Keresés

Részletes keresés

Monthy Creative Commons License 1999.02.08 0 0 14
Nane hozzászállásából a "okosszép vagyok és jó a mellem, hogy lehet engem egy gusztustalan féregcsigához hasonlítani fujj" attitűdöt vettem ki. De már hogy ne lehetne, amikor Nane és a csiga is egy egy földi élőlény. Nem több és nem kevesebb. (najó, a csiga biszex).

Sicc Honnan veszed hogy az evolúció nem bizonyított? Mondtad ezt az tanároknak is, akik az egyetemen tanítanak? Már hogyne lenne bizonyított az evolúció. Persze lehet nem hinni benne.

Monthy
Robzon Creative Commons License 1999.02.07 0 0 11
NaNe!
Szerintem az ember külön kategóriaként kezelése szűklátókörűség, semmi más. Viszont ha végre felismerjük, hogy a bioszféra része vagyunk (nem az ura, inkább a rákfenéje) akkor érdekes kérdések merülnek fel az állati jogokkal kapcsolatban. Ez a megdöbbentő nagyképűség, amivel az ember kezeli az állatvilágot, ráadásul megtámogatást nyer a keresztény vallás által.
Előzmény: NaNe (5)
Robzon Creative Commons License 1999.02.07 0 0 10
Monthy!
Szerintem nevetnek az állatok. A csimpánzok mindenképp, igaz inkább a 'segreesős' poénokat díjazzák, mint a fanyar angol humort. Én megesküdnék, hogy néha a kutyám is röhög.
Előzmény: Monthy (1)
Papírzsebkendő Creative Commons License 1999.02.07 0 0 9
Csányi Vilmos szerint a technikai intelligencia különbözteti meg az embert az állattól. És a nőket?
Vera Creative Commons License 1999.02.07 0 0 8
Kösz a hozzászólásokat, kár, hogy nem voltunk on-line. Tartsatok velünk máskor is!
Jó éjszakát!
Sicc- Creative Commons License 1999.02.06 0 0 7
Miért kezelik az evolúciót tényként, mikor egyáltalán nem bizonyított. Jelenleg csupán fikció, ami naponta nyeri és veszti el bizonyítékait.

Sicc
Előzmény: Vera (-)
Sicc- Creative Commons License 1999.02.06 0 0 6
Nekem pld. az uszonyomhoz képest sokkal nagyobb agyam van, mint a delfinnek a saját testtömegéhez képest.
.. Semmit nem bizonyítanak ezek az összehasonlítások, de érdekesnek érdekes.

Sicc-
Előzmény: Vera (-)
NaNe Creative Commons License 1999.02.06 0 0 5
Hali !

Szerintem feleseleges az állatokat az emberhez hasonlítani. Pontosabban _mást_ az emberhez.
Az ember nem egy nagyon intelligens állat, aki a törzsfejlődés sorá, sok-sok millió évek alatt, meg blablabla ..., hanem ember.

NaNe
Előzmény: Vera (-)
Pucros Mackó Creative Commons License 1999.02.06 0 0 4
Bizonyos vagyok benne, hogy a sünik számára éppilyen érdekes kérdés, hogy mi választja el a sünöket az állatoktól. A legújabb kutatások fényében már ők is egészen másképp látják a helyzetüket: kiderült, hogy az emberek hímjei borotválkozás után néhány nappal szintén tüskeszerű képleteket növesztenek szájnyílásuk környékén. Természetesen ezek nem különösebben nevezhetők tüskéknek abban az értelemben, ahogy a tüske a sünt az állattól megkülönbözteti, de ahhoz feltétlenül elegendőek, hogy megingassák azt az évmilliós dogmát, mely szerint a sün egyedüliként emelkedett ki az állatvilágból. Hol húzodok tehát a határvonal az állati és a sün-i tüske között? Egyáltalán, mi az a tüske?
Előzmény: Vera (-)
Pucros Mackó Creative Commons License 1999.02.06 0 0 3
Határ nem húzódik, hacsak a pökhendiség nem az. Az ember egy állatfaj, rendes helye van neki a rendszertanban. Egy beképzelt majom :-)
Sajnos elég értelmes, így rettenetes kárt tud okozni. Ebből gondolja, hogy magasabbrendű a többi állatnál, nem szokott gondolkodni azon, hogy miért nem mondjuk alacsonyabbrendű - ez éppoly megalapozott feltevés volna.

