.

Ui2.: Elnézést, hogy topicnyitás után rögtön off-topicolok, de olyan jól esett..

Előzmény: E. Tamás (3)
E. Tamás Creative Commons License 1999.07.01 0 0 3
Pepin!
micsoda sztory... bár pappal már én is vitatkoztam, de az a munkámból adódott. Igen, vállaljuk vagy féljünk attól amit mondtunk?
Ezzel az erővel bármi lehet obszcén vagy nem az. Az állatok ellése, ha nézed, vagy a hangyák cipekedése, vagy bármi az életben, vagy éppen semmi. attól függ milyen és kinek a szemszögéből nézzük.

Újlaki!
Egyetértek.

E. Tamás

Pepin Creative Commons License 1999.07.01 0 0 2
Te provokálsz! :-))

Mindenféle kommentár nélkül elmesélek egy sztorit.
Lehet, hogy már írtam itt-ott, valamikor egy kicsi bakonyi faluban laktam, ott születtek a gyerekeim. Nekem ugyan eszembe nem jutott, hogy megkereszteltessem őket - ez azt hiszem egy külön topic lehetne -, de a szülők magukon kívül voltak. Na, jó, elmenten az espereshez. Viszonylag hamar kiderült, hogy van némi alapom a kereszténységből, tehát nem lett volna értelme kondícionáló tanfolyamokra járnom. Megegyeztünk a tisztelendővel, hogy hol nála, hol nálam összejövünk egy-egy eszmecserére, tisztázandó a tisztázandókat.
Aztán egyszer eljutottunk a tízparancsolatig, és itt lett igazán groteszk a dolog. Ugye, paráználkodás. Az esperes nyíltan nekemugrott, hogy őszintén ismerjem be, mit tartok annak. Mivel beszélgetéseink tényleg őszinték voltak, nem vacakoltam, azt mondtam neki, hogy számomra az a paráználkodás, ha valaki olyant csinál, ami más számára - és ez nem feltétlenül a partner -, kellemetlen. Tehát ha a feleségemet nem zavarja, hogy a főtéren a lovasszobor tetején szeretkezem a szeretőmmel - és persze őt sem -, akkor az nem paráználkodás.
Na, jó kis vita lett belőle, végül abban maradtunk, hogy ha meg szeretném kereszteltetni a gyereket, akkor ezt a nézetemet hivatalosan meg kell majd gyónnom.

A gyerekek még nincsennek megkeresztelve.

No, szóval max. egyetértés abban, hogy az obszcén fogalom magyarázatát nem a szex körül kell keresni, mint ahogy a paráználkodás is sokkal inkább lelki kategória, mint testi.

Előzmény: Újlaki (-)
Újlaki Creative Commons License 1999.07.01 0 0 1
Köszönet érte. A nullásozás obszcén dolog.
Előzmény: E. Tamás (0)
E. Tamás Creative Commons License 1999.07.01 0 0 0
Érdekes amit írtál, de bocs, nem akartam hozzászólni, csak megkíméllek a nullásozóktól! Ha lesz véleményem írok.
E. Tamás
Újlaki Creative Commons License 1999.07.01 0 0 topiknyitó
Annyi manapság a tévhit, a magától értetődő áligazság. Mit is jelent az a szó, hogy obszcén?

Egyik olvasatát Cynbe's Obscenity Page oldalon találtam meg. Nyers fordításban a következőt mondja:

Úgy hiszem, ezek maguktól értetődő igazságok:

A meztelenség nem obszcén. Az emberi test tökéletesen normális, természetes és egészséges, akár takarja ruha, akár nem.

A szex nem obszcén. A szeretkezés ugyancsak tökéletesen normális, természetes és egészséges.

A Pentagon költségvetése obszcén. A nemzet készpénzfeleslegének 70%-át professzionális gyilkosok toborzására és felszerelésére elkölteni nem normális, nem természetes és nem egészséges.

A tömeges gyilkosság, és ennek bemutatása obszcén. A gyilkosság nem normális, természetes és egészséges módja a viták megoldásának.

A fegyverek obszcének. A gyilkos erő alkalmazása nem normális, természetes és egészséges egyetlen társadalomban sem.

A kiskorú gyermekeket vasárnapi iskolába járatni obszcén. Ósdi törzsi babonákkal árasztani el az ellenálláshoz még túl fiatal, függő, tudatlan és védtelen fejeket minden másnál alávalóbb dolog.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!