Keresés

Részletes keresés

Szabina93 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 149

Sziasztok!

Új tag vagyok, és lenne pár kérdésem.

Párommal tervezzük, hogy kimegyünk Hollandiába dolgozni. De nem nagyon tudjuk, hogy ez ügyben hogyan is kellene eljárni. Tapasztalatokra lenne szükségünk, hogy milyen papírokat kell elintézni hogy kimehessünk dolgozni, és hogy kint tartózkodhassunk, 1-2 évig legalább. Ha tudtok munkát, azt is szívesen vesszük, ha megosztanátok velünk.

Én alig tudok angolul (hamarosan kezdek újra tanulni, hogy kommunikálni tudjak), párom jól beszél angolul, és kicsit németül is.

 

Köszönettel: Szabina

 

Fekete Sanyi Creative Commons License 2014.06.11 0 0 148

Sziasztok! 

 

 

- Érdeklődni szeretnék indul-e? Valaki Hollandiába? ( Apendoornba) ???  

Zoliii1987 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 147

Sziasztok! Üdvözlök mindenkit! Párommal 2013.06.14 ; 15; vagy 16-án mennénk ki Hollandiába Naarden-be Szegedről. Érdeklődnék van e valaki aki ez időtájt arra felé megy és van még hely 2 embernek és a cuccainak? az email: abrahamz1987@gmail.com és a számom +36 30 3719 - 264 

 

*Luna* Creative Commons License 2012.03.22 0 0 146

Amsterdambol  Budapest – Fuzesabony iranyba aprilis 6-an, visszaut aprilis 19-en szemelyautoval utazom, mindket iranyba 2 utasnak meg van helyem, szemelyenkent €50-ert. Kiterok elfogadhato tavolsagra belefernek. Az auto jo muszaki allapotu jobbkormanyos Rover 416, nagy csomagtartoval. Erdeklodni e-mailben: krisztina76@vipmail.hu

 

*Luna* Creative Commons License 2012.03.01 0 0 145

Sziasztok, marcius 15-16-an indulok vissza Hollandiaba szemelyautoval (Rover416), az indulas datumaval 1-2 nap elteressel rugalmas vagyok van 2 szabad helyem. Az utvonal Abadszalok-M3-Budapest-M1- Passau-Frankfurt-Koln-Arnhem-Amsterdam, szukseg eseten elfogadhato merteku kitero belefer,. Erdeklodni: krisztina76@vipmail.hu

Liga2003 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 140

Sziasztok) Internetes munkára keresek holland nyelvet jól beszélő munkatársakat, Hollandiában. ( Nem ügynöki munka! ) Bárki ír egy e-mailt, szívesen válaszolok a kérdésekre. Kérek egy rövid bemutatkozást. Címem: liga2003@gmail.com

jewel1979 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 139

köszi, de mint irtam, konkrét árat még nem tudok, mert csak annyit irtak hogy 200 euró kedvezményt adnak  + ingyenes szervizt, de hogy mennyiből jön le a 200, azt még nem tudom - a 2500-as kb. ár az incifincitől származik, én még konkrét összeget nem tudok. De amint megmondják - miután felhivtuk őket - majd megirom és akkor meg tudjuk beszélni.

Előzmény: Exxon73 (138)
Exxon73 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 138

küld emailben amit a másik fórumon kértem.szerzek nektek kazánt.itt Hollandiában.

Előzmény: jewel1979 (137)
jewel1979 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 137

akkor talán neked is van remény ;)

Előzmény: Exxon73 (136)
Exxon73 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 136

nem az.2-3 éve még a bozótban gyilkolászta a szomszéd törzset szerintem:DDDD

Előzmény: jewel1979 (135)
jewel1979 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 135

na, arra kiváncsi leszek ;)

de az az afrikai kolléga amúgy holland állampolgár, nem? ;)

Előzmény: Exxon73 (134)
Exxon73 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 134

nem tudom.de az előbb még áléptem albertbe,és összefutottam egy afrikai(ugye mekkora rasszista vagyok?) munkatárssal.uitkeringen van,havi 1100eurot kap és csak 1év munkaviszonya van! nekem meg idestova 3!!!! és szabin kivűl gyakorlatilag végigdolgoztam az egészet!

