Janamy Creative Commons License 2015.10.18 0 0 1999

Sziasztok!

Márciustól Baleno tulaj vagyok. '97-es 1.6 os 223000 km-el vettem. Vásárlás előtt a tesztúton kormány kitekeréskor kattogást hallottam, illetve menet közben zakatoló hang jött a váltó felől és váltáskor reccsenve vette a sebességet. Jó ismerős árulta, egy szerelőműhelybe nem tudták neki megmondani miért van ez a zakatóló hang a váltó felől és miért reccsen, váltócserét javasoltak neki. Egy igazi Japán SUZUKI, erős kasznival, jó motorral. Szóval megvettem tőle ( váltót és féltengely árát + jóindulatot) belealkudva az árba, mert teszt út alatt ráálltam egy szerelőnél az aknára, alánéztünk, nem rohad a kaszni, az alja, és a bölcső se. Mivel 18 éves, korához jellemző korrózió megjelent egy pár helyen, de ezek javíthatók. Vétel után első dolgom volt a váltóba olajszintet ellenőrizni, mondanom sem kell, se a nivó csavart, se a leeresztőt nem tudtam kicsavarni, mivel 4 szögletű süllyesztett fejű csavar van benne, és valaki imbusz kulcsal elnyomorította őket, nagy gondot nem okozott, 2 db erős 12-es csavart hegesztettem rá, és könnyen levehető lett 19-es kulcsal, na de a nivónál nem jött olaj és leengedéskor kb másfél liternyi jött le ( szerelőműhelybe ilyet nem ellenőrizni!!) új ATF olajat kapott 3 litert és megszűnt a reccsenés.  3 hónappal ezelőtt szerelőhöz vittem, egyre hangosabb lett a zakatoló hang - mikor zakatol-? helyben állva járó motornál, menet közben gyorsításnál kb 2000 fordulatig, illetve motorfékes lassításnál, fékezésnél, ekkor erőteljesen hallatszik- kinyomócsapágy váltórúd szimering és kuplung tárcsa-vételkor kaptam hozzá- mindkét első külső féltengely csere volt, sajnos nem történt semmi változás, megmaradt a zakatolás. Ez a művelet felesleges pénzkidobás volt. Másik szerelő egyből váltó cserét javasol, de szerintem váltó gond akkor lenne, ha folyamatosan zakatolna, de nem vagyok szerelő. Találkoztatok már ezzel a problémával, megoldást rá, nincs rá keretem szerelőtől szerelőig járni vele, és mindig kicserélni valamit találomra, mert nem olcsók a dolgok hozzá. 

válaszokat előre is köszönöm!