Keresés

Részletes keresés

PrivatElek Creative Commons License 1998.12.17 0 0 40
Felélesztem ezt a topic-ot, mert mára időszerü lett.
Clinton így akarja elodázni azt a bizonyos "impe..."-ntet?
Egyáltalán; találtak valami új dolgot, vagy csak találgatnak, hogy mit kellene bombázni?
Figyelem elterelésről van szó, vagy csak túl olcsó az olaj?
Aki időt nyer életet nyer?
kitz Creative Commons License 1998.11.19 0 0 39
Sziasztok!
En is a demokracia baratja vagyok, de meg tudom erteni a sok irakit aki kajalja a vezert. Nekik olyanok az amerikaiak mint nekunk voltak a labancok. Azt hittem a CIA okosabb es meg tud buktatni egy kormanyt ha akar, nem kell ehhez nagy izmozas.

ps: Volt valaki kozuletek a Francia Intezetnel az Irak-USA meccsen? Ez a labanc - amerikai imperialista ellentet eleg jol kijott. Nekem ugy tunt, hogy mindenki Iraknak szurkolt, kiveve egy ket amcsi turistat.

PrivatElek Creative Commons License 1998.11.19 0 0 37
Lehet, hogy az egész mostani felvonulás csak azért történt, mert Izrael csak ezzel a feltétellel fogadta el az Arafat-tal történő megállapodást? Magyarul: rendben, a palesztínoknak most adok valamit, de ne haygjátok békén Irakot!
balfrász Creative Commons License 1998.11.18 0 0 36
Kedves Attila!
Persze igazad van, elnagyolt voltam. Nem amerikai mintájú demokráciára gondoltam, hanem olyanra, amilyen működik néhány iszlám országban. (Törökország, Egyiptom)
Szaddamnak mindig is volt ellenzéke, ki meddig bírta addig, belőlük megszerveződhetne valamiféle csírája a demokráciának.
A diktátorhoz képest minden előrelépés lenne.
Persze, mint korábban írtam szigorúan arab békefenntartók felügyelete alatt, nehogy leszámolás legyen belőle...
McAtti Creative Commons License 1998.11.18 0 0 35
balfrasz! Nem tudom, hogy gondolod, hogy "szabad valasztasokat" rendeznek? Irak nem Ausztria, meg plane nem a Feher Haz. Akik ott Mezopotamiaban laknak, teljesen maskent gondolkodnak, mint mondjuk, a britek, vagy a Clinton gyerek. Ez a massag, mai divatos szot hazsnalva. Ha megnezed a keleti nepeket, nekik az USA altal sujkolt demokracia fogalma hajitofat sem er - erre nehany hatalom utan acsingozo, pl. a kurdok fogekonyak.
A keleti nepeknel nagyon nagy ertek sok mas mellett az engedelmesseg, a tisztelettudas, nem ugy mint Ny. Euban. Ezert nem fogjak soha megerteni, hogy az oroszoknak miert car atyuska a car atyuska (Sztalin is ezt a hozzaallast hasznalta ki tudva-tudatlanul), hogy az Iraki nep miert nem gyuloli Szaddamot, de miert gyuloli az amerikaikat, es hogy a nok (tobbsege) miert viseli szivesen a csadort. Az amerikaiak ugyanugy nem ertik a malajokat, a japanokat, a szingapuriakat, a kinaikat, a talibokat, oroszokat... - csakis onmagukat ertik. Nem tudjak elviselni, hogy valaki maskent gondolgodik, mint ok, es nem akar kokakolat inni, es hamburgert enni, es qrvara nem erdekli, ha szazszor is megbombazzak oket.

Attila

balfrász Creative Commons License 1998.11.18 0 0 34
Kedves Nabu!
OFF ON
Bocsánat. Nem néztem meg az adataidat és intoleráns randa állatként reagáltam. Mentségemra szóljon, hogy megzavartak az idézőjelek.
OFF OFF
Kedves Hídlakó!
Bizony az Amerikaiak nagyot hibáztak, hogy annakidején a hején hagyták Szaddámot. Én eddig azt hittem, ennek politikai okai voltak, az eszembe se jutott, hogy egyszerűen ostobák...

