Keresés

Részletes keresés

farapuci Creative Commons License 2014.09.14 0 0 8018

Az iraki keresztényekért imádkoznak ma a katolikus templomokban - tájékoztatott a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia.

Az MKPK döntésének értelmében ma Magyarország valamennyi katolikus templomában, minden misében az iraki és a világ más országaiban üldözött keresztényekért imádkoznak a hívők.

hirdetés

Az al-Kaida iraki sejtjeként létrejött Iszlám Állam elnevezésű szélsőséges szunnita szervezet fegyveresei jelentős területeket foglaltak el Szíria keleti és Irak északi, illetve nyugati részén. Az elfoglalt területeken a saría (iszlám vallási jog) radikális értelmezésén alapuló "kalifátust" kiáltottak ki, és üldözni kezdték a keresztényeket és más vallási kisebbségek tagjait. Sokukat kegyetlen módon kivégezték.

farapuci Creative Commons License 2014.09.14 0 0 8017

Holnap megpróbálok személyesen bemenni.

Mit gondolsz?

Fogad egyáltalán valaki? Vagy már a portátol elzavarnak?

Előzmény: tessloff (8016)
tessloff Creative Commons License 2014.09.13 0 0 8016

A felveteli ugyanugy zajlik mint egy allasra: eletrajz, motivacios level elso korben aztan elbeszelgetes a masodikban. Ha meggyozod a szemelyzetist felvesznek, nincs tuti recept.

Előzmény: farapuci (8015)
farapuci Creative Commons License 2014.09.12 0 0 8015

No Elvtársak - Olvtársak - Topiktársak!

 

Valaki árulja már el nekem, hogyan mennek itt a dolgok az úgynevezett---stage--- ügyekben.

 

Hogyan lehet bekerülni egy stage-ba. Eddig probálkotam egy picit, de teljes cserbenhagyásos figurákat mutatott a mukaügyi hivatal és a többi szervezet is.

 

Szóval, tud valaki valamit??

tessloff Creative Commons License 2014.09.11 0 0 8014

A vasutnal nem csak francia allampolgarokat alkalmaznak, hanem unios allampolgarokat is. Az en helyzetem annyiban mas, hogy meg MO unios csatlakozasa elott jottem ide, es mivel a felesegem francia kerhettem a francia allampolgarsagot ami anno kb 2 eves folyamat volt es mire a vasuthoz kerultem mar francia allampolgar voltam. Most azt hiszem legalabb 5 eves folyamatos ittartozkodast kell igazolni, hogy igenyelhesd az allampolgarsagot.

Előzmény: Minute998 (8013)
Minute998 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 8013

Itthon nekem is volt sokféle munkám: voltam logisztikus, recepciós autószalonban, voltam bébiszitter amerikában, dolgoztam hétvégente egy butikban, fordítottam egy fogászati klinikán, aztán sokáig nem találtam munkát és így jött a kasszás munka, amit suli mellett csináltam.

 

Időközben két évig még a gyakornoki helyemen is megtartottak, de ott a szakdoga védés után megengedték, hogy otthonról dolgozzak, így kicsit könnyebb volt.

 

Tulajdonképpen a váltás azért volt szükséges, mert itthon hiába kerestem volna jobb munkát, sajnos a barátnőim ugyanazért a fizetésért dolgoztak nyelveket használva a multiknál irodai munkakörben. 

Szóval sok szempontot figyelembe vettem, amikor az ötlet megszületett, hogy megpróbálom kint.

 

Lassan intézem a papírokat, pár napon belül megszűnik a munkaszerződésem, és megjönnek az igényelt iratok/bizonyítványfordítások is. 

 

Amennyire tudok már itthonról is keresek munkát, de ahogy korábban is írtam, valószínűleg nem a szakmámban kapok majd munkát. Ez a pénzügyes bizonyítvány max arra jó, hogy látják, hogy folyamatosan képeztem magam. Mivel kint teljesen más számviteli és adószabályok működnek újra kéne tanulnom mindent. Valószínűleg ezen a vonalon fogok tovább tanulni is, most a logisztika a legszimpibb.

 

A kiutazásig itthon töltött időt tanulással töltöm, elég intenzíven foglalkozom a nyelvtanulással, és magam is meglepődtem, hogy van még hova fejlődni. :)

 

A vasúttal kapcs.:

Nem tudom pontosan, hogy a vasút kint állami tulajdonban van-e, de az ismim azt nyilatkozta az állami tulajdonban lévő cégekről, hogy kizárólag francia állampolgárokat alkalmaznak. 

Ha ez igaz, akkor ez elég erős diszkrimináció lenne, de sajnos bármit el tudok képzelni.

