Keresés

Részletes keresés

fürj999 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 10495

Szia

Az nem szentírás,hogy minden fürjnek 7 hetes korában tojni kell. A világítás megoldást nem értem ! "" reggel 5-7.15-ig, majd 11-13.00-ig, majd este 19.00-24.00-ig."" hol vannak, hogy 11-13 ig világítani kell nekik ? A világosságnak folyamatosan kell kapniuk napi 14-18 órát. túl erős fény ne érje őket, mert verekednek. 

Előzmény: Furj Thony (10489)
efraim77 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 10494

bocsi ez rosz topikba mennt vegyétek tárgytalannak..

 

Előzmény: efraim77 (10493)
efraim77 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 10493

sziasztok, ma a beszerzés megtörtént de van egy kérdésem: a receptem 10 l víz / 2 kg maláta / 20 gr komló/ 10 gr élesztőt ír amit itt kaptam tőletek..

viszont amit vettem Drewferm top élesztőt.. erre az 5 grammos csomagra az van írva hogy 10 liter vízhez..nos akkor a recept szerint rakjak bele ebből az élesztőből 10 gramot a  10 liter vízhez vagy csak 5 grammot..?

(Még nem főztem sosem így nem akarom hogy túl sok élesztő legyen benne....) 

Előzmény: japipapi (10492)
japipapi Creative Commons License 2014.04.15 0 0 10492

Szia!

Igen, én is adtam nekik tojótápot, de ma már nem. Semmilyen állatomnak ma már nem adok tápod, csak természetes takarmányt. Kevesebb a tojás, de minősége jobb egyrészt, másrészt, a fürjtojásnak nincs piaca (itt),  a természetes tojáshozam így is elegendő a családnak.

Előzmény: fürjbarát (10491)
fürjbarát Creative Commons License 2014.04.14 0 0 10491

Kedves Japipapi,

 

én is gondolkodom rajta, hogy kell-e tojótáp a tojatáshoz, vagy sem.

mintha egy korábbi bejegyzésedben írtad volna, hogy kb 20 % tyúk tojótápot adsz nekik,

 különben pedig kukorica, tritikálé, árpa, és napraforgó dara keveréket kapnak nálad.

 

nekem 7 hetes tojóim vannak,

és jelenleg csirke nevelő és pulyka indító tápot adok nekik,

kis mészgrittel keverve

 

ha azt szeretném, hogy kb 10.12 hetesen elkezdjenek tojni, mit adjak nekik?

az általad korábban írt "menü" neked bevált?

 

tyúk tojótáp kell?

 

köszi a választ

 

japipapi Creative Commons License 2014.04.14 0 0 10490

Szia!

" és hamarosan beindul a tojáspack.........."

Persze. Nagyon érzékenyek a változásokra. Teljesen átállítottam őket saját takarmány keverékre, melyben nincs semmiféle "fokozó", tojótáp. Ezt úgy értem el, hogy a tojótápot fokozatosan csökkentettem és növeltem a saját keverékem. Semmi negatív változást nem tapasztaltam. 

Természetes, hogy időnként pihennek. Ez akkor tűnik fel, (mint ahogy Nálad is), hogy az állományos egy korú, egyszerre pihennek. Nekem már van 5-6 generáció, nem nagyon veszem észre a csökkenést. 2 m2-en tartok 4 db ketrecben, egyenként  9-10 családot és a korosztályokat keverem. Ha nagy a helyük, nem okoz problémát, legalább is véres verekedést nem tapasztaltam. Amikor 0,5 m2-n tartottam 4 családot, sokszor volt bunyó. Most sok kacsa tojásom akad, azt kapják. erősen főzve. Meg sem pucolom a héjtól. hanem csak össze roppantom és ketté hasítom. Szépen kieszik tökéletesen, sőt elcsipegetik a héját is, de hát úgyis kell a mész.

A 7 heteseknek most már tojnak, de az sem "hétszentség", ez csak átlag, volt amikor 5 hétre tojt némelyik, és volt, amikor 9 hétre sem.

Majd tojnak, ez az degenerált időjárás befolyásolja őket, mint ahogy minket is. :-)

Előzmény: Furj Thony (10489)
Furj Thony Creative Commons License 2014.04.13 0 0 10489

Sziasztok!