Nem tudom mér gondolják az urak, hogy bármiféle bombászás megoldana valamit? (Hacsak persze éppen nem Szaddamot lövik tökön.) Higgyük el: azok a t.pusztító fegyverek biztonságban vannak.
Az igazi megoldás az lenne, ha egy nemzetközi, arab haderőket is felvonultató hadsereg bemasírozna Irakba, elkapná Szaddámot és b. családját ( a menyét is persze ), bíróság elé állítaná, arab békefenntartókat hagyna a hejszínen és lerendezné a szabad választásokat.
Más.
Szaddam eltűnésével mi is nyernénk. Ha jól emlészem Irak tartozik nekünk egy kis pénzmaggal és egy demokratikus kormány esetleg ki is fizetné, ha nem folytogatná az országát egy finom kis embargó.

McAtti Creative Commons License 1998.11.17 0 0 33
Nem Irak vs. valaki, hanem Clinton el akarja sutni a puskajat, es erre Irak tokeletesen alkalmas. Hiszen ha diktatort akar bombazni, talan Kuba is is jo lenne, vagy Eszak Korea. (De ezek kicsik?) Ha egy diktatorikus rendszert, akkor Egyiptom tokeletesen megfelelne (nagyon hasonlo berendezkedesu Irakhoz, a kulonbseg csak az USA tamaszpontok szamaban van).
Szamomra ugy tunik, az egesz egy hatalmas biznisz, mindenkinek: mediak, gyogyszer, fegyvergyarak, tavkozlesi cegek, legitarsasagok, meg a hullazsakkeszito manufakturak is jol keresnek, csak eppen az Irakiaknak nem lesz jo. (Lehet, hogy Irak mar be van digizve, Eszak Korea meg nincs?) A CNN-en mutattak az amerikai katonakat - a faszfejek, olyanokat mondtak, bele a tevebe, hogy alig varjak, hogy elinduljanak, es leoljenek par szaz irakit. (En mondhatnek ilyet a TV-be, mas nemzet tagjait emlitve???? De en nem akarok leolni senkit.)
Mindenesetre erdekes, es a feltetelezesekkel szemben teny, hogy az ENSZ ellenorok semmit nem talaltak. (Meg hogy a Szudani gyogyszergyarat szarra bombaztak...)

Ja! Clinton gyerek, ha olvasod: Nagy Britannianak es Franciaorszagnak is jelentos vegyifegyver keszlete van (amirol tudok). Ha Szaddam nem er ra addig bombazd le Londont. Ok mar ugyis megszoktak.

Attila

Piszkos_Fred Creative Commons License 1998.11.17 0 0 32
Hol itt a probléma? Ha nem durrantanak Szaddam koszos se**e alá, soha nem fog abbamaradni a feszült helyzet az Arab Öböl környékén. Nem tűnt még fel, hogy szépen-titkon tömeggyilkos fegyvereken ügyködik az öreg diktátor? Addig lôjétek szét, amig ezek a fegyverek nincsenek készen. Ja, még valami: "spontán" megkérdezett bagdadiak azt mondták, hogy inkább bombák által halnak meg, mintsem halálra éhezzenek az embargó miatt. Én benne lennék, hát Clinton papa?
volkswagen Creative Commons License 1998.11.16 0 0 30
A legjobban ezen a kis nyálas Nagy-Britannián röhögök:minden alkalmat megragadnak,hogy puncsoljanak az USA-nak.Mi közük van Irakhoz?Mit játsszák itt a rendőr szerepét?Gazdasági törpeségük ellensúlyaként katonai hatalmak akarnak lenni?Az egész Britanniácska az amcsiktól függ.
volkswagen Creative Commons License 1998.11.16 0 0 29
Kedves Nabukodonozor!
Addig a pontig Irak népére tartozik Husszein megítélése,míg nem veszélyeztet más országokat.Ha most megcsapkodták volna Szaddámot(netalán-tán elfogták volna)megszünne ez az állandó krízishelyzet.
Üdv.:fczigony/volkswagen
Nabukodonozor Creative Commons License 1998.11.16 0 0 28
Először is kedves balfrasz, félreértettél. Komolyan gondoltam, hogy megkérlek
erre a szívességre. De aztán rájöttem, hogy a felvetni szándékozott "topic" már
elvesztette időszerűségét, ezért letettem róla. Azt hiszem még mindig nem vagyok
törzsvendég, és csak törzsvendégtől fogad el új topicot a gép. (Nézd meg az
adataimat.) A "látszat hozzászólást" (amikor valaki ugyanazt az egy szót egymás után
több mint 10-szer beírta) már nem tudom ki követte el egy másik topicban.
Semmilyen utalási szándékom nem volt.

