Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.14 0 0 26933

Tegnap leírtam az egyiket, elsiklottál felette?

 

A 31-est én vittem át a rendszeren :D A Tükénél nagyon támadtak miatta, közös konszenzus előtt képviseltem szívesen az álláspontjukat.

 

 

Előzmény: Fejleszt (26930)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.14 0 0 26932

Milyen sumákolás? Bármit írok úgyse hiszed el. 

 

1., Kevesebb a csuklós. A 2010-es futásteljesítményhez képest sokkal

2., 143 helyett 133 busz van forgalomban egy munkanapon (ez 10 busz mínusz, tehát rossz esetben is napi 80 munkaóra megtakarítás az akkori rendszerhez képest). Ez cirka 30-38 millió forint mínusz már így egyből.

3., A rendszer év végéig nagyjából 100 millió többletbevételt produkál. 

4., Üzemanyagköltség van több, de mivel alacsonyabb a fogyasztás, ezért ez sem olyan nagymértékű. Nagyjából ennyi lesz az alkatrész is, mint az üzemanyag. 

5., Mindent össze számolva 30 millióval fog jobban állni a rendszer év végén, mintha nincsen az átalakítás

6., A saját javítást még bele se vettük....

Előzmény: Fejleszt (26929)
hory004 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 26931

Ez olyan, mintha a 4-6-os villamosból a 4-es még gyorsan betérne a parlamenthez, mert szegényeknek nem közvetlen a járatuk a Széll Kálmán térre onnan.

 

Nekik ott a metró :)

 

Miért a 6-os?

 

(Érdekes módon kertiben tudják az emberek, hogy ha a Krisztina téri megállót használták eddig, mert közelebb van mint az Enyezd u/Aidinger u., de olyan busz jön, ami ott áll meg, akkor azzal mennek. A vásárcsarnok/autóbusz áll.-nál ez nem megy...)

Azért a hatos, mert arról fogynak az emberek.

 

A 37-es nem tetszik?

Nem. Egyrészt, ha majd kész lesz ott minden, akkor ez kevés lesz, másrészt lehet, hogy ez a legkézenfekvőbb, de ez már számomra soknak tűnik, pl ha a Fagyöngy u. ba már megkésik, akkor Donátusból már elkésnek az iskolából, meg ilyenek. Simán benne van. Nyilván a főpályáról kéne kivenni valamit...

 

 

Előzmény: Törölt nick (26928)
Fejleszt Creative Commons License 2014.10.14 0 0 26930

Oké, csak ha csökkentitek majd esetleg a 6-os járatokat 25%-kal, akkor az 1:1 arány miatt a 3-st is csökkenteni kell, azzal viszont jelentősen romlik a környék elérhetősége, mivel annak semmi köze sincs a 70-es járatcsaládhoz.

 

Nem Enviro vagyok, volt hogy vitatkoztam is vele, keresd vissza. Bár lehet, hogy magammal vitatkoztam? :D

 

Mislennyel nem támadlak, csupán megjegyeztem hogy fejleszteni kéne, és jobb lenne.

 

A 31-est te is támadtad, vagy viszont akkor gyenge volták kiállni mellette, mert emlékszem, hogy te is leszóltál érte. Vagy abban az időszakban volt a benyalunk a Tükének szakasz? Ha igen, akkor megbocsájtható. :D

 

Egyértelműen a növelés mellett vagyok, ésszerű módon. Hagyománynak nincs helye a közlekedésben, ésszerűsíteni és fejleszteni kell, hogy minél jobb legyen. Ha ennek a hagyomány az útjában áll, le kell dönteni. (Azért mondom a csökkentést, mert nyilván való, csak úgy lehet növelni sajnos manapság, ha valahonnan elveszel, mert az többlet a városvezetés szerint.)

 

Én lennék a legboldogabb, ha mindenhol növelni lehetne a járatszámot, mert egyértelmű, hogy az utasszám is növekedne.

