Keresés

Részletes keresés

etilalkohol Creative Commons License 2014.09.04 0 0 11634

Véleményem szerint a véleménynyilvánításhoz nem kell végzettség :) - ez csak vélemény :D

Előzmény: nemfruska (11633)
nemfruska Creative Commons License 2014.09.04 0 0 11633

Semmi baj, Rae! Nekem is ritkán van igazam. Különben teszek fel majd képet, csak most úgy ítélem meg, hogy nem elég fotogének.

Előzmény: Törölt nick (11632)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.04 0 0 11632

Nem. De igazad van. Bocsi,hogy érdekelt.

Előzmény: nemfruska (11631)
nemfruska Creative Commons License 2014.09.04 0 0 11631

Véleményezed, mint állatorvos?! Még fürjed sincs, Rae Apofisz...

Előzmény: Törölt nick (11630)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.04 0 0 11630

Tudnál egy képet mutatni róla ?

Előzmény: nemfruska (11628)
nemfruska Creative Commons License 2014.09.03 0 0 11629

Na még! Foszfort is kapnak, kalciumot is, AP 17-et is, kavicsot is!

Előzmény: efraim77 (11626)
nemfruska Creative Commons License 2014.09.03 0 0 11628

Sziasztok!

 

  Nálam sem tetvesek és ugyan mitől lenne bélgyulladása éppen a búzának? Azt eszi és akkor, mint a többi, akik nem borzasak. Valami más oka lehet. Porfürdőjük is van; finom homok zeolittal. Várom a további tippeket!

Előzmény: efraim77 (11626)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.03 0 0 11627

Én lejátszanám nekik ezt a dalt. Ettöl biztosan kisimulnak a tollaik, talán még tojnak is. :)
https://www.youtube.com/watch?v=PwMfbh3kdfE

efraim77 Creative Commons License 2014.09.03 0 0 11626

érdekes a búza fürjek nálam is borzosak....., de nem tetves egy sem...elvileg csak azért mert nem eleget porfürdőznek.....én ennyit tudok:) esetleg adj nekik foszfort

Előzmény: nemfruska (11624)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.03 0 0 11625
Előzmény: nemfruska (11624)
nemfruska Creative Commons License 2014.09.03 0 0 11624

Nemcsak lalabát, engem is érdekelne, ami őt, vagyis: miért borzasak főleg a búza fürjek?

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.03 0 0 11623

Na és mit csinál olyankor a szöke nö ? :) Hát megtorolja.

etilalkohol Creative Commons License 2014.09.03 0 0 11622

Ha nincs a közelben piros autó, akkor a kéket is lexarják:):):)

Előzmény: Pichon (11621)
Pichon Creative Commons License 2014.09.02 0 0 11621

Megnéztem a linket az a kocsi KÉK :)

 

 

Már megint a brit kutatók! Most kiderítették, hogy a madarak a piros kocsikra piszkítanak a legtöbbször. :) :) :) :)

Előzmény: Törölt nick (11620)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.02 0 0 11620

Tudom elsö hallásra mosolyog mindenki ezen, de tényleg, brit kutatók megállapitották hogy a madarak a piros szinü autókra sokkal szivesebben tojnak. Valamiért elönyben részesitik az ürülékükkel. Talán érdemes lenne egy kisérletet végezni a fürjeknél. Berakni nekik valahova egy élénk piros szinü tálat, talán azt fogják használni wc-nek :)
http://www.vezess.hu/hirek/piros_kocsi_madarak/37723/

Pichon Creative Commons License 2014.09.02 0 0 11619

Nagyon megoszlik a vélemény :) Tenyésztőtől vettem a fürjeket akik ők maguk is fa forgácsot raknak be neki, meg több helyen láttam hallottam írták az emberek ! Ha gond lenne velük már jelen lenne a gond. A füvet pedig igen egészben rakom be nekik, és sima tök, cukkini, néha egy kis tojás fehérje ! Lehetne nekik be rakni még zoloitot is, majd azt még beakarom szerezni a héten, + homokot de azzal felénk gondok vannak, nekem meg már nem éri meg hogy tiszta homokot vegyek és cseréljem nekik állandóan.

Előzmény: japipapi (11617)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.02 0 0 11618

óóó, Sanghai, kina, tibet, mongolia,korea,japán,....
Nem tudom miért de hatalmas vonzodásom van a távolkeleti kulturák felé. Ha létezik újjá születés én csak azt kérem a mindenhatótol hogy valahol arra felé szülessek újra :)
Az egyik kedvenc énekesem :) Csak erös idegzetüeknek.

Előzmény: nemfruska (11615)
japipapi Creative Commons License 2014.09.02 0 0 11617

Szia!

