-athosz- Creative Commons License 2009.06.22 0 0 3031
Tulajdonképpen azért ragadok klaviatúrát, mert szeretném, ha jövőre többen jönnétek Ausztriába, az Ötscher maratonra!

Nem is tudom hol kezdjem az érveket sorolni?!

Nincs távol, viszont közel van. 1 tank benzin oda-vissza. Bp-ről kb. 4 óra az út, zömében autópályán. 2 napos az ultramaraton programja: 1. nap 51km+1800m szint, 2. nap 20km+1150m szint. Lehet csak a 2. napra is nevezni, az külön versenynek számít. Nagyon családias a hangulat, mert évről-évre sokan járnak vissza (idén rendezték 13. alkalommal). Pénteken rögtön nevezéssel, tészta partival és az előző évekről készült közös filmnézéssel telik az este, ahol az újjak rögtön ízelítőt kapnak a pályából. A nevezés ugyan nem olcsó (idén 85 EUR), de ezért kaptunk egy Nike Pegasus cipőt, egy frankó futógatyót, kétszeri meleg étkezést, ingyen gyúrást, menet közben 5-10 km-ként profi frissítést. A szállást is megoldják a rendezők helyben, Youth Hostelben. Aki csemetékkel jön az is talál elfoglaltságot. Este kultúrprogram :))...

Idén ugyan esőben indultunk neki az első napnak, de kárpótolt a pálya melletti számtalan vízesés és patak látványa. Aszfalt kevés van, de jól futható erdei ösvény és jó minőségű dózerút annál több. 30-38 km között egy szurdokban vezet az út, ahol a sziklapárkányokon lévő pallók, lépcsők segítik a haladást. Idén félelmetesen szép volt ez a rész a sok víz és pára miatt. A helyiek végig szurkolnak. Összességében azért fárasztó egy nap...

Vasárnap végre eső nélkül indult. Kb. 40 perc után kezdődött a mászás. Egyben az 1150 szint. Először erdőben, aztán egy gerincen, majd sziklákon. A végén még egy kis kötél segítség is elkél, pláne az idei sáros, vizes köveken. Egy kis jégdara és köd is gazdagította a látványelemeket. A csúcson még 100m-t havon is futhattunk. Lefelé nem is tudom hogy lehet lejönni annyira bokagyilkos, de eddig senki sem maradt fent. Aztán lehet próbálni a sprintet lefelé a füves sípályákon.

Szóval kár kihagyni.

Tavaly többen voltunk magyarok, ez az eredmények kötél is meglátszott. Idén Wermescher Ildikó és Juhász Laci állhatott dobogón, sajnos Femina sérülése miatt csak kerékpározott a környéken, bár az sem rossz program arra felé…
Nekem is sikerült a tavalyi nemtúlrózsás eredményemből 1ó-t faragni, nem meghalni, nem lesérülni, nem eltévedni, viszont örömfutni.

Gyertek jövőre Ti is Lackenhofba!