zsandár Creative Commons License 2004.03.20 0 0 134
Üdv Kutászok!
Én 2002.ben fúrattam kutat a hobbitelkemen .40 méter mély és a a második rétegből hozza a vizet.A víz minősége jó,abból szoktunk kint főzni,mosogatni, zuhanyozni.Néha ittam is belőle/bár igen ritkán iszok vizet ,és kimondottan finom volt/.Nálam is szegediek fúrtak.Papdi Lajosnak hívják a srácot aki csinálta ,a mobilszámát most nem tudom,de a keresőben biztos benne van.Elég korrekt volt a mester,ugyanis először 60 méternél sem találta megfelelőnek a vízet,így műanyagcsöveket kihúz és fúrtak egy másikat.Természetesen az első fúrásért nem kért pénzt.A technikájuk az előzőekben leírt mosatásos eljárás volt.Tényleg hatékony és pofonegyszerű.Kb 2,5 óra alatt lettek kész.2002 nyarán az ár a következő volt 10 méterig 1000 ft /m ,utánna méterenként 700 ft.Tehát nekem 41 ezerbe került és ebben benne voltak a csövek ,kútfej, pumpa ,víztelenítő szóval minden.Természetesen a kút kétfejes ,tehát közvetlen hidroforcsatlakozás ,valamint kézipumpás kifolyó is.2 év garanciát vállaltak rá,de eddig semmi gond nem volt vele.
Tapasztalatok a hidroforról.Nálam a hidrofor bennt van a hétvégi ház fürdőszobájában a kúttol a vizet kpe csőben hoztam be a házig ,Így nem kell tartani a hidrofor szétfagyásától,/ bár télire úgyis víztelenítem a rendszert/viszont amikor fürdünk ,mosogatunk stb akkor zúg de ezt ki lehet bírni.A típusa Orion 750 .1999 ben vettem a Praktikerben kb 20 rugóért.Nem egy márkás valami de eddig a szivattyújával még nem volt semmi hiba.Viszont a tartálya ,mivel néha óhatatlanul éri a víz szépen elrozsdásodott.Gondoltam lefestem de annyira átrozsdásodott, hogy egy helyen a perzselővel történt festékleégetés után kilyukadt.Telefonáltam különféle multiáruházakba ,de természetesen csak kompletten lehet megvenni .Úgyhogy most egy vasas mester lekoppintja és saválló kórlemezból megcsinálja 5 ezerért.Jobb lesz mint az eredeti.