Szóval a közalkalmazotti állásoknál volt egy alapvető félelmem, hogy úgy működik, mint nálunk.. kb kihalásos alapon. De ha Neked is ilyen munkád van, akkor rosszul gondoltam, és ez is egy célterület lehet munkavállalás szempontjából. :)

 

Előzmény: tessloff (7990)
pannaszofi Creative Commons License 2014.09.11 0 0 8012
pannaszofi Creative Commons License 2014.09.11 0 0 8011

Ha megszerzed a levél számát kérhetsz újrakézbesítést de utánküldés is van itt. Fel kéne hívnod a postát ahová lerakták a levelet. Különben én is úgy emlékszem 15 nap amíg tartják a levelet!

Előzmény: farapuci (8006)
pannaszofi Creative Commons License 2014.09.11 0 0 8010

Az aranyat meg jól elásták és kértek az adakozó franciáktól segélyt hihi.

Na minden viccet félretéve már nem igen lehet itt tudni ki az igazi francia és ki nem. De sztem nem is ez a lényeg. Azt megértem hogy néhányan kissé zabosak hiszen igazán sok ingyenélőt eltart ez az ország. Én amióta itt élek és a férjem is dolgozunk. De sok olyat ismerek aki nem is akar dolgozni. Pedig nyelvi nehézsége sincs mint nekem! 

Előzmény: nicsella (7999)
farapuci Creative Commons License 2014.09.09 0 0 8009

https://www.youtube.com/watch?v=M7FIvfx5J10

 

https://www.youtube.com/watch?v=-9NE0BKE51g

 

https://www.youtube.com/watch?v=vBJedKp9nzY

 

https://www.youtube.com/watch?v=dndHQzZPH0Q

 

https://www.youtube.com/watch?v=vVg94Qz_yAE

tessloff Creative Commons License 2014.09.08 0 0 8008

Valoszinu Mr Holland-nak rendesen fo a feje emiatt a jelenlegi helyzetben csak ongolt rughat. Ha leszallitja a hajokat a fel vilag fujolna Franciaorszagra mert nem all be az Oroszorszagot szankciokkal terdre kenyszeriteni kivanok soraba. Ha nem szallitja le akkor pedig egy szep nagy buko lesz belole az orosz gazdasagi viszontszankciokrol nem is beszelve...

Előzmény: nicsella (8000)
nicsella Creative Commons License 2014.09.08 0 0 8007

Ha jòl tudom 2 hétig ôrzik, utàna visszaküldik a feladonak.

Előzmény: farapuci (8006)
farapuci Creative Commons License 2014.09.08 0 0 8006

Meg tudnád mondani, milyenek az át nem vett ajánlott levelek szabályai?

 

Tehát hány napig örzik a postán, és mikor küldik vissza  a feladónak, illetve ha egyszer visszaküldik, hogyan szerezhető meg újra?

 

Most szeptember 5-én jött egy levelem Strasbourg-ba, de nem vagyok ott, úgyhogy ketyeg az óra.

Előzmény: nicsella (8004)
farapuci Creative Commons License 2014.09.08 0 0 8005

 

Még egyszer megkérdezi valami békazabáló, hogy milyen nemzetiségű vagyok, meg fogom neki mondani hogy Alsace-i vagyok.

 

Hagy pukkadjanak.

Előzmény: nicsella (8004)
nicsella Creative Commons License 2014.09.08 0 0 8004

Igy van. Ezt màr làttad ? A sògorok is rajtunk élôsködtek, most pedig az egyik leggazdagabb orszàg az Uniòban. http://archivum.magyarhirlap.hu/a-habsburgok-belolunk-gazdagodtak

Előzmény: farapuci (8001)
nicsella Creative Commons License 2014.09.08 0 0 8003

Egy érdekes cikk: Munkàd van vagy életed ? http://www.sokszinuvidek.hu/eletmod/4013-A-szabad-élet-15-pontja

Előzmény: tessloff (7960)
nicsella Creative Commons License 2014.09.08 0 0 8002

Szia Farapuci! Van ùjra rendes internetem, igy lehet sûrûbben benézek majd a forumra. Làtom van mozgàs. Egyetértek, h nem lehet a Nyugat orszàgait összehasonlitani Mo-gal. Aki ismeri a történelmet az tudja. Minket mindig csak kiraboltak (most is), miközben Fr.o., Anglia, stb. màsokat raboltak ki. Rablott kincsre alapoztàk gazdasàgi forràsaikat. Azutàn pedig fegyvereket, harci eszközöket àrulnak (összetûzés esetén àltalàban mindkét félnek, ùgy éri meg a legjobban). :) Most lehet beletörik a bicskàjuk a hadihajò-szàllitàsba Oroszorszàgnak. (Làssad a lineket lejjebb.)

Előzmény: farapuci (7961)
farapuci Creative Commons License 2014.09.08 0 0 8001

Ja, amit előtte az örmény parasztoktól lopott és zsarolt ki.