 

holnap uwv,megyek és lefosztom a holland államot:DDDDD

Előzmény: jewel1979 (133)
jewel1979 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 133

nem tudnál azzal a holland főnököddel egyeztetni munka ügyben, aki mondta a múltkor, hogy van munka? Itt nyilván egy emberrel van a gond, azzal, aki modt beosztana téged dolgozni - nem lehet azt a személyt megkerülni?

Amúgy lehet abban valami, hogy nem akarnak a következő fázisba átsorolni? Az mikor lenne esedékes? Nem érné meg váltani egy másik uitzendbureaura és hagyni itt a fenébe a randstadot?

A kazán infót köszi, de nekünk pont azért érné meg ez a holland kazán, mert a szerviz cég most kedvezményt ad rá, be is szereli és ingyen 24 órás szerviz van rá... ha elromlana és akkor kellene egyeztetni a nemzetközi szervizeléssel, azt nem szeretném bevállalni... de azért köszi és ha meglesz a választék, hogy milyen kazánok közül lehet választani, majd megirom... kiváncsi lennék a véleményedre majd. Azt, hogy a mostani milyen és milyen csövek kellenek - fogalmam sincs. Nem is tudom, hogy hogy nézzem meg, nem értek hozzá. Egy darab doboz és a padláson van :) Ennyit tudok róla.

Előzmény: Exxon73 (132)
Exxon73 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 132

tessék,fél 6 és megint törölt!!!!!!!!!!!!!!! na nekem ne magyarázza meg senki sem hogy nem az a baj hogy magyar vagyok!!!!!!!!!!! az összes lengyel dolgozik!!!!!!!! kihez szaladjak????????? egyetlen magyar vagyok a cégnél!!!!!!!!!!!!!

 

nagyon remélem hogy a németek megtanitják ezt a tetves lengyel bandát megbecsülni arra amire valók: 4euróért robotolni az Überalles Deutschlandban!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: jewel1979 (129)
Exxon73 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 131

kazánügyben keress nyugodtan 2évig épületgépészettel foglalkoztam.

 

az un. kombikazánt nem ajánlom.ha elromlik akkor se fűtés se melegviz.márkára a Junkers és a Vaillant termékeket ajánlom.

az ár miatt kell kérni egy áranjánlatot innen és Magyarországról is.otthon ajánlom a DÉG hálózatot.könnyen előfordulhat hogy olcsóbban megússzátok a mutatványt ha Magyarországról hoztok ki kazánt.a csatlakozások,kiállási pontok szabványosak,ezért nem fordulhat elő hogy a holland kazán helyére nem lehet betenni egy magyar német osztrák piacos kazánt.

 

de ismétlem el kell dönteni hogy külön kazán legyen a fűtésnek és egy külön fali átfolyós vizmelegitő a használati melegviznek.

 

látni kéne milyen rendszerű a fűtésetek.vékonycsöves vagy vastag acélcsöves.külön van a keringetőszivattyú vagy be van épitve a kazánba.

 

mi a mostani kazán tipusa,tipusszám,stb.mekkora a légköbméter amit fel kell fűteni.rendelkeznek e a radiáotorok mágnesszeleppel?

 

mi a rossz most? használati melegviz van? fűtés van? mikor lett kitakaritva a kazán? működik e a kazán CO elszivó ventillátora,meglettek nézve az érintkezői? hogy áll a tűztér? vannak e salaklerakódások? ha cirkórendszer akkor hogy áll vizkő szerint a vörösréz átfolyóspirál? el vannak e égve az átfolyóspirál vörösréz hőleadó lamellái?(kb 7-8évet birnak)

Előzmény: jewel1979 (129)
Exxon73 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 130

ok,jó munkát:) remélem ma este mennem kell és nem tévéznem:) 5kor kiderül.

 

A magyarok szerintem sokkal válogatósabbak (lásd: te kritizálod a szállást, ahol laksz, ők viszont nem)  

 

lehet,de ez miért baj? miért baj hogy valaki nem hagyja ott pl a 150nm-es családiházát ami bármelyik holland házat nagyságrendekkel überel egy tömegszállásért?

 

nem lehet hogy a sok negativum ellenére amit belénksúlykolnak mégsem állunk olyan rosszul??

 

nézd meg itt milyen munkák vannak:

 

-takaritó,csomagoló,orderpicker,targoncás.magyarul 8általánosos munkák.nézd meg a magyar munkanélküliek iskolai végzettségeit: a felének 8 általánosa van.nézd meg milyen

szakmai háttér kell a magyar cégeknél való munkához: minimum jó szakma és legalább középiskola.

