Keresés

Részletes keresés

sipinick Creative Commons License 2015.06.10 0 0 3913

Kedves Mulholland2!

 

Szerinted halt már bele valaki abba, hogy ferde lett a csempe a falon, vagy billeg a szék az új parkettán?

Csak gondolatébresztőként: ha én nálad dolgozok, és utána téged halálos áramütés ér, (tudom, hogy már késő bánat) akkor én hosszú évekre is börtönbe kerülhetek "foglalkozás körében elkövetett halált okozó gondatlan veszélyeztetés" vagy valami ilyesmi miatt.

Na ezért kerül ennyibe.

Előzmény: mulholland2 (3892)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.02 0 0 3912

Nem tudom,hogy aktuális-e még a villanyszerelési munka,ha igen,szívesen megnézem és adok árajánlatot. E-mail:balazs.peti@t-online.hu    Tel:06309191868  Balázs Péter

Előzmény: Tízenhármaska (3911)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.05.14 -1 0 3911

Napot!

 

Budapest, XI. kerület Tétényi út, második emelet, 50m2-s lakás villanyszerelés érdekel valakit?

 

Ha igen,akkor név és elérhetőséget privátba kérek.

 

King_of_Giants Creative Commons License 2015.05.13 0 0 3910

Nem viselt meg

Leirtam a véleményem, ennyi.

 

Arra az árra irtam, hogy én is kissé túlárazottnak tartom

Ugyanakkor sok minden befolyásolja ezt is

Felkészült villanyász volt hogy volt nála drót és kötőelem? Felkészült. Mehetett volna úgy is hogy elöször kiszállás megtekinti a munkát, aztán haza szerszámokért és újbol a helyszinre

Megrendeő szerint mindig "ugyanmár csak csere, csak arrébb kell rakni" kis munka

 

Alant is irta, 10m 3 konnektorért 40-60ezer

a 10 m szerényen is 16m +kanyarok, kötődobozok, mert ugye lefelé is vésni kell a hornyot

 

Kellett parkolási dijat fizetnie stb.stb?

Főleg ez utóbbi miatt fújnak sokan. Belváros bizonyos részeibe nem is vállaltam semmit, még kéziszerszámosat sem

Nem gyalogolok, nem tömegközlekedem és vagy parkhely nincs vagy 450-500Ft/h

Amikor meg taxival mentem egész napos munkára, a tulaj azért fújt, pedig olcsóbb volt mint a parkolás

 

Haver kőmíves vállalkozó szólt a napokban hasonlót, csak arrébb kell rakni 2 konektort a konyhában

OK

Aztán visszaszólt mielött elindultam volna, hogy más a tulaj elképzelése, igy + úgy bla-bla

Zavaros volt az egész, hagytam másra

 

Ami nem tetszett, az hogy felsőbbrendűeknek titulálja a villanyászokat, mármint hogy ők/mi annak tartjuk magunkat

Ugyanmár!

 

 

 

Előzmény: eekeili (3909)
eekeili Creative Commons License 2015.05.13 0 0 3909

 Látom megviselt a korábbi hozzászólás. De a bilit nem a 83 -as hanem a 76 -os borította ki.

 Itt a panasz :

 

 

"Ma járt nálunk a villanyszerelő. Kicserélt 4db konnektort és 2db villanykapcsolót újra. Semmi fúrás-faragás nem volt. Kb. 1,5 óráig tartott sok beszélgetéssel együtt. 

Anyagár nélkül 30ezer forintot kért számla nélkül.

Ez normális ár, vagy jogosan vagyok ledöbbenve? Mennyibe kerül ez más villanyszerelőknél? "

 Valószinűsítve, hogy meglévő dobozba rakta,  próléma csak a rövid vezetékek miatt lehetett volna. De megoldotta a mester, igaz kissé drágán.

 

 A hibát a megrendelő követte el elsősorban,  nem kért árajánlatot.

 Mondjuk ezt én sk. is elkészítem magamnak, igaz lehet 3 óra is belőle.

 

 A korrekt az lett volna : megrendelő : van 4 aljzat és két kapcsoló csere. Mennyi lenne  ?

