Keresés

Részletes keresés

stigglinnc Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29462

 

Köszi, de pont az volt az egyik bajom, hogy eltűnt az a korábban létező ablak alulról, hogy "Link beszúrása" Tegnap csak a kép beszúrását ajánlotta fel. (A másik bajom meg, hogy az én ősi módszeremmel is valami hülyeség történt...)

 

Jelzem, most, mikor ezt írom, sincs ilyen alul:-(

Előzmény: PaJulcsi (29458)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29461

Értem. Logikus, hogy aki nagyban csinálja, az így csinálja:) Egyszer majd én is... Mi is...:)

Előzmény: katafolt (29460)
katafolt Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29460

Tanúja voltam egyszer egy ilyen copyrightos nagy viharnak az egyik francia fórumon. Ott is elhangzott a kérdés, hogy a kárvallott ugyan honnan tud minden ilyen esetről. Kiderült, hogy néhány hetente rákeres a nicknevére :). Védi a jogait.

Előzmény: PaJulcsi (29459)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29459

Egyébként meg igen, nagyon kedvesen volt korrekt:)

Csak az jutott eszembe, vajon honnan tudja meg az ilyeneket? Nem hinném, hogy olvassa a mi kis fórumunkat:) Vagy erre való az a bejegyzésre hivatkozó linkek megjelölés? Ezt én sosem tudom.

Előzmény: stigglinnc (29457)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.11.14 0 0 29458

1. Blog neve

2. kijelölöd (bal egérgombbal)

3. a 'link beszúrása/szerkesztése' jelre kattintasz, ahol felugrik egy ablak és oda bemásolod vagy beírod a hivatkozás teljes elérhetőségét, tehát 'http://' is kell

4. még azt is van lehetőséged bejelölni, hogy egy külön felugró ablakban jelenjen meg a blog

 

Próbáld ki, jó tanárnéni lennék-e?:)))

Előzmény: stigglinnc (29457)
stigglinnc Creative Commons License 2010.11.13 0 0 29457

 

Képzeljétek, ma érkezett egy kedves, de igen határozott hangú levél Juliane-tól (Fröken Skicklig), hogy megsértettem a kopirájtját, amikor bemásoltam ide a babatűzhely tutorialját és kérte, hogy távolíttassam el azonnal.

Erre én megírtam, hogy csak véletlen volt, hülye voltam és nagyon sajnálom, meg máris töröltetem, meg szégyellem magam, szóval sorry...

Erre jött egy bűbájos, kedves, hosszú válasz, hogy ne aggódjak, így már minden rendben és szeret:-) Annyira aranyos ez a nő - nemcsak a babái:)

 

 

Szóval, ezért hiányzik most a 29429 és 29430 sz. hsz., ne keressétek, inkább nézzetek be a blogjába gyakran, érdemes.

 

Most megint nem bírok linket beszúrni...  (Blog neve- Copy - Beszúrás nem működik, itt lent meg csak kép feltöltési lehetőség jelenik meg....grrrr...)

bvedono-Szömörce Creative Commons License 2010.11.13 0 0 29456

Sziasztok, róka mintát keres egy ismerősöm, nekem nincs lementve.....tud valaki segíteni?

Aledi Creative Commons License 2010.11.12 0 0 29455

Bizony azért, hogy megmutasd :) Az a piros alvó manócska tökéletes.

Előzmény: katafolt (29453)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.11.12 0 0 29454

Azért, hogy megmutathasd nekünk is, miféle kincsekre bukkansz:) Nagyon kedvesek ezek a horgolt babák.

Előzmény: katafolt (29453)
katafolt Creative Commons License 2010.11.12 0 0 29453

...és az miért van, hogy mindig egyebet találok, mint amit keresek?

stigglinnc Creative Commons License 2010.11.12 0 0 29452

Köszönöm Aledi!

A vásár itt lesz a városunkban. Nem szokott nagy forgalom lenni, de bulinak jó, ha csak nem lesz hideg, merthogy kültéri...

 

PaJulcsi, neked is köszönöm!

 

Előzmény: Aledi (29448)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.11.11 0 0 29451

Édesek nagyon. Sok sikert a vásárhoz!

Előzmény: stigglinnc (29447)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.11.11 0 0 29450

Ez talán a vásárló habitusától is függ:) Aki az egyik babámat megvásárolta, írta, hogy a haja renoválásra került. Nem csapkodta az asztalt, nem küldte vissza, egyszerűen csak elmondta. Más ilyen jellegű problémám még nem volt.

