Keresés

Részletes keresés

csíkos_elefánt Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29421
Mozilla 1.7.5 és Explorer.Azt hol nézem meg milyen kódlapot használok?
Előzmény: Gyedmaroz (29420)
Gyedmaroz Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29420
Milyen böngészőt használsz milyen kódlappal?
Előzmény: csíkos_elefánt (29408)
DJG Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29419
Azért kell ME, mert kb 300 MHz körüli a gép...

Speciel ez nem jó érv. Az XP ugyanolyan jól elmegy rajta, semmi extra igénye nincs a processzor tekintetében. Több memória esetleg kellhet neki, meg az oprendszer is több helyet foglal el a lemezen (meglehetôsen könnyedén készíthetsz olyan telepítôcédét, amirôl már fel sem kerül, amirôl úgy véled, hogy amúgy sem lesz szükséged rá). Lassabb gépen esetleg érdemesebb azt is megfontolni, hogy, ha magadtól nem tudod, mit lehet, akkor szakavatott segítséget kérve (értem alatta példul ezt a topikot) kikapcsold a feleslegesen futó szolgáltatásokat.

Az ME-nél csak jobb és megbízhatóbb lehet, az holtbiztos. És nem lesz lassabb sem.

Üdv,
Gábor
Előzmény: atp (29417)
rali Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29418
Hibás a kártya, vidd vissza gyorsan.
Előzmény: atp (29417)
atp Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29417

Vettem egy PCI-os 2.0 USB kártyát 4 porttal. Szépen felinstalltam az öreg Milleniumos gépemre. Eszközkezelőben szépen látaszik minden USB-s cucc (gyökérhub stb...) De az ég világon semmit sem ismer fel bármit dugok is be.

 

Se PenDrive, se WebCam ...

                 

                     Mi lehet a gond ???

 

robicsek: "Látsz egy olyat is hogy enhanced USB vagy valami hasonlo? mert ha nem, akkor USB 2.0 nem OK, de szvsz tudnia kell a ME-nak azt is, csak updateld."

 

 Igen enhanced 2.0 USB is szerepel az eszközkezelőben. Ütközés nincs. Minden rendben csak semmit sem lát. A ME UpDate-elve van. Ha másik buszra teszem át a kártyát az sem segít...

 

Azért kell ME, mert kb 300 MHz körüli a gép...

bullseye Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29416

hát szint bármit lehet, mert úgyis rákérdez újra.

 

le/fel az uninstall, install, hátha akkor alapbaállíja magát és megint működik

Előzmény: meronna (29415)
meronna Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29415

bullseye,

mármint a Program Control-on belül a Programs-nál töröljem a Generic Host-ot, meg még mit? (Egyébként emlékszem, hogy a frissítésnél vmit kérdezett ezzel a GH-tal kapcsolatban, de tiszta gáz, azt sem tudom mi az... úgyhogy azt sem tudom már, mit válaszoltam rá, hogy "allow", vagy "deny".)

 

Mit jelent, hogy "ZA full le/fel" ? Bocsika... :)))

Előzmény: bullseye (29412)
meronna Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29414

Gábor, így sem működik... :( Küldeni küld, fogadni pedig nem. :(

Minek kell lennie a TrustLevel-nél? Meg Auto/Custom-ra legyen állítva?

 

Lehet más programmal is összefüggésben esetleg, ami rosszul van beállítva (mármint ugye a ZA-on belül)?

Előzmény: DJG (29413)
DJG Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29413
Ott van jobbra alul az ikonok között, hol barna-sárga ZA a kinézete, hol zöld-piros csíkok szaladgálnak rajta. Rákattintasz kettôt, az elôbukkanó ablakban a bal oldalon a Program Controlt választod, utána ebbôl a felül levô fülekkel a Programs oldalt. A listában kikeresed az Outlookot, és az elsô két helyen zöld pipának kell lennie, a második kettôn piros keresztnek, az utolsón megint zöld pipa. Ha bármelyik nem az, bökj rá az egérrel, és válaszd ki a megfelelôt a kis menübôl.

