Keresés

Részletes keresés

japipapi Creative Commons License 2017.12.23 0 0 14801

fürjfürkész Creative Commons License 2017.12.15 0 0 14800

Szia Mama !

Köszönöm kedves szavaidat,lassan túl leszünk a nehezén!

Írásodból úgy látom hogy továbbra is a természetközeli szabad tartásban gondolkozol. Annó beszéltünk ennek a hehézségeiről--bezárás, ragadozók stb.-- amiket menet közben megtapasztaltál. Mindezek ellenére nekem is az a véleményem hogy ez a leginkább ember, természet, és állat barátibb tartási mód. Ha atombiztosan kialakítjátok a volírt fog működni, hajrá.

Írásod második felét olvasva akaratlanul -is  elnevettem magam, amikor azt bizonygatod hogy... ezt azért hagyom meg mert izé, azt azért mert szép, amazt meg hogy vághatnám-már le!!

Tudod ki jutott eszembe ??---- Hát saját magam!!!!

Dehát mi " tollashátúak " már csak ilyenek vagyunk.

 

Jó éjt mindenkinek.

Előzmény: Omosimama (14798)
Pichon Creative Commons License 2017.12.14 0 0 14799

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=14022.jpg

 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=642IMG_20150606_075228.jpg

 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=110IMG_3465.jpg

 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=81813475147_1705349559704.jpg

 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=35813490789_1705349556370.jpg

 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=424DSC00362.jpg

 

Sziasztok! Hoztam nektek egy pár képet :) 

 

23 m2 helységben van 2 voiler amiből most egy tele van szeméttel, fa anyagokkal zsákokkal stb... van kint egy 140 cm hosszú radiátor is így van 10 fok bent náluk most. Csirke háló van rajta és ennyi semmi mást nem kapnak most jelenleg sem a kajába sem a vízbe! 

Omosimama Creative Commons License 2017.12.14 0 0 14798

Szia Fürkész!

Örülök, hogy megvagy! Már hiányoztál, féltem, hogy valami nagy baj van.

Természetesen tavasszal folytatom a "verebészkedést", csak megfelelő körülményeket kell teremteni hozzá.

A tőled kapott tojásokból két gyönyörű fehér tyúk és egy még szebb fehér kakas lett. Ha kisüt a nap, majd teszek fel fényképet is. Volt egy olyan verzió, hogy a fehér kakast levágom, de ollyan szép lett, hogy csak no! , nomeg ő az őrző, ő ül a bebújónál éjszaka. Úgyhogy marad. És marad a kék ausztrál is, mert az is nagyon szép és egyenlőre nincs lelkem a lábtollas-kendermagost se levágni, mert az meg olyan különleges. Rajtuk kívül van egy splash ausztrál kakas is, de az meg kicsi. Szóval nem tudom mikor ritkítom az állományt.

Örülök, hogy jó működnek a fürjeid és remélem, gyakrabban hallunk rólad ezentúl!

Előzmény: fürjfürkész (14797)
fürjfürkész Creative Commons License 2017.12.14 0 0 14797

Üdvözöllek Mama.

Pichon sporinkhoz hasonlóan én se jártam itt pár hónapja, de lassan túllépünk a gondokon és remélem sikerül visszarendeződni.

 

Olvastam hogy egyenlőre felhagytál a " verebészettel " de jövőre remélem hogy visszatérsz!

Nálam a madarászást az állandóság jellemzi. A fürjek ugyanott, naggyából ugyanabban a 80-100 darabos létszámban termelnek. Mivel épületben vannak télen - nyáron a tojásrakásuk szinte állandó. Táplálásukban is csak annyi történt hogy hozzájutottam búzacsíra ill. tökmag pellethez, amiket beledarálok a vegyes terménybe és kevés tojótáppal ízesítem. 

Képzeld el, a régi állományból -- amiből hozzád is került -- még van 16 darab, miket végelgyengülésükig megtartok.

A keltetett tyúkokat kicsit elnéztem, mert valami alaposan visszavetette a fejlődésüket, de csináltam egy féreghajtást, aminek már látom a kedvező hatását. Remélem utólérik magukat.

 

Szia.

Előzmény: Omosimama (14796)
Omosimama Creative Commons License 2017.12.14 0 0 14796

Szia!

Gratulálok, szép eredmény! A tápon kívül nem kapnak mást? Hogy sikerül zárnod őket? Nekem ez mindig nagy "egerészés" volt.

