Keresés

Részletes keresés

sin x Creative Commons License 2009.11.05 0 0 848
Hogy Yushchenko a saját site-ján azt nyilatkozza, hogy az emberek 58%-a van beoltva és az kevés, mert 90 lenne a biztonságos?

Hogy ő miről hadovál azt én nem tudom, de, hogy az ukránok 58 %-a nincs beoltva az új törzs ellen, az tuti. Hiszen nincs is vakcinájuk (meg amúgy semmijük se).
Előzmény: Törölt nick (822)
Kilakay Creative Commons License 2009.11.05 0 0 847
be, mindkettovel..
brekege Creative Commons License 2009.11.05 0 0 845
volt, hogy sikeresen le is nyeltem, mert összeharaptam a számban. Annyira szót akartam fogadni.
Előzmény: brekege (844)
brekege Creative Commons License 2009.11.05 0 0 844

Ha én életemben nem törtem össze legalább husz db higanyos hőmérőt, akkor eget sem.

De általában sikerült a golyócskákat összevadásznom.

 

i.i.: lehet, hogy nekem ettől van állandó vashiányom? (nem iskkis mértékú,, olyan k2.4 körüli)

Előzmény: tuutuu (838)
puzdra Creative Commons License 2009.11.05 0 0 843
Gazdaboltban.
Előzmény: Törölt nick (842)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.05 0 0 842

Hol a búsba'kapsz te mamár kénport?

:-)

 

Előzmény: tuutuu (838)
tuutuu Creative Commons License 2009.11.05 0 0 839

E két oltás talán híd a menyországba?!:-) Jó utat!:-)))

http://www.youtube.com/watch?v=3mGb9yLGK8M&feature=related

 

..:}}

Előzmény: Törölt nick (837)
tuutuu Creative Commons License 2009.11.05 0 0 838

A higanyos hőmérőval az a baj, hogyha eltörik és szétszaladnak a higanycseppek akkor azt nem lehet összeszedni, és minthogy a higany szobahőmérsékleten párolog a belélegzett higanygőz nagyon mérgező.

 

Ezért a jó patikuss elmagyarázza a rémült- (és hülye, mert nem figyelt a kémiaórán) anyukának / apukának, hogy kénporral meghinti, vár, és összesöpörheti

...:}}}}

 

Amúgy valóban, a törött hőmérő nagyobb higanydózist nyomat a gyereknek , lényegébem folyamatosan, mint ez a qrva védőoltás.

Előzmény: Törölt nick (757)
tuutuu Creative Commons License 2009.11.05 0 0 832

Még a lázmérőket ís kivonták mert a bőrrel sem jó ha érintkezik!!

 

Jó hülyének lenni??

 

Mikor érintkezett a bőröd a higanyos hőmérőben levő érdekes fémmel??

 

Marha.

 

tuutuu

most Vérbíró

FityMa Párt

Előzmény: NattyDread (748)
tuutuu Creative Commons License 2009.11.05 0 0 831

A Prevenarra gondolsz?

 

Halovány segédfogalmam nincs, mire gondolok...:}}}}

Fingom sincs, mit nyomtak belém tüdőgyulladás ellen...:}}}

A coccusok népes családját meg végképp nem ismerem ( szerencsére közelről se nagyon...)

Előzmény: sin x (742)
puzdra Creative Commons License 2009.11.05 0 0 830
Nem!

Beteg? Há' 1N 1 almát.
Gerenda Creative Commons License 2009.11.05 0 0 829
Ne fárassz már a díszleksziáddal....

A WHO állítólagos bioterrorizmusos feljelentéséről annyit mondanék, hogy seggfejek ellen nincs védőoltás.
Előzmény: Törölt nick (825)
cserép virág Creative Commons License 2009.11.05 0 0 827
Gondolom, tájékozódik, és ha már biztosat tud, megszólal ismét az ügyben!
Előzmény: XRive (824)
tuutuu Creative Commons License 2009.11.05 0 0 826
Kösz, lassan haladok fölfele...:{{
Előzmény: XRive (741)
XRive Creative Commons License 2009.11.05 0 0 824
:ásitás:

A kérdés ugye az, hogy mit mond két hónap múlva.
Előzmény: cserép virág (821)
tuutuu Creative Commons License 2009.11.05 0 0 823

Azt hiszem, azt nem váltja ki ez a H1N1-es.

