Keresés

Részletes keresés

mabelle Creative Commons License 2015.06.09 0 0 39

Előzmény: mabelle (38)
mabelle Creative Commons License 2015.05.31 0 0 38

Előzmény: mabelle (37)
mabelle Creative Commons License 2015.05.28 0 0 37

Előzmény: mabelle (36)
mabelle Creative Commons License 2015.05.27 0 0 36

Előzmény: mabelle (35)
mabelle Creative Commons License 2015.05.27 0 0 35

mindennapra egy fenykep :)

 

mabelle Creative Commons License 2014.12.12 0 0 34

nem mindenben ertunk egyet, de nem baj. szerintem egyebkent a hasonlo kaliberu (fejlodosorban mondottnak ) orszagokhoz kepest kifejezetten olcso. 30 Kinaert (10 dollarert siman kapni egy burgert egy nivos szalloban) ez Afrikaban, Haitin , Kozep Amerikaban dragabb

 

amugy igen. az elfelejtett paradicsom.

Előzmény: vandorboy.com (33)
vandorboy.com Creative Commons License 2014.12.10 0 0 33

Persze, 16 napot voltunk, hegyi törzsek, tengerpart, majd a Sepik folyó volt a célpont. 

Nem könnyű desztináció, minden bizonytalan, infok nem relevánsak, senkiben nem bízhatsz, szóval nehéz út, nehezebb mint afrika.. s ráadásul nagyon drága ország..

Viszont különleges élmény, nagyszerű természet, s utazás a múltba.

Gábor 

mabelle Creative Commons License 2014.11.11 0 0 32

sikerult kijonni vegul is?

Előzmény: vandorboy.com (31)
vandorboy.com Creative Commons License 2014.06.17 0 0 31

Sziasztok

Most szeptemberben megyunk a Goroka fesztivalra páran.. ha valakinek még van kedve jönni..

Már van visa on arrival... igaz a repjegyek verik az Ausztráliait.. 

Ha lesz kérdésetek, hamarosan tudok mindenre válaszolni.

illetve Ny-Papuan jartam 2001-ben.. írtam egy cikket anno

http://vandorboy.com/tag/papua/

 

Gabor

 

alicoins Creative Commons License 2010.05.12 0 0 30
szerbusz

én egyszer ezt találtam rá: http://vizuminfo.hu/page/vizum.php?id=32

ill a Külügymin. Konzuli Osztálya ezt írta korábban:
Pápua Új-Guineába információink szerint állampolgárainknak vízummal lehet belépni. Javasoljuk, hogy kérdésével keresse föl az ország londoni nagykövetségét, melynek elérhetőségeit az alábbiakban közöljük:

Email: kunduldnhc@btconnect.com
Email: 2kunduldnhc@btconnect.com

Website: http://www.pnghighcomm.org.uk

te hogy mész? honnan@hogyan? én is terveztem de lemondtam róla. sajnos mostmár nem férne bele.

Üdv Aladár
Előzmény: melynda3 (29)
melynda3 Creative Commons License 2010.05.12 0 0 29

Sziasztok!

 

Meg szeretném kérdezni tőletek, hogy tudjátok-e, hogy hagyan lehet vízumot igényelni PNG-be.

Minden repülőjegyem és szállás kltgem el van intézve és júliusban megyek.

A neten kétes infókat találtam, van ahol az van, hogy lehet PNG repterén is venni van ahol az, hogy elötte az ausztrál nagyköv. stb.

 

Előre is köszönöm segítségeteket!

 

 

Üdv.:melynda3

alicoins Creative Commons License 2009.12.15 0 0 28
Érdeklődnék, hogy PNG-be hogy lehet a legolcsóbban eljutni? Ill. honnan? Az Air Niugini honlapját néztem, de az elég borsos áron árulja. Annál létezik valami jobb ajánlat?
Euronymus Creative Commons License 2009.12.13 0 0 27
Tisztelt TheExpat: Hazaérkezett szumátrai útjáról?
Előzmény: TheExpat (19)
Euronymus Creative Commons License 2009.12.13 0 0 26
Egy jó cikk, igaz nem Pápua Új-Guinea hanem Nyugat-Pápua, de hasznos lehet itt a Profi Pápua Új-Guinea topicban.

http://magicafe.hu/news.php?nid=48
Euronymus Creative Commons License 2009.12.12 0 0 24
13.50 - kor lesz a film.Jó szórakozást kívánok.
Euronymus Creative Commons License 2009.12.12 0 0 23
Szerintem nagyon profi ez a Pápua Új-Guinea topic így ahogy van, szeretném megköszönni a topicnyitónak.Nem érdemes más amatőr topicokat nézni.Engem is érdekel Pápua Új-Guinea. Mai műsor a TV-n m2
Magyarok az emberevők földjén, Gyalogtúra a Mount Wilhelmre
magyar ismeretterjesztő filmsorozat, 8. rész, 30 perc, 2000
rendező: Cséke Zsolt
W.L. Creative Commons License 2009.12.12 0 0 22
Par napra cseppet sem praktikus.
Alighanem jobban jarnal indonez Papuaval - arrol nemi alapinfo ebben a temaban, ahova nyomhatsz rola tovabbi kerdeseket is.