 

aki othon képzett az sokkal többre viheti otthon szakmailag bármelyik autóipari,elektronikai,stb GYÁRTÓ cégnél mint itt Hollandiában ahol a cégek zöme valójában betanitott munkásokból áll.olvastál te olyan hirdetést hogy pl minőségbiztositási technikust keres holland autóipari beszállitócég? mert én még 3 év alatt nem.

Előzmény: jewel1979 (129)
jewel1979 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 129

Hát, ha csak ennyi lenne, amit irsz, hogy kábitják őket, akkor idejönnének, aztán postafordultával mennének is haza... ellenpéldaként ott van a magyar kisebbség, aki ugye megy Kanadába meg Franciaországba, aztán fizetnek nekik, hogy inkább menjenek haza. Én azt hiszem, hogy ezek a lengyelek helyt állnak, azt megcsinálják, amit elvárnak tőlük - igaz, nem is többet, mint amit kell, de annyit igen, hogy ne rúgják ki őket... szóval nem hiszem, hogy idejönnének és ülnének a babérjaikon. És azt sem hiszem, hogy Lengyelországban annyira nagyságrendekkel szarabb lenne az élet, mint Magyarországon, ami magyarázná, hogy mennyivel több lengyel megy el otthonról, mint magyar. A magyarok szerintem sokkal válogatósabbak (lásd: te kritizálod a szállást, ahol laksz, ők viszont nem) - nem azt mondom, hogy jobbak, félre ne értsd, de szerintem igenis olyan tulajdonságokkal és elképzelésekkel jönnek, hogy ők képesek végigcsinálni, és megtalálják azt, amit vártak, amit elképzeltek, és mindezt szervezettebben, sokkal szervezettebben, mint a magyarok. Egyszer dolgoztam egy lengyel sráccal. Ő jött velem hajnalban, fél nyolc körül ébresztette mobilon a lakótársait, hogy menjenek dolgozni. Nem fizette neki senki, saját pénzen csinálta. Hány magyar teszi ezt meg a másikért, egy lakótársért, aki nem is barát?...

na megyek dolgozni...

Előzmény: Exxon73 (127)
Exxon73 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 128

"aki hazát cserél szivet cserél..."

Exxon73 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 127

Jewel ok,aláirom sikeres a lengyelek,törökök,marokkánok.

 

de,néhány kérdés:

 

-miért van az hogy a lengyelek már a 70-es évek óta szerteszét "kujtorogtak" a keleti-blokkban? lásd a városomban a 70-80-as években a lengyel bányászok,a 80-as évektől elterjedt "lengyelpiacok" és ha csak azt nézem az első 4gombos 7zenés kvarcórám is a paksi atomerőmű épitésén dolgozó lengyeltől származott.

 

-miért van az,hogy a magyarok már a 70-es évek végétől mehettek az NSZK-ba dolgozni,ennek ellenére sose töltöttük ki a kontingens egyezményben biztositott kvótát?

 

-miért van az,hogy(és ezért a lengyelek irigyelnek minket) hogy a nyugati határszélről 50km-es övezetből már jó 10-12éve szabadon lehet menni Ausztriába dolgozni az ingázó egyezmény alapján,és mégsem ürült ki se Zala,se Vas se Győr-Sopron megye?

 

Marokkánok

 

ugye tudod,hogy a zömük a 60-70-es években keveredett ide,amikor a holland állam "szervezetten importálta" őket.aztán utána családegyesités cimszóval jött a család,a maiak meg már 2.generációs nemzedék.a törököknél szintúgy.

 

tehát nekik emiatt mivel nagytömegben vannak jelen persze hogy kialakult infrastruktúrájuk van itt.

 

de lengyekre visszatérve:

 

melyik magyar újság zeng ódákat a közelgő német nyitás alkalmából a német "csodáról" hogy ott szinte ingyen osztják az eurot? mert Lengyelországban ez megy! szinte tudatos "kábitása" folyik az embereknek hogy ott milyen jó!

 

aztán csodálkozni lehet rajta hogy az egyszeri lengyel a fehérorosz határról aki annyit tud hogy "nyevem" nekivág a "kánaánnak"?

Előzmény: jewel1979 (126)
jewel1979 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 126

na, csak ide találok pár év után... sziasztok....