Ne haragudj, hogy bele szólok, de a forgács alom a fürjeknek kifejezetten ártalmas! Nekik ez emészthetetlen, előbb utóbb begy gyulladás lesz az eredménye, hullanak majd, mint a legyek ősszel! Nekik az életterük a föld, akkor az almuk is hasonló legyen. Viszont nemfruska véleményét a fűvel kapcsolatban nem osztom, nyugodtan csipegethetik, de NEM VÁGVA! Nekik kell letépni a tőről. Én gyeptéglát vágtam nekik, csipegették, letarolták.

Tököt adhatod, bár a sütőtök az értékesebb. Érdekesség, és hasznos információ:

https://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CB8QFjAA&url=http%3A%2F%2Felotisza.hu%2Fuploads%2Fdokumentumtar%2Fsutotok.doc&ei=b6gFVI3CHqLhywP3koJI&usg=AFQjCNEI7xfSP8QgwPqNI4I5ofESZgkneg&sig2=Sn-h6GLa-KCwWZSMrrM00A&bvm=bv.74115972,d.bGQ&cad=rjt

 

Előzmény: Pichon (11616)
Pichon Creative Commons License 2014.09.02 0 0 11616

Fa forgács a kiváló, 200 forint 1 zsákkal, a takarmány van lesz jön, a helye titkos. Füvet pedig simán mikor van a Tyúkhúr ezt ehetik de más füvet nem, de ma tököt is esznek, tele vannak vitaminnal a szabadban is esznek mindent :)

Előzmény: nemfruska (11614)
nemfruska Creative Commons License 2014.09.02 0 0 11615

Szia!

 

A fotók esetében nem "rendességről" van szó, hanem a szigorú szerzői jogvédelem alkalmazásáról.

Amúgy igen, az összes fotót /mind a 2700-at/ én készítettem.

 

Ez a yapi tisztában van vele, ezért kérte a fotó használatának engedélyezését tőlem.

 

Ha a könyvem akármilyen kis részét valaki a hozzájárulásom nélkül felhasználja,

 kapitális per elébe néz. Ez jogi kérdés.

 

Egyébként az akupunktúra sem csodaszer. Én a migrén kapcsán próbáltam ki nagyon régen. Hónapokon át odahordtam az egész fizetésemet egy orvosnak és semmit nem

segített...

Előzmény: Törölt nick (11611)
nemfruska Creative Commons License 2014.09.02 0 0 11614

A "könnyen és főleg olcsó"-n t felejtsd el! A fürjeken ne spórolj! Azt add nekik, ami a legjobb! Megérdemlik. Füvet NE ADJ nekik!

Előzmény: Pichon (11610)
lalabá Creative Commons License 2014.09.02 0 0 11613

Szép Jóreggelt!

 

Segítséget kérnék. Milyen probléma lehet a felnőtt állománynál, ha borzas a tolluk?

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.02 0 0 11612
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.02 0 0 11611

Nemfruska.
Nagyon rendes az az illetö,hogy engedélyed kérte. Azoknál a fotóknál, azt mind te csináltad ? Nagyon szép képek.


Már jó ideje olvasgatok forumokat fürjes témákban és feltünt hogy szinte mindig ha valaki verekedére panaszkodik ott hely változtatás történt. Ugy látszik stresszelnek az úk helyen. Talán az otthonuknak tekintik azt amit megszoktak vagy csak hiányzik nekik. Valószinüleg badarság ami eszembe jutott. Lévén,hogy madarak valoszinüleg látnak szineket és jó a látásuk. És mégegy amiről eddig nem olvastam a fürjek esetén. A madarak, de legföképpen amelyikek tudnak repülni,hogyan találnak haza a fészkükre ? Nem pusztán a szemükre hagyatkoznak. A galamboknak van, feltételezem a fürjeknek is van egy speciális érzékelésük. Egyik az hogy a madarak többsége lát ultra ibolya tartományban és érzékelni tudják a föld gravitációs mezejét.
Igy talál haza a posta galamb szinte bárhonnan. Én azt feltételezem a fürjek számára ezeket az ingereket elzárja a kalitka és ez zavarhatja öket. Nekem ha végre lesznek fürjeim, kifogom próbálni azt hogy a helységbe ahol lesznek, rakok szines tájképeket.
Akár csak kézzel festet szines fal firkákat. A másik pedig az az embernek is szüksége van napfényre, igy jutunk D vitaminhoz. Hogy a madaraknak is szükségük van-e rá azt nem tudom, de azt feltételezem hogy igen.Ugy hallottam vannak olyan villanyégök amik a napfényt imitálják. Van valakinek tapasztalata ilyen villany körtével ?
A gravitációs mezöröl eszembe jutott még valami. Van kórházi föorvos aki készitett egy,... ö. nevezzük matracnak. Ez elektromágneses mezöt generál. A föorvos irásában az is benne van hogy a napjaink emberének a megváltozott gravitációs mezö sok problémát okoz. Betegséget, streszt, meg ilyeneket. Azt irja a lebetonozott város, a földben és körülülöttünk lévö elektromos vezetékek is megzavarják ezt.
Azt is irja nagyon sok betegséget lehet kezelni, gyógyitani ezzel az elektromágneses matraccal. És például az ürhajósoknak ez problémát okozott az ürben, a gravitációs mezö efajta hatása.
Én valami ilyen okok körül keresném azt hogy miért verekednek a fürjek. Biztos van más is,de szerintem ez is benne van.

