Keresés

Részletes keresés

Béci 72 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 71761

Gábor,tényleg jó lett volna...

Sajnos,elkövettem megint azt a hibát,hogy mertem arra gondolni,hogy milyen jól megy ez a motor,hú,de szép helyeken járok,és ha ilyen jól haladok,akkor x napon belül,itt,meg ott leszek.

Ennek a motornak lelke van,ilyenkor fogja magát,és leáll☹️

 

Előzmény: fehervari2 (71760)
fehervari2 Creative Commons License 1,5 órája 0 0 71760

Örültem volna, ha eljössz. Tudom, hogy neked unalmas egy ilyen kis öböl, de megmutattam volna, hogy én mit találok jónak benne, ha hajózásról van szó. 

Előzmény: Béci 72 (71757)
Béci 72 Creative Commons License 5 órája 0 0 71759

A tartalék tankom a csónak orrában van.Ritkán használom,többnyire az nem is kell,de megnyugtató érzés,hogy ott van.1,5 év után használtam el kb.amikor mondtátok,hogy megromlik.Ez nem ezen a túrán volt,ezt a tankot most nem használtam,de tankoltam bele,még Pirovácnál.A motorom valamiért megállt,de nem a romlott benzintől.Montenegroban,Barban annyit tankoltam,hogy bőven átérjek Albánián,mínél tovább,annál jobb.A horvátoknàl 1,43 euro volt egy liter benzin,Montenegroban 1,52/l,az albánoknál nincsen benzin a tengeren,csak a szárazföldön,nem néztem,hogy mennyibe kerül,a görögöknél Lefkadánál tankoltam 100 litert,220 eurót fizettem.

Előzmény: 409 (71758)
409 Creative Commons License 6 órája 0 0 71758

 

 Vannak kétségeim azzal a megromló benzinnel kapcsolatban. Most május végén használtam el a tavaly októberben tankoltat, (95-ös) kutya baja sem volt. Ugyanez volt előtte évben is. Mint írtad, előtte tankoltál is, tehát nem csak a tavalyi benzin volt benne. Érdekes lett volna megnézni, hogy mi volt abban a szeparátorban. (??) A szeparátoroddal egy baj van. Nem átlátszó (és/vagy nincs vízérzékelője), így nem tudod ellenőrizni, (nem jelzi) hogy van-e benne víz.

Előzmény: fehervari2 (71755)
Béci 72 Creative Commons License 8 órája 0 0 71757

Szia!

Úgy szerettem volna elmenni Kala Nerára,de nem sikerült.Pedig csütörtökön délben már csak 30 km-re voltam a Korinthoszi-csatornától.

A harmadik probléma a motorral,ami  most a hűtés volt,már teljesen "kivágta nálam a biztosítékot",és nem volt erőm újra szerelőt,szállást keresni.Impeller nem volt nálam,hisz télen cseréltem,itthon van még kettő a polcon.Egy ilyen impellert akár még egy sekély strandra kitolva is ki lehet cserélni,bár nem ideális,le kell hozzá szedni a burkolatokat is,valami beleesik a tengerbe,aztán vége.A lényeg,hogy már túl sok időt töltöttem a problémák megoldásával,háromszor mentem a kis motorral(10 óra,3 óra,7 óra)3-4 km/h-val haladva,és józanul mérlegelve a dolgokat,a megállás mellett döntöttem.Ehhez az a szerencse is kellett,hogy kb.8 km-rel a kiatoi kikötő előtt jött az újabb probléma.

Kicsit most aggódom,hogy mi lesz a csónakkal,a kikötőnek írt emailemre nem jött válasz.Oda-vissza 3200 km kb.a táv,és elég nagy az utakon a forgalom.

Nagyon szép hajót béreltél,ez 8 méteres?

Miért kellett hozzá kapitányt is bérelni,nem adták volna oda csak a hajót?Nem szeretted volna kipróbálni,hogy mennyiben más,mint a te,szintén csodálatos hajód.4 órára 600 euró+ üzemanyag,az azért nem semmi!☹️

Kíváncsi vagyok a benyomásaidra.Ez az a hajóméret,amivel jobban éreznéd magadat?

