Keresés

Részletes keresés

europass24 Creative Commons License 2024.03.05 0 0 19490

esetleg vki nem tudja, hogy e301 doksit honnan/hogy tudnék beszerezni? nem lakok már hollandiában se holland lakcimem, se digig-m nincs...

schlumberger Creative Commons License 2024.01.18 0 0 19489

Dec. 9-én befejezték a pályafelújítást, azóta újra rendesen járnak a vonatok.

Előzmény: HUBbAsztikus (19486)
HUBbAsztikus Creative Commons License 2024.01.18 0 0 19488

nekem nincs jo tapasztalatom a telekocsival, akar oszkar, akar a blabla car. 1x meg le is rohadtunk vmi becs kulson.. vartunk vagy 2orat, raadasul a telekocsis fele -okos-vallalkozo felszed minnel tobb embert, olyan muszaki allapotu autokkal, hogy hihetetlen...

 

ha kifogsz egy maganszemelyt az lehet jo, de hogy nagytobbseguk csoringer vallalkozo az fix... arrol nem is beszelve ha pestig , josz de elotte beugranak gyorbe, tbanyan, meg meg hova.. siman duplazodik a menetido...

Előzmény: Kispofi (19485)
HUBbAsztikus Creative Commons License 2024.01.18 0 0 19487

ahogy nezem naponta van nightjet jarat 40 eurotol amsterdam-becs

https://www.nightjet.com/en/ticket-buchen/#/home

 

 

Előzmény: HUBbAsztikus (19486)
HUBbAsztikus Creative Commons License 2024.01.18 0 0 19486

busz felejtos, mert megall az osszes nemet varosban a hivatalos flixbus-volan akarmi.

probalkoztam telekocsival az se jobb, soot volt alkalmam zold mamorban hazautazni 1-2 joember miatt

 

vonat nekem bejott, legutobb nightjettel -obb- jottem ams-wien tavlatban ott atszallas volt, de szerencserre becsbol orankent-ketorankent jarnak a vonatok, a keletibe. jah es asszem a nigthjet ams-utrect vonalon jott, szoval be se kellett mennem ams-be. raadausl en olcson vettem a jegyet, sztem megusztam max 30eur a nighjtet+ becs bp online jegy.mav.hu asszem 10e ft-ert...

tavaly osszel voltam, nemtom iden mia  helyzet foleg hogy a gyor-bp vasutvonalat befejeztek-e mar...

Előzmény: hatszáz a vége (19484)
Kispofi Creative Commons License 2024.01.18 0 0 19485

Buszban és vonatban nem tudok segíteni, de ajánlanám az Oszkar Telekocsi alkalmazást. Napi szinten rengeteg járat közül lehet választani és sok esetben háztól-házig megy a szállítás. Nagyobb utipoggyász szállítására is van lehetőség. A leányom mindig ott keres lehetőséget az oda- és visszautazásra. 

Előzmény: hatszáz a vége (19484)
hatszáz a vége Creative Commons License 2024.01.16 0 0 19484

Nagyon kihalt ez a fórum, azért megpróbálkozom.

 

Tudna valaki segíteni, hogyan lehet Hollandia és Magyarország között busszal, vagy vonattal utazni?

Néhány évvel ezelőttig állítólag volt járat, most azt rebesgetik, az már csak Bécsből megy holland vagy francia végcélig?

Viki1969 Creative Commons License 2023.03.29 0 0 19483

Akkor is le kell mondani a magyaràllampolgàrsàgròl ha holland a fèrjem?

Előzmény: mirla2 (19482)
mirla2 Creative Commons License 2023.03.27 0 0 19482

Szia Viki!

 

Az alábbi holland nyelvű weboldalon találod az erre vonatkozó szabályokat.

 

A holland állampolgárság felvételével egyidőben kötelezik az újdonsült állampolgárt az eredeti (esetedben magyar) állampolgárságot lemondani, nem lehet kettős állampolgár senki, (kivételek persze vannak, ezt is megtalálod, de volt gyarmati országok lakosaira, Marokkóra stb. vonatkoznak, Magyarországra nem).

