Schenouda Creative Commons License 2022.04.19 -1 2 16416

A nevét én is többször elütöttem, de helyesen: Christia Sylf (de az eredeti neve: Christiane Léonie Adélaïde Richard).

Nyilván nincsenek meg magyarul a regényei, hisz mi értelme lett volna közölni belőle részletet, ha lehet kapni magyarul vagy meg van a könyvtárban? Egyébként magyar nyelven sem rá, sem a könyveire nincs találat a google-ban. Regényéből csak azt a pár sort lehet találni, amit közöltem. V.leg csak angolul adtak ki tőle regényt a francia mellett.

 

A sorozat 3. regénye: Markosamo le Sage: Chronique d'Atlantide ("Markosamo a bölcs: Atlantisz krónikája", 1973). Ez 10 ezer évvel az Óriások krónikája történései után játszódik, azaz 20 ezer évvel korunk előtt, Atlantiszon. A korábbi főhős reinkarnációja él Atlantiszon. Markosamo császár Atlantisz uralkodóját Kiblo hegyén kapva a beavatást. Megérti, hogy a sziget csodás civilizációja tévúton jár...

 

Regényeiről sem lehet mondani, hogy az idővel elavultak, unalmassá váltak volna: Les Amis de Christia Sylf ("Christia Sylf barátai") egyesületet 2007-ben hozták létre.

 

Előzmény: Annaem (16414)