 

Ha van terv a 41-42-re, akkor bocsájtsd vitára.

Előzmény: Törölt nick (26924)
Fejleszt Creative Commons License 2014.10.14 0 0 26929

Kötelező lecsapnom:

 

Akkor halljuk:

 

- Mennyivel csökkent a csuklósok futásteljesítménye? (Ha jól hallottam csuklós hiány van, ami egyes vonalakon elég nagy zsúfoltságot okoz. Ez miért is jó?)

- Mennyivel jobb fogyasztási adatokat produkál a rendszer? És ez minek köszönhető, ha többet mennek a buszok? Mennyivel csökkenti a költségeket a számtalan fajta busz, aminek különbözőek a karbantartási paraméterei?

- Mik az egyéb hatékonyságot javító intézkedések? (A dugóban állás csúcsidőben? Valakitől idéznék: "Nem tehetek róla, hogy szar a forgalomirányítás" - De ha nem erre gondoltál, akkor mire?)

 

Az éremnek két oldala van. Könnyű úgy érvelni, hogy tisztában vagy adatokkal, amit persze nem oszthatsz meg a laikusokkal. És éppen ezért remélem te is érted, hogy miért érzi mindenki a sumákolást a levegőben?

Előzmény: Törölt nick (26922)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.14 0 0 26928

Miért a 6-os? Az valójában egy olyan hármas ami kicsit másabb Kertvárosban.

 

Ez olyan, mintha a 4-6-os villamosból a 4-es még gyorsan betérne a parlamenthez, mert szegényeknek nem közvetlen a járatuk a Széll Kálmán térre onnan.

 

A 37-es nem tetszik?

Előzmény: hory004 (26925)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.14 0 0 26927

Összegezve mindenki örül az ötleteidnek, de ezek már mind egy éves tervezésben vannak minimum.

31-es: Nem én mondtam, hogy nem fér el két busz egymás mellett. A Tüke volt végig ellene, aztán mikor leszerveztük a bejárást nekik, akkor a Biokom kinevette őket, akkor máris beindulhatott. Ez volt a nyári projektem.

 

41-42: Lesz majd vmi fejlesztés, van rá olcsó és drága terv is. Én már annak örülnék ha elindulnánk azzal, hogy Nagyárpádon megállhat a 121-es. Itt nem úszható meg az öböl, mert 13-14 ezer egységforgalom van az úton egy nap.

 

20-as: Pont én voltam aki erőltette Kozármislenyt, de amíg a megfelelő infrastruktúra nincsen meg addig nem érdemes odavinni. Baleset-megelőzési és biztonsági szempontokat is figyelembe kell venni. Nem lehet csak úgy ledobni oda egy megállót ("jajj milyen vicces kijátszottuk a törvényt"), majd egy 4 sávos úton keresztül ereszteni a mislenyieket gyalogátkelőhely nélkül.

 

hory004 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 26926

Lemaradt: Nyilván ehhez a 41-est is el kell tolni, hogy meg legyen a fél órás követés, de ahhoz úgy is hozzá kell nyúlni, ha megy uránba :)

Előzmény: hory004 (26925)
hory004 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 26925

És ha nem betérne, hanem az lenne a végállomása?

 

Hétvégén reggel és délután - így elsőre - akár működőképes is lehetne egy ilyen.

Mondjuk a :31-kor induló 6-os helyett az alábbi útvonalon:

Kerti-Krisztina tér - Táncsics - Árkád - Főpálya - Árkád aut. áll. - Temető - Hőtávvezeték. (ezt a nagy átnevezési hullámban elfelejtettétek :)

Ezzel nyilván kimarad a temető, de az a egy perccel korábbi 22-essel elérhető, a Csontváritól meg +-10 perccel van 73-as. Igaz így kicsit sűrű lenne a kerti-árkád kapcsolat, de cserébe kevesebb befektetéssel megoldható a sűrítés, mint a félórázó 41-essel, és kényelmesebb, mint a 6-ost bevinni. Cserébe a 60-ast Y-nal a temető felé, és akkor már télleg mindenki boldog lenne. Esetleg délelőtt egy pár indulás szabolcsból... :))

Előzmény: hungeri (26916)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.14 0 0 26924

A 6-os a 3-as párja. Menetidőben kb. egál, 1:1 arányú hangolás van. Nem libbenhet be csak úgy Árpádvárosba. Az legalább 5 perces kitérő.