Előzmény: Pichon (14795)
Pichon Creative Commons License 2017.12.13 0 0 14795

Sziasztok! Már nagyon régen nem jártam felétek! A fürjeim megvannak még most jelenleg csak 31 darab tojóm van de bőven elég! Vitafort arany tojótáppal etetem őket 10-fokban vannak a földön volier a betonon szalma van ennyi csak. 16:00-tól megy a helységben a lámpa este 21:00-ig kb akkor szoktam zárni őket de így is a 31 madárka ma adott nekem 28 darab tojást. Itt nálam 30-ért megy a fürj tojás ami elég jónak számít azért eddig még nem voltam velük mínuszban! Jelenleg van 436 darab tojás a hűtőben! 

Kunda Creative Commons License 2017.12.02 0 0 14794

Jó estét!  Érdeklődni szeretnék felvásárló van e? 

Juvianna Creative Commons License 2017.11.12 0 0 14793

Kedves Fürjeske!

Meg vannak még a fürjeid? Szívesen átveszem őket!

Adj telefonszámot,ha lehet!

Előzmény: fürjeske (14780)
Éva és Laci Creative Commons License 2017.11.11 0 0 14792

Köszönöm az ötletet, csak addig lesz lámpa kapcsolva míg bent járkálunk. Megpróbáljuk,mi  nem mertük ennél kevesebbre  csökkenteni, csak egy picike ablaknyi fény szűrődik be a  helyükre, kinntre nem járnak a fürjek.

Előzmény: Omosimama (14791)
Omosimama Creative Commons License 2017.11.10 0 0 14791

Köszönöm az együttérzést és a tanácsokat. Biztos, hogy jövőre kártevőmentes röpdét csinálunk - mint egy naaagy madárkalitka-, megfelelően erős és kisszemű hálóból.

A madárkáid pihentetése érdekében: Ha egyébként világos a helyük a házikóban, vagy ki tudnak menni a szabadba, azt a plusz 4 órás világítást is szüntessétek meg, vagy csökkentsétek a felére, akkor talán kisebb intenzitással termelnek.

Előzmény: Éva és Laci (14790)
Éva és Laci Creative Commons License 2017.11.09 0 0 14790

Hol is kezdjem a válaszokkal? A téli helyük: fából ,maradék faanyagból készített házikó (ezt hívom tyúkólnak) -tyúk az nincs mellette. Tapasztalat: kiskorukban jól elvannak, de ahogy a tyúk kb. 2x akkora lesz mint a fürj, bántani kezdi. Nálunk a fürjkakaskát nézték ki  egyszer , a hátát véresre csipkedték...A fürjet egyébként meggyógyítottuk, szerencsére nyári szünetre esett a dolog, így az egyik kislányom tudta ápolgatni napjában többször..még a tolla is kinőtt,pedig nagyon csúnya sebe lett.

A kotlóssá válásnál: én kiteszem külön ketrecbe amelyik csipked, kap vizet-kaját, büntibe van ,kb. 2 hét kell neki hogy elmúljon . Aztán vissza; ha még akkor is akkor valóban gazdasági fürj lesz belőle. A patkányos dologról: vastag ,sűrű drót kell a fürjek köré: a madárhálót kirágja a patkány.....nekünk van macskánk is, és idén is fogott 2 alkalommal patkányt...Tuti hogy a fürjek  körül volt a rágcsáló, mert nagyon riadózott  a közelben tartott gyöngyös-nem tudtuk elképzelni  miért,mert  kézhez szoktatott,nyugodt gyöngyikről van szó -és a macska is nagyon leselkesett.. másnap láttuk hogy miért. Mindenképpen  el kell keríteni,jól be kell zárni őket, átrágás ellen védeni a szállásukat.Nagyon sajnálom ami történt nálad  Omosimama ! Nálunk a szarka is szerette volna a kisfürjeket, nagyon próbált hozzájuk férni, szóval  elkapta volna ha eléri.....de a macska elkergette onnét a szarkát...A betonozásos aljzat szerintem is  tutijó  terv lesz. Jó tervezgetést kívánunk!

Van ötletetek mit csináljunk hogy  pihenjenek? Mesterséges világítás  most max. 4 óra van naponta.

 

Előzmény: Omosimama (14787)
Éva és Laci Creative Commons License 2017.11.09 0 0 14789

Kedves " fürjeske"! Érdeklődnék hogy az elajándékozandó fürjek megvannak-e? Lett-e gazdája? Szeretném felvenni a kapcsolatot. A családommal  szívesen pátyolgatnánk őket..

