Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.12 0 0 9851

Örülök, hogy nem vagyok egyedül, ... :)

 

Előzmény: 4Hópihe (9850)
4Hópihe Creative Commons License 2014.11.11 0 0 9850

Teljesen egyetértek,jól megragadtad a lényegét ennek a problémának.örülök,hogy egy véleményen vagyunk.

Nagyon fontos,hogy megtaláljuk azokat a pontokat amelyeket be kell emelni illetve meg kell tartani a hagyományörzés keretein belül,emellett fontos,hogy a jó szagembernek  a mi esetünkben a jó kézmüvesnek :o)  legyen szeme arra is,hogy meglássa mi az ami nem kell nem szép nem való,esetleg osdi.

 

Előzmény: Törölt nick (9849)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.10 0 0 9849

Köszönöm az őzikés lapot, - már ki is nyomtattam. Nagyon tetszik.

 

Ami az utolsó "költői kérdésedet" illet, - hmm? Nehéz dió. Én hagyományőrzőnek

tartom magam, ... ezért is indítottam a honlapomat, ...

 

Viszont ha, nem vigyázunk - könnyen eltűnhet valamilyen érték is, ... egyforma lesz minden, mindenhol. Nem lesznek jellegzetességek. ... Persze nehéz kiválasztani mi az ósdi? - és mit kell megőrizni, megtartani, - amit tényleg érdemes, sőt kötelességünk lenne megóvni.

Mivel nem járok vásárokba, nem üzletelek (még) - kicsit lemaradtam, - azt hiszem :D

 

 

Előzmény: 4Hópihe (9848)
4Hópihe Creative Commons License 2014.11.10 0 0 9848

az özikés 3D Le suh egy korábbi évröl.

átküldöm neked mélben...

 

 nem bántottad meg a manócskát.)))

ha kimegyünk a karácsonyi vásárba akkor rengeteg féle figurát találunk a karácsony jegyében,és a piacképességhez haladni kell  a korral, a divattal .

érdemes elgondolkodni azon,hogy hol van a hagyomány örzés határa és hol kezdödik az osdi.

Előzmény: Törölt nick (9847)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.09 0 0 9847

Nagyon kellemes látványú, szelíd hangulatú, igazi  meghitt, ünnepélyes. Szép lett. Az őzikés kép ugye magnás? A mikulásvirágunk pedig marianne - ha jól látom .... :)

 

A nyomtatással én úgy vagyok, hogy ahhoz, hogy ki tudja választani magának a megfelelő

hangulatú képet valaki, - nagyobb választék kell. ... Nem biztos, hogy eltalálod az ízlését, az érzelemvilágát.

Pihe - olyan helyre viszi az alkotásait, ahol örülnek, ha valaki meg tudja fogalmazni az érzéseiket, ... szükség van rá. Sajnos.

Én inkább helyet adok, ... legyen személyes gondolatú a lap....

 

Előzmény: Aruncus (9842)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.09 0 0 9846

Bocsánat a manócska megsértése miatt, - még nem szoktam meg, hogy már más népek díszítőelemeit is használjuk, ... :)

ami a masinát illeti, félre érthető volt a megfogalmazásom, .... sajnos szigorú időbeosztásunk van, ... és majd, ha már megbízhatóan tudok vele bánni, akkor én is dolgozhatok vele. - Mint régen egy titkárságon az írógéppel a titkárnő. Az az ő gépe volt, ő felelt érte, ő gondoskodott róla, ... és nem adta kölcsön máshová. :D Most ismerkedünk.

 

Előzmény: 4Hópihe (9844)
4Hópihe Creative Commons License 2014.11.09 0 0 9845

kellemesen álmos ,selymes szelidséget üzen nekem a lapod.. nagyon szép lett...

............................................................