Előzmény: fehervari2 (71755)
Takyka! Creative Commons License 9 órája 0 1 71756

Meg. Szegeden aludtunk egy rövidet, 5óra után értünk haza.

 

T.

Előzmény: Béci 72 (71754)
fehervari2 Creative Commons License 11 órája 0 0 71755

Béci teljesítménye fantasztikus volt. Napi 250 km-eket menni az embert próbáló lehet (sosem volt benne részem), a kis motorral 10 órát utazni, tengeren, pedig még több is annál. Ami nekem legjobban tetszett, az az igen nagy technikai probléma intelligens megoldása - nekem eszembe sem jutott volna. Ehhez pedig kellett egy olyan különleges, alkotó segítség, amit Tatyka tett azzal, hogy kiszedte a fehérvári motorból, amit kell, majd elvitte a világ másik végére. Káprázatos. Nem képzeltem, hogy ilyet bárki megtenne segítségként, le a kalappal előtte!

 

Megosztanék én is pár tapasztalatot, hátha hasznos valakinek:

 

1. A leálló motorom (Yamaha F130, 20 órával a legutóbbi szervíz óta, összesen 330 órával, elvileg újszerű állapotban) hibáját az üzemanyag okozta, de úgy gondolom, hogy nem az, amit itt a szerelők és hajósok mondtak, vagyis rosszat tankoltam. A hajókat sorra töltötték, az enyém kis vacak a többihez képest, és nem hiszem, hogy azok is leálltak. Tavalyról maradt a tankban 50-100 liter normál benzin, már nem emlékszem, és sajnos nem tettem bele stabilizálót. Amilyen hülye vagyok, most sem hoztam, itt pedig nem kapni. Azt hiszem, vissza kell még jöjjek a nyár végén … :-) Van szeparátorom, de úgy látszik, ez már sok volt neki.

 

 

2. Vettem egy három részben kihúzható, 2m hosszú, alumínium csákját a Maritime-ban. Pont annyival hosszabb a másiknál, amekkorára szükségem van. Az ára kicsit fáj (26e Ft), de megérte, igen hasznos.

 

3. A telefon a hajóban gyorsan merül, és hiába töltési lehetőség a műszerfalon, meleg van. Sokáig nézegettem, milyen töltőt vegyek, majd a kis tömeg (3kg) miatt emellett döntöttem. Harmadik hete ki sem vettem a hajóból, és sokszor töltöttem már vele a telefont. A csomagtérben lehet (fizikailag nagyon ellenálló, remek a reklámja, dobálják, stb.), a telefont pedig beteszem a hűtőtárskába.

 

 

4. Többször olvastam itt már, hogy minek a hajó, jobb bérelni. De beszámolóra nem emlékszem ezzel kapcsolatban. Amíg az enyémből a vizet takarították, béreltem egy hajót skipperrel: MV 27 GT, Yamaha F300. A képen az innenső. Azt mondta a srác, hogy amíg ő egy szigetkerülést 100 euróból megcsinál, a barátjának (mellette) ez 300-ba kerül. Mindenesetre öt óra hajózás 600 volt + üzemanyag (150). Ez nettó 4 óra hajózást jelentett. Én nem akartam fürdeni, meg ilyenek, mert a hajójára voltam kíváncsi. Csodálkozott is, hogy egyedül megyek, 7-11 embert szokott vinni. (Rémálom lehet, mert annyi között biztos van folyamatosan legalább egy, akinek valami gondja van…)

 

 

Szinte végig ezzel a sebességgel mentünk, és a hajó csak másfélszer fogyasztott többet az enyémnél ilyen sebesség mellett. Erő volt benne, gázadásra nagyon meglódult és igen gyors lett.

 

Másnap ott tankoltam, ahol ő és a barátai. Megjegyzem, itt mindenki ismerős vagy még inkább barát.

 

Béci 72 Creative Commons License 13 órája 0 0 71754

Gondolom,most már szerencsésen megérkeztetek.