 

15 - 20 között reális, persze lehet többet is kérni, csak esetleg nem hívják. Akinek sok munkája van az nem vállalja, akinek nincs az talán.

 De csak ha  szomszédban van. Képletesen.

 

 Eph - val járat így évekkel ezelőtt.  3 villanyszerelő himelt hámolt, nem mondottak semmilyen árat. Nem lett munkájuk. Egy meg szegény 30 km autózott a semmiért.

 Végül valaki megfelelő áron elvégezte.

 A megfelelő ár most itt államtitok, de a villanyszerelő ne titkolózzon.

 Viszont nagyobb munkánál csak felméréssel lehet ajánlatot  adni.

Az meg idő és költség igényes.

Előzmény: King_of_Giants (3908)
King_of_Giants Creative Commons License 2015.05.13 -1 0 3908

Én nem keresek annyit egy órára vetítve tervezői munkával mint amennyit az urak a munkájukat értékelik"

 

Valami biciGlis tervező lehecc. Ilyen van villanyszerelőben is

De OK legyen igazad, lehúzósak a vill.szerelők

 

A korábbi 30ezres árra azt mondom hogy túlzó

Ugyanakkor nézzünk egy pszichológust.

Igaz hogy 5év képzés a villszer-rel szembeni 3 év

Ugyanakkor, semmi szerszám nem kell neki

Nem kell megvásárolni a műszereket, a szabványokat, ezek igen nagy pénzek, ismerni kell részletesen a szabványokat, persze specializálódva milyen munkát végez

Naponta autó mert cipelni a szerszámokat nem lehet villamoson

A lényeg, egy halom drága gép kell, amit ki kell termelni és a jármű elengedhetetlen

 

A pszichológus

Hány embert is gyógyitott már meg pszichológus?

Én állitom egyet sem. Természetesen jó dolog ha kibeszéli magát az ember egy "idegen" elött akitöl segitséget remél

A pszicho tanácsai ködösek, a lényege javitsd meg magad

45-50 perc 10ezer vagy fölötte és keményen számla nélkül

Természetesen bizonyára készitenek adóbevallást, azt nem kétlem, ugyanúgy mint a hasonló vill.szer. vállalkozás

Nem sokallod a pszicho 10ezres óradíját? Ha sokallod, kibeszélheted magad a szomszéd Mari nénivel, az is meghallgat. A pszicho bizony naponta minimum 8 pácienst fogad

 

Ne mondd hogy ne hasonlitsuk a pszichót a vill.szerelőhöz!

 

 

"3 konnektort szeretnék egy kisszobába 10 méteren belül ehhez képest simán leakasztanának ezért 40-50- 60 ezerrel."

Ez igy semmit nem mond

Áttekinteni a hálózatot, megkeresni a legközelebbi kötődobozt, ha van benne megfelelő konnektor drót, arra rákötni, ha nincs- elosztótol húzni, ehhez megintcsak villamos ismeretek kellenek

Anyagért menni, milyen vastagot húzzon, kivésni a falat, csövezni,  beültetni az aljazatokat

És a villanyszerelés ritkán egy emberes munka

 

Azt mondanám, azért vannak szórások az árak tekintetében, mert nincs egy "szövetség" a villanyászok között

Kéményesek, gázosok, burkolók festők, jellemzően egymáshoz hasonló árakon dolgoznak

Megjegyzem, a kéményes 2 emberre 100ezer+ áfa munkadijat mondott egy vékony falon kivezetésért és alpintechnikával rögzitésért

Egy napos munka, és alig mondott kevesebbet egy másik kéményes

Gázengedély csak a papirmunkáért a gázműveknek 85ezer és ott nincs alkú, de az ügyintéző fel sem emeli magát a székböl. Átvétel ellenőrzés az később és más munka

Azt nem kifogásolod?

 

A lényeg, hogy a hozzá nem értő csak annyit lát hogy ég a lámpa, nem kell ehhez nagy tudomány és nem látványos mint a festő burkoló munkája

Előzmény: mulholland2 (3883)
_kip_ Creative Commons License 2015.05.12 0 0 3907

Most egy szűk ügyfélkörrel dolgozom, szigoróan csak szerződött partnerekkel, amit jó nagy táblán jelzünk is a bejáratnál. Ennek ellenére sokmilliós autóval jönnek (nem tisztességes munkában meggazdagodott) emberek, hogy okosban, nálunk nem-e lehetne. És mindet ezen a területen dolgozó vállalkozóhoz irányítom.