 

Értjük, hogy jobb új nicket csinálni. Mindig jó voltál abban, hogy hogyan tereld el más stílussal a figyelmet arról, hogy esetleg te vagy Enviro :D

Előzmény: Fejleszt (26919)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.14 0 0 26923

Teljesen más a térség összetétele:

 

Lámpásvölgyet nem érdemes belejátszani ebbe, oda fordulni járunk (ha már ott a busz).

 

1., Bányakolónia, kertvárosias környék stb.

2., Évtizedek óta ütemes, sűrű járatkövetés (hagyományból)

3., Egyszer a teljesítmény ellen vagy, máskor mellette. Nem a futásteljesítmény növekedése viszi a pénzt, elárulom

 

Lehet Árpádvárosba több buszt vinni persze. Leírtam, hogy véleményem szerint hogyan érdemes.

Előzmény: Fejleszt (26920)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.14 0 0 26922

Itt csak néhány dolgot hagytál ki:

 

 - Mennyivel csökkent a csuklósok futásteljesítménye

 - Mennyivel jobb fogyasztási adatokat produkál a rendszer 

 - stb. egyéb, hatékonyságot javító intézkedés

 

 

Előzmény: Fejleszt (26915)
wsz001 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 26921

Mondjuk teszem hozzá a Kincses Tesco megközelíthetősége is elég ramaty helyi busszal.

Bár ilyenkor egy magára valamit adó cég szálljon is be a költségekbe...

Fejleszt Creative Commons License 2014.10.14 0 0 26920

Igen, én is azt támogatom, hogy jobb és sűrűbb járatkövetés legyen.

 

De amikor egyes helyeken rosszul van elosztva a teljesítmény, azt nem lehet megbocsájtani. Lámpásvölgybe kell a 30 percezés éjjel nappal (100 lakosra), de árpinak hétvégén jó a 60 percezés (több mint 1000 lakosra). De lámpitól nem lehet elvenni, mert akkor lázadnak a lakosok. Lehet dönteni: 100 lakos lázadjon, vagy több mint 1000 örüljön? A PTKE-nek és a Tükének a 100 a fontosabb. Ez van.

 

Vagy legyen teljesítmény 15 perces árpihoz!

Előzmény: wsz001 (26917)
Fejleszt Creative Commons License 2014.10.14 0 0 26919

Kicsit úgy érzem, hogy üldözési mániád van. Régóta olvasom ezt a fórumot. Olyan obszcén módon tudtok néha egymással beszélni, hogy csodálkozom, nem vagytok moderálva (amikor ugye a két oldal a PAP és a többiek - régebben ENVIRO - egymásnak ugranak).

"Nyugodj le, nincs semmi baj." - Tartsd meg magadnak ezt a leereszkedő stílust, nem a kisfiad vagyok.

 

"Nagyon kevered..." - Nem, mert emlékszem, hogy ki, mikor, hol és mit mondott. Egyébként nyilvánosak a hanganyagok, és egyéb hozzászólások vissza lehet keresni őket (max. a facebookotokon nem, ha törlitek a hozzászólásokat).

 

A 6-os betérítésével, a legnagyobb gyaloglási távolság 400m (a legmesszebbi házat néztem), ami 4 percnek felel meg. Olyan messze van a megálló, mint a mostani árpádvárosi megálló, ami Nagyárpád felé néz. Csakhogy ezzel a körforgalommal kiküszöböljük, hogy át kelljen mászni az 57-es főúton.