 

Nem fogalmaztam érthetően...:{{

Szóval létezik tüdőgyulladás elleni óvszer...:}}}}

Az öt évig hatékony.

Namost a kérdés az lenne, ha ennek a nyavajának a végkifejlete  a tüdőgyulladás, vajh' ér-e valamit ellene a klasszikus tüdőgyuszi elleni oltás??

 

Ezt se ártana publikálni.

Előzmény: boci boci tarka (738)
cserép virág Creative Commons License 2009.11.05 0 0 821

Van lelkiismerete.

 

Előzmény: Törölt nick (818)
Gerenda Creative Commons License 2009.11.05 0 0 820
Mivel a lenti szövegrészlet hiányossága miatt azonnal azt kellett volna tisztázni, hogy miféle oltásról (oltási kampányról) van szó, hogy hol sikkadt el a valódi jelentés, az eredeti szövegben, a fordításban, a másolásban, vagy eleve a gyaníthatóan nem orvosi pontosságú politikusi bejelentésnél, majd pikk-pakk eljutni ahhoz, hogy "juj, vajon őszinte-e" (sugalljunk: nem őszinte, hazudik!), nekem azt jelenti, hogy az itt megjelent részleteket (és a hisztérikus kommenteket) nem veszem komolyan.
Előzmény: Törölt nick (804)
cserép virág Creative Commons License 2009.11.05 0 0 819

Szegény röfik, még ezt is rájuk fogják, meg meg is eszik őket! Akkor bezzeg nem félnek a H1N1-től

Ó jaj! Röf,röf!:O)))

Előzmény: Híd (816)
XRive Creative Commons License 2009.11.05 0 0 817
Ja.
Előzmény: sin x (815)
Híd Creative Commons License 2009.11.05 0 0 816
Ma délelőtt beolttattam magam. Bal váll: A,B, jobb váll: malacinfluenza :)
sin x Creative Commons License 2009.11.05 0 0 815
Jó, értem, tehát a kanyaró meg a rubeola elleni vakcinázással beégették magukat, ezért az emberek bizalmatlanok.
Ennek semmi köze az új törzs elleni oltáshoz, ahogy azt sejtettem.
Előzmény: XRive (811)
XRive Creative Commons License 2009.11.05 0 0 811
Abból szerintem nagyjából annyi van nekik, amennyit adományba kaptak. A teljes forditás inkább az általános vakcinációs helyzetre vonatkozik.

Az első mondat, gugli-forditásban:
Due to unprofessional and highly disorganized vaccination against measles and rubella in Ukraine the practice of vaccination is compromised in essence.
Nyersforditásban ez nekem annyit tesz, hogy:

Az amatőr és súlyosan szervezetlen morbili (?) és rubeola elleni oltás miatt a vakcinációs rendszer gyakorlata teljes egészében kompromittálódott (?).
Előzmény: sin x (807)
XRive Creative Commons License 2009.11.05 0 0 808
Hagyd már a fenébe azt a flucasét... A forditásnak az a része sokmindent jelenthet a helyi lehetőségeknek megfelelően, de a MARTIAL LAW tudod, hogy mit is jelent úgy istenigazából???

Még a blikk se szokta ennyire meghágni a rendelkezésre álló információkat.... A továbbiakban a flucase-eredetű hirekkel nem vagyok hajlandó foglalkozni.
Előzmény: Törölt nick (804)
sin x Creative Commons License 2009.11.05 0 0 807
De milyen vakcináról van szó? Azt kizártnak tartom hogy az új törzs elleniről...
Előzmény: XRive (803)
Aminah Creative Commons License 2009.11.05 0 0 806
Ma reggel kaptam meg az oltást. Egyik karomba ezt az új influenza ellenit, a másikba meg a mezeit, hamárottvagyok alapon. Férjuram szintén.

Szó van ebben a topikban is arról, hogy a politika a felelős a beadott oltások alacsony számáért. Hát a f@szomat. Már bocs.

Ellenben...semmilyen pozitív központi kampányt nem látok az oltás mellett a kormány részéről!
Semmilyen egységes álláspontot az orvosok részéről!