volkswagen 11.12 19:46

Először is Szaddám Husszein-t és rendszerét csak a TV-ből meg a sajtóból
ismerem. Ennek alapján azt mondom, hogy nem ismerem, csak azt, hogy mit
akarnak elhitetni róla. Az, hogy Irakban más rendszer van mint nálunk vagy
Amerikában még nem jelenti azt, hogy feltétlenül meg kell változtatni. A "másság"
tiszteletébe SZVSZ annak is bele kellene tartoznia, hogy ha egy állam nem az
amerikai vagy brüsszeli minta alapján akar berendezkedni, akkor had tegye.
Esetleges pár fős ellenzék esetén pedig - főleg ilyen esetben, amikor nyilvánvaló a
külső beavatkozási szándék - jobb ha nem beszélünk róla. A hallgatag nép esetleges
hallgatása többet mond, mint a hangos, kis létszámú, nyilvánvalóan külföldről
pénzelt ellenzék. Ha kellően fanatizálta az embereit, véleményük szerint nekik
Szaddám kell, az az ő dolguk, és nem a Clintoné.

ego 11.13 9:09

Hol van itt megszólalásodig zsidógyűlölet?

11.13 10:58

Ne add az ártatlant! Te címkézel burkoltan. (Egy szó sincs zsidógyűlöletről, de Te
azt írod: meddig tudnak elmenni zsidógyűlöletükben, azaz antiszemiták.)

cocteau9 11.13 18:31,
Flame 11.14 7:54

De Hölgyeim/Uraim,

Gázálarcra csak azután lenne szükség, hogy az amik akcióra lépnek. Akkor pedig
valóban visszakozok. Nem PR tevékenység hanem harci készülődés.

Gombperec 11.14 12:25

Tévedsz, nem a politikusok tökéletlensége manőverezte a világot ebbe a helyzetbe,
hanem Amerika céltudatossága.

Cirus Creative Commons License 1998.11.16 0 0 27
Erdekes, hogy az USA milyen gyorsan kepes reagalni, ha Irakrol, illetve az Izraelt fenyegeto tamadasrol van szo.
Bezzeg amikor Jugoszlaviaban irtottak egymast a jonepek, semmi sem tortent. Mint ahogy a mai napig sem. Targyalasok, bekes rendezesi tervek...
Izrael es az olaj sokkalta fontosabb.
Egyebkent meg Szaddam H. igen nepszeru hazajaban, nem olyan egyszeru ot kiakkolbolintani onnan. Ha pediglen haborura kerulne sor, a tobbi arab orszagok is elobb-utobb beleavatkoznanak, s korantsem vagyok biztos benne, hogy az amcsikat segitenek. Ebben egyebkent igazuk is lenne.
PrivatElek Creative Commons License 1998.11.16 0 0 26
Kedves Ego!
Még el sem indult a vita, de egy tanulság máris adódik. Megmutatkozott, hogy egyesek meddig (ez esetben Szaddam Husszeinnel való szimpatizálásig) el tudnak menni zsidógyűlöletükben.
(ego 98-11-13 9:09 )

Természetesen a fenti két sor miatt gondoltad Rád. A topic-ban még senki sem zsidózott, és nem is ez a célja. (ti. a topic-nak). Igazán megmagyarázhatnád, hogy milyen hozzászólásokból jutottál a fenti következtetésre.
Magam részéről még megvárom az esetleges antiszemita jelzőt is. Érveket, tényeket írjál a cimkézgetés helyett.
Ki szimpatizált itt Szaddammal?

vomit Creative Commons License 1998.11.16 0 0 25
haggyá már az etnikai fegyverrel.
biztos valami frigyláda, ami csak a metéletleneket üti kupán. még a gatyájukat se húzza le, úgy csap szét közöttük :-)
dna Creative Commons License 1998.11.16 0 0 24
"ISRAEL is working on a biological weapon that would harm
Arabs but not Jews, according to Israeli military and western
intelligence sources. The weapon, targeting victims by ethnic
origin, is seen as Israel's response to Iraq's threat of chemical
and biological attacks."
Drudge Report
vomit Creative Commons License 1998.11.15 0 0 23
minden nagyon fasza, a sok erős ember, én csak attól fosok, hogy demonstrációképpen valaki a fejünk felett pukkant el egy A-bombát.
Egyébként emlékezzetek, a legutolsó Öböl-háború az Antall-kormány alatt volt. Mennyire titkolták szerencsétlenek, hogy átengedték a harczi gépeket az ország felett.
kuglóf Creative Commons License 1998.11.15 0 0 22

Ezt a szappanoperát kicsit elnyújtják. Ásitanom kell.
volkswagen Creative Commons License 1998.11.14 0 0 21
Husszein berezelt,no war!
S.E.C Creative Commons License 1998.11.14 0 0 20
Kedves gombperec. Egyetértek veled abban, hogy a jelenlegi helyzet mindenkinek jó. El is fog tartani még ez a pompás helyzet legalább húsz évig, amíg Saddam meghal végelgyengülésben. Na aztán akkor majd lesz nagy Hu-Hu, amikor az Irak megszűnik létezni. Barátságos szomszédainak /pl Irán,Törökország stb./ támadásai miatt.