Amikor végeztél, nyugodtan csukd le a szokásos módon (jobb felsô sarokban X, Alt+F4), a programok általános szokásától eltérôen ettôl a ZoneAlarm nem kapcsol ki, csak az ablaka tûnik el.

Üdv,
Gábor
Előzmény: meronna (29405)
bullseye Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29412

hmmm... töröld ki a ZA programlistájáról, meg Generic Host process és hasonló dologkat is, akkor legközelebb megint kezdi, és talán összejön.

ill ZA full le/fel is segíhet, mert emlékeim szerint az elején kérdezi, hogy a minimális netléthez szükséges konfigolást megejtse-e.

 

de ez nem szakértői vélemény, csak alap okoskodás...

Előzmény: meronna (29409)
oldember Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29411
"(nem tudom magyarul a pontos megfelelöjét, de németül Terminmanager-nek hívják. ) "
Akár határidőnapló is lehet!
Trepador Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29410
Kérem a "profik", pontosabban azok segítségét akik adatbankokkal dolgoznak.

Konkrétan a Cobra Adress Plus-ra gondolok. Nekem egy kezdetleges verziója van meg 1995-böl akkor még csak 3.1-es verziónak hívták a drágát, de már akkor is tetszett.

Mivel az új (9-es 11-es verziószámú) professzionális progi olyan 300-500 euró körül mozog, nálam szóba se jöhet.

Viszont találtam az ebay-en Cobra Adress Plus Privat softvert, 23 euroért.
Azt írja 500 címet lehet vele rögzíteni Datenbankon-ként. Ezt hogy értsem? Csak? Vagy adatcsoportoként? Az én régi Cobrámmal különbözö dbf-eket lehet létrehozni, pl. mokus.dbf, tehenek.dbf, stb. Hogy értsem? A mokusokhoz is vehetek fel max. 500 mókust, vagy ez összesen a mókusok és a tehenek száma?

Ajánljátok ezt a progit, vagy tudtok valami jobbat?
Fontos, hogy nekem a mókusok és a tehenek részletes adatain kivül még a velük lebonyolítandó tárgyalásokat, telefonhívásokat is kezelnem kell!!
(nem tudom magyarul a pontos megfelelöjét, de németül Terminmanager-nek hívják. )
Köszönöm elöre is!

meronna Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29409

bullseye,

 

az összes ki van pipálva (Access - Trusted Internet, Server Trusted Internet, Send mail), illetve a Trust Level-nél 3 zöld "oszlop" is van. Eddig a "Smart Defense"-nél Custom volt beállítva, most áttette Auto-ra, de továbbra sem működik. :(

Előzmény: bullseye (29404)
csíkos_elefánt Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29408

Az miért van,hogy ha a keresőbe (Google) ékezetes szavat írok akkor a keresés indítása után nincs találat és az ékezetes betűt átírja valami ismeretlen karakterre.

Pl.:béta bomlás - bÊta bomlĂĽs

Korábban nem csinált ilyet mostanában kezdte.

