Keresés

Részletes keresés

fürj999 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 13074

Rendben 

Nagyon vigyázz rájuk, az a lényeg hogy a meleget nagyon szeretik. az első héten 36-38 fok legyen náluk és hetente 5 fokot csökkenteni. Jó inditó takarmányt vegyél nekik, naponta főt reszelt tojást, sajtot és friss viz legyen mindig elöttük, csak vigyázz mert nagyon kicsi edénybe is belefulladnak. Kicsi korban nagyon kényesek aztán 3 hetesen már szépen tollasodnak. 7-8 hetesenmár tojnak is.

Előzmény: Törölt nick (13072)
Öreg Halász-) Creative Commons License 2015.01.28 0 0 13073

Szia! A Tápiófürjesek az ónodi vásáron is ott szoktak lenni.

Ha egyeztettek telón,odaviszik amit rendelsz!

Előzmény: Törölt nick (13072)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.28 0 0 13072

Köszönöm a jó tanácsot, és meg is fogadtam!

Sajnos Monor tőlem nagyon messze van, ha közelebb lenne nem is gondolkodtam volna más beszerzési forráson.

(Én Miskolcon lakom.) Nálunk legközelebb állatvásár az ónodi vásár szokott lenni, ami olyan-amilyen.

Már kisebb része állatvásár, nagyobb része inkább csak piac.

Mindig is "irigyeltem" azokat a fórumtársakat (a baromfi fórumokon is), akiknek ha valami kellett, kimentek a következő

monori vásárra, és megvették. Nekem mindent messziről rendelni kell, vagy utazni érte, ha jó állományt, biztos dolgot akarok.

Most is van február végi határidővel keltetni való (tyúk) tojás rendelésem, mert a környéken nincs választék.

Szóval fiatal állományt vettem a fürjekből, egy-két órája értem velük haza. Annyira fiatalok, hogy mindössze két naposak,

ezért infralámpázni is kell őket. Bár fürjekkel még nem volt dolgom, de baromfit már keltettem, és neveltem is fel többször is

sikeresen, megvan hozzá a felszerelésem. Remélem a fürjek nevelése sem sokban különbözik....

Mivel két naposak, ezért nem szerint szelektálni nem tudtuk őket, így többet vettem , mint amennyit tartani akarok,

mert a fele úgyis kakas lesz. Akitől vettem elég korrektnek tünt, és rendezett jó körülmények között tartotta is őket, mert megnéztem.

Le lehetett volna foglalózni őket, és akkor drágábban 5-6 hetes korban elhozni tőle, akkor már nem szerint szelektálva

(és két-két és félszeres áron), de már nem bírtam kivárni, inkább elhoztam őket.

Meg aztán csuda édesek, a gyerekeke oda voltak értük. A két és féléves kislányom még sírt is kicsit, amikor már ott kellett

hagynia őket, annyira tetszett neki a kis csöppségek.

Ezek sima többnyire vadas színű japán gazdasági fürjek, vegyes ivarral. Csináltam pár képet róluk:

 

 

A képek az infralámpa miatt vöröses árnyalatúak... Már ki van alakítva a végleges helyük, de még

pár napig biztosan a ház egyik fűtött de kevésbé használt helyiségében lesznek.

 

 

Előzmény: fürj999 (13066)
efraim77 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 13071

Hát igen a tojásnak is nagyon jónak kell lennie, illetve én gyűjtés/tárolás alatt is nagyon gondosan bánok vele. Egy úriember ember érkezett hozzám vonattal messziről, vitt tojást keltetni meg mondta vett más forrásból is. A kikelés után telefonált örömmel, hogy több mint 90%-ban keltek a tojások amit tőlünk vett, a másik helyről meg csak a fele....

Hozzáteszem elég babra munka, de megéri "jól" bánni a keltetni való tojásokkal.

Előzmény: fürj999 (13070)
fürj999 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 13070

Nem biztos,hogy, csak a beltenyészet. A keltetéssel ugyanúgy el lehet szúrni. De Te ezt tudod, csak sokan nem értik, hogy miért, olyan amilyen lesz. A fürj nevelése a tojás berakásával kezdődik.