Pichon Creative Commons License 2014.09.01 0 0 11610

Sziasztok ! Igen a sok Jolovit nem az igazi ezt mondták nekem is ! Heti 1-szer adok nekik ennyi ! Takarmányom, árpa, búza, kukorica, köles. fénymag, tojótáp ! De ez változik mindég, lassan jön a hideg jön a napraforgó nekik majd ! 10 tojó-1 kakas velük, 2 + kakas külön és szoktam őket be rakni játszani :) Mert nem szokták meg egymást :) 6 darab 4 hetes külön már ők is kint vannak, nagy az esély hogy mind a 6 darab tojó lesz ! A többi 63 a gépben van ma volt a 4 nap lassan lassan kelnek majd, életem első keltetése lesz majd kiderül :) Plusban adok nekik néha, egy kis füvet, körte darabokat,alma darabokat. Én így etetem őket. Az alom amiben vannak nálam fa forgács, mert könnyen és olcsón hozzá tudok jutni.

Laszlo Levente Biro Creative Commons License 2014.09.01 0 0 11609

Ok koszonom megprobalom a jolovit-al kapcsolatban csak annyit azert adom nekik fojamatosan mert csak tojotappal kevert buza es kukorica darat kapnak

nemfruska Creative Commons License 2014.09.01 0 0 11608

A Jolovitos vizet nem kell folyamatosan nyomatni, mert főleg vitamin. Elég ha egy hónapban egyszer 3-5 napig adod nekik.

Előzmény: Laszlo Levente Biro (11606)
nemfruska Creative Commons License 2014.09.01 0 0 11607

Egy nagyon fontos dologról elfelejtkeztem. Állítólag este érdemes őket összeválogatni, mert este nyugodtabbak, nem látják egymást és éjszaka megszokják egymás szagát. Próbáld ki!

Előzmény: Laszlo Levente Biro (11606)
Laszlo Levente Biro Creative Commons License 2014.09.01 0 0 11606

AP16-ot nem kapnak csak jolovit-os vizet ezt viszonz fojamatosan nem hinnem hogy ez lenne a megoldas mivel ket hete azt is naponta kapjak(a kajajukbais van keverve vitamin por formajaban)ma lett kesz a sajat almaecet holnap mar kapnak abbol is 4 csaladom van (3 tojo 1 kakas) es mind a negy csaladban vannak vitak toltepesek de ze mikor verre mennek ez mar sok nagyon szepen koszonom a valaszod 

nemfruska Creative Commons License 2014.09.01 0 0 11605

Szia!

 

  A ketrecméret megfelelő, nem ott van a baj. Inkább az új hely. ÁP16-ot adsz nekik? Nagyon picit kell belőle adni folyamatosan. Kapjanak most Jolovitot is /stressz oldó/.

  Én azért szereztem be néhány madárkalitkát és tengeri malac ketrecet, hogy ilyen esetben külön tegyem a sérültet. Lekezelni /Betadin/, aztán mehet külön. Egy kakasom, aki addig jó húsban volt, a külön ketrecben szépen lefogyott. Most két feleségen töltheti ki a "bosszúját", de nem tud feliperedni.

  Olyan esetem is volt, hogy két fehér egész jól megvolt /kakas+tojó/, majd takarítás miatt át kellett helyezni

őket egy-két órára. Visszatéve őket a helyükre, a tojó majd megölte a kakast. Újra szét kellett őket választani.

  Azt tanácsolom, hogy szánj rá egy-két órát és rakosgasd őket, majd figyeld meg, melyik jön ki a másikakkal.

Ez  általában rögtön eldől,. Ha nem bántják egymást az elején, akkor később se. Légy résen, mert nagy disznók tudnak lenni. Minden héten adj nekik almaecetes vizet egy napon át /8 ml egy liter vízhez/, az is segíthet.

Előzmény: Laszlo Levente Biro (11604)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!