Fordított estben ez az ember szerinted mennyit engedne a feléből?

 

Vállalkozóként attól sokaltam be, hogy a (csoró)nyugdíjas néni/bácsi kávéval kínált, borravalót adott, még ebédre is meghívott stb az elit lakóparkban lakó f@szkalap meg a fizetéskor kezd el alkudozni.

 

Ha mindenki a szakmájában (normálisan) dolgozna, akkor ez a topik is okafogyott lenne.

 

A kőműves tetőt fed, meg ácsol

A festő villanytszerel

A villanyszerelő klímát meg riasztót szerel stb

Előzmény: Varek1 (3906)
Varek1 Creative Commons License 2015.05.12 0 0 3906

  " most inkább alkalmazottként jövök ki jobban és nincs gyomorfekélyem, a vérnyomásom is stabil. "

 

Na látod csak kellemesebb az alkalmazotti lét !!

 Habár ki lehet fogni néha olyan főnököt, hogy jobb lenne újra születni.

Előzmény: _kip_ (3905)
_kip_ Creative Commons License 2015.05.12 0 0 3905

Ha egy "szakmunkás", szakember ügyes, jó kezű, értelmes, akkor azt meg kell fizetni midegy, hogy alkalmazott vagy sem.

Hiány szakmákra (mint mostanában a villanyszerelés is annak mondott) duplán érvényes.

Ha nem így történik akkor

1. Külföldre kimegy dolgozni

2. Szakmát vált

és maradnak a kóklerk.

 

Egy jó szakembernek reális elvárása a netto 150eFt fizetés szerintem még alkalmazottként is!

Vállalkozóként meg sajnos ettől sokkal de sokkal több az elvárás amíg minden megkerestt 100Ft-ból 80 az állam bácsi zsebében landol.

Csináltam, tudom, most inkább alkalmazottként jövök ki jobban és nincs gyomorfekélyem, a vérnyomásom is stabil.

Ha minden nap azért nem alszol mert nem tudod, hogy az embereidnek majd tudsz-e fizetést adni, akkor az nem egészséges.

 

Érdemes lenne egy jó összeahsonlítási alapnak egy táblázat, a különböző szakmák munkadílyáról m2/Ft -ban

De almát körtével nem lehet.

 

Egy tény, az elektromos szakik csóró autókkal járnak, más szakmában viszont ......

Előzmény: Alapi42 (3902)
_kip_ Creative Commons License 2015.05.12 0 0 3904

1.Hidegburkolóról beszélek.

2."Tisztelet a kivételnek" de vizesvágót , meg lyukfórót, körkivágót hírből ismerik csak.

   - az egyik a villamos szerelvény dobozoknak akkora lyukat készít, hogy nem fér bele a szerelvény,jó ha

     megvan D=40mm

   - a másik meg "flexel kicsapja szögletesre", hogy a szerevény kerete körül még van 7-8mm hézag körbe.

3. Villamos szerelvény lyukhoz, víz kiálláshoz én adtam a burkolónak kölcsön gyémánt lyukfúrót....

4. Fugázó cuccok= gumilap + szivacs + rongy. Kb ezzel a felhozatallal jelennek meg. Akinek már görgős-lehúzós vödre van az már elit szaki

 

 

Tisztelet a kivételnek!

 

A 40x40cm lapot azt m2 árban vállani szép dolog, de akkor az 5x5cm konyhacsempe miért csak órabérben lehet?

 

A tapasztalatom az, hogy a "látványosabb munkákat jobban megvizetik a megrendelők pl festés, burkolás, nemesvakolat stb.

Az elektromos szakik gyakorlatilag arra törekednek, hogy mindent eldugjanak, ne csúfkodjon a sok kábel, ezért "csak egy kapcsolót tett fel" nem ér annyit egy megrendelőnek mint amikor de szép lett a nappali.