 

Kozármisleny példáját meg jól mutatja, hogy rossz az ellátottság. Lásd Felsőzsolcát, ahol 6600an élnek, és csúcsban 15, völgyben 20 percenként mennek a 7-es helyi járatok (és ott is vannak helyköziek). Mislenyben 5900an élnek és csak 1000en használják? Már mondtam miért.

 

"Elkezdesz őrjöngeni" - Te melyik országból jössz? Ha a vélemény nyilvánítás őrjöngés, akkor vagy ne olvasd ez a fórumot (amúgy is magasról tesztek az ésszerű érvekre), vagy ne szólj hozzám.

 

Akkor elfogadom, hogy rossz a 6-os betérítése, ha a több mint 1000 árpádvárosi lakos kimondja, hogy nem jó nekünk. A többi utas meg mehet a 3-22-23-24-71-72-73-as járatokkal ha sok nekik az a +2-3 perc. (Ti mondtátok hogy csökken a 6-os utasszáma! - Ezzel védekeztetek, amikor mondtátok, hogy akár 25%-kal is lehet ritkítani a 70-sek javára! Az nem sérti az utasok érdekét Krisztina téren, hogy 8 perc helyett 10-12 percenként jár a busz?)

 

Lehet jobban tennéd, ha utána néznél, hogy mit nyilatkoztatok.

Előzmény: hungeri (26916)
wsz001 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 26918

Tegnap voltam 2 körül a Főpályán...

Hát az valami katasztrófa, hogy mennyire nincs ott hely a buszoknak. Én azt néztem abban a 20 percben, hogy szerencse, hogy nincs jópár koccanás/nap.

wsz001 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 26917

Nem olyan bonyolult! Ki kellene számolni, hogy egységnyi teljesítmény-növekedésnél mekkora az utasszám változás.

Szerintem a jelenlegi rendszerben mindenképpen érvényesülhet egyfajta multiplikátor hatás...

Előzmény: Fejleszt (26915)
hungeri Creative Commons License 2014.10.14 0 0 26916

Nagyon kevered, hogy ki, mikor, hol és mit mondott. Nyugodj le, nincs semmi baj.

 

- A 6-os betéréséről PaP előtt mások is elmondták: nem jó ötlet. Árpádváros közlekedését nem a 6-ossal kell megoldani, ebben szerintem rajtad kívül mindenki egyetért. A probléma nem az, hogy te nem, hanem az, hogy a betérő 6-os a problémát pusztán kis mértékben csökkenti (mások rovására), ettől még Árpádváros elérése nem lenne színvonalas (még mindig messze vagy a házaktól).

 

- A 31-esnek sokkal hamarabb nekifutottunk és nem tudom, ki zavart el téged a parkolással és szűk Surányival (lehet, hogy pont én voltam az), de csupán a Tüke akkori érvei lettek felsorolva, amit az elutasítás mellé kaptunk.

 

Ötletelni szabad, sőt, örülök is, de ha elkezdesz őrjöngeni, ha megjelenik PaP, akkor az király együttműködést vetít előre...

Előzmény: Fejleszt (26915)
Fejleszt Creative Commons License 2014.10.14 0 0 26915

Azt mondtad az újságnak, TV-nek és mindenkinek, hogy a 2011-es teljesítménnyel gazdálkodtok, és nem kerül többe.