Előzmény: fürjeske (14780)
Omosimama Creative Commons License 2017.11.09 0 0 14788

Most szomorú vagyok. Tegnap kapkodva csuktam be  fürjeket, mert eleredt az eső és a fát is be kellett takarni amit még nem raktunk be a kamrába. Úgyhogy valahol maradt egy rés és reggelre három madárkámat kinyírta egy patkány. 

Úgy döntöttem, hogy az idén befejezem a fürjezést, a maradék hetet levágom - a lányomék és a menyemék nagyon szeretik a levesét - és jövőre hiper-szuper voliert csinálunk nekik. A Papa hétfőn nyugdíjba ment - attól még eljár oktatni -, de több ideje, ereje lesz a portára. (Mondanom sem kell, hogy újraindítom, a tapasztalatokon okulva. Jártam én tyúkkal is úgy, hogy az egész állományt ki kellett cserélni, de azt se adtam fel.)

Ettől még eljárok erre a fórumra, hogy magamba szívjam a tudományt és jövőre aktívan is bekapcsolódok a beszélgetésekbe.

Sok öröme legyen mindannyiatoknak a fürjekben, én is igyekszem tanulni.

Viszlát!

Omosimama Creative Commons License 2017.11.08 0 0 14787

Na, az enyémek pihennek rendesen. :-( Nem tojnak, csak híznak és tollasodnak, fürödnek a porban és csipkedik a papucsomat, ha bemegyek hozzájuk. És csak nappal szeretnek az infra alá-mellé ülni, este ki kell kapcsolnom, hogy megnyugodjanak. Nem fáznak meg éjjel sem, mert egy pléddel takartam le a rácsot, ami elhatárolja őket a külvilág ragadozóitól. Egy oldalára fordított hűtőláda a lakásuk, jól bealjazva szénával. (Szerintem egy menyétke járhat felénk, de nem biztos.) Jövőre madárhálóval burkoljuk be az egész röpdét és beton lesz a padló (patkány), majd beszórom homokkal, földdel, hogy ne legyen olyan rideg.

Viszont ezek szerint el akarna kotlani az egyik fürjecske (most???), mert zavarja a többieket keményen, alig tudom éjszakára berakni őket. Mintha egy zsák bolhát kéne összeszednem. Pár napja "bolondult" meg. Meddig tart ez a "bolondóra" egy fürjnél? Addig míg kikelne egy fészekalja (16-18 nap)? Nem merem különválasztani a többitől, remélem elunja a fölösleges üldögélést. Sebesülést még nem okozott.

Apropó! A tyúkólban, ahova bevittétek őket tyúk is van? Én azt tapasztaltam, hogy a tyúkok (ha beszabadulnak a fürjekhez) figyelembe se veszik őket, akárha verebek volnának, "csak" eleszik a kajájukat, meg ne adj' isten rájuk lépnek.

Előzmény: Éva és Laci (14786)
Éva és Laci Creative Commons License 2017.11.08 0 0 14786

Nálunk fürjek nem szokványosan viselkednek: bevittük a hűvös ősz beálltával (=fából készült tyúkólba) ,bent 12-17 fok közt van most....szóval nem kéne tojniuk.  DE tojnak. És ez  a baj, pihentetni akarnánk, de pl. ma is 8 tojóból 8 tojást szedtünk be, 1 kakaska van mellettük. Tavaly is ez volt a helyzet, látom itt : a hűvösben kevésbé kellene tojást adniuk. Hát így vagyunk. sajnáljuk őket, fürjül nem tudunk... de ahogy tapasztalom: lefogynak 1 éves korukra...így vagy fürjleves lesz belőlük vagy eltávoznak a füjmennyországba  :)  Én vörös kölest,kendermagot, kukoricadarát,fénymagot,10 százaléknál nem több tojótápot és néha mészkőport keverek az összeállított  fürjkajába. Időnként ecetes vizet vagy baromfivitaminos vizet is adok nekik. Udvarról zöld gazokat szoktam betenni, szárított földet, illetve a fürjtrágyájukon kihajtott magcsírákat is visszaforgatom. Ezeket a csírákat nagyon szeretik.nyáron kapnak a kertben talált gilisztából, bogarakból is (bár a gilisztáról azt olvastam hogy nem szabadna adni nekik, mert valamilyen betegséget okozhat nekik, amit a gili hordoz...) Nálunk is volt skalpolás, szóval szokványos baromfivita, de az ment a fazékba.Idén úgy néztem hogy az lesz agresszív,vadóc amelyik elkotlani akarna,megkotlósodik. A mit sem sejtő fürjtársa ugyanúgy menne mellé este, de a kotlóssá váló nem hagyja, elveri maga mellől.És.. a legszelídebb állatkák (általában ezek a Kedvencek ) kapják a csípéseket.. amit  időbe különtéve, kezelgetve meg lehet gyógyítani. Szóval  mi is szeretnénk pihenteni, de ők nem értenek velünk egyet :) tavaly már hagytuk hogy 8 fokra lehűljön a helyük, de még akkor is tojtak....