Előzmény: Törölt nick (29445)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.11.11 0 0 29449

Lányok! Nem akadt valakinek szemeügyébe kecske szabásminta? Vera lányom odáig van a "mecskéért". Kicsit agyament társaság a miénk, mert Bende meg a disznókat szereti. Ki érti ezt?

A lényeg, hogy segítséget kérnék a kollektív tudattól:)

Aledi Creative Commons License 2010.11.10 0 0 29448

IOkaste,

Néha kapok visszajelzést hónapok múlva, hogy még mindig szeretik a babákat, gondolom akkor azok rendben is vannak. Egyszer láttam is egyet, utólag varrtam ruhát neki. Annyira szorongatta a kislány, alig akarta ideadni :) Elég  rendben volt, igaz az arcpírja lekopott. Most gondolkodom épp, hogy valami tartós, de természetesnek ható megoldást kéne rá találni. Viszont a lányomnak sikerült a saját Zsuzska babája karját leszakítani. Mondjuk, becsíptette az ágyhoz, és rángatta :( Nem a varrás szakadt el (duplán varrom be a testbe), hanem az anyag. Azóta lecseréltem a testanyagot erősebbre. Igaza van Stiginek, a bolti babák is elszakadnak, használódnak. Sőt, még jobban, mint ezek. 

Stigglinnc,

Nagyon jók ezek a figurák, na és, ha nem a te ötleted? A narancs cicus a kedvencem. Egyszer én is megjártam, a szülinapra érkező gyerekeknek varrtam filc ujjbábokat. Gondoltam seperc alatt megleszek a 10 darabbal. Csudát! Egész délután dolgoztam. Eladásra ezért is nem szeretek nagyon apró babát varrni. Viszont igazad van, vásárban az apróság megy. Hová méssz?

Előzmény: Törölt nick (29445)
stigglinnc Creative Commons License 2010.11.10 0 0 29447

Nekem kellett, az unokák tavalyi karácsonyi ajándékait: több helyen elpattant a szál a testvarrásnál. Látszik rajtuk, mennyire kezdő voltam, de viszont azóta nincs is bátorságom újat varrni. Lehet, hogy csak apró cikcakkal kéne 2x körbevarrni, vagy nem rugalmas anyagból csinálni, meg hát jobban ki kell tömni. Szerencsére idegenhez csak díszbabának került... (akkor nem teszett ez, de most már örülök neki:-)))

Egyébként, a drága bolti babákkal is történnek ilyesmik, szerintem.

 

Mostanában megpróbálkoztam valami ócsóval készülni a helyi adventi vásárra, mert azt tapasztaltam, hogy a filléres holmik mennek, a többi marad:-(

Előkaptam a filceimet, de ezekkel a figurákkal is minimum két órát dolgozok, pedig picik (vagy éppen azért). Az inspirációt a netről szedegettem és a fotó alapján szabtam ki a magamét, szóval, sajnos nem saját ötlet egyik sem.

 

 

Előzmény: Törölt nick (29445)
Aledi Creative Commons License 2010.11.10 0 0 29446

Jé, Julcsi, hogy te miket tudsz! Ez az! Így már van rá találat. Ezer hála és köszönet :)

Előzmény: PaJulcsi (29444)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.10 0 0 29445

Anti bácsi haját én varrtam.. :D De az más tészta: effektfonal, amiben van egy jól rögzíthető vezetőszál ebbe bedolgozva a bolyhok- az csak természetes, hogy a bolyhok meg elrejtik az öltést. Szerintem ezek a hajak sima gyapjú előszálból vannak,  festve és egyszerűen felvarrva. Ha jobban megnézed, mintha lehetne is látni egy-egy cérnaszálacskát, de ekkora nagyításnál szerintem természetes, hogy nem lehet felfedezni őket. A göndör haj tippem szerint úgy készül, hogy az előszálat jó erősen megsororja, levarrja egy ponton, kicsit lazára engedve hagyja kunkorodni, és újra levarrja... stb- jó melós, ami egyben magyarázat is rá, miért csak a babák feje tetején van haj.. :D

 

Lányok, nektek még nem kellett eddig játékbabát szervizelnetek? Nekem most hozták vissza az egyik (intenzíven használt) Flórámat, az egyik lába kilazult, jól meg is erősítettem mind a négy vágtagját (én nem szeretem a testbe varrni őket, mert sokkal merevebb úgy,a karok  elállóbbak..) Nem roskadtam össze a ténytől, mert már bolti - és más kézműves- babát is kellett így renoválnom, de azért elgondolkoztam rajta, vajon mennyire általános jelenség ez a leamortizálódás és a(z idegen) vevők hogy reagálják ezt le? Csalódás nekik? Vagy tisztában vannak vele, hogy minden kopik, használódik? És tudnak vele utána is mit kezdeni, vag ygeyszerűen kidobják?  A kislány arcát mindenesetre fényképezni kellett volna, mikor visszakapta a babáját (arcpírt is frissítettem, ha már erre járt, s kapott Flóra egy kistáskát ajándékba).. :D

Előzmény: PaJulcsi (29438)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.11.10 0 0 29444

Embossing?