 

https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/nederlandse-nationaliteit/dubbele-nationaliteit

 

Azt nem tudom, mi ennek az adminisztratív ügymenete, és hogy ellenőrzi-e valaki, vagy a holland áll.polg. megszerzésekor már be kell vinni a magyar útlevelet és leadni?   Ezekre a kérdésekre szerintem bármelyik magyar konzulátus (itthon vagy külföldön) választ kell, hogy tudjon adni telefonos érdeklődésre: Hogy van ez a gyakorlatban, mit kell tenned, vannak-e kiskapuk, stb.

 

Érdemes jól körbejárni a témát, később kellemetlen következményei lehetnek.

A magyar eü-i biztosítást is le kell mondani, ha tartósan Hollandiában élsz, mert később halmozottan számon kérik rajtad. Sajnos, sok ilyen esetről tudok:(.

 

Majd jelezz vissza, mit tudtál meg, lehet, másnak is hasznos ez az infó.

 

 

Előzmény: Viki1969 (19481)
Viki1969 Creative Commons License 2023.03.19 0 0 19481

Szia, ùj vagyok itt. Lenne egy kèrdèsem, a kettesàllampolgàrsàg (magyar - holland) megszerzése után köteles e èrtesiteni erről magyar àllamat?

Előzmény: segítökéz (19198)
schlumberger Creative Commons License 2023.01.01 0 0 19480

Boldogabbat, mint a tavalyi volt!

Előzmény: mirla2 (19479)
mirla2 Creative Commons License 2023.01.01 0 0 19479

2022-től boldogabb, békésebb új esztendőt, jó egészséget 

kívánok mindenkinek, aki erre tévedne. Eléggé kihalt ez az egykor virágzó fórum!:(  

schlumberger Creative Commons License 2022.07.17 0 0 19478

Reméljük nem jön vissza ...

Előzmény: mirla (19477)
mirla Creative Commons License 2022.07.16 0 0 19477

Intézkedtem. Remélem, a modik mielőbb eltávolítják ezt a förmedvényt.

Előzmény: schlumberger (19476)
schlumberger Creative Commons License 2022.07.02 0 0 19476

Hát ez mi???

bigbang87 Creative Commons License 2022.04.20 0 0 19474

Sziasztok

Most találtam hirdetésben az Ottoforce hirdetéseit és megnéztem milyen munkáik vannak,érdemes velük foglalkozni?Ahány hely annyiféle véleményt irnak.Én amiket kinéztem az főleg a belga határ mellett levő Jumbónál,DHL ilyen gyári munka,csomagolás,áru összeszedés.
Köszönöm

laciipacii Creative Commons License 2022.02.24 0 0 19473

bar en messze vagyok airbnb/ pararius.nl/ kamernet-et nezted mar? esetleg housinganywhere?

Előzmény: Karry987 (19472)
Karry987 Creative Commons License 2022.02.24 -1 0 19472

Sziasztok,  Albérletet keresek Apeldoornban,  lehet szoba, studio, apartment esetleg valaki a kornyékről tud valamit? 

laciipacii Creative Commons License 2022.02.23 0 0 19471

bl855kukackaCitromail.hu

Előzmény: mirla (19469)
mirla Creative Commons License 2022.02.21 0 0 19470

Májusi költözéshez keresek fuvarost, Magyarországra. A hivatalos szállító cégek horror áron dolgoznak, ilyen ajánlatokat nem kérek. 

Már most küldenék néhány dobozt, ha valakinél lenne üres hely hazafelé, és olcsóbban vinné, mint a dpd. (könyvek, ruhák, edények, porcelán, stb.)

 

 

mirla Creative Commons License 2022.02.21 0 0 19469

Laci, ha gondolod, dobj egy mailcímet a 19462. hsz-ban említettre, ott válaszolok.