Két kicsi gyerekem van: 2,5 és 4,5 évesek. Egyáltalán nem vagyunk oltásellenesek. A kötelezőkön felül még egy csomó ajánlott oltást beadattunk nekik, kullancscsípés okozta nyavalyáktól kezdve agymittoménmin át a bárányhimlőig minden kutyaxar ellen be lettek oltva, de _soha_, ismétlem: _soha_ nem kérték tőlem, hogy írjak alá egy papírt, hogy a kockázatokkal tisztában vagyok és minden felelősséget vállalok.
Most hirtelen miért kell????
Adassak be a gyerekemnek egy oltást, amit a gyerekorvosunk nem ajánl????

Végül az lett a családi döntés, hogy mi felnőttek beoltatjuk magunkat, a gyerekeket meg az első városi eset kapcsán itthon tartjuk és imádkozunk, hogy ne legyen késő.

Na megyünk is oltatni ma reggel, a doktornő azt kérdezte, hogy jól meggondoltuk-e, ő beadja, ha ragaszkodunk hozzá, de nem ajánlja. Nem az általa régóta ismert nagy gyógyszergyártó cégek gyártják, ezt a gyártót nem ismeri, a feltett kérdéseire nem kap választ, teljes káosz van, hát reméli nem lesz semmi bajunk...de a gyerekeknek ugye tényleg nem akarjuk beadatni...papírt aláírtuk, hogy mindennel tisztában vagyunk, a felelősség a miénk.
De mivel is vagyok én tisztában? Semmivel, bakker, semmivel. Illetve azzal, hogy a mezei influenza oltás helyét nem is érzem, a másik karomat meg (benne ezzel a csodaszerrel) emelni is alig bírom, de ez gondolom majd elmúlik.
(csöndben jegyzem meg, hogy ez egy ősszoci város, de még egy orvossal sem találkoztam, aki ajánlotta volna. biztos az orvosok mint gonosz fidesznácik, akik pandémiával játszadoznak, csak hogy borsot törjenek a kormány orra alá, ugye?)

Teljes káosz van. Ha ez a vírus tényleg súlyos emberáldozatot követelő pandémiával fenyeget, az oltás pedig _tényleg_ biztonságos, akkor már bocsánat, de ne kérdezzenek, hanem oltsanak kötelezően. Vagy mégsincs akkora veszély? Vagy mégsem olyan biztonságos az oltóanyag? Miért ez a teszetosza központi kussolás? Miért nincs tele a TV közérdekű közleménnyel, hogy mindenki oltassa be magát? Miért nem győzik meg az orvosokat arról, hogy az oltás szükséges és biztonságos? Csak ez a mosom kezeimet, nehogy valamiért felelősséget vállajak játékot játsszák, én meg 0 orvosi diplomával találjam már ki, hogy meg kell -e védeni a családomat és ha igen, akkor hogyan. Király :-/
XRive Creative Commons License 2009.11.05 0 0 803
Ez nekem annyit mond, hogy az amatőr módra szervezett vakcinációs rendszerük betojt úgy általában, és az emberek már a veszélyes betegségek ellen se oltják magukat.
Előzmény: Törölt nick (802)
Gerenda Creative Commons License 2009.11.05 0 0 801
Néhány napja még nem volt oltás, külföldit akartak venni, de az csak december-januárban lenne, ezért inkább Tamiflut vettek. Ezt az 58%-hírt elsősorban ellenőrizném, hogy ki, mikor, mit mondott, hol jelent meg, stb.
Előzmény: sin x (799)
sin x Creative Commons License 2009.11.05 0 0 799
According to the estimates of the Minister of Health approximately 58% of citizens are vaccinated today in Ukraine

És ezt ki hiszi el neki?? Vagy talán azt kéne kérdezni, hogy miféle vakcináról beszél?
Előzmény: Törölt nick (795)
XRive Creative Commons License 2009.11.05 0 0 797
Hagyd már abba és olvasd el a teljes forditást. Az általános vakcinációs helyzetre vonatkozik az a mondat, nem infulenzára. Még a guglin is átjön.

Ne pánikolj már annyira.
Előzmény: Törölt nick (795)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!