Előzmény: efraim77 (13067)
etilalkohol Creative Commons License 2015.01.28 0 0 13069

Szia, írd már meg mélben, hogy pontosabban hol vehető át a tojás, mert elvileg megyek februárban Esztergomba és lehet útbaesnél. Továbbá kérdezném, hogy ezek 'csak' szemestojások vagy ügyeltél a szülők párosítására is? Köszi, etil...

Előzmény: GyurmaZs (13057)
etilalkohol Creative Commons License 2015.01.28 0 0 13068

Üdv és buék, újra a fedélzeten :)

efraim77 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 13067

igen nálam is előre le van foglalva pillanatynilag két keltetőnyi is. tényleg nagy a kereslet és csak növekedni fog tavaszig-nyárig.

 

Igen Monoron csak a tápiósoktól érdemes venni (feltéve ha mi nem leszünk ott:D) mert ott legalább tojót kapsz tojónak nem pedig kakast....(ők nem verik át az embert)..az hogy mennyire nem görbe a lábuk náluk arra nem vennék mérget...mindegy nézd meg őket...mások pont a belterjességre panaszkodtak náluk....(persze elismerem 15E-s állománynál igen nehéz a belterjeséget kiszűrni megy a futószalag és kész)

 

Nálam jelenleg is két külön helyről vannak keverve idegen kakasokkal. És láss csodát sokkal erősebbek mint amiket bárhol is vettem tavaly 5 hetesen...sokkal egészségesebbek, az elhullás szinte nulla!! Ennyi idősen a vásároltak közül már több is elhulott!! ..ezt nagyrészt mind a belterjességnek tudható be (persze a tartás körülmények után)

Így azt gondolom, hogy a belterjességre nehéz ugyan..szinte lehetetlen (lábujjak görbék stb) figyelni de minképpen érdemes megpróbálni..mert az elhullásban és a fizikai állapotban sokat segít..

Én pont arra tettem fel magunknak a mércét hogy megpróbálok (többiek a nagyokkal szemben) nem belterjes állományból szaporítani árulni..eddig mindenki meg van elégedve aki fürjett vett tőlünk.

 

Előzmény: Törölt nick (13065)
fürj999 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 13066

Szia

Nem akarlak elkeseríteni, de a "nagytestű" fürj nem létezik ! Kicsit nagyobb lehet,mert jól volt tartva. Sajnos én is beugrottam (pedig már sok éve vannak fürjeim). Fehér fürjet igértek 40-45 dkg-ost, Sajnos ott helyben, nem volt összehasonlítású alapom, de mivel fiatalok is voltak, megvettem. Akkor 5(?) hetesen kb akkorák voltak mint nálam a vadas. Akkorák is maradtak.!! Sok felé jártam hallottam, de még amit mutattak az mind hagyományos nagyság volt !! Igen Amerikában állítólag van ! De azok GÉNMÓDOSITOTTAK, azoknak nem is lehet utódjuk. Én azt ajánlom mindenkinek akinek el akarnak adni nagytestű fürjet, mérje meg ! Saját vagy ott beállított mérlegen és CSAK akkor vegye meg, ha min 35 dkg-os. nem baj, ha öregebb is.majd keltettek belőle. 

De mint írtam ez, csak ámítás, amit képeket feltesznek a netre, szerintem az is meg van hamisítva a kép, ill. a mérleg.

Vegyél fiatal állatokat, amelyikeknek a tolla sima, nem agyon tépázott (ha sokan vannak is szép a tolluk). A lábaik szép egyenletesek, nem csámpásak törött ujjuak, ha egy is van köztük ne vedd meg !egyiket sem !

Monoron lesz március elején kisállat börze. Keresd a "tápiófürjeseket" interneten előre érdeklődj tőlük. Nekik vannak körzeti értékesitőjük. is www.tapiofurj.hu Itt telefon számot is adnak. Igaz csak álltalában vadas és búza szinben van náluk, de tojásnak nagyon megfelel, normális tartás mellett naponta tojnak. ha a husukat akarod akkor 6-7 hetesen levágod őket. A kakasok akkor még kicsit nagyobbak is mint a tyúkok. Igaz, csak jó takarmányozás mellett, tehát nem kimérve, hanem amennyit megesznek. Ennyi idős madár napi kb 5 dkg tápot (kukorica-búza-napraforgó,stb. dara)esznek meg.