 

idehozom mindhárom felületet,hogy együtt láthassuk:

 

Előzmény: Aruncus (9842)
4Hópihe Creative Commons License 2014.11.09 0 0 9844

nem bohoc -karácsonymanó))))

ha jól olvaslak/értelek akkor már meg is van a saját géped, és nem a rendelkezésre álló idöben a cég gépén dolgozgatsz???

gratulálok! -a beruházáshoz-legyen nagyon sok örömed benne!!!

Előzmény: Törölt nick (9841)
Aruncus Creative Commons License 2014.11.09 0 0 9843

Gyönyörű lett a lapod! Örülök, hogy nem piros, nem zöld, mint általában a karácsony színei, hanem kellemes barna színt választottál.

A karácsonyi kívánságok is nagyon tetszenek. Szuper a belseje, és az a hátsó zseb nagy ötlet külön levélnek vagy pénznek.

Neked is csak gratulálni tudok.:-))

Előzmény: 4Hópihe (9839)
Aruncus Creative Commons License 2014.11.09 0 0 9842

Sziasztok!

Az én lapom ilyen lett...........

 

  a megadott méretekkel készült......

 

és egy közelebbi az őzikékről és a virágokról.

 

Sajnos kifogyott a nyomtatónkból a festék, mivel 10 ezer felett van az ára, nem tartanak a boltokban, úgy kell megrendelni. Így a már kinyomtatott papírjaimmal gazdálkodtam. A feliratos rész nem a legszerencsésebb, de már elszabtam a papírt, mikor rájöttem, hogy még egy réteg kerül rá és pont eltakarja.

Nyomtatás hiányában nem készült belseje. Bár újabban nem foglalkozom vele. Mindenkire rá van bízva, mit ír bele. :-)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.09 0 0 9841

Nagyon szép és gazdag karácsonyi lap lett, - tele tartalmas gondolatokkal. ... A "bojóc" különösen jól mutat a végén csimpaszkodva.

 

Eszembe se jutott, hogy pótlapot is lehetne bele tenni, --- sőt az oldalas lapozásra se gondoltam,

folyton csak az álló képek lebegtek a szemem előtt. :D Tetszik.

 

 

Előzmény: 4Hópihe (9839)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.09 0 0 9840

Igyekeztem, igyekeztem, köszi. :) - ráadásul ki is próbálhattam az új gépemet, .... a magyalleveleket azzal vágtam ki.

Igen a fenyőbe kell a személyes üzenetet írni. .... Mint már említettem, túl vékony volt a papír ehhez a képeslaphoz, ezért kellett a hátoldalára is egy fasort, és belülre is egy fenyőt tenni, hogy legyen tartása.

Előzmény: Aruncus (9838)
4Hópihe Creative Commons License 2014.11.09 0 0 9839

nah ha elkészültél akkor mutatom én is.. és örülök nagyon,hogy igy belehuztál bár a határidö még érvényes,mégis megtetted értünk.)))

...nálam ez a sablon szerinti eleje..

 hagyományos kettéhajtott lap belül kapott egy rögzitett betétlapot igy lapozhatóvá vált...

 a hátsó oldal pedig külön zsebecskét is kapott...

Előzmény: Aruncus (9837)
Aruncus Creative Commons License 2014.11.08 0 0 9838

Gyönyörű lett a lapod. Látszik, hogy szíved-lelked benne van. Gratulálok hozzá.

Vidám, kellemes hangulatot áraszt. A hópelyhek is nagyon jól mutatnak rajta.

Érdekes a belseje is. A fenyőbe kell írni?

 

Előzmény: Törölt nick (9831)
Aruncus Creative Commons License 2014.11.08 0 0 9837

Szia! Sziasztok!

Most készült el a lapom. Sötétben nem tudok fotózni, így holnap rakom fel a képet.

 

Közben láttam Kata már feltette az övét.

 

Az enyémnek nem készült belseje és hátoldala sem. Remélem nem baj. Nem akarlak várakoztatni benneteket.