Előzmény: epitkezes1 (3903)
epitkezes1 Creative Commons License 2015.05.11 0 0 3903

A burkoló meg visz egy vödröt meg egy glettvasat....

 

jajaja. meg egy porszívót, meg egy vizesvágót, meg egy körkivágót, meg fugázó cuccokat még minden lóf@szt. meg ha meleg burkoló akkor még sok parkettacsiszolót (jó olcsó gép) is. minden szakmának megvan a maga szerszámparkja. attól, hogy nem ismered, még a többinek is.

Előzmény: _kip_ (3900)
Alapi42 Creative Commons License 2015.05.11 0 0 3902

"A kevés a villanyszerelő: Helyi Kft "Nem talál jó szakembert évek óta" bérezés netto 70-80eFt. Dolgoztam olyan helyen ahol a takarítónő 100eFt-t vitt haza.

És milyen felelőséggel jár a munkálya? Max poros marad a polc, de abba nem hal bele senki."

 

 kevered a vállalkozót és az alkalmazottat.

 Jó pár éve talán 30 is van  dolgozott nálam egy Karcsi gyerek mint kőmíves. állandóan azon kesergett hogy a Tibi bácsi duplán kér a munkájáért.

 Csakhogy a Karcsinak semmi szerszáma nem volt. Csak ügyes keze és ereje.

Előzmény: _kip_ (3899)
tormap Creative Commons License 2015.05.11 0 0 3901

:D Tudom. Művelője vagyok én is.

Előzmény: DkGrinder (3898)
_kip_ Creative Commons License 2015.05.11 0 0 3900

Szintén riasztó szerelős ismerős példáját tudnám említeni:

 

"Csak a riasztó központot kellene arébb tenni 50cm-el, azt a fém dobozt a falon, mert útban van a beépített szekrénynek, négy csavar az egész...."

Nos egy komolyabb rendszernél az a négy csavar + úgy 40-50db vezeték megtoldása 50cm-el. És kb fél napos munka.

 

Kívülről sokszor egyszerűbnek tűnik sokminden.

 

 

Azt nem értem, hogy az ácsok vagy kőművesek árképzését miért nem szapulja senki?

Anyag ár = munkadíj.

Vagy burkoló 4000Ft/m2 és lerak 4db lapot 15 perc alatt?

De aljazt betonozásnál is 25m2 szobát lebetonoztak 3,5ó alatt 100eFt munkadíj?

 

Egy normális villanyszerelő szakember igen széles szerszámozotsággal rendelkezik.

És azt is meg kell venni= ki kell termelni az árát.

1 fúrószár 5-6eFt-tól indul.

Fúrógép 70-100eFt

Falhorony maró 100-200eFt

Porszívó 100-120eFT

De egy normális oldalcsípő vagy kombinált fogó is 4-5eFT

 

Tehát odamegy a Te fél órás munkádhoz 1-2millás szerszámparkal.

 

A burkoló meg visz egy vödröt meg egy glettvasat....

Előzmény: mulholland2 (3883)
_kip_ Creative Commons License 2015.05.11 0 0 3899

Fűtés szerelés volt a családban.

 

Villany boyler is lekerült, mert kombi kazán stb. lett.

 

Boylerből villanyvezetéket kikötöttem, két flexi vízcsövet kikötöttem, két anyát fellazítottam.

Megkértem a víz-gáz fűtés szerelőt, hogy segítsen már leemelni a falról, mert tel van vízkővel, ne kapjak már sérvet.

 

Elszámolásnál egyik tétel: Boyler leszerelés 10 000Ft.

Szerinted a csőszerelők reáis árakat mondanak?

Tudok olyan szakit is aki (gáz-fűtés) "Ha nincs meg a napi ötvenes tisztán, bele sem kezdünk"

 

Mosogató alatt falat átfúrni, túoldalon garázsban csapot feltenni, rézcsővel, 1,5óra munka 20eFt munkadíj + anyag!

 

Riasztószerelő ismerősöm mondja, hogy egy házban riasztót szerelt fel, 12órás munka után húzta a száját a gazda a 20eFt-s munkadíjra. (Kiszállás, adók, járulékok, kamarai tagság, engedélyek stb.) Mi marad tisztán 3-4eFt? Nem éri meg vállalkozónak lenni.