Akkor majd amikor pár óra alatt tökéletesen megváltozik az évtizedeken át fenntartott kellemes közelkeleti hatalmi helyzet, akkor majd szívhatja a fogtát mindenki. /leszámítva a szomszédokat./
Mellesleg egyetértek azzal, hogy PR gázmaszk osztogatás folyik.

Kedves Paulus. Tévedsz abban, hogy a közép-amerikai diktatúrákkal kapcsolatban az USA mindig közömbös volt. A Salvadori /máig hatalmon levő, több ezer embert tömegsírba küldő/ katonai juntát pl. kifejezetten támogatták.

paulusz Creative Commons License 1998.11.14 0 0 18
Hello !
Tudatlan vagyok ? Tud-e valaki valamilyen elérhető helyen található olyan információról, hogy az ENSZ ellenőrök találtak volna valamit ? ( Ideggáz, biológiai fegyver, stb ...) Ha igen akkor miért nem zengi ezt a média?
Kedves cocteau9 !
Az USA csak ott aktív, ahol a jól felfogott érdekei úgy kívánják. Nem foglalkozik és soha nem foglalkozott a közép Amerikai diktátorokkal, az afrikai elnyomó redszerekkel csak akkor ha az érdekszféráit támadás érte. Legyen nyeranyagbázis, stratégiai pozíció stb...
Üdv. Paulusz

Flame Creative Commons License 1998.11.14 0 0 17
Hát urak mit is mindhatnék? Lehet arról vitázni, hogy igazuk van e az amiknak vagy sem, hogy ki is tör valójában világhatalomra és ki nem, hogy ki az igazi diktátor és még sorolhatnám. Jegyezzük meg hogy jómagam sem rajongok az amikért minden fenttartás nélkül, de ami(szerintem) tény:
1. Inkább Clinton mint Szaddam. (Jobban szeretem az olyan elnököt, aki a saját rakétájával van elfoglalva.)
2. Ha már választani kell "inkább egy ami a tanyádon, mint holnap egy arab az anyádon"
...és még valami zárszónak. cocteau9-nek teljesen igaza van. Ha Izraelben élnék, én is kérnék azokból a gázálarcokból.
GOYO Creative Commons License 1998.11.14 0 0 16
Udv mindenki!

Csak annyit szeretnek hozzafuzni, hogy a jo oreg CIV2-ben volt egy bizonyos csoda (az ENSZ), amit ha az ember megepitett barkivel nyugisan haboruzhatott (vagy valami ilyesmi (mar regen jatszottam vele). Asszem talalo a hasonlat. Hol is van az ENSZ "palota"???