 

Előzmény: laciipacii (19468)
laciipacii Creative Commons License 2022.02.20 0 0 19468

hat igen, sejtettem, hogy egy sorhazat kivulrol hoszigetelni eselytelen. koszi a tippet a a ;napelem' akciokra majd az onkormanyzatral rakerdezek.

viszont eindhoveni kecok eseten par hete lattam szamomra tetszo hazakat 250-ert nahmost en ugy emlekszem amikor a hirdetes amit linkeltem a linkelt is 250volt. nah most 350-er sztem a randstadba is kapok hasonlo paramaterekkel rendelkezo hazat..[vagy kozel azonost] jopar hirdetest latok ami ugy kezdodik, hogy ettol az artol lehet licitalni... ami mint leendo vevo annyira nem tetszik, de ezvan

igen fafodemes kecoval eloszor en is hagaban talalkoztam, majd rotterdam, es nieuwerkerk aan den ijssel-ban amikor eloszor kijottem es olcso szobakat bereltem.

jol gondolom hogy zoetermer-ben laksz? publikus hogy miert pont ott? nekem 1kollegam lakik ott, azt mondta szeret ott lakni mert kozel az autopalya de ennyi. funda alapjan viszonlyag ujak az elado hazak, gondolom nemreg epult/fejlesztett telepules? kb mint a 70 es evekben amsterdam kezdett fullon lenni, es jopar csaladot 'koltoztettek' almere-be. bar ezt csak olvastam nem biztos hogy igy volt. vagy csak siman ott fejlesztettek ingatlanokat a 70es evekben?nemtom

 

Előzmény: mirla (19466)
mirla Creative Commons License 2022.02.20 0 0 19467

Bogrács elkelt!:)

 

Előzmény: mirla (19462)
mirla Creative Commons License 2022.02.20 0 0 19466

Laci,

a takarékjaid összegezve lesznek az adóhivatalnál, mert a bankok kötelesek lejelenteni a betéteket. De elvileg a belastingdienstnek mindegy, hogy a pénzed 1 vagy 3 banknál van, akinek vmi miatt nem kell, hogy egyben legyen a pénze, az mind így csinálja, hogy több banknál helyezi el. Ha a bank tönkremegy, a jelenlegi helyzetedben CSAK 100 e euróig tudod érvényesíteni a garanciát. 3 banknál ez 300 e, tehát safe vagy.

 

Az ilyen tégla megjelenésű házakat nem szokták szigetelni kívülről, mert itt nincs az a bepucolás, amit ez az időjárá le nem mosna egy idő múlva:/   Ezen kívül sztem nem is engedélyeznék, hogy egy sorháznál az egyik ház szigetelést és más színt kapjon. Az energiatakarékosság jegyében viszont mindenféle szigetelési + napelem akciók vannak, erre az önkormányzatnál választ kaphatsz. 

 

A carpoort tetején én se értem a kavicsot, nekünk zárt tárolónk van, annak a tetejére azért szoktak, mert a kavicsréteg is szigetel, jelent pár fokot télen-nyáron. Mi nem tetettünk, mert nehéz, ronda, és megnő benne a gaz egy idő múlva, nem lehet jól takarítani.

 

Nyikorgó deszkafödémet én se vennék soha!!! Ahol mi lakunk, betonfödém van, 1984-ben épült. Az ősrégi belvárosi lakásokban láttam ilyeneket, Hágában. 

 

A link, amit feltettél, borzasztó, én még ilyen gusztustalan prezentációt nem láttam, minden személyes holmi elöl, rendetlenség. Elképzelem, milyen állapotban van maga a ház is.  Megnéztem u.annak a makelaardijnek más eladó házait is, ott nincs ilyen kupleráj!:)

 

Eindhoven előnyös, közelebb vagy Mo-hoz, nagy város, jó ellátással, talán munkalehetőségekkel is számodra, ezt nem tudom. Én viszont pont a reptér miatt nem vennék ott, szerintem egész nap hatalmas a légtérben a forgalom (és a zaj).:/  Amsterdam és környéke ugyanígy, ráadásul ott csillagászati árak vannak, vidéken még egy leheletnyivel talán kedvezőbb.

laciipacii Creative Commons License 2022.02.19 0 0 19465

haat en a randstad-on belul kerestem hazat idaig: alpheen aan de rijn, waddinxveen, gouda,woerden teruleten belul.