 

Előzmény: Omosimama (14785)
Omosimama Creative Commons License 2017.11.06 0 0 14785

Sziasztok!

Örülök, hogy csatlakoztok a fórumhoz. Biztos a segítségére lehettek az olyan kezdőknek, mint például én. Az idén van először fürjem, és beléjük szerettem. Még sok mindent elügyetlenkedtem, de igyekszem tanulni és jól bánni a kis gömböcökkel (kitollasodtak és meghíztak). No meg nem tojnak, legfeljebb naponta 1-2 tojáskát (már csak tizenegyen vannak), de ez nem igazán zavar, majd rájövök - a hozzáértők hathatós segítségével -, hogy miként bírjam rá őket a nagyobb teljesítményre. De ha nem, az se baj, mert csak a legkisebb unokám (4 éves) szereti a fürjtojást, olyan szinten, hogy valamelyik nap is betolt olyan 10-12 darabot.

Szóval isten hozott benneteket, meséljetek a fürjeitekről és a tartásukról, hagy tanuljak!

Előzmény: Éva és Laci (14784)
Éva és Laci Creative Commons License 2017.11.06 0 0 14784

Sziasztok!  Üdvözlök mindenkit! Most csatlakoztam. A családommal 2014 óta tartunk gazdasági fürjeket.Többnyire kézből etetjük, van hogy néhány nevet is kap a gyermekeink jóvoltából. Szóval van kedvencként és haszonállatként tartott fürj is. Régóta olvasom a fórumot, sok hasznos tapasztalatot írtatok, volt amit  az olvasottak alapján , mi is  így csináltunk.Nagyon tetszik hogy van egy ilyen eszmecsere :)

Omosimama Creative Commons License 2017.10.10 0 0 14783

Sziasztok!

Tegnap este kellemes meglepetés ért. A fürjek nagy része alkonyatkor behúzódott az odujába, csak kb. hármat kellett betuszkolnom. Úgyhogy van remény, hogy beszoknak!

lagoon79 Creative Commons License 2017.10.09 0 0 14782

Kedves Ildikó, 

 

a "törölt nick" nem egy felhasználó (már). annyit tesz, h megszűnt a regisztrációja, ergo tőle már infókat nem tudsz meg. 

 

üdv

Előzmény: ISirenex (14779)
Omosimama Creative Commons License 2017.10.08 0 0 14781

Szia!

Nem tudom, mi lehet az oka, az enyémeknek is kopasz a hátuk, talán most kezd tokosodni.

Már csak 12 van, kettőt nyom nélkül elvitt valami. Egy kis tollcsomó maradt utánuk. Szerintem a tetőn, a hullámpala hullámján mehetett be. Menyétre gyanakszom, esetleg kisebb termetű macska, vagy nyest? A lányom azzal vígasztalt, hogy legalább elvitte és valószínűleg megette, nem csak megrágta, mint a patkány.  

Úgyhogy este be kell zárnom őket.Baromi jó helyük van, csak ahogy Fürkész írta anno, nem mennek be maguktól, mint a tyúkok. Úgyhogy esténként szép kis egerészés van, mire berakom őket.

Ezt csak azért írtam, mert én átvenném a fürjeidet HA! nem Miskolcon laknék. Remélem, találsz jó gazdát nekik! Drukkolok.

Előzmény: fürjeske (14780)
fürjeske Creative Commons License 2017.10.07 0 0 14780

Kedves Fürjtartó Társak!

 

tiszta mezítelen a fürjeim háta,alattuk az alom meg tele van tollal. Szerintem vagy hullatják, vagy kicsipegetik egymásét. Bántani nem bántják egymást. Nem tudom mi lehet az oka. Tojnak rendesen, egyébként egészségesek. 

Szeretném felszámolni az állományt, szívesen elajándékoznám, kb. 50 db van, pár kakassal. Nem érek rá velük foglalkozni. 

Fiam akart fürjezni, de rajtam maradt én pedig nem érek rá velük foglalkozni, meg hát az etetés miatt el sem tudok itthonról több napra szakadni. 