 

Fürjes napló, hétvége!

 

Aggódom. Pontosan egy hete kezdett a tojásgyártásba a csipet csapat. 2 db tojással (28 tojó). Azóta a szám nem nőtt, visszazuhant egyre, igaz, az megvan minden nap. 

 

A picurkák most voltak 7 hetesek, tojótápot kapnak 2 hete, de ez mellet túrót, almát és tojást. Friss víz van mindig, és esznek is rendesen.

 

A világítás is megoldott, nappali fényben úsznak, reggel 5-7.15-ig, majd 11-13.00-ig, majd este 19.00-24.00-ig.

 

Remélem csak hideg van és hamarosan beindul a tojáspack :)

 

T.

 

imihb Creative Commons License 2014.04.13 0 0 10488

Sziasztok!

Következő kérdéssel fordulnék hozzátok.

Rendeltem keltetnivaló tojásokat ugyanazon helyről mint előzőleg,ugyan abban a mennyiségben.

Az egy tényező,hogy postai szállítással gyengébben kelnek jóval,ezek mondjuk jóval gyengébben keltek,mint előző társaik,de ez van ha postán rendel,szállíttat az ember.

Már jó ideje keltetek,de ezen jelenséggel még nem nagyon találkoztam:

A kikelt kis fürjeim sorra pusztulnak el!260 tojásból kelt 90 darab ebből viszont már most csak vagy 25 darab van,most lesznek 1 hetesek az eleje.Soha nem jártam még így ugyan azt alkalmazom mint ezelőtt,mindenben.

Van valakinek valamilyen ötlete,hogy mi okozhat ilyen problémát?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv.:

Imi

pradyzso Creative Commons License 2014.04.13 0 0 10487

Sziasztok, 30 kakas sok-sok asszonyt keres!

Lehettek vadas, búza, vagy más színűek.

Mi 8 hetesek vagyunk, és nagyon kanosak. Egész nap csak khm... Szóval csajszikat keresünk.

Pecó, kaja, pia bőségesen van!

 

Szóval van valakinek eladó tojója? Van 30 kakasom, a hűtő és a mélyhűtő tele van már konyhakész állatokkal, az összes rokonom és ismerősöm is kapott már eleget. Nincs szívünk levágni már Őket ezért asszonyokat keresünk nekik.

 

zsolt@pradel.hu-ra várom az emaileket.

 

Köszönöm!

jazmin:) Creative Commons License 2014.04.13 0 0 10486

8-10 hetes fürj tojókat keresek Szfv-Bicske-Csákvár vonalon, és a környező településeken, illetve Budaőrsön. Kb. 20 db-ot vennék. E-mailem nyilvános. Köszönöm!

japipapi Creative Commons License 2014.04.12 0 0 10485

Nem az én módszerem, de jó!

 

Előzmény: japipapi (10484)
japipapi Creative Commons License 2014.04.12 0 0 10484

Szia!

De hogy nem! Ott a link, de ismét beírom. http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=124147397&t=918114

Előzmény: nemfruska (10483)
nemfruska Creative Commons License 2014.04.12 0 0 10483

Szervusztok!

 

  Régen jártam itt, de gőzerővel készülünk az első madárkák fogadására. Építjük

a ketreceket és olvasgatunk itt a fórumon.

 

  A férjem fürjtojás kúrát csinál. Éppen tegnap hoztunk tojásokat, de nekem furcsa,

hogy több 8 gr-os van benne. Nem túl kicsik ezek? Ha igen, vajh mitől?

 

  Még egy kérdés. Az imént néztem meg a japipapi által feltett tojásfüstölést bemutató első videót /a többit még nem/. Nem derül ki belőle, meddig tart a füstölés. Gondolom nem mindegy.

efraim77 Creative Commons License 2014.04.12 0 0 10482

egyéni kapcsolatok alakított ki..sokat... nem felvásárlónak mert az tudtommal nincs is..

Előzmény: Bodnár Attila (10478)
opitya Creative Commons License 2014.04.12 0 0 10481

Szia!

Engem érdekelne!

Merre laksz?

Előzmény: vadrece (10125)
Furj Thony Creative Commons License 2014.04.11 0 0 10480

Sziasztok!

