Keresés

Részletes keresés

dorombolok Creative Commons License 2015.09.08 0 0 8575

Nekem meg egy hely kellene ahová be lehetne jelentkezni. Meg lehetne oldani?

Persze ingyen...

Előzmény: pöttöm-panka (8567)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.06 0 0 8574

én is ott vagyok

Előzmény: soukhongrois (8349)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.06 0 0 8573

Biarritzban vagy környékén élő magyarokat keresek. 

 

dorombolok Creative Commons License 2015.09.06 0 0 8572

Festő , burkoló, gipszkartonszerelő
  Franciaországba keresünk, 2 fő festő önállóan dolgozni tudó szakmunkást
burkolót és 1 fő gipszkartonszerelőt.
Előny ha az elsajátított szakma mellet más szakmába is bele tud dolgozni.
Bérezés 7/h ez 1500 /hó minimum.

http://hu.indeed.com/viewjob?jk=8952ff29a5474555&q=Franciaorsz%C3%A1g&tk=19u8riun31qbfe0t&from=ja&alid=584c62400e977419&utm_source=jobseeker_emails&utm_medium=email&utm_campaign=job_alerts

dorombolok Creative Commons License 2015.09.06 0 0 8571

alphanovember Creative Commons License 2015.09.06 0 0 8569

Holgyek,Urak,udvozlet mindenkinek.Parizsban vagy kornyeken (maximum Zone 3)keresek osztott alberletet (colocation) haromszaz EUR/mois.Koszonettel fogadok minden segitseget vagy otletet.

pöttöm-panka Creative Commons License 2015.09.06 0 0 8568

Szia!

Én olyan 200 km-re lakom Nancy-től.

Nancy-ben van egy magyar ismerősöm, egy 42 éves férfi,  de csak telefonszáma van.

 

Előzmény: Ticsi218 (8566)
pöttöm-panka Creative Commons License 2015.09.06 0 0 8567

Én szívesen segítek neked, az én skype-m szvicus1.

Persze ingyen

Előzmény: erdeia (8562)
Ticsi218 Creative Commons License 2015.09.04 0 0 8566

Nancy környékén van valaki? (Rajtam kívül :) )

 

tessloff Creative Commons License 2015.09.04 0 0 8565

Az otlet nem rossz, latod maris van ra jelentkezo. Ezen kivul a kulonfele karitativ szervezetek: Croix Rouge, Secours Catholique, stb szoktak szervezni kollektiv nyelvorakat kulfoldieknek, fokent olyan helyeken ahol eros az immigracio. Probalkozhatsz meg esetleg a pogarmesteri hivatalban is mert van egy OFII nevu allami szervezet (Office Français Integration Immigration) akiknek valamilyen szinten ez a dolguk. Ha mas nem a hivatalban meg tudod szerezni a karitativ szervezetek illetve a mindenfele "association"- ok listajat akik ilyesmivel foglalkoznak.

Előzmény: erdeia (8562)
dorombolok Creative Commons License 2015.09.04 0 0 8564

Jó fajta francia nyelvkönyvem is van hozzá, amit elküldhetek leckénként e-mailben

Előzmény: erdeia (8562)
dorombolok Creative Commons License 2015.09.04 0 0 8563

Én adok neked francia órákat skype-on. Szerintem fog menni.

Már máskor is csináltam.

15 Euró/óra

Ha nem gond

Előzmény: erdeia (8562)
erdeia Creative Commons License 2015.09.03 0 0 8562

Szia! Az interneten lévö francia nyelvleckéket tanulgatom, meg szótárból irom ki a szavakat, és próbálom megtanulni. Csak hát ugye a szótár az egy dolog, viszont ahogy itt kiejtik a szavakat, az egy másik dolog. Sokszor nem igazán hasonlitanak. Arra gondoltam, hogyha valakinek van egy kis ideje, meg türelme, skype-n keresztül talán megoldható lenne egy kis privát nyelv lecke. Heti 1 vagy 2 alkalomra gondoltam, mert én is 18 óráig dolgozom, meg mire az ember hazaér, kaja, fürdés, stb az azért idő. Most jelenleg Fos-sur-Mer mellett dolgozom, villanyszerelőként. Ha nagyon hülye ötletnek tartod, azt is elhiszem.

Előzmény: tessloff (8559)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.03 0 0 8560

Üdv ! Hol koszolod össze magad, és mivel ? :))) Milyen nívón vagy ? Remélem tudod mit jelent szappan franciául ? ;D

Helyedben vennék néhány privát leckét franciából kezdetben.  