az a problemam most, hogy a munkahellyel se vagyok 100%-osan megelegedve, allast is keresek.. most cegen belul megpalyaztam egy masik allast az elvileg 100% home office. ha az osszejonne akkor nem lennek teruletre korlatozva, akkor lehet lekoltoznek eindhoven-be. te laktal mar ott? milyen lehet ott az elet? vagy esetleg te hova koltoznel hollandian belul ha nem lennel terulethez kotve? eszak kizar, azt ugy tudom a legelmaradottab regio gazdasagilag, nem akarok egy holland borsodi/szabolcsi varosba lakni..

nah meg a holland epuletekkel se vagyok kibekulve. elsodlegesen olyan sorhazat keresnek ami elott meg tudnek allni az autommal hogy ne kelljen parkolot vadaszni. nem ertem a kocsibeallo tetoszerkezetet miert laposra epitik, raadasul itt meg jopar kobmeter kavicsot is dobtak a lapostetore.nemtetszik

https://www.funda.nl/koop/eindhoven/huis-42604368-gascognehof-30/

 

a masik, meg amit idaig tapasztaltam hogy ha nincs leszigetelve a haz akkor fizetesem siman elmehet a futesre.

amugy nem tudod? ha le szeretnem szigetelni kivulrol a hazat amit vennek kell vmi engedely az onkormanyzattol? egyaltalan le szabad szigetelnem kivulrol? ilyen nikecell fele kulso szigetelesre gondolok mint otthon.

ill. az se tetszik, hogy az elso es masodik emeletet fa fodem valasztja el. idaig csak olyan hazba voltam ami allandoan nyikorgott. meg lehet a fafodemet csinalni jora? en a betonfodemhez szoktam... nem tudod veletlenul, hogy pl. 90-es evek utan epult hazakba csak betonfodem van? mert nemelyik makelaar-nak meg elmagyarazni se tudom milyen betonfodemes hazat keresnek..

 

amugy arra nem is gondoltam, hogy nyitok mashol is egy bank szamlat, azt hittem ezt vhol monitorozzak..nem gondoltam, hogy ilyen egyszeru.

a tozsdevel idaig jo vagyok, januarba +1200eur lett a profitom.

februarba csak 150eur jarok, de ebbe a honapba bar tobbet nem kereskedek, mert az utolso ket nap nagy bukoim voltak..

kivancsi vagyok hogy fog a marcius alakulni.. koszi

Előzmény: mirla (19464)
mirla Creative Commons License 2022.02.17 0 0 19464

Laci,

ez elég nyomasztóan hangzik, számomra legalábbis, hogy a házra szánt összeget tőzsdére tetted. Én nem mernék kockáztatni a mostani háborús helyzetben. A negatív kamatot úgy tudod elkerülni, hogy átviszed egy másik bankba a 100 e feletti részt, ha kell, egy harmadikba is!:)   Annyi számlát nyithatsz, amennyi kell! Szerintem biztonságosabb is, ha az egyik tönkremegy, a másik helye(ke)n még megvan a money. A bankgarancia is csak 100 e Euróig érvényes. 

 

Hol keresel házat/lakást?  Ha publikus.

 

Előzmény: laciipacii (19463)
laciipacii Creative Commons License 2022.02.17 0 0 19463

sajna igazad van. azota jo par makelaar-al egyeztettem,  de ha nincs aankop makelaar-om kb szoba se allnak velem... meg csak meg se mutatjak a kecot, ami eleg borzaszto, mert en kvara nem akarok egy aankop makelaar-nak fizetni 1%-2%-ot... ( sot volt olyan aankop makelaar ami kifejezetten expatoknal szol es ad melle meg vmi muszaki reviziot/tanacsadost is 300euroert. kerdeztem hogy ha megvennem azt a hazat amire ok a muszaki tanacsadas soran azt mondtak okes, de kesobb kiderul hiba hogy pl. beazik a teto akkor adnak e karterites/javitast barmit, akkor csak mosolygott, hogy nem... ez csak velemeny. hat baszki300eur-ert kosz nemkell..