Dulifuli Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29407
Na, miközben befejeztem a hozzászólást, eszembe jutott, hogy én mit kérdeznék először: van-e tűzfal a gépeken.
Hát van. Kicseszett Panda tűzfal: ha kikapcsolom, akkor működik a megosztás, de ha bekapcsolom, akkor nem, pedig a lista szerint semmi nincs letiltva. Hogy kapja be!
Előzmény: Dulifuli (29406)
Dulifuli Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29406
Na, megint van egy "szép" kérdésem. A probléma az, hogy sok a gép, ezért néhányat át kellene állítani egy másik IP címtartományba. Azt találtuk ki, hogy létrehozunk egy második C osztályú privát tartományt, és ebbe tesszük át a csak hallgatók által használt gépeket, a két privát C osztály pedig nincs összeroutolva, csak kifelé tudnak menni IP-vel. A gond az, hogy van egy gép a régi címtartományban, amelyen van egy olyan megosztás, amit ezeknek a hallgatói gépeknek is látni kéne. De nem látják, pedig még az NWLink IPX/SPX protokoll is fent van minden gépen. Erre azt tettem, hogy beállítottam egy másodlagos IP címet (a második tartományból) azon a gépen, amelyiken a megosztás van, de ezek az "új címesek" így sem látják. Ezután engedélyeztem a NetBIOS-t is TCP/IP felett, de még így sem látják.
A kérdésem egyszerű: vajon miért?
A másik, ugyanolyan gép, amelyiknek még nincs átállítva az IP címe, csont nélkül használja ugyanezt a megosztást. És eddig még mindig működött minden megosztás, ha mindkét gépen fent volt az NWLink IPX/SPX. Most miért nem?
meronna Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29405

Odáig el sem jutok, hogy esetleg kiírná a ZA, hogy tiltva van egy mail, mert amikor az Outlook-on ráklikkelek a küldés/fogadás-ra, kapásból hibát ír ki az Outlook.  Ezt:

 

".... Fogadás feladat hibát jelzett (0x800CCC0F). A kiszolgálóval létesített kapcsolat megszakadt..."

 

És hiába próbálom a ZA-nál az "Email Protection" az Inbound MailSafe Protection-nél átállítani, az eredmény ugyanaz, azaz továbbra sem tudok maileket lehívni a szolgáltatótól. :(

Előzmény: robicsek (29403)
bullseye Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29404
talán elő kéne hívni a menüjét a ZA-nak, ott a program controllt, és pipára változtatni az Xet az Outlook netelérésénél, vagy legalább kérdőjelre, hogy kérdezzen, amikor menne felfel netre
Előzmény: meronna (29402)
robicsek Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29403
hát kapcsold be a ZA-n hogy jelezze ha tilt valamit, akkor mikor jelzi, tanitsd meg neki, hogy emlékezzen arra, hogy a mailszervered OK.
Előzmény: meronna (29402)
meronna Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29402

Sziasztok!

 

Már írtam a ZoneAlarm-os topicba, de ahogy látom, nem sokan tévednek arrafelé, ezért megpróbálom, hátha itt tud nekem vki segíteni...

 

"Tegnap este megcsináltam a frissítését a ZoneAlarm Pro-nak, és azóta nem tudja az Outlook lehívni a mailjeimet a kiszolgálótól. :( Ha kikapcsolom a ZoneAlarm-ot, akkor tökéletesen működik az Outlook, szóval vmit nagyon elállíthattam a frissítés során. :( Küldeni tudok mailt, azzal nincsen probléma, de szeretnék fogadni is...

Ha vkinek van ötlete ezzel kapcsolatban, légyszi jelezze.

Köszönöm!"

 

sziasztok: M.

Jahno Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29401
Legalább lesz backup a desktopról. Vagy le kell tiltani a fenébe, ne rakjon oda ikont, pfújj, rosszkutya, az nem arra való :-)
Előzmény: szekiatti (29399)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29400
Ha a profilt egy az egyben átmásolod, akkor minden ikonja ott marad, ahol volt.
Miért is nem használható a szerver gigák tárolására? Nem mindegy neki hogy hol van? Csak nem Arcnet hálózatotok van? Egy 100Megás hálón szerintem nem is nagyon veszi észre (persze függ a konkurrens használattól, meg a szerver sebességétől).