Előzmény: Takyka! (71752)
Takyka! Creative Commons License 22 órája 0 0 71753

Az amúgy sem az enyém lenne. Még kb. 4 év, mire Szeptemberben el tudunk az asszonnyal szakadni otthonról.

 

Addig van időm összeszedni, ami kell. Úgyhogy még ne állj neki túrni a kleinanzeigét.

:-)

 

T.

Előzmény: Béci 72 (71751)
Takyka! Creative Commons License 22 órája 0 0 71752

50 perce állunk/araszolunk Röszkén, a pályán. Talán még 20perc-½óra...

Megint a magyar ellenőrzés a lassú, mint kifelé.

 

T.

Előzmény: Béci 72 (71750)
Béci 72 Creative Commons License 23 órája 0 0 71751

Most adtam el egyet☹️

Előzmény: Takyka! (71737)
Béci 72 Creative Commons License 23 órája 0 0 71750

délután viszont 3 óra

Előzmény: Béci 72 (71749)
Béci 72 Creative Commons License 23 órája 0 0 71749

Valaki írt a Border watcheren 21.40-kor,hogy 60 perc volt

Előzmény: 409 (71745)
Béci 72 Creative Commons License 23 órája 0 0 71748

Igen,általában.

Mi kb.3 éve,aug.3 körül péntek hajnalban álltunk Röszkénél 10 órát.

Azóta félek Röszkétől.Semmi jele nem volt,hogy sokan lesznek

Előzmény: 409 (71745)
Béci 72 Creative Commons License 24 órája 0 0 71747

Ha külföldi rendszámúak,akkor ne menj Röszke felé!

Előzmény: Takyka! (71743)
dqr79 Creative Commons License 24 órája 0 0 71746

Jól összeraktad, nem semmi mit ki nem lehet hozni ilyen kis csónakokból némi kreativitással meg barkácsolással. Az egyik kedvenc gumicsónakos youtuberem, egy öreg skót fazon aki szintén szokott ilyen több hetes vadkempingeket tolni a 4,2es Quicksilverével, most eszkábált rá egy fel-le hajtható, szúnyoghálós-biminis hálófülkét, az is nagyon vagány lett:

Előzmény: Béci 72 (71736)
409 Creative Commons License 25 órája 0 0 71745

 

 Ilyenkor főleg hétközben nincs nagy forgalom visszafelé. Most még hazafelé mennek a törökök, azt is leginkább hét végén. Majd augusztus vége felé lesz bolondéria visszafelé.

Röszkén viszont bármikor érheti "meglepetés" az embert bármelyik irányban. :(

Előzmény: Béci 72 (71741)
dqr79 Creative Commons License 25 órája 0 0 71744

A nappal elpakolást arra az esetre mondtam, ha valaki nem kerüli meg a szigetet vele mint te tennéd, hanem kisebb távokat megy vele mint az emberek általában. A nyugati oldalon nem tudod hova kikötni, max horgonyra teheted pár strandon (de nem fognak örülni neki, jó ha nem zavarnak el) és ha jön egy nagyobb nyugati szél, örülhetsz ha nem rakja ki a partra.

A keleti oldalon ki lehet kötni persze, de onnan átmenni a nyugati oldal közepéig max neked van benne a napi túra kis csónakkal műfajban :) ráadásul visszafele menet az északkeleti csücsök délutánonként eléggé para tud lenni ahogy te is tapasztalhattad a túloldalon.

Előzmény: Béci 72 (71742)
Takyka! Creative Commons License 25 órája 0 0 71743

Nis felől Belgrádig elég jól besűrüsödött, de nem ért el M1-M7-i magasságokba. Aztán, hogy ebből mennyi megy a határ felé...

 

T.

Előzmény: Béci 72 (71741)
Béci 72 Creative Commons License 25 órája 0 0 71742

Mert neked más az életritmusod.Éjjel dolgozol,nappal alszol.Amikor már felkelsz,dög meleg van.Minek azt naponta elpakolni?

