Keresés

Részletes keresés

_lala_ Creative Commons License 2024.02.26 0 0 4346

Annyi, hogy a leírt összegből nem 200 rugó a munkadíja, hanem inkább 350-400. A plusz munkadíj az anyagköltségbe van belerejtve, ezt azért a melójáért fizeted, hogy a szorgalmas vállalkozó otthon kattint a webboltban, és nem neked kell ezt megtenni. Szerintem igencsak jó órabér ezért a melóért...

 

Egy 3 mérőhelyes földbeásható Csatári Plast házhozszállítással együtt alsó hangon egy százassal olcsóbban beszerezhető, kisker áron (nyilván nem a sarki boltból kell venni):

https://www.id1.hu/csatari-plast-csp21-es057-uj-pvt-direkt-merohely

 

Előzmény: kekjobbszem (4343)
Zs:) Creative Commons License 2024.02.24 0 0 4345

Ez komoly?

2db 2P 16A dugaljjal

Én itt abba is hagytam az olvasást.

Előzmény: kekjobbszem (4343)
Alapi42 Creative Commons License 2024.02.24 0 0 4344

Ilyen áraknál én nem építkeznék!

kekjobbszem Creative Commons License 2024.02.24 0 0 4343

Tisztelt Fórumozó Társak!

Az alábbi árajánlatról szeretném kérni a véleményeteket. Mennyire reális,földhözragadt az ár?

Ajánlat tárgya:3 merő helyes villamos fogyasztásmérő szabadon
álló földkábeles csatlakozással, áram vételi lehetőséggel 1db 5p 16A + 1db 5P 32A+ 2db 2P 16A dugaljjal.
Anyag Szükséglet:
Megnevezés Egység Egységár Összesen
3 Mérőhelyes Doboz 1db. 580000 580000 Ft
Földelő Szonda 1db  22000              22000 Ft
A50 Csőadapter 1 db 1800                1800 Ft
Áramvételi Hely 1 db 98000             98000 Ft
KPE Cső 25 25 350                            8750 Ft
Ensto SL 2.11 1 1800                        1800 Ft
Érvéghüvely 50 60                             3000 Ft
MKH 10 5 800                                    4000 Ft
MT 5X6 4 2810                                 11240 Ft

Anyagdíj:730590 Ft
Munkadíj: 200000 Ft
Összesen:930590 Ft
Munka:
Teljeskőrű ügyintézés és letelepítése. Ennek költségé 200000 Ft

A munka egy dunaújvárosi családiház átépítésének lenne az első lépése.

Köszöettel várom hozzászólásaitokat.

76zoli76 Creative Commons License 2024.01.31 0 0 4342

Szép napot.

 

Ipari villanyszerelésnél milyen norma idelye van MÜII-es cső rögzítése és felrakása és MT kábel behúzásának?

Válaszokat előre is köszönöm.

 

Mr. Pepe00 Creative Commons License 2022.06.15 0 0 4341

Jól látom a 35 MKH nak 21000.- ft/ m?  3000.- ft a bótba.

Valami nem stimmel itt. Erősen túlárazott.

Előzmény: Kepe1977 (4337)
cityba Creative Commons License 2022.06.15 0 0 4340

Nehéz megmondani így a relitását, szerintem min. 3 ajánlat kellene a viszonyításhoz. 

Előzmény: Kepe1977 (4337)
bubo015 Creative Commons License 2022.06.15 0 0 4339

Jó drágán veszik a mérőszekrényeket

PVT 3075 Fm-SZ   -  MIXVILL   - 37.185 Ft+Áfa

ráadásul 11 db-nál már van kedvezmény is

Előzmény: Kepe1977 (4337)
Lacivill Creative Commons License 2022.06.11 0 1 4338

Én csak a mérési jegyzökönyvet néztem ami kb 5-szörös túlárazás.

Előzmény: Kepe1977 (4337)
Kepe1977 Creative Commons License 2022.06.11 0 0 4337

Jelenleg egy 13 lakásos 3 emeletes kicsi társasházban lakom (1941-ben épült tégla), és aktuálissá vált a hálózat felújítása (a 40-50-es években volt a fővezeték cseréje).

 

A Közös Képviselő összehívta a közgyűlést (valamilyen számomra érthetetlen okból csak 1 ajánlatot kért be). Az ajánlat 17 Millió Ft-ról szól, ami nekem kicsit soknak tűnik.