Pedig vannak csakugyan felsőbbrendű emberek is: ők azok, akik szerint baromság az egész alsóbbrendű-felsőbbrendű szereposztás. Ők pontosan tudják, hogy ilyesmit csak azok találnak ki, akik valamiért szeretnének lenézni a másmilyenekre. Akik felsőbbrendűznek (meg alsóbbrendűznek, szóval ilyen kategóriákat találnak ki), mindig a "felsőbbrendűek" közé tartoznak a maguk által felállított ismérvek alapján - mit tesz a véletlen!
Na nézd csak, nem felsőbbrendű vagyok én is, merthogy baromságnak tartom az egészet? Vagy mégse? (kicsit bizonytalan vagyok mostanság)
Alfred Creative Commons License 1999.02.06 0 0 2
A dolog valahogy olyan, mint a csillagászat: egy ideig úgy volt, hogy a föld a központ és minden körülötte forog.
Most talán az állatvilággal kapcsolatban kell gyökeresen megváltoztatnunk a felfogásunkat, nem az állatok egy-egy megnyilvánulása hasonlít az egyedül értelmes emberre, hanem az ember viselkedik oly sokszor "természetesen", viselkedik úgy mint bármelyik állat.
Hisz' az ember is csak egy állat a sok közül, itt a földön.
Monthy Creative Commons License 1999.02.05 0 0 1
Azt, hogy az ember egyedi és mindenekfelettálló csak a buták hiszik. Az ember a legértelmesebb állat és ezáltal erősebb az összes többi földi fajnál. Annyira viszont nem értelmes, hogy belássa azzal hogy mindenkit leigázott nem lett több, csak más.
Persze vannak különbségek ember és állat között, mint ahogy vannak különbségek egy tengeri csillag és egy hegyvidéki gorilla között is.

Én viszont attól tartok elöbb utóbb ezek a különbségek el fognak tünni. Ugyanis nem lesznek állatok a földön, akikkel öszehasonlítgathatjuk magunkat.

Persze ha ez nektek jól esik, kell a magabiztosságotokhoz, akkor mondogassátok továbbra is hogy az ember mindenek felett áll.

Monthy

ps Ebben a kérdéskörben engem a humorérzék és a nevetés izgat a legjobban. Mi az hogy nevetés? Az állatok is nevetnek?
Monthy Creative Commons License 1999.02.05 0 0 0
Azt, hogy az ember egyedi és mindenekfelettálló csak a buták hiszik. Az ember a legértelmesebb állat és ezáltal erősebb az összes többi földi fajnál. Annyira viszont nem értelmes, hogy belássa azzal hogy mindenkit leigázott nem lett több, csak más.
Persze vannak különbségek ember és állat között, mint ahogy vannak különbségek egy tengeri csillag és egy hegyvidéki gorilla között is.

Én viszont attól tartok elöbb utóbb ezek a különbségek el fognak tünni. Ugyanis nem lesznek állatok a földön, akikkel öszehasonlítgathatjuk magunkat.

Persze ha ez nektek jól esik, kell a magabiztosságotokhoz, akkor mondogassátok továbbra is hogy az ember mindenek felett áll.

Monthy

ps Ebben a kérdéskörben engem a humorérzék és a nevetés izgat a legjobban. Mi az hogy nevetés? Az állatok is nevetnek?
Vera Creative Commons License 1999.02.05 0 0 topiknyitó
Mélyvíz 1999. február 6. szombat 22.45 MTV2

Állati elmék

Néhány évvel ezelőtt még magabiztosabb lehetett az emberiség: egyértelműbbnek tűnt az a határ, ami elválasztotta az állatvilágtól. Azt tartottuk, hogy a homo sapiens különleges képességei - például az eszközhasználat, a gondolkodás, az éntudat, a közösségben betöltött szerep, a kommunikációs készség - kizárólagosak az élővilágban. Az újabb etológiai kutatások azonban kiderítették, hogy sok állatfaj
- például madár, kutya, majom, delfin - bír hasonló tulajdonságokkal. A főemlősök mindegyike rendelkezik különböző szintű és eltérő minőségű éntudattal, ismerünk jelbeszéddel kommunikáló csimpánzt és gorillát, kővel diót törő bonobót és érthetően beszélő papagájokat. Sokak szerint az állatok észbeli képességeit nem érdemes összevetni az emberével, mások úgy vélik, a vizsgálatokból tanulhatunk, saját agyunk működését is jobban megérthetjük. Mi választja el tehát az állatokat az embertől? Hol húzódok a határvonal az állati és emberi intelligencia között? Egyáltalán: mi az az intelligencia?
Ezekkel a kérdésekkel foglalkozik a szombat esti Mélyvíz, amelynek vendége: Csányi Vilmos etológus, Barkóczi Ilona pszichológus, Kabai Péter biológus, Janza Frigyes kutyakiképző és Kampis György filozófus.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!