Leslie07 Creative Commons License 2021.01.08 -1 0 175831

jehova papjai ráerőltetik jehova tanúira az ÚV fordítás által a maszoréták által megrontott

írásokat. A kérdés az, hogy milyen célból.

 

Nos jehova tanúi egyetértenek a talmudot megalkotó maszorétákkal abban a kérdésben,

hogy Khrisztosz nem azonos személy Izrael Istenével. Közös érdek indította jehova papjait 

a  Septuaginta Szentírás elvetésére és annak megrontására ill. a kumráni napimádó szekta

és a maszoréták által megrontott héber írásokhoz való hisztérikus ragaszkodásra.

 

Ezt egy egyszerű példán be lehet mutatni.

 

Jézus a kísértés és annak sikeres hárítását követően Galileába ment, hogy annak zsinagógáiban hirdessen. Fontos megjegyezni, hogy ekkor még nem vitt véghez olyan csodákat, hogy meggyógyított

volna valakit a vakságból és egyéb csodákat sem vitt véghez.

 

Miért fontos ez.

 

Nos azért, mert a Názáretben a zsinagógában épp egy olyan próféciát olvasott fel Ésaiás könyvéből,

amelynek alapján később a cselekedeteit figyelve ,azok a zsidók, akik figyelmeztek annak felolvasásakor könnyen felismerhették volna az abban foglalt azon kijelentést:

 

Lukács 4:18Az Úrnak lelke van én rajtam, mivelhogy felkent engem, hogy a szegényeknek az evangyéliomot hirdessem, elküldött, hogy a töredelmes szívűeket meggyógyítsam, hogy a foglyoknak szabadulást hirdessek és a vakok szemeinek megnyilását, hogy szabadon bocsássam a lesujtottakat,

 

    a töredelmes szívűeket meggyógyítsam,     a vakok szemeinek megnyilását,

     hogy szabadon bocsássam   a lesújtottakat,-

 


Ha azonban bemásolom a maszoréták héber írásai alapján fordított Károli Bibliából a Ésaiás próféta könyvléből ezek a fentebb kiemelt szavak nincsenek benne.

 

Ésaiás 61:1Az Úr Isten lelke van én rajtam azért, mert fölkent engem az Úr, hogy a szegényeknek örömöt mondjak; elküldött, hogy bekössem a megtört szívűeket, hogy hirdessek a foglyoknak szabadulást, és a megkötözötteknek megoldást;( Maszoréta)

 


Ellentétben a maszoréta szöveggel a Septuaginta Szentírás tartalmazza a vakok szemeinek a megnyílását, a megtört szívűek bekötözése helyett azok meggyógyítását az örömöt mondjak 

helyett az "evangéliumot hírdessem" a lesújtottak szabadon bocsátása helyett megoldást.

 

Ésaiás 61:1

  „Az Úrnak Szelleme [van] én rajtam, mivelhogy felkent engem, hogy a szegényeknek az evangéliumot hirdessem, elküldött, hogy a töredelmes szívűeket meggyógyítsam, hogy a foglyoknak szabadulást hirdessek és a vakok szemeinek megnyílását, hogy szabadon bocsássam a lesujtottakat.”*,/Septuaginta-https://septuaginta2.webnode.hu/a-heber-es-a-septuaginta-szoveg-elteresei/

 

Ezek a hamisítások épp a Krisztosz azon célját próbálják elhomályosítani,amely célból a názáreti

zsinagógában felolvasta az Ésaiás azon próféciáját,amely által Őt , mint testben megjelenő Izrael Istenét és Khrisztoszát könnyen fel lehessen ismerni, a felolvasást követő csodatettek által.

 

Sorstársaim, az igaz Isten a Khrisztosz káromlása céljából jehova papjai a maszorétákkal

szövetkezve megvetik a Szentírást és egy megrontott , a napisten YHWH nevével megszetségtelenített héber írást adtak el nekünk adományainkért és ingyen munkánkért

cserébe!

  

 

 

 

 

 

Előzmény: Leslie07 (175828)