Magat Papua Uj-Guineat korabban targyaltuk az Oceania temaban - ha megis az (is) erdekel, akkor olvasgasd at azt is.

A tobbi emlitett orszagra joreszt vannak kulon temak, azokban kerdezz roluk.
Előzmény: alicoins (20)
szilkó Creative Commons License 2009.12.11 0 0 21
Marha messzire van:)
alicoins Creative Commons License 2009.12.11 0 0 20
sziasztok

jövő nyáron (július-augusztus) tervezek egy Dél-Ázsiai körutat. Indonéziában leszek 2 hetet, rokonnál, de szeretném bejárni is olyan a környéket. Néztem, hogy Air Asival elég olcsón lehet utazni.
Most olvastam a Pápua Új Guinea topicot. Ez is tervben van.
Mennyire biztonságos egyedül az ország? Kb. mit érdemes megnézni és mennyi időt kell rá szánni? Pár napra gondoltam. Indonéziából (Jakarta), hogy lehet ide eljutni?
Malayzia, Fülöp-szigetek, Vietnam, Kambodzsa, Thaiföld? - még kérdéses, Szingapúr. Ezeket gondoltam bejárni, ellátogatni. Vagy még érdemes valamelyik országot belevenni?
Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat.
TheExpat Creative Commons License 2009.11.09 0 0 19
Nem felejtkeztem el a kepekrol, de holnap Szumatrara utazom es csak Vasarnap jovok vissza .mi lookim you(viszlat)
Előzmény: Septimus Severus (18)
Septimus Severus Creative Commons License 2009.11.05 0 0 18
Megnéztem a filmet, Dr. Bálint Zoltán és családja, 4 évet voltak Pápua Új-Guineán, misszionáriusféle, de tulajdonképen mérnök is.A felesége írt könyvet erről az időkről:

http://webshop.animare.hu/ProductView.aspx?id=95471

Mindenesetre kiderült a filmből, hogy a munkanélküliség óriási, sok a betegség, malária, tbc, tifusz. Viszont érintetlen természet, csodálatos tájak.
Előzmény: TheExpat (17)
TheExpat Creative Commons License 2009.11.05 0 0 17

amikor en ott voltam91-96 akkor ket magyar volt papuan, az egyik egy szallitasi ugynok volt, a masikkal meg Gorokoban talalkoztam es ha jol emlekszem Simon atyanak hivtak.

 

Az1900-as evek elejen 12 hitterito(lasd 12 apostol) ment Papuara, Darunal szalltak partra es meg aznap el lettek fogyasztva. Egyebkent embereves meg mindig elofordul, csak nem dicsekednek vele. Egyes torzseknel szokas, ha a csaladfo meghal akkor minden csaladtag eszik egy falatot belole

Előzmény: Septimus Severus (16)
Septimus Severus Creative Commons License 2009.11.05 0 0 16
Köszönöm, várom a képeket.Ma délután 14.45-kor az m2-n lesz a Magyar misszionáriusok Pápua új-Guineában (magyar dokumentumfilm, 1997)
Előzmény: TheExpat (15)
TheExpat Creative Commons License 2009.11.05 0 0 15

Ok, e hetvegen beteszek nehanyat. Acconka Samoa/Papua mix.

Konyvet irni lehetne, de minek,  irodalmi Nobelt ugysem kapnek erte, alabb meg nem adom.

 

Mellekelek egy kepet: a leanyzo 13 eves es o arulta a betel diot a hazunk kornyeken

Előzmény: Septimus Severus (14)
Septimus Severus Creative Commons License 2009.11.04 0 0 14
Erről lehetne egy könyvet is írni "Öt év a pápuák között" címmel, sok képpel.A néhány ezer képet sokáig tartana bescannelni de egy 10 képet szívesen látnák.A feleséged Pápua Új-Guineai?
Előzmény: TheExpat (13)
TheExpat Creative Commons License 2009.11.04 0 0 13

mar eljottem papuarol miutan ot evet toltottem ott. "taim bilong masta am pinis" (a feher ember ideje lejart) jelenleg malaysiaban eszem a szamuzetes kenyeret(lol).

kepem van par ezer, de mind papir kepek, de ha erdekel scannelek nehanyat.

 

utoljara 2002-ben voltunk, a felesegemre rajott a csalad latogatas. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Septimus Severus (11)
Septimus Severus Creative Commons License 2009.11.04 0 0 12
Ez a topic lassan a legnépszerűbb topic lesz, folyamatosan az első helyen az Utazás rovatban.
Septimus Severus Creative Commons License 2009.11.04 0 0 11
TheExpat:Ott vagy most Pápua Új-Guineában? Merre jártál ott és vannak-e még képek?
Előzmény: TheExpat (8)
Septimus Severus Creative Commons License 2009.11.04 0 0 10
Beindult ez a topic a sok lelkes Pápua rajongónak köszönhetően.Élmények és képek ez az amiket itt várunk.
Septimus Severus Creative Commons License 2009.11.04 0 0 9
Üdvözlöm a derék pápua harcosokat. A pápua felföldön még lehetséges, hogy vannak ismeretlen törzsek is.
Előzmény: TheExpat (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!