Előzmény: Törölt nick (13065)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.28 0 0 13065

Értem... és köszönöm.

Egy tenyésztőtől akartam vásárolni fürjet, de elbizonytalanodtam, és végül nem vettem meg. Most már mindegy.

Azt mondta a normál vadas fürjeit elvitték mind. És az majd csak később lesz.

De van nagyobb testű (jumbo - ő mondta) búza színű fürje eladó, mert azt nem viszik. Valamivel olcsóbb is.

Ő is azt mondta hogy semmi különbség a kettő között, csak nagyobb a teste és nagyobb tojásokat  tojik.

De mivel én valahol (azt hiszem itt a a fórumon, még a legrégebbi hozzászólások között ) olvastam, hogy van a

tojásáért tartott japán fürj, de állítólag létezik csak ritkább a húsáért tartott nagyobb testalkatú is. Ezért nem mertem megvenni.

Pedig jó üzletet köthettünk volna... No mindegy.

 

Egyébként itt a környéken minden termelőtöl elvitték a fürjeit, most nagy a kereslet rá valamiért.

Ezen kívül még egy ürge tudott volna 5-6 hónaposnak mondott fürjeket eladni, de az érthető okokból nekem nem kell.

(Mi van ha évesnél is idősebbek?)

Illetve a környéken van még egy valaki, nála most kelt ki 180 db, de még pár napos csibék....

Most is elvihető vegyes ivarban  (így olcsóbb ,de akkor infralámpa, stb....), vagy lefoglalható belőle amennyi kell, és 5 hetes

korban elvihető, de akkor már nem alapján is különválogatható lesz, de drágább is.

Nem tudom mit csináljak...

Előzmény: efraim77 (13064)
efraim77 Creative Commons License 2015.01.27 0 0 13064

a búza és a vadas között semmi különbség...tudomásom szerint azt hogy jumbo nem arra mondják...sőt nem is tudok olyat hogy nagy testű búza....

Előzmény: Törölt nick (13063)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.27 0 0 13063

A nagy testű búza színű (Jumbó) fürj.

Ugyan úgy tojik -e mint a sima japán fürj (a vadas színű)? Vagy van különbség?

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.27 0 0 13062

SOS,SOS! Kérem ha valaki tudja a választ válaszoljon rögtön,mert sürgős lenne!
Mi a különbség a vadas színű (állítólag kisebb testű)és a
búza színű nagyobb testű fürj között?
A búza színű is gazdasági tojó fürj igaz (és nem pedig húsra van kinemesítve?)
Tehát ugyanúgy tojnak -e?
Kérem ha valaki elolvassa, minél gyorsabban válaszoljon!
És elnézést a tájékozatlanságomért!

efraim77 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 13061

szakmai kérdés: a kakasok intezív tartásban meddig maradnak megfelelően aktívak? (azaz hogy a tenyésztojások jók még)

 

Illetve azt tervezgetem hogy 9-10 hónapos aktív kakasokat a mostani 9-10 hónapos asszony társaságukból átrakom a fiatal 2 hónapos tojókhoz, mert azok többen is vannak és többet is tojnak ennél fogva de nincs kakas, de jó lenne több termékeny tojás.......szerintetek kivitelezzem?

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.25 0 0 13060

Köszönöm a tájékoztatást. Még mérlegelem, milyen beszerzési forrás lenne nekem a legoptimálisabb.

 

Előzmény: GyurmaZs (13059)
GyurmaZs Creative Commons License 2015.01.25 0 0 13059

Igen postán is küldök ha kell, de ott értelemszerűen hozzá jön a postaköltség.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.24 0 0 13058

Postán is?

Előzmény: GyurmaZs (13057)
GyurmaZs Creative Commons License 2015.01.24 0 0 13057

Japán fürj, vadas és búza színben van, a keltetni való tojásokat 35 Ft-ért adom. Kom-Eszt megyében lakom

Pichon Creative Commons License 2015.01.24 0 0 13056

Érdeklődnék hogy milyen, fajta fürjtől ? És mennyiért adod ahol laksz ?