ego Creative Commons License 1998.11.13 0 0 15
Privatelek!
Nem tudom, hogy gondolhattál rám, de javaslom állj ki nézeteiddel nyiltan. Minek kevered bele az ügybe a Szaddam szimpátiát.
cocteau9 Creative Commons License 1998.11.13 0 0 14
CSN-nek adok igazat.
Azzal a kieg-sel,hogy tényleg úgy tűnik,az amik nem akarnak stabil helyzetet,lehet azt mondják,ilyet úgysem lehet létrehozni.Ezért van az, hogy míg az első alkalommal stabil volt a szövetség,mostanra egyre nehezebb összeszedni őket.Pedig az indítékok ugíanazok.De mindenki látja, hogy ártatlanokon csattan az ostor.
Poohynak!Ez hülyeség.Természetes, hogy a világ egyetlen szuperhatalma felelősséggel tartozik a világért és ott kell lennie a döntéseknél.Én inkább tényleg azt hiányolom, hogy nincs mindenütt ott(kurdok).Nyilván benne van a kulturális különbözőség is, hogy itt ennyire aktív az USA másholviszont nem.(+olaj+fegyverkipróbálás)
Egyébként Szaddamnak is van belső ellenzéke és sajnos pont az ismétlődő fenyegetettség gátolja meg megerősödésüket.
Még annyit:ha Izraelben élnék,en kérnék azokból a gázálarcokból.
balfrász Creative Commons License 1998.11.13 0 0 13
Kedves Nabukodonozor!
OFF ON
98-11-12 19:03
"Majd küldök Neked én is egy "topic" indítót. Még "új vendég" vagyok, és tőlem nem fogadja el a gép. Látszat hozzászólással meg nem teszem magamat "törzsvendéggé"."
Ezt kire érted? Írtam: nem tudom netikus-e. Ha ennyire csúnya dolog volt, bocs! A téma tetszett, segíteni akartam. Senkiről nem szoktam eleve rosszat feltételezni.
OFF OFF
Az USA/Irak ügy az évtized egyik legsötétebb ügye. Amikor Kuwait megvédése ürügyén a világ tapsorkánja mellett megtehették volna, hogy Szaddamot és egész rendszerét elhajtják a vérbe, nem tették meg. Ha megteszik, vége az iraki tömegpusztító fegyver-programnak es és felesleges a több éve tartó cécó a fegyverzetellenőrzéssel és az iraki népesség kínzásával. Ott vótak, nem tették meg, mennyenek a frászba! Bush monnyon le!
PrivatElek Creative Commons License 1998.11.13 0 0 12
Igen kedves Ego! Rád gondoltam.
Olaf Pulowski Creative Commons License 1998.11.13 0 0 11

Az amcsik már gondolnak a cirka 35 év múltán bekövetkező olajhiányra.
Mindíg úgy intézik, hogy a világ megmentőinek tünjenek, voltaképpen csak a saját érdekeit nézik. Az azért jó hozzátenni, hogy ami jó az amiknak az általában jó nekünk is.(Az utolsó évtizedre gondolok, nem Jatára, vagy 56-ra)
Poohy Creative Commons License 1998.11.13 0 0 10
Nos, SZVSZ, az a helyzet, hogy bár Saddam egy mocskos diktátor, akit el kell mozdítani, s veszélyes lehet, ha nem vigyázunk, de kérdem én: a nagy testvérrel hogy állunk??? Gazdaságilag, politikailag, katonailag, ő irányít, akár tetszik, akár nem, s aki ezt veszélyezteti valamilyen mértékben, annak veszni kell.
Amerika csak ott avatkozik be, ahol olyan dolgok történnek, amelyek veszélyeztetik őt, esetleg szövetségeseit, a világ többi része, többi problémája nem érdekli. Tulajdonképpen világuralomra tör, ha ezt szépen, szinte észrevehetetlenül teszi is, "demokratikusan" és "humánusan". Én úgy látom, hogy az USA, pont olyan, mint a M$, azzal a különbséggel, hogy ez utóbbit, most megregulázzák egy kicsit (valószínűleg), viszont az álmok álmával, amerikával ezt nem lehet megtenni, mert már most is túl nagy a hatalma.
Szóval nem Irak itt a nagy probléma (ő csak egy fuvallat), hanem az USA.
Ez a mostani kis huzavona csak színjáték az egybesült államok színpadán, ahol ő rendező, a főszereplő, a dramaturg, stb....
ego Creative Commons License 1998.11.13 0 0 9
Privatelek!
Holt itt a burkoltság, éppen elég egyértelmű vagy. Félreértenélek?
PrivatElek Creative Commons License 1998.11.13 0 0 8
„Irak most megszívja, minden jel szerint odavágnak az amik. Jogosan. Végre" (csn)

Kedves Csn!
„Más egy osztály likvidálása, és más az osztályba tartozó emberek likvidálása." (Németh László ?)

Azt hiszem, Szaddamtól semmilyen konkrét fenyegetés sem történt. Csak a szokásos. Szó se róla ez is elég. De! A lassan hét éve tartó büntető kiközösítést nem Szaddam és sleppje sínyli meg, hanem gyerekek, asszonyok és horribile dictu dolgos arab férfiak is. Arra szeretnék kilyukadni, hogy miért nem történt semmilyen amerikai erőfitogtatás, amikor a kurdokat gyilkolászta!
Amikor a csúnya apartheid Dél-Afrika még „nefas" volt jóformán csak Izrael „segítette" fegyverrel , atominformációkkal. Aligha hihette akárki, hogy a fehér kissebbség csak a tudásszomját akarja oltani.

Tévedés ne essék. Én sem érezném magam biztonságban Jeruzsálemben. De Hebronban sem, mert nem tudhatnám, hogy mikor sétál egy „őrült" zsidó telepes géppisztollyal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!