 

Előzmény: erdeia (8558)
tessloff Creative Commons License 2015.09.03 0 0 8559

Szep napot! Milyen segitsegre gondoltal? Honnan irsz?

Előzmény: erdeia (8558)
erdeia Creative Commons License 2015.09.02 0 0 8558

Üdvözlök mindenkit.  Új vagyok itt a fórumon. Másfél éve dolgozom Francia országban. Segitséget szeretnék kérni nyelv tanulásban. Azért valami ragadt rám ennyi idő alatt a koszon kivül is, de ez még kevés. A segitséget előre is köszönöm. Attila

pöttöm-panka Creative Commons License 2015.09.01 0 0 8557

Sziasztok!

 

Reims-ben vagy környékén valaki?

dorombolok Creative Commons License 2015.08.31 0 0 8556

Az összeférhetetlenek csapatának nem számít.

Csak az a fontos hogy bele rúghassanak valakibe

Előzmény: nicsella (8554)
nicsella Creative Commons License 2015.08.30 0 0 8555

En is csak annyit tudok mondani, hogy 5 év FOLYAMATOS ittartozkodàs szükséges az àllampolgàrsàg megkéréséhez. Ezt bizonyitani kell (quittance de loyer - lakbérszàmlàkkal). Azt sem tudom, hogy van-e vizsga - én több mint 30 éve vagyok itt, de még nem kértem fr. àllampolgàrsàgot, csak a gyerekeknek, de ôk itt születtek - vagy csak egy elbeszélgetés, hogy miért akar valaki fr. lenni, hasonlòk. Persze ehhez is szükséges, hogy az ember megértse amit kérdeznek és tudjon vàlaszolni, el tudja mondani gondolatait. 

Előzmény: Marika Lunéville-ből (8550)
nicsella Creative Commons License 2015.08.30 0 0 8554

Szerintem az ô dolga, hogy miért akar fr. àllampolgàr lenni. Nem tartozik rànk. Feltett egy kérdést, arra vàrt vàlaszt, nem pedig biràskodàst. Vàlaszoltatok amit tudtatok, de fölösleges volt a "körités" hozzà.

 

Előzmény: MmeErrant (8553)
MmeErrant Creative Commons License 2015.08.30 0 0 8553

Eléggé szelektív a felfogóképessége! Megsértődni jár ide vagy felfogja amiket írogatunk??? Még egy értelmes választ sem adott eddig.

Kérdésére a válasz a topik nevében van: Franciaországba élő magyarok! Tehát magyar vagyok az is maradok, de itt élek.

Ha a nyugdíjra hajt el kell, hogy keserítsem, csak a ledolgozott (bejelentett) évek után jár. Más érv nem jut eszembe az állampolgárság mellett, de ez sem logikus, mert aki itt dolgozik (bejelentve) mindenki jogosult nyugdíjra.

Azt hiszem többen várjuk a logikus magyarázatát, hogy miért is akar állampolgár lenni, ha nem él itt!

 

 

Előzmény: Marika Lunéville-ből (8550)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.30 0 0 8552

" .....mi a szokás, de nálunk magyaroknál az hogy ragaszkodunk szülőföldünkhöz."

 

Akkor miért akar francia állampolgár lenni ??? Nem túl logikus.

 

A franciák azt mondanák: "Vous voulez le beurre, et l'argent du beurre" (Szeretné a vajat és annak az árát).

Előzmény: Marika Lunéville-ből (8550)
dorombolok Creative Commons License 2015.08.30 0 0 8551

 

Kedves Marika!

Fogadj el egy jó tanácsot.

 

Ne fáraszd magadat velük. Szétrombolták a topicot, mert úgy gondolták csak az övék lehet.

Valahogy próbálj hosszabb munkaszerződést kötni.

aztán az idő meghozza a dolgot ha már ilyen cigány ország állampolgára akarsz lenni.

 

Előzmény: Marika Lunéville-ből (8550)
Marika Lunéville-ből Creative Commons License 2015.08.30 0 0 8550

Még egy dolog amit nem értek ebben az egészben! Ez az egész történek elég régi. Ha annyira megalázták a családjukat otthon miért nem csomagoltak az első adandó alkalommal?

Nekem kicsit profitálni akarok íze van az egész történetnek.

Nem tudom hogy az Ön milyen nemzetiségű és Önöknél  mi a szokás, de nálunk magyaroknál az hogy ragaszkodunk szülőföldünkhöz.

 

 

Előzmény: MmeErrant (8548)
Marika Lunéville-ből Creative Commons License 2015.08.30 0 0 8549

Nem kérem a segítségét és ha lehet ne írjon rám. Talán a moderátor topikban szívesen veszik ha ott gyakorol.

