bujukcekmece Creative Commons License 2014.07.10 0 0 101170

A legjobb vegyest lehet főzni UP-ból:) Tavalyi szezonban 2 fajtát is csináltam. Az előpárlatot nem rakom hozzá, mert még az a kevés gyümölcs illat is kimegy az elején ami az UP-ból benn maradt (pl kajszi, birs), és a végén ugyanannyi előpárlatot ki kell főznöd, ezért szerintem ezt ne tedd az UP-hoz! Az UP-nak is van egy jellegzetes kellemetlen "előpárlata", ez jelentéktelen pár tized százalék.

Tavaly a második UP finomítást friss málnás aromakosárral bolondítottam meg, hogy legalább illata legyen. Olyan brutálul sikerült, hogy többen a fórumról egy gyengébb málnapálinkának is besorolták volna! A másikat, meg egy maradék 20 liter golden alma cefréhez öntöttem 20 liter vegyes UP-t és úgy finomítottam, nagyon ízes lett! A legvicesebb, mikor kifőződ a vegyes utópárlatokat, érési sorrendben változik az íz illat. Jön elő a barack, majd a cseresznye, aztán egyszercsak megin más és más. Szumma szummárum, rakd félre azokat az utópárlatokat, aminek még nincs tolakodóan kellemetlen íze, magas az alkoholfoka. Eltárolhatod évekig, aztán ha összejön egy üstre való meghigítod vízzel, kifőzöd. A maradék alszeszeket is hozzá öntheted, ha épp 1-2 liter nem fér fel az üstbe.

Előzmény: beller1 (101160)