 

Úgy döntöttem, holnap építek egy itató rendszert!

 

Elemei 32-es műanyag cső 2m.

 

1 db T - idom

 

1 db L - idom

 

3 db végzáró kupak

 

2 db locsoló automata csatlakozó

 

1 db fél colos külső menetes csatlakozó

 

1/2 méter slag

 

5 vagy 10 literes csappal rendelkező műanyag marmon kanna.

 

4 db csepegtetős itató.

 

Ha kész lesz teszek fel képeket, délelőtt anyagbeszerzés lesz, ezen sok múlhat :)

 

Más: Teljesen lemondtam a forgácsról. A szárított fű nagyon bevált, olyannyira, hogy támadt egy 5letem. Szerintem extra sokkot okoz a kis drágáknak, hogy 4 naponta kiveszem őket egy dobozba aztán vissza. Ma vettem egy bála szénát, az nem annyira szúrós, mint a szalma. Este fogtam a tegnap betett szárított füvet, egy kis homokozó gereblyével összekotortam, aztán kicseréltem szénára (2*10 perc volt). Az egy nap tökéletesen alkalmas volt arra, hogy lejárják a füvet és szinte egyben kijött az egész. A friss szénát két nap múlva megint kiveszem, de úgy, hogy a fürjek bent maradnak. Így lehet elég hetente egyszer ki-be rakni őket és nem kapnak sokkot.

 

A tapasztalatokat majd leírom.

 

Üdv:

 

T.

Bodnár Attila Creative Commons License 2014.04.11 0 0 10479

Köszönöm szépen, mindenképpen mérlegelni fogok. Esetleg tudod, hogy az említett őstermelő hol árusítja a fürjeket/tojásokat? 

Előzmény: efraim77 (10477)
Bodnár Attila Creative Commons License 2014.04.11 0 0 10478

Köszönöm szépen segítséged, mindenképpen meggondolom, mérlegelem értékesítési lehetőségeimet. Jó érzés, hogy vannak emberek akikre lehet számítani iylen esetekben, köszönöm! 

Előzmény: pradyzso (10473)
efraim77 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 10477

jó példaként szólgáljon tegnap kapcsolatba kerültem egy kistermelővel aki évek óta csinálja pár százas tételben hús/tojás és jól megy neki.

efraim77 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 10476

mindenképpen mérlegeld a saját értékesítési lehetőségeidet, enélkül nem lehet belekezdeni...nem lehet álltalánosíatni szerintem.

Előzmény: Bodnár Attila (10471)
Zretyi Creative Commons License 2014.04.11 0 0 10475

Köszönöm!

Mára megálmodtam ,hogy nem idegesítem magam, próbálom őket minél jobban megszelídíteni és majd csak tojnak egyszer. Igazából nagyon fontos lett volna, hogy mihamarabb legyen elegendő tojás mert a gyerekeimnek szeretném adni napi 3-at és ha majd lesz több mi is fogyasztanánk. Szóval várok és remélek. Az viszont lehetséges, hogy a 13-4 arányon változtatok a tyúkok javára. Ezzel csak az a baj, hogy sajnálom kicsit a kakasokat!  

Mindenkinek fürjtojásban szép napot kívánok!

Előzmény: fürj999 (10467)
japipapi Creative Commons License 2014.04.10 0 0 10474
Előzmény: Furj Thony (10472)
pradyzso Creative Commons License 2014.04.10 0 0 10473

Szia Attila,

 

Gondold át komolyan, hogy mit szeretnél, mert az őstermelőinek sok hátulütője van.

Pl:

- csak MO-on tudsz kereskedni,

- max 40km körzeten belül,

- van összeghatár ami alatt kell lennie az éves forgalmadnak (asszem 6 vagy 8 millió/év),

- csak tojáseladásban tudsz gondolkodni, mert fürj illetve tojáskészítményekhez külön vágóhíd, csomagoló, stb szükséges.

Ha céget csinálsz hozzá, kb 5-6 milla az indulás az állatokon és a ketreceken kívül. + rengeteg idő az engedélyezés.

Persze lehet mutyiban is nyomni, csak egy ellenőrzéskor borulhat minden.