Előzmény: 4Hópihe (9830)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.07 0 0 9836

Elhoztam újból a mintát, kicsit feljavítva, és egy bekukucskálós fotót a képeslapomról.

 

Látható, hogy nincs minden alapréteg ragasztókockákra állítva, ennek az az egyszerű oka,

hogy nem elég kemény papírral dolgoztam, (TANULSÁG =) és a ránehezedő további rétegektől lelapultak

volna, ... :D

 

   

 

4Hópihe Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9835

én is szeretlek))))

 

Előzmény: Törölt nick (9834)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9834

Köszönöm a gratulációt, .... de, vannak még hibái. ... Nem árulom el, - :D :D

akik ezzel foglalkoznak, és ez a napi munkájuk, úgyis látják.

 

Nem tudtam várni Aruncusra, - biztosan nem fog érte haragudni, .... de, már annyira

izgatott a dolog. ... Tényleg Pippis ajándékpapírból készült, .... van még belőle maradékom,

azt is tudom már, hogy mire használom majd. :) Azon kívül nyugodtan akarok az új gépemmel

foglalkozni, - és közben vettem pergához való papírt is, ... szóval hirtelen annyi mást is

akarok csinálni, ... ezért ezt már megmutattam, késza a házi feladatom, és hogy beinduljon a hobbizók alkotói kedve. :D

 

Ez egy vidám karácsonyi lap. ... De, láttam már hófehéret is, ... a kerek lap gömböt utánoz, domborított

fényes papíralapokon, mintha friss hóeséssel borítaná be a tájat, - gyönyörű, ... (majd egyszer elkészítem).

 

Aki efféle lapot akar készíteni, - számítson rá, hogy "eszi a papírt"!!!! (Pláne, ha elront valamit!) A ragasztó szivacsdarabkák pedig feltépik a papírt, .... a snicer néha félresiklik, a macska meg ráugrik a ragasztós lapokra, vagy belefekszik az apró kivágott virágokra, ... az ember ujjai ragacsosak lesznek, ... és azt is felszedjük, amit nem akarunk, ... (a pergában jobban otthon vagyok! :D)

 

Te jössssssssssssssssssssssssssssssz :)

 

 

 

 

Előzmény: 4Hópihe (9833)
4Hópihe Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9833

gyönyörü darab. a hátoldalán a rengeteg pöttyöcske nagy nagy türelemre utal.és finom motorikára,hogy odakerüljenek ahová szeretnéd..

az elején egy lendületes  energiával teli kivánság jön át nekem.szépek a mikulásvirágaid..

ha jól látom ezek pippis lapok-  ajándékba a rendelésért, én is kaptam-aztán amikor megnézegettem öket azt gondoltam ez sem használodik el sosem...pedig nagyon tetszik csak éppen nem tudok gondolkodni ezzel a kavalkáddal..  jó ránézni a tiédre.

 

kellett volna még egy kicsit várni,hogy aruncus kreativ barátunk is elkészüljön.)))

 

Előzmény: Törölt nick (9832)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9832

Egy világosabb eleje:

 

 

és a hátoldala:

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9831

Vidám karácsonyi (közös játékos) lap:

 

Szemből nézve

 

Bele kukucskálva

 

Oldalról ...

 

 

4Hópihe Creative Commons License 2014.11.05 0 0 9830

nem sürgetlek, ahogy kényelmes. de ha elöbb elkészülnél akkor szólj!!!

Előzmény: Aruncus (9829)
Aruncus Creative Commons License 2014.11.04 0 0 9829

Én még el sem kezdtem. November végi határidőt írtál. Bocsi!

Hétvégén ráérek, ha készen lesz jelzek. De nem ígérek semmit. Mindig közbejön valami más.

Előzmény: 4Hópihe (9825)
Aruncus Creative Commons License 2014.11.04 0 0 9828

Örülök, hogy felcsigázott az új játék és hogy a lánykáidnak ennyire tetszik.