Előzmény: GyurmaZs (13055)
GyurmaZs Creative Commons License 2015.01.23 0 0 13055

Keltetésre való fürj tojást adok el ha valakit érdekelne.

fürj999 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 13054

6-7 hetesen a kloalkából még nem jön a "hab" 10-12 hét után kezdődik aztán van amelyiknél jól elhuzódik .

Előzmény: Zsiray (13050)
efraim77 Creative Commons License 2015.01.22 0 0 13053

nekem veszett szerencsém volt megint...a 76 madárból 28 kakas volt csak:)

Pichon Creative Commons License 2015.01.21 0 0 13052

holnap lesznek a fürjeim 4 hetesek, én már látom a mellkasuk alapján hogy sok lesz a kakas benne :)  :( De megvárom a biztos 8 hetet pár kakast meghagyok a többire már van vevőm.

efraim77 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 13051

az nem fehér folyadék hanem hab..először csak kicsit habzik később egyre jobban de mindenképpen habszerű buborékoló anyag jön

 

A többi vizsgálat nem egyszerű...addig nem még nem dudorodik erősen a kakasé..

gyakorlat kell hozzá de akkor 5 hetesen megmondod 90%-osan...

Én az alapokat györgyén tanultam 5 heteseken...azóta gyakoroltam:) és mostanra 95 %-osan beletrafáltam..:D de sokat gyakoroltam:)

vegyél egy tuti tojót és egy tuti kakast...hasonlítsd össze....elsőnek 5-7 hetesen sem biztos hogy különbséget fogsz látni...de ne add fel ...a kakasé enyhén dudorodik...a tojóé középen homorú...ha kicsit meghúzod újjal....ez leírva jól hangzik de gyakorolni kell:)...van aki azt mondja rá kell fújni és akkor össze és széthúzódik de csak egyszer akkor ha belülről homorú akkor tojó...

Előzmény: Zsiray (13050)
Zsiray Creative Commons License 2015.01.21 0 0 13050

6-7 hetesek de toll alapján tojo de ha kloákánál megnyomom fehér folyadék jön..

teljesen össze zavarodtam hogy ki kicsoda:-))))

Előzmény: efraim77 (13048)
Caprera Creative Commons License 2015.01.21 0 0 13049

oké, köszönöm

Előzmény: efraim77 (13048)
efraim77 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 13048

a hab inkább 6-7 hetesen kezdődik minimum...4-5 hetesen még nem igen

Caprera Creative Commons License 2015.01.21 0 0 13047

Szia, a kloákánál enyhén megnyomod akkor fehér habos váladék jön ki a kakasokból, viszont azt nem tudom ez milyen kortól működik, erre meg nekem válaszolhatna valaki, mert van egy csapat 4 hetesem, mondjuk velük még nem próbáltam.

Remélem nem gond hogy itt kezdőként válaszolok, de ezt az infót is itt olvastam

Előzmény: Zsiray (13046)
Zsiray Creative Commons License 2015.01.21 0 0 13046

Sziasztok!

Ujra egy kérdésem lenne?

Hang és a tollazaton kivűl hogy lehet még megállapitani a fürj nemét?

Olvastam hogy az ürülékkel fehér lé folyik akkor az fiu...de lehet hogy nem? esetleg kép?

Valaki segitsen mert már szétszelektáltam őket párszor és kezdem feladni...

Köszönöm!!!!

Gaben4x4 Creative Commons License 2015.01.21 0 0 13045

Először is nem hátráltam meg a fürjek tartásától, tőled pedig elnézésed kérem. Most nézegetem neten hogy mekkora ketrecet gyártsak nekik. Meg azért olvasgatom, hogy mit esznek isznak, és a jólétükhöz milyen körülményeket kell biztosítani. A képek nagy segítséget nyújtanak a kezdőknek, így jobban szemlélem én hogy mit hogyan csináljak.

Előzmény: Cibás Ferenc Franci (13009)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!