Keresés

Részletes keresés

_lala_ Creative Commons License 2 órája 0 0 514414

Amúgy tényleg a kikanyarodó autósnak számítania kellene még arra is, hogy az álló kocsisort még egy motoros megelőzi, mikor a többiek már elsőbbséget adtak neki?

 

Arra is, hogy balra bekanyarodáskor a szembeoldali sor mellett jobbról elhalad egy motor/kerékpár. Buszsáv esetén nagyobb jármű is jöhet ott.

Előzmény: még.mindig.én (514401)
f_zoli Creative Commons License 7 órája 0 0 514413

Igen, és ennek a még jobb verziója, mikor az iitteni kamerás egy jobbra kanyarodó busz, ami nem tud a "balektól" bekanyarodni. Abból a kiengedésből (annak takarásából) még durvább dolgok lehetnek. Egyetlen megoldás, (ha már nem lehetett előre látni, csak később alakult ki), ha a "balek" lebeszéli az összes mögötte állóval, hogy láncban visszatolatnak. Hülyének nézik majd, de így megússza. 

Előzmény: somytomy (514408)
bárány Creative Commons License 7 órája 0 0 514412

Nézni kéne, akkor látná. Nem is ment gyorsan a motoros.

 

Én se előznék ott semmivel egyébként, de nem ez volt a kérdés.

Előzmény: még.mindig.én (514410)
t.lantos Creative Commons License 7 órája 0 0 514411

Szerintem arra utalt a motoros al, hogy amint látjuk, ez is santikalt egy kis kocc után, míg autóval nyilván semmi bajod nem lesz.

Előzmény: bárány (514409)
még.mindig.én Creative Commons License 7 órája 0 0 514410

Felesleges, csak arra utaltam, hogy nem láthatja a közeledő motorost a kikanyarodó autós

Én mondjuk óvatosan közelíteném meg a kereszteződést motorral, hiába nekem van elsőbbségem, mert bármi lehet ott...

Előzmény: bárány (514409)
bárány Creative Commons License 7 órája 0 0 514409

Teljesen mindegy, mi jön _a_ kocsi mellett (nincs infód róla, hogy hány kocsi, csak előre néző kamera van, de amúgy is tökmindegy), szabályosan előzhette volna egy négykerekű is...

Innentől teljesen fölösleges motorosozni is ugyebár.

 

 

Előzmény: még.mindig.én (514405)
somytomy Creative Commons License 10 órája 0 0 514408

Az ilyen kiengedésből történő baleseteknél mindig elmondják/leírják, hogy hiába mond le egyvalaki az elsőbbségéről (mert a "többiek" itt a kamerás autót jelenti), attól még neked rajta kívül mindenki másnak elsőbbséget kell adni az úton és ebbe beletartozik az előző motoros is. Jobbra fordulásnál is ügyelni kell, hogy nem előz-e abból az irányból valaki. Ha nem látod, hogy mehetsz-e, akkor meg nem mész, csak persze ilyenkor az emberben benne van a "jajj, feltartom szegény udvarias polgártársat" és elsieti a körülnézést.

A motoros részéről mondjuk szerintem óvatlan dolog a számára ismeretlen okból lassító kamerást így megelőzni, hiába engedi meg a szabálykönyv.

Előzmény: még.mindig.én (514401)
t.lantos Creative Commons License 10 órája 0 0 514407

De attol, hogy egy lemondott, neked meg nem lesz elsobbseged.

Előzmény: még.mindig.én (514406)
még.mindig.én Creative Commons License 10 órája 0 1 514406

Konkrétan a kamerás kretén mondott le az elsőbbségéről :)

Amihez minden joga megvan...

Előzmény: t.lantos (514404)
még.mindig.én Creative Commons License 10 órája 0 0 514405

Apró szépséghiba, hogy a valóság kicsit más, mint ami a könyvekben van, de te biztos ki is szálltál volna az autóból, hogy megnézd, nem jön-e valami motoros a kocsisor mellett...

Előzmény: bárány (514403)
t.lantos Creative Commons License 10 órája -1 0 514404

Nem adtak neki elsobbseget. Valami kreten lemondott az elsobbsegerol. Ez nem jelenti azt, hogy mindenki mas is le fog.

Előzmény: még.mindig.én (514401)
bárány Creative Commons License 11 órája 0 0 514403

Amúgy nem állt meg nemhogy a kocsisor (van sor a videón?), de a kamerás kocsi sem, csak lassít, végig gurul.

Teljesen mindegy, hogy kétkerekű járművet hogyan lehet előzni.

Próbálj releváns részeket mazsolázni a kreszből. Persze könnyebb lenne úgy, ha ismernéd :P

Előzmény: még.mindig.én (514401)
bárány Creative Commons License 11 órája 0 2 514402

Nem számítani kell, hanem elsőbbséget adni bárkinek, aki a főúton jön. Főútnak ki van táblázva amúgy.

Előzmény: még.mindig.én (514401)
még.mindig.én Creative Commons License 11 órája 0 0 514401

Amúgy tényleg a kikanyarodó autósnak számítania kellene még arra is, hogy az álló kocsisort még egy motoros megelőzi, mikor a többiek már elsőbbséget adtak neki?

