vackor11 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 1882

Dehogy mosolygok, csak azért írtam, amit írtam, mert vagy vannak ilyen számítások, és akkor csak meg kellene keresni, vagy nincsenek, akkor viszont nem értem, hogy azokban az országokban, ahol egyébként mindenféle szigorú szabályozás van, hogyan lehetnek enélkül ilyen kályhák. Úgy gondolom, legyen ez azoknak a gondja, akik a közép szintű hőtechnikai számítások alapján akarnak kályhát tervezni. Jómagam tapasztalati úton, és tényleg inkább a főzéshez hasonlóan, de lépésről lépésre haladva, az előző, kevésbé sikerült ízekből is tanulva szeretek működni. Megértem, amit a szabályokról írsz, de ha arra gondolok, hova jutott a világ a szabályaival, törvényeivel együtt, akkor az emberek kiszolgáltatottságát,

szegénységét kétségbeesettségét látom. A közlekedési hasonlattal élve nem a KRESZ létjogosultságát vonom kétségbe, csak néha az az érzésem, hogy lassan már járdamatricát is kell viselnünk a homlokunkon. És minden sarkon áll majd a nagy testvér, hogy ellenőrizze, megfelelően tesszük-e egymás után a lábunkat. Nem szeretnék ilyen világban élni. Ehelyett legyen mindenki felelős a saját tetteiért, saját munkájáért, és ne tudjon akármilyen jól megkonstruált szabályokkal, törvényekkel takarózni. Persze én csak annyit tehetek, hogy próbálom azt és úgy tenni, ahogy szeretném. Mint ahogyan Te is azt teszed. Nem az útirányunk más, csak mást élvezünk az utazásból :o) De ennél nagyobb gond ne legyen, hiszen számomra azon kevesek közé tartozol, akivel értelmesen meg lehetett vitatni ezeket a kérdéseket, és még abban is meg tudtunk egyezni, hogy miben nem értünk egyet :o)

Ezt külön köszönöm, András, sokan tanulhatnának itt Tőled!

 

üdv,

Péter

 

Előzmény: LA47 (1880)