multkor is kedd reggel felraktak egy szamomra tokeletes hazat, a helyi makelaar irodajaban, delutan mar ott voltam  hogy en akkor megneznem, es nem tudom azert mert eleg benan beszelem a hollandot, vagy mert nem neztek ki belolem, hogy van  a hazra megfelelo cash-em de azt mondta betelt. csutortokon neztem a hirdetest a funda.nle-n  mar verkoch-ot irt... borzaszto

 

a masik meg az hogy osszegyujtottam mar kozel 200.000eur, hogy vegyek hazat/lakast. nah a tetves bank meg a 100.000 feletti reszre ratett negativ kamatot... pedig az volt a tervem hogy jelzalog nelkul vennek hazat, de mar eselytelen. be kellett fektetnem a penzt mert a bankba csak vesztett ertekebol.

 

akor leszek boldog ha a tozsde beomlik mert akkor bukok mindent...

Előzmény: mirla (19461)
mirla Creative Commons License 2022.02.13 0 0 19462

Eladó:

 

Eredeti magyar:) rozsdamentes, 15 literes, alig használt bogrács, állítható állvánnyal, tűzrakórésszel, külön grillezésre alkalmas, hozzá tartozó vaslappal.

Komplett fedővel, nagy fakanállal!

4 fém nyárs is tartozik hozzá, szalonnasütéshez, saslikhoz, stb.

Kötény hozzá ajándék!:) 

 

 Ára: 35 Euro

 

25-30 fő részére a gulyásparti biztosított!:))

 

Átvehető azonnal: Zoetermeerben

 

 

ugyanitt szárító, mobil klíma(hűtő-fűtő, szinte új), és több bútor is eladó lesz, komplett hálószoba, étkező, szekrénysor, új fagyasztószekrény, háztartási eszközök, stb. költözés miatt.

 

érdeklődés: miralaszlo kukac gmail.com

 

 

mirla Creative Commons License 2022.02.13 0 0 19461

El fogják adni, Laci!  A WOZ waarde (érték) egy kb. 2 évvel ezelőtti, az önkormányzat által meghatározott érték, ez után fizetik a tulajok a helyi adókat. 

 

A ház piaci értéke ennél sokkal magasabb, az utóbbi 2 évben drasztikusan elszálltak.

 

A KvK   az a Kamer van Koophandel rövidítése. Inschrijving bij KvK azt jelenti, hogy a cég, amelyik az apartman komplexet működteti, hivatalos, bejegyzett.

 

A bijdrage VvE  hozzájárulás a lakóegyesület (Vereniging van Eigenaren) költségeihez, azaz  közös költségnek is lehetne fordítani.   Ha nem apartmant veszel, hanem saját házat, ott nincs ilyen összeg nyilván.

 

Arra számíts, hogy a mai felfordult lakáspiacon nem veszel az utcáról belépve semmit, és aankoopmakelarral menve (ingatlanossal, aki a te ügyedet képviseli) is kb. 10 %-át a vraagprijsnek még rá kell ígérni.   Ez kb. egy jó éve tart már:((

Ilyen esetben viszont még fizetned kell az ingatlanosnak is, hogy segít. Nem könnyű!:((

 

 

Előzmény: laciipacii (19460)
laciipacii Creative Commons License 2022.01.21 0 0 19460

van itt olyan szerencses aki mostansag vett hazat/lakast? adjon mar tippeket :)

 

kvk az kb olyan mint a kozos ktg?van olyan eset amikor fedezi a viz/aram/gaz ktg-t vagy felejtsem el es itt csak biztositasra futja belole? ha igen akkor en kicsit sokallom azt a havi 80-125 eur-t. ha sima hazat veszek akkor ugye nincs kvk?

latok olyan kecokat ahol a woz value 190 erre kernek a kecoert 350-et. csak en gondolom hogy ez kicsit tulzas? ertem en hogy a vevo minnel tobb lovet akar de azert meglepodnek ha ezt a hazat 350et megvennek. mi a velemenyetek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!