Ez elég abszurd

Előzmény: t.lantos (514400)
t.lantos Creative Commons License 11 órája 0 1 514400

Helyismeret kene :)

Mondjuk azt nem tudom, hogy hol kell jelezni a foutvonalat a szabvany szerint. Itt is ugy van, hogy idonkent van tabla.

Előzmény: még.mindig.én (514399)
még.mindig.én Creative Commons License 12 órája -1 0 514399

A videóból nem derül ki, hogy az főútvonal...

Előzmény: somytomy (514398)
somytomy Creative Commons License 12 órája 0 1 514398

A kereszteződésben előzést tiltó (8) bekezdés kivételként felsorolja a főútvonal táblával megjelölt utat:

"– ha a jármű főútvonalon vagy olyan más úton halad, amelyen elsőbbségét jelzőtábla [16. § (1) bek. u) pont] jelzi."

márpedig ha nem is túl alaposan, de a Határ út főútvonalnak van táblázva. Mellesleg ez az idézett bekezdés éppen azt mondja, hogy tetszőleges járművel lehet kereszteződésben kétkerekűt előzni, nem fordítva. Szóval ez most kicsit szarva közt a tőgye lett :)

Előzmény: még.mindig.én (514397)
még.mindig.én Creative Commons License 13 órája 0 0 514397

Nana, a KRESZ 34. § nem ezt mondja, hogy kereszteződésben négykerekűvel is lehet előzni...

 

 A (8) bekezdés d) és e) pontjában meghatározott tilalom nem vonatkozik a kétkerekű motorkerékpárnak, segédmotoros kerékpárnak és kerékpárnak gépjárművel való előzésére.

Előzmény: somytomy (514396)
somytomy Creative Commons License 14 órája 0 0 514396

Mondjuk ebben a szituban ott akár Kamaz billencs is kikerülhette volna a kamerást, szóval nem tudom, miért a motorosnak kéne arra számítani, hogy a macisajt mögül befordulnak elé egy főútra.

Előzmény: még.mindig.én (514394)
t.lantos Creative Commons License 15 órája 0 0 514395

Alapjaban veve ott mar szabalyos elozni (sanszos, hogy nem ott kezdte az elozest, ahol szabalyos, de ez most irrelevans), szoval az autosnak bukta.

Megjegyzem, ezert nem kell udvariaskodni, es lemondani az elsobbsegrol esz nelkul (vagy legalabb a tukorbe kell nezni ilyenkor). Majd atjut egyszer.

Akkor engedek at barkit, ha meg messze vagyok, jelzek elore, es megoldom gazelvetellel. Amugy nem csalogatom ki, hogy meg nekem is meg kelljen allni.

Előzmény: még.mindig.én (514394)
még.mindig.én Creative Commons License 15 órája 0 0 514394

Itt ki a hibás, tákó tesó?

Az autósnak arra is számítani kell, hogy egy motoros végigelőzi a kocsisort a semmiből?

 

https://www.youtube.com/watch?v=RmedsKnOdfA&t=29s

Előzmény: tcaoe (514393)
tcaoe Creative Commons License 29 órája 0 0 514393

Csak akkor, ha ráterelnek, amúgy nem.

Előzmény: még.mindig.én (514392)
még.mindig.én Creative Commons License 1 napja 0 0 514392

Az megvan, hogy az olyan terelésnél ott szabályos a leállósávban menni?

Más kérdés, hogy a sok birka ezt nem tudja és nem ott megy...

Előzmény: mzdude (514391)
mzdude Creative Commons License 1 napja 0 0 514391

Én csak olyat éltem meg, hogy az egysávos terelés melletti leállósávot "hasznosították" bizonyos német prémium gépjárművek. Érdekes módon az M7-en ez nem jellemző, talán ott kevesebb a keleti büdösgyökér.

Előzmény: tcaoe (514390)
tcaoe Creative Commons License 2 napja 0 1 514390

Ez azért nem lenne példa nélküli,az M3 többi részén is előfordul a lezárásoknál. Még utánfutóval előadva is láttam ilyen megoldást, mondjuk az andd lehetett, azt hitte, hogy járda.

Előzmény: mzdude (514388)
t.lantos Creative Commons License 2 napja 0 0 514389

Nyilván én vagyok csak gonosz, lehet, hogy csak az atszalado vérző kiskutyát kerülte ki. Vagy hirtelen rosszul lett, az mindig jó kifogás.

Előzmény: mzdude (514388)
mzdude Creative Commons License 2 napja 0 0 514388

Ühüm... és átment a leffentyűkön, hogy előzzön? Hm... hm... Mindig tanul az ember valami újat.

Előzmény: t.lantos (514386)
még.mindig.én Creative Commons License 2 napja 0 0 514387

Talán nézd meg a képeket!

Terelt rész, máskülönben nehéz lett volna frontálisan ütközni egy autópályán...

Előzmény: mzdude (514385)
t.lantos Creative Commons License 2 napja 0 0 514386

A terelt. 2 sáv be, egy ki a befelé menő oldalon. Végig van verve kis leffentyű yerelővel (mondjuk a kiwik kB 2000 kúpot rakták volna erre a szakaszra

Előzmény: mzdude (514385)
mzdude Creative Commons License 2 napja 0 0 514385

Ez a terelt rész? Vagy már nincs terelés? Nem vagyok naprakész.

Előzmény: t.lantos (514384)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!