 

Ez egy 2014.04.15-ös számolási adat:

 

- a 2011-es menetrend teljesítménye:

  - téli munkanap: 25 910 km/nap

  - nyári munkanap: 22 180 km/nap

  - szabadnapokon: 14 020 km/nap

  - munkaszüneti nap: 14 020 km/nap

 

- a 2014-es menetrend teljesítménye:

  - téli munkanap: 26 125 km/nap

  - nyári munkanap: 22 180 km/nap (erről nem volt adatom, ezért írtam a 2011-est)

  - szabadnapokon: 15 012 km/nap

  - munkaszüneti nap: 15 012 km/nap

 

Különbség a 2014-es javára:

  - téli munkanap: +215 km/nap        +43000km/év (200 nappal számolva)

  - nyári munkanap: -

  - szabadnapokon: +92 km/nap       +4140 km/év (45 nappal számolva)

  - munkaszüneti nap: +92 km/nap   +6164 km/év (67 nappal számolva)

 

Éves többlet: 53 304 km      Éves költség többlet: 21 321 600 Ft (400Ft/km-rel számolva)

 

Na most ehhez képest, úgy látom többe kerül, és még növeltek (amit persze támogatok, csak nem mindig jó helyen). Ezek után jöttök, hogy nő az utaslétszám, de ezt is ki tudja?

 

Rendben van szerintem, ha többe kerül egy jobb rendszer, de akkor mondjátok is azt. És a mostani teljesítménynek is pár óra alatt utána tudok számolni. És az NEM HAZUDIK!

Előzmény: Törölt nick (26911)
Fejleszt Creative Commons License 2014.10.14 0 0 26914

Azért az elég gáz, hogy 1000 ember használja a több, mint 5500 lakosból. Ez mondjuk a rossz megálló kiosztás és a helyi járat hiánya miatt lehet. (Mert ugye venned kell egy 10km-es és egy Pécs helyit is.)

 

"6-os járat nem fog betérni oda és itt le is zárhatjuk."

 

"Tisztelt Lakosság!

 

- Várjuk önök véleményét is a fejlesztésekkel kapcsolatban."

 

"Szeretnénk ha ez és ez lenne"

 

"Ez nem így lesz, és itt le is zárhatjuk."

 

Köszönöm, hiszen most tényleg bebizonyítottad, hogy az van, amit te akarsz, és ami neked nem tetszik az nem lesz bevezetve. Én még emlékszem, amikor arról volt szó, hogy az MTA felől menjen busz Tettyére - ki volt kiáltva hülyének, aki ezt támogatta, mert hogy megvalósíthatatlan - nem fér el két busz egymás mellett, meg a lakosság is panaszkodni fog a parkoló helyek elvétele miatt. Erre mit olvasok, sűrítjük az egyre népszerűbb 31-es buszt. Ennyire volt ez hülye és megvalósíthatatlan ötlet ezek szerint.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (26906)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 26913

Betonútra gondolsz?

 

 

A Szani az magánterület. Gondolom állami tulajdon.

Előzmény: JLW-470 (26910)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 26912

Megkérdezzük. A 932-esnél is uez volt a tapasztalat.

Előzmény: vampeare (26909)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 26911

37-es paramétereivel passzolhat egy normális sűrűségű járat, nem?

 

Kertváros - Fagyöngy utca - Auchan - Reménypuszta - Postavölgy - Árpádváros - Temető - Vásárcsarnok - Főpályaudvar - Kórház tér - Sörgyár - Donátus

 

Szólóval egész nap:

 

5-6: 30p

6-8: 20p

8-12: 40p

12-17: 20p

17-23: 40p

 

 

 

Előzmény: bendeguz90 (26898)
JLW-470 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 26910

A Szanihoz bevezető útnak ki a fenntartója?Mert olyan rossz állapotban van,hogy lassan már csak traktorral lehet rajta menni(a baromfifeldolgozóhoz bevezető út is hasonlóan rossz)

Előzmény: Törölt nick (26907)
vampeare Creative Commons License 2014.10.13 0 0 26909

ha már éjszakai és kijelzők: a 940-es miért Garázsmenet felirattal jár(t szombat este rendes menetben utasokkal meg minden)?

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 26908

Komoly építő jellegű javaslat. 26A helyett 29.... A 29-esre már megvan egy másik vonali javaslat ;)

Előzmény: Fejleszt (26896)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 26907

A 6-os nem fog oda betérni, sztem ezt le is zárhatjuk.