 

Egy dolog jutott eszembe, talán ide való:nézem a sok magyart Hollandiában, aki görcsösen be akar illeszkedni, és asszimilálódni akar, mondván, viselkedjünk úgy, mint a hollandok, ha már itt vagyunk. És közben nézem, hogy miért boldogul nagyon is jól a nagy számú lengyel, marokkói, török - és mi a válasz? Szerintem az, hogy ők megőrzik a saját kultúrájukat, saját boltjaik vannak, saját kajáikat eszik, saját ügyvédük és könyvelőjük és fodrászuk van, és nem csak a nyelvtudás hiánya miatt, hanem mert igy tudják megőrizni a saját identitásukat. Az egy dolog, Exxon, hogy szidod a lengyeleket (nekem nincs velük rossz tapasztalatom, persze neked lehet), de az az igazság, hogy ami miatt szidod őket, az a sikerük kulcsa, amit én nagyonis respektálok: hogy összetartanak, hogy képesek elintézni, logisztikailag is, hogy egy helyen sokan dolgozzanak, lásd, 3-4 lengyel kollégád, akiket behivtak dolgozni, téged meg nem: most őszintén, ez nem az ő sikerük? Itt vannak egy idegen országban, és elintézték, hogy sikerüljön nekik. Mi meg vagyunk tizen és tizfélét mondunk. Akkor ki lesz sikeresebb?... Én épp ezért leveszem a kalapom az összes török-marokkói-lengyel előtt, mert ebben maximálisan lepipálnak minket. Amőgy meg ahogy te szeretnél magyar maradni külföldön, úgy ők is csak szeretnének lengyelek-marokkóiak-törökök maradni. Szerintem több bennünk a hasonlóság, mint a különbözőség.

Előzmény: HollandExxonValdez (107)
Exxon73 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 125

felhivtam a koordinátort,bammeg megmagyarázza hogy nincs meló!!! de jó hogy reggel a két holland főnök aki a másik műszakban van és velük dolgoztam meg azzal fogadott ma reggel hogy hol voltam a múlt héten mert SOK meló volt!!!!!!

 

elmennek ezek a........

Előzmény: Exxon73 (124)
Exxon73 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 124

nesze bazmeg: 10perce jött az sms hogy este nem kell menni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Exxon73 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 123

igazad van,nem válaszoltam.ne feledd egy magyarnak mindig 10000000000-szer nehezebb kijutnia akárhova mint egy lengyelnek.

 

amúgy meglepődnél hogy a fórumról ki gyűlöli még nagyon Hollandiát.pedig neki aztán se rasszista se anyagi oka nincs rá.

nem szivesen ir már mostanában,mert beleunt abba amit a Tipetupa-Mirla "nem dolgozunk,de naivan elvagyunk,de szép Hollandia" vonal képvisel.

 

nemsokára ő is tiplizik németbe.

 

 

Előzmény: Quantumleap (120)
Quantumleap Creative Commons License 2011.03.14 0 0 122

Evvel nem válaszolsz a kérdésemre, de mindegy.

Előzmény: Exxon73 (121)
Exxon73 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 121

na épp most beszéltem anyámmal.ő is teljesen egyetért annak a felszámolásával ami itt van.

a hazaszállitandó cuccoknál is azt mondja ami olyan,olcsó volt,stb sok helyet foglal egyszerűen hagyjam itt.

hogy az a meglepetés se érjen hogy a kaucióból nem adnak vissza,az ellen meg úgy védekezzek hogy mostantól ne fizessek albérletet hanem lakjam le a kauciót.

igy ami albérletpénznek menne az a zsebemben marad.

aztán amikor angolosan távoztam irjam ki az ajtóra hogy "auf viedersehen Niederland":DDDD

 

be fog férni a cucc egy kombiba:)))) minek vigyek pl haza 3 biciklit mikor én otthon az életben nem ülök rá???????????? az csak itt megy hogy melóba biciklizni kell,felénk cégesbusz van melóhelyre.

 

na nem mérgelődök.

 

 

Előzmény: Quantumleap (120)
Quantumleap Creative Commons License 2011.03.14 0 0 120

A magyarok között is rengeteg az olyan "kiváló" szakmunkás, ránk is tudnának eleget panaszkodni a németek meg az osztákok, elhiheted.