Mi amikor anno Görögországban nyaraltunk,és légpadlóst vittem,akkor a hét elején felfújtam,indulás előtt leengedtem.

Vagy horgonyon volt,vagy bóján amíg ott voltunk.Mivel ezek csaladi nyaralások voltak,és a többieket nem érdekelte a hajózás,mire ők 10 körül felkeltek,én már vissza is jöttem pl.egy Lefkada körről.

Előzmény: dqr79 (71739)
Béci 72 Creative Commons License 25 órája 0 0 71741

Mekkora a forgalom?Onnan melyik határra mentek?

Előzmény: Takyka! (71740)
Takyka! Creative Commons License 25 órája 0 0 71740

Most tőtikézünk Belgrádban.

 

T.

Előzmény: Béci 72 (71738)
dqr79 Creative Commons License 25 órája 0 0 71739

Jó ötlet :) Főleg ha nincs ellenedre a reggel összerakod-este szétszeded műfaj, én részemről azt kínlódásnak éltem meg,  pláne dög melegben, ezért is szoktunk inkább olyan helyet keresni mindig, ahol ki lehet kötni inkább. Sajnos a sziget nyugati oldalán, ahol az igazán brutál látványos partszakaszok vannak, gyakorlatilag nincs rendes kikötő (kivéve egyet, ahol még szeptemberben is alig van hely, ráadásul 40 euró/nap még egy kis csónaknak is). Még a helyiek is ki-be trélereznek kikötés helyett.

Előzmény: Takyka! (71737)
Béci 72 Creative Commons License 26 órája 0 0 71738

Merre jártok?

Előzmény: Takyka! (71737)
Takyka! Creative Commons License 28 órája 0 0 71737

Megpecsételődött a (15-ös) Yamahám sorsa...

Marad!

 

Szükségem lesz egy Bombard Aerotecre (vagy valami hasonlóra), hogy be tudjuk járni azokat a csodás zeg-zugokat. :-)

Azt meg ugye tolni kell valamivel.

Evinrude-al mégsem mehetek. ;-)

 

T.

 

Béci 72 Creative Commons License 1 napja 0 0 71736

Én hajlamos vagyok kicsit jobban belelendülni,és akkor csak a hullámok,meg egy nem működő motor tud megállítani🙂

Amúgy ez a csónak hihetetlenül jó,hogy simán lehet benne aludni,2 percen belül sátor van fölöttem,a bimini alapból mindig fönt van,és 200 liter benzint el tudok pakolni,van rádióm,navigációm,tartalék motorom.

Megtaláltam a kiatoi kikötő emailcímét,írtam nekik,hogy mi a helyzet,meg küldtem egy fotót a csónakról.

Előzmény: dqr79 (71735)
dqr79 Creative Commons License 1 napja 0 0 71735

Egyetértek, ha egyszer hasonlóra vetemedek, biztos kicsit "nyuggerebb" üzzemmódban csinálnám, némi kemping/apartman megállóval a vadkempinges/hajón alvós etapok közt, hogy ki is élvezzem időnként a jobb helyeket, ne csak a kilométereket faljam. 

Előzmény: Béci 72 (71734)
Béci 72 Creative Commons License 1 napja 0 0 71734

Hát igen...

Két Opelből kétszer volt szerencsém,

Két Evinrudnál meg mindkettővel szívtam.

Ennek ellenére jól éreztem magamat,ez lenne a normális menete egy ilyen túrának,hogy mondjuk 3 naponta,vmi szép helyen foglalok egy szállást,vagy sátrazok egyet egy lakatlan szigeten.

Előzmény: Dooodi (71732)
Béci 72 Creative Commons License 1 napja 0 0 71733

"

De szerintem mostmár fejezzük be a körkörös hálálkodást."

 

Elég,ha megyek fürdőszobát felújítani🙂🙂

 

Előzmény: Takyka! (71731)
Dooodi Creative Commons License 1 napja 0 0 71732

Igen az élet ismét igazolta, hogy sokszor lehet szerencséd(a két Opellel) de mindig nem a két Evinrude-al :)

Előzmény: Béci 72 (71725)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!