 

A kevés a villanyszerelő: Helyi Kft "Nem talál jó szakembert évek óta" bérezés netto 70-80eFt. Dolgoztam olyan helyen ahol a takarítónő 100eFt-t vitt haza.

És milyen felelőséggel jár a munkálya? Max poros marad a polc, de abba nem hal bele senki.

 

Előzmény: mulholland2 (3886)
DkGrinder Creative Commons License 2015.05.11 0 0 3898

Azért ne hasonlítsuk össze egy kőművessel ahol a legnagyobb fordulat az hogy" Jóóózsi, most egy kicsit hígabbat" :-D Na jó komolyra fordítva azért nem ennyire egyszerű, de mivel én már szinte minden építőipari szakmában dolgoztam, nyugodtan mondhatom, hogy az egyik legmacerásabb szakma.

Előzmény: tormap (3897)
tormap Creative Commons License 2015.05.10 0 0 3897

Miből gondolod, hogy a villanyszerelő különb szakmánk tartja a sajátját

a többi szakmától?

 

Előzmény: mulholland2 (3895)
DkGrinder Creative Commons License 2015.05.10 0 0 3896

Mi nagyon szép szereléseket készítünk, és bármikor bármelyik melómról meg merem mutatni mi van a vakolat alatt, de bizton állítóm az egyik legrosszabbul fizetett szakma.

Előzmény: mulholland2 (3895)
mulholland2 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 3895

Még mindig olyan indokokat olvasok, aminek semmi köze a valóban elvégzett munka minőségéhez. 

 

Továbbra is az az érzésem, hogy különb szakmának gondoljátok a villanyszerelést mint a többit. Ami baromira nincs így. 

No mindegy majd tisztul a piac talán. 

Peter atyuska Creative Commons License 2015.05.10 0 0 3894

A törvény nem ismerete nem mentesít a törvény alól. A gázosnak van egy nagyon nagy előnye a trv betartásában a megrendelő felé a szolgáltató addig nem rakja fel az órát míg a kialakított csövezés és rákötött berendezések nem fellelnek meg a műszaki előírásoknak. Amit a MEO végez el. Minden szakmában vannak olyan részek amik nagyon drágák és a munkadíj is drága, egy asztalosnál is és festőnél is stb. De vannak speciális szakmák riasztósok ott is nagy a szórás ami az igénytől függ, egy sima kezelőről 10 perces melóval beprogramozható rendszert x Ft csinálna meg addig egy sok kezelős PC felületes rendszert már 10xFt lenne csak munkadíjban pedig lehet hogy munkaidőben ugyan annyi, de az előzőnél elég előkapni a gyári doksit a második esetben el kell menni a gyártó házi oktatására és kell egy két PC-s program is hozzá. Minden szakágban vannak olyan technológiák amik látszólag munkaidőben ugyan annyi de mégis munkadíjban jelentős az eltérés.

 

Természetesen lehet szerelni OBI-s szerszámokkal amit cserélni kell havonta mert tönkre mennek és lehet szerelni jó minőségű szerszámokkal amik évekig jók de drágábbak jóval. Persze ha valaki jó szakember mind kettővel tud szépet alkotni, ha rossz akkor egyikkel sem :)

 

Jelenleg nem divatszakma a villanyszerelői. Az iskolára jelentkezők létszáma jelenleg sokkal kisebb mint a férőhely száma, annak ellenére hogy elég sok plusz juttatás rendeltek ehhez és még néhány szakmához nem régen.

Előzmény: mulholland2 (3886)
tormap Creative Commons License 2015.05.10 0 0 3893

+1

 

Előzmény: Tízenhármaska (3887)
mulholland2 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 3892

Hát remek az utóbbi 3 hozzászólás próbálja magyarázni a megmagyarázhatatlant.

Lássuk csak:

 

Azért kérek ennyit mert: 

 

- Én nyelem a port, (és kőműves és  a parketta csiszoló?)

- Utaznom kell (más "szakember" nem utazik?)

