Dulifuli Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29406
Na, megint van egy "szép" kérdésem. A probléma az, hogy sok a gép, ezért néhányat át kellene állítani egy másik IP címtartományba. Azt találtuk ki, hogy létrehozunk egy második C osztályú privát tartományt, és ebbe tesszük át a csak hallgatók által használt gépeket, a két privát C osztály pedig nincs összeroutolva, csak kifelé tudnak menni IP-vel. A gond az, hogy van egy gép a régi címtartományban, amelyen van egy olyan megosztás, amit ezeknek a hallgatói gépeknek is látni kéne. De nem látják, pedig még az NWLink IPX/SPX protokoll is fent van minden gépen. Erre azt tettem, hogy beállítottam egy másodlagos IP címet (a második tartományból) azon a gépen, amelyiken a megosztás van, de ezek az "új címesek" így sem látják. Ezután engedélyeztem a NetBIOS-t is TCP/IP felett, de még így sem látják.
A kérdésem egyszerű: vajon miért?
A másik, ugyanolyan gép, amelyiknek még nincs átállítva az IP címe, csont nélkül használja ugyanezt a megosztást. És eddig még mindig működött minden megosztás, ha mindkét gépen fent volt az NWLink IPX/SPX. Most miért nem?