Előzmény: nicsella (7999)
nicsella Creative Commons License 2014.09.08 0 0 7999

Hàt igen, a szociàlis juttatàsokban elég  erôs Fr.o. Ezért is jönnek ide annyian. Az egyik szomszédom (80 év körüli) utàl minden bevàndorlòt emiatt. Nekem is mondta, h ami segélyt kapok az àllamtòl, azt ô (is) fizeti az adòjàban. Tehàt mint ha ajàndékot adna nekem, aki pedig nem is dolgozik. :) Erdekes: miközben az ô szülei is bevàndorlòk voltak, örmények. Igaz, ôk (a hölgy àllitàsa szerint) nagy zsàk arannyal érkeztek Fr.o-ba. :)  

Előzmény: pannaszofi (7959)
farapuci Creative Commons License 2014.09.07 0 0 7998
farapuci Creative Commons License 2014.09.07 0 0 7997

https://www.youtube.com/watch?v=u6s5rWgkxEk

 

farapuci Creative Commons License 2014.09.07 0 0 7996

https://www.youtube.com/watch?v=FUnrLMvpQLk&index=2&list=RDqDqTBlKU4CE

farapuci Creative Commons License 2014.09.07 0 0 7995

https://www.youtube.com/watch?v=qDqTBlKU4CE&list=RDqDqTBlKU4CE#t=74

farapuci Creative Commons License 2014.09.07 0 0 7994

https://www.youtube.com/watch?v=41IS2OKqq1w

farapuci Creative Commons License 2014.09.07 0 0 7993
farapuci Creative Commons License 2014.09.04 0 0 7992
Anett Takács Creative Commons License 2014.09.04 0 0 7991

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Clermont-Ferrandban élő , tartózkodó emberek keresnék :) ha valaki tudna ebben nekem segíteni ,nagyon megköszönném :) előre is köszönöm!

tessloff Creative Commons License 2014.09.03 0 0 7990

Anno amikor interim irodakon keresztul dolgoztam a Randstadt volt az aki mindenfele irodai mukarkorokre specializalodott, bar ez sok esetben kimerult a titkarnoi, asszisztensi feladatoknal, de ha fel labbal mar bekerultel, konnyebb a masikkal is belepni az ajton. A hozzaallasod, hogy mindent elvallalsz es nem valogatsz csak elonyodre valhat. En is csinaltam mindenfelet: koltoztetolegeny, targoncas, gyogyszergyari csomagolomunkas, sofor autokolcsonzonel, raktaros, pizzafutar ami jott azt elvallatam. Aztan vegul a vasutnal kotottem ki a kozlekedesbiztonsagi reszen. Az eredeti vegzettsegemhez semmi koze nincs, de egyreszt megtetszett masreszt a felig-meddig kozalkalmazotti statusz sok elonnyel jar. Csak ha valami boduletesen nagy hulyeseget nem csinalok nem vesztem el az allasomat. Ha meg nem multal el 30 eves erdemes megprobalnod a bejutast. 30 ev felett mar nem annyira erdekes mert akkor nem ugyanolyan statuszban kerulsz be, de azert ugy sem rossz es a vasutnak is van penzugyi reszlege...

Előzmény: Minute998 (7988)
Minute998 Creative Commons License 2014.09.03 0 0 7989

Igen, sejtettem, hogy több vonatkozása is van az esetnek.

 

Sajnos amit a linkségről írtál azzal teljesen egyetértek. Engem is sokszor elgondolkodtat, hogy mégis hogy nem képesek megbecsülni legalább saját magukat ha már a környezetüket képtelenek. 

 

De én nem azért megyek, hogy egy legyek közülük, szóval talán ez a legtöbb amit a helyzet javításának érdekében tehetek. :)

Előzmény: farapuci (7986)
Minute998 Creative Commons License 2014.09.03 0 0 7988

Minden megoldás érdekel, már elküldtem több helyre a jelentkezésem.

 

Annyi csak, hogy az állómunka (főleg egy helyben) sajnos kizárt, mert elájulok elég gyorsan, de akár egy tesco kasszát is szívesen megcsinálok amíg minden rendeződik.

 

Itthon is évekig dolgoztam nagy forgalmú kasszában a tanulmányaim alatt.

 

Keresgéltem állásokat a szakmámban is, de nekem meggyőződésem, hogy komolyabb munkát nem szívesen adnak külföldinek, és nekem is szükségem van még pár hónapra amíg a nyelvtudásomat magabiztosabbá teszem.

Több barátnőm él kinn és neves ottani sulik elvégzése után sem találtak komoly munkát.

 

Szerintem ez ott is ismerős/referencia alapon működik. Mindenesetre nem zárom ki, hogy akár szerencsém is lehet, időközben pályázok majd jobbakra is. :)

Előzmény: tessloff (7985)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!