- Az én munkám teljesen más (miben különb mint a többi szakma? másoknak nem kell anyagokat beszerezni esetleg?Meg ha már kimegyek egy helyszínre "felmérni" nagyjából nem látható, hogy mire is van szükség?, na mindegy)

- Azért mert kicsi a munka? (hát gratulálok, akkor nem egymást keressük) 

 

Ez a hozzáállás inkább mutatja azt mentalitást amit itt képviselnek és azért csinálják egyesek mert úgy gondolják megtehetik. De hát a piac törvénye olyan, hogy ha ilyen "jól lehet keresni kevés munkával, akkor majd az többen választják így nagyobb lesz a kínálat és akkor megfordul a dolog és talán helyre áll a  normális "rend" hogy nem az ügyfél van a "szakemberért" hanem a szolgáltató az ügyfélért.

 

Persze megint tisztelet a kivételnek vannak normális villanyszerelő szakemberek is, akik igényesek a munkájukra és tisztában vannak annak valós értékével!

 

_Bolhás_ Creative Commons License 2015.05.10 0 0 3891

Tisztában vagyok ezzel. Tucatszámra ismerek szakikat minden területen. A 90-es években lehetett nagyokat alkotni maszekolással. Ma már minden szar.

Előzmény: DkGrinder (3890)
DkGrinder Creative Commons License 2015.05.10 0 0 3890

Szerintem egyszerű a válasz, menjetek ki egy kis villanyszerelő bolt elé várjátok meg az első 10 villanyszerelőt, és nézzétek meg, hogy általában milyen sz.. kocsikkal, szakadtan járnak, szerintem nem sok milliomos villanyszerelő van. 

Nekem van egy ismerősöm aki generálban épít házat, néhány emberével az alaptól a tetőig, nem tömeggyártásban igényesen, évente 2-4 házat. Az alap szakmája villanyszerelő, mindent maguk csinálnak csak a villanyt nem, mert nem éri meg vele foglalkozni.

Előzmény: _Bolhás_ (3889)
_Bolhás_ Creative Commons License 2015.05.10 -1 0 3889

Nekem is annyi időt vesz igénybe, de ha maszek villanyszerelő lennék, én is elkérnék 30 rugót néhány dugalj cseréjéért. Sokan azt hiszik, hogy ha egy óra melóért 30 ezret kér egy szaki, akkor naponta 8*30 ezret keres, havonta milliókat. De a gyakorlatban ennek csak a töredékét. A helyszínre ki kell utazni, esetleg onnan anyagért elugrani, így mindjárt 3 óra lesz az az 1 óra. Aztán esetleg napokig nincs más meló.

Egy vizes-gázos ismerősöm mesélte, hogy az éves bevételének 80%-a két hónapra összpontosul, amikor ellenőriztetik az emberek a cirkókat. Ebben az időszakban naponta 10 címre kimegy, darabonként elkér 5-6 ezret. Persze őt is irigylik a kuncsaftok, de azt nem tudják, hogy az év többi 10 hónapjában biztonsági őrként kénytelen tengődni (néha kiegészítve kisebb melókkal). 

 

Szal, ha milliókat keresne egy villanyszerelő, akkor nem lenne belőle "hiány". Ilyen egyszerű a képlet.

 

Előzmény: Mezőföldi 2 (3888)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2015.05.10 0 0 3888

Nos ez generálta a vitát :  a 76 -osban

 

 

"Ma járt nálunk a villanyszerelő. Kicserélt 4db konnektort és 2db villanykapcsolót újra. Semmi fúrás-faragás nem volt. Kb. 1,5 óráig tartott sok beszélgetéssel együtt. 

Anyagár nélkül 30ezer forintot kért számla nélkül."

 

 

 Ezeket sk. csinálom és nálam sajnos nem másfél órát hanem úgy 2 - 2,5 órát tart.

Tízenhármaska Creative Commons License 2015.05.09 -1 1 3887

Najo,azert valahol elfogy az ember turelme,meg akkor is ha szazszor leirjatok,hogy "tisztelet" a kivetelnek.

Szoval,igen,sajnos a hozzaszolot atvertek,lelejmoltak,atkurtak az agyat stb.

De.

Azert mit tett meg,hogy ez ne tortenjen meg?

Nem sok mindent. Minimum kernie kellett volna egy szobeli arajanlatott,termeszetesen tetelesen elmondva hogy mit szeretne.