Előzmény: Aledi (29443)
Aledi Creative Commons License 2010.11.10 0 0 29443

Köszönöm Julcsi :) Hát én ilyen földhözragadt, praktikus nőszemély vagyok. És ha nem lennék az, a férjem rögtön rámutat minden babám gyenge pontjára. Mostanra azért eljutottam odáig, hogy egyszer magam is szeretnék díszbabát varrni, ahol csak a látvány a lényeg :)

 

Egy kis off:

Lányos anyukák, nem tudjátok mi a neve annak a játéknak, ami domború sablonokból áll, amire ráhelyezed a papírt, átsatírozod, és megkapod a figura (kislány) kontúrját, amit aztán ki lehet színezni? A lányom sulijában van ilyen, és azt kért karácsonyra, de nem akadok a nyomára. Már egy csomó kulcsszavat beírtam, de semmi :(

 

Előzmény: PaJulcsi (29442)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.11.10 0 0 29442

Ez tény. De oly' sok mindenki készít "díszbabát", szerintem ő is ennek szánja a babáit.

Most csodáltma egyébként a meskán a babádat és pont a jutott eszembe, hogy igazi klasszikus rongybaba a tiéd, amit lehet nyúzni:)

Előzmény: Aledi (29441)
Aledi Creative Commons License 2010.11.10 0 0 29441

Hm... nem tudok válaszolni, csak új bejegyzést írni.

Tényleg nagyon szépek ezek a babák, de jövök én az akadékoskodó természetemmel :) Ha varrva vannak, ha ragasztva a hajak, ezek nem játékbabák, félóra alatt kopaszok lennének. Van ilyen fonalam, mint a királylány haja, elég ha meghúzod a végét, és szétszakad a kezedben.

katafolt Creative Commons License 2010.11.10 0 0 29440

Pont annál néztem, hogy képtelenség, hogy varrva, vagy akár nemezelve lenne.Szép. Irigylem,nagyon :)

Előzmény: PaJulcsi (29439)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.11.10 0 0 29439

Az a kis kékszemű, barna göndörhajú fiúcska például csúcs!:)

Előzmény: PaJulcsi (29438)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.11.10 0 0 29438

Hát ez az! Annyira tökéletesek, hogy valami trükkje biztosan van. Mondjuk Ahama Anti bácsijának haja is tökéletes és Ahama azt varrta, ha jól emlékszem.

Előzmény: katafolt (29437)
katafolt Creative Commons License 2010.11.10 0 0 29437

Te Julcsi, ezek annyira szépek, lehet, hogy ragasztja ?!

Semmi öltés vagy tűnemezelés nyoma nem látszik...

Előzmény: PaJulcsi (29436)
PaJulcsi Creative Commons License 2010.11.09 0 0 29436

Továbbra is nagyon szeretem ennek az orosz hölgynek a munkáit. Annyira szeretném tudni, ő hogyan rögzíti a gyapjú hajat a fejhez:)

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.08 0 0 29435

Nekem nagyon tetszenek a festett arcú babák- azok, amik inkább művésziek, nem a vásári stílusú festésre gondoltam.-- olyan régóta szeretném én is kipróbálni, de valahogy minidg inamba száll a bátorságom... eleve ott kezdődnek a problémák,  hogy végy egy nullás ecsetet.. :D (Nem, kösz, ecsetem van.. na de ki tud miniatúrát festeni? Hát nem én..)

 

Ezek a babák is gyönyörűek, és az egész fotóalbum nagyon inspiráló.. :D

Előzmény: Aledi (29426)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.08 0 0 29434

Először én is ilyet szerettem volna lányoknak - persze az enyém terve nem volt ilyen fantáziadúsan színes, viszont kitépőzárazhatóvá szerettem volna csinálni a sütőajtót. De aztán jött a beépíthető konyha lehetősége, ami nagyon nagyon jól bevált. :D

Előzmény: stigglinnc (29429)
stigglinnc Creative Commons License 2010.11.08 0 0 29433

Kösz, én csak kijelölöm, copyzom és kinyithatóan megjelenik - általában. Csak most megjelent egy új opció és azt választottam... ebből is látszik, mennyire értek ehhez:-)

Előzmény: katafolt (29432)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!