AL
Előzmény: szekiatti (29399)
szekiatti Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29399
Kösz. Vészesnek nem vészes, csak a felhasználókat ahogy ism. biztos fognak panaszkodni, mert ha már az ikonja nem ott van ahol lennie kellene, akkor már el... az egész gépet. :( Szal akkor meg marad a ki-belépések. A profilok serveren történő tárolása meg nem használható, mert van akinek mintegy gigás asztala van, mert oda pakol mindent, és nem akar csak egy linket kirakni, mert akkor már nem tudja, hol is van. :/
Előzmény: Ambu-Lonci (29398)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29398
Szerintem nem olyan vészesen nagy munka. Először is használj Roaming Profile-okat (nem tudom mi a hivatalos fordítás, talán távoli felhasználói progfilok). Állítsd be az AD controlleren a felhasználói fiókoknál, tedd a beállításokat a szerver valamelyik könyvtárára. Persze ehhez azért kell elég sok üres hely a szerveren, de mint kellemes meglepi mellékhatás, a felhasználó innentől kezdve bármelyik gépen lép be, a saját beállításait fogja látni.

Utána minden felhasználót léptess ki meg be, akkor elvileg ténylegesen fel is kerülnek a profilok. Ha ez így nem működik, akkor a sajátgép tulajdonságanál a felhasználói profilokban másold fel a szerver adott könyvtárába (pl. Users/felhasználónév/Profile), felhasználónként.

Majd írj egy sima batch file-t vagy VBS szkriptet, ami a kiléptetést, beléptetést elvégzi, és futtasd le a gépeken.

Szerintem ennél egyszerűbb módja nincs.

Üdv:
AL
Előzmény: szekiatti (29397)
szekiatti Creative Commons License 2005.12.08 0 0 29397
Sziasztok. A következő probléma miatt fordulok hozzátok. Adva van egy hálózat. win2k server tartományvezérlő. A kliensek win xp-k. A kliensek be vannak léptetve a tartományba, bejelentkezés után minden gond nélkül látom a serveren lévő megosztott dolgokat. Namost, ha fél órára magára hagyom a gépet, akkor a server ujboli bejelentkezés akar. :( Nem enged be az aktuális felhasználóval, mivel avval már csatlakoztatva vagyok, és másik nevet kér. A probléma megoldódik, ha a klienseket ki, majd visszaléptetem a tartományba, de ebben az esetben a felhasználói fióknak is ujat kap. Ez egy kissé nagy macera, mivel a "régi" cuccokat vissza kell állitani. (levelek, domunkentumok, spec jogok némely lokális könyvtárra, stb). A helyzet, hogy régebben megsérült az AD és ezért ujra létre lett hozva. felhasználók hozzáadva, és a gépek külön felvéve, mint tartományi számítógép. De ez sem hozott sikert. Néhány gépen a tartományváltás megtörtént, és ezekkel azóta nincs gond. A gond, hogy még van 40 gép, amit ki-be kellene léptetn, de ez nagy munka. Nincs valami egyszerübb megoldás?
Sancho_ Creative Commons License 2005.12.07 0 0 29396
????

A letöltések közt van....No, egypilla...ok!

:)))

Előzmény: smith (29395)
smith Creative Commons License 2005.12.07 0 0 29395
Az xpi-re a firefoxban klattyints rá. fel fogja ajánlani a telepítését.
Előzmény: Sancho_ (29394)
Sancho_ Creative Commons License 2005.12.07 0 0 29394
Sziasztok!

Kérdéseim:
a.

a goggle notifier-em nem kapcsolódik, offline üldögél. Nagyobb műtét nélkül feltámasztható?
(Netán valamely psyware-irtó tette taccsra?)

(xp sp2, kerio pfw,avast...)

B.
Most találkoztam az xpi kiterjesztéssel.
(Egy újszülöttnek minden vicc új.)
Winrarral bele tudok ugyan nézni, de hogyan lehet efgy ilyen tipusú Firefox bővítményt "alkalmazásba venni?"

Az infókértt örök hálám!


rali Creative Commons License 2005.12.07 0 0 29393
Az is egy megoldás.
Előzmény: TaXiN (29392)
TaXiN Creative Commons License 2005.12.07 0 0 29392
Nem kell :)
Veszünk egy TurboCAD-et.
Előzmény: rali (29388)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!