Ezt ugye nem tette meg.

Majd mikor megtudja mennyi is az annyi,akkor remego kezzel kifizeti a dijjat.

Konyorgom,miert nem akassza fel magat? Minimum elhajtja  francba, ha ezt nem tudja megmagyarazni. Max leszereltetem vele amit felszerelt.

Ez az egyik.

Akkor a masik.

Asztlos,vizes,gazos meg stb epitoipari szakag.

Koszono viszony nincs a villanyszerelokhoz.

Lehet haborogni,de ez igy van.

Nagyon,meg egyszer irom,nagyon tulzasokba tudnak esni a megrendelok.

Erosaram,gyengearam: riaszto,kabel tv,telefon-internet,kaputelefon es kamerarendszer es meg hirtelen gepeszetivezerles.

Jah,ezeket keremcsak mesteruram.

Baszki mennyi munka van a gazosnak? Asztalos mennyi port nyel es letrazik egy hazon?

Mennyi falhornyot is ves?

Jah es precizen ezt,hiszen a falicsempe kidobja akar az 1 centi magassag kulonbbseget is.

Tisztazzunk valamit.

Senkit nem ocsarolunk, egy szakmat es szaembert sem.

Akinek nem ingje,az ne vasalja.

mulholland2 Creative Commons License 2015.05.09 -1 0 3886

Én csak azt nem értem, hogy a villanyszerelők miért gondolják azt (megint csak tisztelet a kivételnek), hogy az ő munkájuk többet ér, mint akár egy gázosé, vagy egy asztalosé??? Ők sokkal reálisabb és korrektebb árakat határoznak meg (eddigi tapasztalataim szerint) mint bármelyik megismert villanyszerelő. No mindegy. Vannak divatszakmák :))) Így csak remélem, hogy találok egy normálisat is :) aki nem rögtön akar sokat keresni gyorsan, kevés munkával :)

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2015.05.09 0 0 3885

  Tény hogy amikor lakást felújítottam villanyszerelőt találtam legnehezebben.

 kb. másfélmilliós munkánál végül a villany került kb. 120 ezerbe.

 Közreműködők  : gáztervező  /1fő/, gázművek különféle emberei  / vagy 4 -5 ember /, kémény bélelők /2 fő/, kémény ellenőrök  /2 fő / ( ők voltak a legnagyobb urak ),  gáz- és fűtésszerelő  / 2 fő /, festő mázoló  / 1fő /,  parkettacsiszoló  lakkozó / 2 fő /,   hidegburkoló  / 1fő / villanyszerelő   / 1 fő /, üzembehelyező  /1 fő /, szállítók.

 

 A villanyszerelők kérették magukat, akár a szűzlányok.

Peter atyuska Creative Commons License 2015.05.09 0 0 3884

ON

 

Ahogy minden munkára legyen az bármilyen mindenki más más árat mond, mindaddig míg nincs pontosan megadva mit és hogyan kérnek és ezt árazzák be. Pld a saját új lakást csontra kibelezve újra építve minden került 1m kába tokkal vonóval 3 hét alatt végeztek, voltak még el nem végzett de ráérő részek. De tudtam mit akarok és hogyan :)

 

A te esetedben és máséban is több variáció szerint adnak ki árat:

- nincs munkám azonnal kezdhetek és kell a pénz alacsony ár sokszor

- nincs munkám de keveset szeretnék dolgozni kevés helyen drágább

- van munkám így ez nem kell drága ár

- nem kell ez a munka drága ár

- kell de közlöm 2-3 hét múlva ér rá közepes ár.

- nem hajlandó szar anyagokkal dolgozni (kötőelemek, egyéb apróságok) közepes ár

- ezek variációi

 

A tervező esetében ott a kamara ami erősen megköti az ár kérdést. Gondolom egy tervezőnek kell némi szoftver ami ha legális és sk beruházás egy 200e Ft kóstál, meg a modulok amik kellenek, meg a gyártók kiegészítő elem könyvtárai (némelyik ingyen elérhető némelyik nem), és a gép meg a nyomtató is csak úgy terem :).

 

OFF

Előzmény: mulholland2 (3883)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!