 

Ez a jégvirág nagyon szép. De az sem mindegy hogyan fűzöd a gumikat. Én a képről nem érzékelem, melyik gumi van alul és hogyan következnek egymás után. Ha nem jól emeled a gumigyűrűt akkor nem maradnak összefűzve, ha leemeled a végén.

Azért majd kipróbálom. :-)) Köszi a képet!

Előzmény: 4Hópihe (9823)
Aruncus Creative Commons License 2014.11.04 0 0 9827

Kíváncsian várom, hogy miket fogsz készíteni.

Biztos nagy öröm lesz vele a munka.:-)

Előzmény: Törölt nick (9822)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.04 0 0 9826

Szárad a ragasztó, és még "nyalogatom" egy kicsit, .... :D

Holnapra készen lesz.

 

Nem minden volt úgy jó, ahogy elképzeltem, - és

menet közben többször is változtatnom kellett.

 

Előzmény: 4Hópihe (9825)
4Hópihe Creative Commons License 2014.11.04 0 0 9825

én készen vagyok a játékos képeslapppal, ha ti is akkor jelezzétek,

ne várakozzunk!!!

4Hópihe Creative Commons License 2014.11.02 0 0 9824

köszi

:o)

Előzmény: Törölt nick (9819)
4Hópihe Creative Commons License 2014.11.02 0 0 9823

engem nagyon felcsigázott ez az uj játék és az a meglepetés ért,hogy bementem a boltba hajkefét nézni és egy egész rakás gmi állt velem szemben dobozhalmazokban.. és rátaláltam mellette a szerszámokra is.. bár a videókon volt aki villával nyomta, én alaposan megleptem a kislánykámat-igy nálunk is beindult a gyártás..

 én még nem müvelem de a nagylányka megtanitotta a kislánykát-dögivel lognak a kucsainkon és a csapat csuklóján a karkötök..

és variálnak a fossárga felfüzve és fehérrel kombinálva arannyá változott-rendkivül látványos a legegyszerübb füzés során is az eredmény..  a barna,pedig olyan ,mintha bör lenne...

hevesen elkezdtem a pinteresten vadászni. és képzeld mit találtam egy jégvirágot ezzel a technikával...

persze ahhoz még be kell vásárolnom a hosszu szerszámból kettöt a meglévöhöz- aztán márc csak ki kell agyalni mi a folytatása az alapfelfüzésnek...

ha esetleg még nem találtál rá itt van.

én beleszerettem...

söt tovább is gobndsolkodtam én még testradirozonak is eltudom képzelni, ahogy kiprobáltam...

a lányok csináltak a tollkéseimre ráhuzható diszt is...

 

Előzmény: Aruncus (9818)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.02 0 0 9822

A külföldön használt anyagok magyar kiváltóit sajnos nem említik meg a magyar leírások vagy filmek készítői.

 

Megérkezett az új gépem, ... egyenlőre az anyagok beállításával kell kísérleteznem, annak ellenére, hogy a gép táblázatából kiválasztható anyaghoz automatikusan beállítja saját magát a gép. Kés/penge vágómélysége, sebessége, ....

 

Lehet változtatni ezeken az automatikus beállításokon is, ... és lehet teszt vágásokat is készíteni. ... Most itt tartok, hogy mindenféle papírból készítek próbavágatokat.

 

Az az igazság, hogy az amerikai blogokon is (a géphez mintákat készítő "dizájnerek") - a saját blogjaikban, (tutoriálokban) megnevezik azt az anyagot, amiből ők elkészítették a képeiken látható tárgyakat, - de, hozzáteszik, hogy kísérletezni kell, ha valaki másik gyártmányú, elnevezésű anyagot akar használni. ... Még akkor is, ha ugyanarra a kép elkészítésre való, - de, más cég terméke. Vannak, lehetnek különbségek.

 

 

 

Előzmény: Aruncus (9818)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!