Én is ekkora állománnyal szerettem volna kezdeni és termelni tojást, eladni tojáskészítményeket, tisztított állatot, stb...

De gyorsan feladtam a dolgot, miután rájöttem, hogy kicsiben nem éri meg, nagyban pedig lehetetlen csinálni.

Maradt a hobbi. Pár száz állat és ennyi. Már nem is keltetek, inkább veszek napos vagy pár hetes piciket és felnevelem őket.

Előzmény: Bodnár Attila (10469)
Furj Thony Creative Commons License 2014.04.10 0 0 10472

Japipapi!

 

Azt le tudod írni pontosan, hogy miként készül a füstölt tojás. Recepttel együtt?

 

Köszi:

 

T.

Bodnár Attila Creative Commons License 2014.04.10 0 0 10471

Nagyon szépen köszönöm segítségedet!

Előzmény: japipapi (10470)
japipapi Creative Commons License 2014.04.10 0 0 10470

Szia,  Attila !

Köszöntelek a fórumon.

Gondolom, hasznot remél, mert 500-1000 fürj már kereskedelmi mennyiségnek tűnik, nem hobbi. Tudomásom szerint sehol nem kell bejelenteni, viszont, ha kereskedelmet szeretnél folytatni, ki kell váltanod az Őstermelő igazolványt. Az a falugazdásztól  kell kérni, tudomásom szerint minden településen van. 1000,-Ft a kiállítási költség és az illeték ha, jól tudom, idén 3000,-Ft, de 3 évig nyugodt lehetsz. Lesz majd  NAV felé majd adóbevallási kötelezettség, ez ez inkább csak papírmunka, annyi ebből nem tudsz akkora árbevételt szerezni, hogy adózni is kényszerülj. Olvasd el, ebből mindent megtudsz:

http://officina.hu/belfoeld/59-ostermeloi-igazolvany-2014-az-ostermeloi-igazolvany-kivaltasa-es-igenylesenek-menete 

http://www.kormanyhivatal.hu/download/0/3e/d0000/ugykor_bemutatas_31-35.pdf#!DocumentBrowse

 

 

Előzmény: Bodnár Attila (10469)
Bodnár Attila Creative Commons License 2014.04.10 0 0 10469

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon. Régóta olvasgatom már a hozzászólásokat, nagyon sokat tanultam és ezt köszönöm nektek!

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy milyen engedélyek szükségesek ahhoz hogy én 500-1000 db fürjet tartsak? Melyik hatósághoz kell bejelenteni ezt a tevékenységet?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Biovadász Creative Commons License 2014.04.10 0 0 10468

"hideg van nekik..."

 

Én is kint tartom a fürjeket mindenféle fűtés nélkül, ezen a "télen" összesen kb három hétre álltak le.

Mostanában kb 20 tojótol (nem tudom pontosan hány van) napi 15 tojás van.

Előzmény: Törölt nick (10461)
fürj999 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 10467

Szia 

Még fiatalok a madarak, ha bent lennének már biztosan tojnának. A természetes fejlődésük attól független, hogy ők már kitenyésztett fajták. Ha eléggé felmelegszik az idő akkor majd tojnak. Vigyél nekik naponta sóska, vagy saláta levelet. pár nap után ha meglátják a kezedben már mennek eléd. A fürjeknél a kakas késöbb érik, tehát késöbb lesz termékeny. Párosodni párosodnak, de kevés a jó fias tojás. A tyúk akkor érett, ha tojik, és mivel a természetben télen nem szaporodnak ezért, csak az öreg kakasok tudnak párosodni, mivel ezévi még nincs. És a természetben majd, csak a következő évben párosodik a kakas. Mint írtam párosodik elöbb is de sok a terméketlen tojás, a kakasok 4-5 hónapos korukra érik el a fejlett termékenységi időt. 

Előzmény: Zretyi (10460)
fürj999 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 10466

Szia 

Kamillát csak az első napokban kapjanak, mert késöbb hasmenésük lehet tőle. A tojást (tyúk tojás is lehet) apróra összenyomkodva, vagy darálva (mert pici madarak) Én nem adok almaecetet. A természetben sem tudnak savas vizet inni.

Előzmény: Furj Thony (10454)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!