Előzmény: Fejleszt (26899)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.13 0 0 26906

Súlyos tévedés. Tárgyaltunk is a polgármesterrel cirka egy évvel ezelőtt. Mi is ezt a ziccert akartuk kihasználni. Nem sok utast vonzott volna. Összesen 1000  fő használja a kozármislenyi járatokat. Ebből nyilván sokat nem szívnánk el, de legalább valamennyit sikerülhet.

 

A 20-as fordulóidejébe talán belepasszírozható. Azért nem támogatták, mert nincsen gyalogátkelőhely. És akkor itt jött, hogy de akkor lámpa is kell stb. Az öblös megálló talán megúszható, ha az üszögi úton kap helyet.

Előzmény: Fejleszt (26899)
Fejleszt Creative Commons License 2014.10.13 0 0 26905

Miért lenne több az a kitérő? A Littkétől egyenesen kell mennie, ugyan az a lámpa foghatja meg, mint ami megfogja a Temető déli kapu felé, Árpádváros felől pedig van kanyarodó sáv, ami elkerüli a lámpát. Szóval szerintem nem lesz az több 2-3 percnél (Nem a hőtávig megy el, hanem Árpi elején fordul - amihez kell egy új körforgalom és egy magálló).

 

Kozármislennyel kapcsolatban igazad lehet, munkanapokon lehet elég a járatsűrűség, bár ne feledjük el, hogy több ezer ember utazik át a városon naponta (Szemely, Pécsudvard, Egerág, Áta, Szökéd, Kisherend, Újpetre, Kiskassa, Vokány, Peterd, Pécsdevecser...stb).

 

Hétvégén siralma a követés, vasárnap ha jól tudom óránként megy busz. Ez elég gáz ahhoz képest, hogy a jóval kisebb vasasra pl. 30 percenként jár. Ráadásul a városon belül is szarul vannak elosztva a megállók, túl nagyok a távolságok, ráadásul merőleges irányból járnak ki a megállókhoz az emberek, mivel a fő utcán megy a busz.

 

Tény, hogy Árpi azért van rossz helyzetben, mivel félig sem épült ki a lakótelep és erre még rátesz, hogy rossz helyen is van. Szóval ha jóval nagyobb lenne a telep, akkor jobb lenne a járatsűrűség.

 

bendeguz90nek:

Tény, hogy nem elég 2 óránként busz Mislenynek. Szóval tény, hogy ahhoz fejleszteni kellene, de mint Miskolc-Felsőzsolca esetében itt is elvárható lenne ilyen fajta együtt működés.

 

JLW-470nek:

Nem arról volt szó, hogy menjen be, hanem hogy álljon meg a város előtt, és aki akarja az használja, és meglássuk van-e rá igény. Ha van, akkor viszont fejleszteni kell úgyis. 2017-ben jön a piacnyitás, onnantól kezdve mindegy lesz a volánnak.

Előzmény: W007W (26901)
JLW-470 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 26904

"misleny régóta könyörög a volánnak hogy sűrítsék a járatokat, mivel kevés megy hozzájuk, a mai napig szartak rá (főleg hétvégén kevés a járat)"

 

Ez nem volán hatáskör.A megrendelőhöz kell vele fordulni,de ott tuti lesz az elutaítás(nem véletlenül nem történt sűrítés)

 

"Nyilván az én hurok ötletemnek a hátránya, hogy az embereknek át kell mászniuk az 57-es főúton, és kell oda egy P+R parkoló is. Meg kell oldani valahogy."

 

Amúgy tudod milyen nagy misleny,mennyi megálló van és mennyire kihasználtak ezek(elárulom:nem az 57-es út mellettiek a legforgalmasabbak)?Ezzel egy kis résznek segítenél,de a többiekkel viszont kicsesznél...

Előzmény: Fejleszt (26899)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!