De én tényleg nem értem, hogy számodra miért olyan fontos ragozni ezeket a dolgokat, ha egyszer úgyis mész nemsokára haza. (Bár a másik fórumon egyeseknek effelől is kételyeik vannak.)

Előzmény: Exxon73 (118)
Exxon73 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 119

tudod ma meséltem valakinek a fórumról,hogy a múlt hetem is milyen faxa volt.még jó hogy van az a rohadt facebook.múlt héten "micsoda" véletlen én csak 1napot dolgoztam, ők a lengyelek meg teljes hetet.

irtam már,egyszem magyar vagyok a melóhelyen!!!!! ember nekem zsebre megy,hogy vagy én dolgozok teljes hetet,vagy azt hivják be dolgozni aki levideozhatóan kerüli a munkát! de mégis behivják!!!!!!!!!!

 

tudod te mennyit buktam,buktunk ilyenek miatt az elmúlt 2évben???? ha 3-4000eurot akkor lehet hogy óvatosan becsültem!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Quantumleap (117)
Exxon73 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 118

mi a normál lengyel Quantum?:)))) attól mert belejópofizik a szemedbe de a munkát nem fogja meg az már normál?

otthon beszélgetned kéne egy haverommal.épitőipari GBR-je van Ausztriára és Németországra.

na ő aztán tudna neked mesélni hogy mennyi ilyen "szakmunkás" után tették rendbe a házakat,és tudna mesélni hogy azok a "rasszista" osztrákok és németek miért őket hivják dolgozni és miért nem azokat az áldott normálisakat:)

 

németben,osztrákban legalább rend lesz május 1 után is.a német meg az osztrák nem fogja azt eltűrni mint a holland.

 

ébredj barátom:)

Előzmény: Quantumleap (117)
Quantumleap Creative Commons License 2011.03.14 0 0 117

Te ugyanezt csinálod, csak a másik végletben. Véletlen pont a negatívabb egyénekkel akadtál össze az adott népcsoportokból, és ezt beállítod úgy, mint tévedhetetlen világnézetet. Magyarázd már el nekem, hogy a fenébe van az, hogy én eddig csak normál lengyelekkel találkoztam?

Előzmény: Exxon73 (116)
Exxon73 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 116

Tipetupa válasz | megnéz | könyvjelző 2011.03.14 15:31:01 © (10838)

Jewel, én nyitott vagyok és érdeklődő. Van ami egyszerűen nem fér bele a keretbe. Pl. a rasszizmus.

Kész.

És engedtessék meg, hogy akinek az már kiveri a biztosítékot, az eldönthesse, hogy más témában akar-e olyannal szóba állni, aki (nem is egyszer) így nyilvánult meg.

Ebből kiindulva pedig bármennyire is kedvellek és bármennyire is egyetértek veled legtöbbször, nem és nem értek egyet veled abban, hogy Tulp hozzáállását viszont nem fogadod el és nem érted, hogy exxonnál már tul.kép. teljesen lényegtelen, hogy mit ír, a lényeg, hogy ki írja.



Emilem változatlan és nekem hétvégi tali lenne megfelelő.

 

Kedves Tipetupa

 

nekem is nagyon leveri a biztositékot,ha valaki aki itt él 15-20éve,és a büdös életben nem dolgozott,nem dolgozott együtt "rasszista" alapon olyan nációkkal,ahol a munka a legutolsónak számit a rangsorban,az egyszerűen a saját világképét állitja be egyetlen igaz tévedhetetlennek.

mert ugye mik történtek?

 

-lengyelek bebaxva jártak be a húsüzembe,meló nuku

-lengyel a paletta körül polkát jár,meló nuku

-afrikai gyerek nézelődik meló helyett de azt a kibaxott tévét nem emelné meg

-drogos afrikai büdös kosztjának szagát kell szagolgatni

 

és még sorolhatnám,ezeket odaát leirtam.de én vagyok a rasszista.

érdekes hogy a fenti felsorolásban se holland,se német,se norvég se svéd nem szerepel.

 

csak mindig ugyanaz a kör.

 

szóval tulajdonképpen messzemenőleg elhatárolódok az általad képviselt vonaltól,ha nyitott szemmel járnál a világban láthatnád hogy majd minden országban megvannak ezek.lásd Franciaország...

 

de hát könnyebb a fejünket a homokba dugni.

 

üdv Attila

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!