Szombathelyen vagyok, ha a környéken valakit érdekelne, várom jelentkezését.

 

ISirenex Creative Commons License 2017.10.03 0 0 14779

Szia Nick, 

Megírnád kérlek, h honnan lehet beszerezni ezt a szuper fürj tojótápot?

Köszi nagyon, Ildikó

Előzmény: Törölt nick (2163)
zozomano13 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 14778

köszönöm

 

hamvasat Creative Commons License 2017.09.24 0 0 14777

Zozomano13!

 

Azt mondják a hozzáértők, hogy 20 fok feletti hőmérséklet kell és napi 15-16 óra fény ahhoz, hogy tojjanak rendesen.

 

Az enyémek tegnap voltak 6 hetesek, egy hete kezdtek el tojni, már 15 tojást ad naponta a 30 tojó. Igaz, még elég aprókat tojnak.

Előzmény: zozomano13 (14776)
zozomano13 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 14776

üdvözletem!

most 7 hetesek a fürjeim  és még egy tojást se tojtak kukoricát búzát meg tojó tápot kapnak  és csak tető van feletük  a hideg mait nem tojnak?

Omosimama Creative Commons License 2017.09.24 0 0 14775

Szia!

Tényleg lehet abban valami amit írsz, úgyhogy többet nem masszírozom.

A fürjkakast meg vágd le, még mindig jobb neki mint az állandó bántás. 

Én valamelyik nap nem fordítottam rá a kallantyút a fürjek ajtajára. Mivel a raptorok udvarából nyílik, hát persze hogy beözönlöttek. Nem bántották a fürjeket, de úgy tűnik egy kilógott, mert már csak 13-at számolok. Sajnos a raptorok udvarából kimehetett a kertbe, úgyhogy most vagy ott bujkál, vagy - ami a valószínűbb - macskaeledel lett belőle. Végül is mindegy, a többi igen jól érzi magát, napfürdőznek, fürdenek a homokban és jópofák. Kábé ennyi a hasznuk, mert a tojáshozam napi 3 körül van.

Visszatérve a kakasra, sajnálom szegényt, de nem hiszem, hogy tudsz mást tenni.

Előzmény: hamvasat (14774)
hamvasat Creative Commons License 2017.09.24 0 0 14774

A régebbi állományomból végül elkülönítettem azt  tojót, amelyik nem akart megülni a kakasnak, de a kakas folyton kergette, megsebesítette. Az volt a végszó, mikor már az oldala is megsebesült, a többi meg lyukat csipkedett az oldalába. Különraktam, de magányos volt egyedül, mindig be akart menni a többi fürjhöz. Végül egy 4 fős tojóbrigád befogadta, most öten vannak, kakas nélkül, nagy a békesség.

 

Tegnap előtt viszont látom, hogy a régi állománynál több madár tolla is véres. Látom, hogy a kakas hátsóját csipkedik bőszen a többiek. Gyorsan kivettem, beraktam az előbb említett tojóállományhoz, míg helyet csinálok neki ideiglenesen valahol. Erre 10 percig voltam távol, azok meg a fejét püfölték. 

 

A lényeg, hogy elég nagy a kakas hátsóján a seb, 1 hétig biztos külön gyógyul, de múltkor fél nap után már alig akarták visszafogadni, mi lesz vele egy hét után.

 

Van tippetek, hogy mit csináljak?

 

Köszi, üdv: hamvasat

Előzmény: hamvasat (14773)
hamvasat Creative Commons License 2017.09.24 0 0 14773

Omosimama!

 

Hát, ha sérültek a csigolyái, akkor nem jó ötlet masszírozni szerintem.

 

Nálunk most 6 hetesek a kis fürjek. A kakasok nagyon brutál, hogy mit művelnek, ma szólt is a szomszéd érte, hog mekkora lármát csinálnak.

 

A legnagyobb tojók 400 grammosak, persze csak 1-2 ilyen nagy van, a többi valamivel kisebb, no de még csak 6 hetesek.

 

Üdv: hamvasat

Előzmény: Omosimama (14772)
Omosimama Creative Commons License 2017.09.20 0 0 14772

Szia!

Köszönöm megvan, s mintha (de lehet, hogy csak én látom így) javulna egy kicsit. A délutáni etetésnél mindig megmasszírozom kicsit, de csak nagyon óvatosan. Nem tudom, használ-e neki, de nem romlott az állapota. Bizakodó vagyok.

Előzmény: hamvasat (14771)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!