Előzmény: tessloff (8547)
MmeErrant Creative Commons License 2015.08.30 0 0 8548

Kedves Marika!

Ön új itt a fórumban, így nem tudja a "besúgás" előzményeit. Ez a fórum remekül működött amíg egy jómunkásember meg nem talált bennünket és elkezdte a trollkodást különböző neveken. A végén már csak magának írogatott mert mindenki eltűnt innen sajnos. Na Ő aki rendszeresen felbukkan és ezt jelezte a modi felé. Tetszik, nem tetszik, mi veteránok örülünk neki, hogy kezd visszaáll a rend.

 

Mindenkinek meg van a maga keresztje!

A menekült státuszt akkor melegében kellett volna megkérni.

Nekünk van egy '56-os barátunk itt. Soha nem kérte az állampolgárságot (katonaság miatt), remekül meg volt a menekült igazolványával. A rendszerváltás óta nem kaphatja meg ezt az igazolványt, mivel union belül nincs menekült.

Itt senki nem fölényeskedik. Én csak elmondtam a száraz tényeket a magam stílusában.

 

Még egy dolog amit nem értek ebben az egészben! Ez az egész történek elég régi. Ha annyira megalázták a családjukat otthon miért nem csomagoltak az első adandó alkalommal?

Nekem kicsit profitálni akarok íze van az egész történetnek.

 

Szép napot!

 

Előzmény: Marika Lunéville-ből (8546)
tessloff Creative Commons License 2015.08.30 0 0 8547

Orulok hogy segithettem kedves Marika ;-)!

Előzmény: Marika Lunéville-ből (8546)
Marika Lunéville-ből Creative Commons License 2015.08.30 0 0 8546

1983-ban, miután férjemmel megpróbáltuk illegálisan elhagyni az országot, mert hosszú ideig üldöztek bennünket és nem kaptunk útlevelet sem,

 

egy besúgó elárult bennünket.

 

Én 1 évet ültem a Kalocsai női börtönben, a férjem pedig 1,5 évet ült Márianosztrán.

A rendszerváltás után mindketten igazolt politikai foglyok lettünk és pár tízezer forint kártérítéssel ki is fizették a börtönben töltött időnket.

.

2 éves gyermekünk 1 évig állami gondozásba került. Rengeteget szenvedtem gyermekem elvélte  miatt a börtönben.

Lakásunkat visszavette az önkormányzat és mi csak segédmunkásként tudtunk hosszú ideig elhelyezkedni. Engem kirúgtak a főiskoláról mint megbízhatatlant.

 

Ha valamit nem tudok elviselni az a fölényeskedés és a besúgás. A börtönben is volt belőlük elég.

 

Ezért megköszönném -tessloff- nevű felhasználónak a jó szándékú hozzám szólását, de arra kérném,

 

hogy ezt többé ne tegye.

 

Fórum béli viselkedése, a moderátor topikban való büszkélkedő tevékenysége  olyannyira taszító számomra hogy ilyen személyektől semmilyen segítséget sem akarok elfogadni. a besúgók mindig meg vannak győződve hogy igaz ügyért cselekednek.

Ilyen a besúgás lélektana.

 

 

 

 

MmeErrant Creative Commons License 2015.08.29 0 0 8545

Nem nevettem ki senkit, csak mosolyogtam! Ha átgondolja amit írt azonnal észreveszi az ellentmondást!

- nem tartózkodik itt állandóan

- munkaviszonyával nincs tisztában

- a legfontosabb: nyelvtudás hiánya! Tegyük fel, hogy megkaphatja az állampolgárságot. Hogyan vizsgázna le? Igaz nem tudom, hogy kell-e, de a magyar eljárásból kiindulva miért ne?

- hogyan intézné az ügyeit?

- carte vitale?

- lakcíme?

- közüzemi számlái?

- EMPO?

- miért fontos egy unios állampolgárnak a Francia állampolgárság?

- ha nem unios állampolgár (szabad munkaerő áramlás) akkor rossz fórumon van

 

Remélem nem volta sértő és kioktató!

Előzmény: Marika Lunéville-ből (8543)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.29 0 0 8544

Ne sértődjön meg !

 

Akik Franciaországban élnek hosszú évek óta, esetleg már itt is születtek, átveszik a francia stílust, és nem csinálnak túl nagy problémát a dolgokból. Észre veszik könnyen azoknak a komikus oldalát.

És ami nem túl gyakori máshol, saját maguk hibáival is tisztában vannak.

 

 

 

Előzmény: Marika Lunéville-ből (8543)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!