Csatolom az ajánlatot: https://ibb.co/R6640DF

Van aki mostanában újított fel lakást/házat mik a tapasztaltatok, ez mennyire reális?

 

 

Előre is köszi válaszotokat.

 

bandolesa Creative Commons License 2022.05.24 0 0 4336

Jó napot! Mi lehet az oka, a lakás melléképületében elment a konektorból az áram?

Fünyíróztam villanyos géppel,és erősen meghúztam a zsinórt, a hosszabbító a földön kijött a dugóból,és összeérhettek a fázisok, csupasz zsinórok voltak, de nem csapta le az automatát otthon.

3 csupasz zsinórból valami összeért,de konektor és a zsinórok sem füstöltek.

citys Creative Commons License 2022.04.20 0 0 4335

Szevasztok..

 

Januárban kiégett egy 150 nm2-es ház. A kapcsolók kiolvadtak a falból. A csillár lefolyt a plafonról. 

A villany csövezve van. Át kéne húzni mindent. Mennyiért vállalnátok az áthúzást kb a lakáselosztótól?

bandolesa Creative Commons License 2021.11.01 0 0 4334

Köszönöm, nekem ilyen az órám.

De a kivitelező nem mondott konkrét összeget az előlegnél. Amúgy a 100%-pályázatra akarok jelentkezni.

Előzmény: utaznek (4333)
utaznek Creative Commons License 2021.11.01 0 1 4333

Ahhoz, hogy egyáltalán árajánlatot tudjon adni, tudni kellene neki, hogy hova, és milyen technológiával lehet telepíteni. Az óráról sem véletlenül kell kép, mivel CSAK szabványos mérőhelyre telepíthető napelem. Ezenkívűl a vételezett teljesítmény alapján határozható meg a technológia mérete. Ez nem olyan, hogy bemégy a boltba, és veszel egy kenyérpirítót.

 

Előzmény: bandolesa (4330)
utaznek Creative Commons License 2021.11.01 0 0 4332

Ebből semmit sem lehet megtudni amit leírtál. De. Az áramellátás kiépítése 2 részből áll. Egyik a szolgáltatónak fizetendő hálózatfejlesztési hozzájárulás. ez az esetedben 3x25A minusz 32A ez kb .a 260000ft. Ezen felül a szabványos mérőhely kialakítása, a tervezés, engedélyezés a te költséged. Ez a másik költség.

Előzmény: MrParis (4331)
MrParis Creative Commons License 2021.10.26 0 0 4331

Üdv mindenkinek,

Egy kis segítséget/tanácsot szeretnék kérni.
Adott egy új építésű családi ház (ikerház), az áram bekötéshez meg lett bízva egy cég aki intéz mindent az elművel (a kivitelező szervezte én egy meghatalmazást adtam meg, hogy mi az igény (3x25A) )
Az elműnek be kellett fizetni a csatlakozási alapdíjat + a csatlakozóvezeték létesítési díjat ez volt 227.000 Ft ez volt még májusban aztán közbe felszerelték az óráknak a dobozokat és kb. 2 hete tették fel az órát.
Erre most jön a kivitelező, hogy adjak neki 260.000 Ft-ot mert azt Ő kifizette az elműnek mint hozzájárulási díjat. Persze a kérdésre , hogy ez mi, meg honnan még nem jött válasz.
Írtam a cégnek is aki az egész elműs cuccot intézte, de még nem válaszoltak.
Csak próbálom kitalálni, hogy mi lehet az a 260.000 Ft
Adalék még, hogy az ikerház másik felét egy magánszemély maga építi/építteti ő is ugyan azon a cégen keresztül intézte az áramos dolgokat és mikor jöttek az óradobozokat feltenni akkor tőle kértek 270.000 Ft-ot.
Na most vagy kétszer akarják beszedni ezt a pénzt vagy nem tudom.

De létezhet, hogy egy ilyen órahely kialakítás/kábelezés kb. 520.000 Ft-ba fáj?

 

Köszi előre is ha valaki tud hozzászólni.

bandolesa Creative Commons License 2021.10.25 -1 0 4330

A 100%-os napelem pályázat esetében azért előre fizetendő kezdő költségek vannak?

Képet kér a kivitelező a tetőről,ez cserép, oké, akkor a villanyóráról.

Dehogyne Creative Commons License 2021.10.12 0 1 4329

Én meg azt, hogy töröltesd sürgősen.

Előzmény: Lili Szalay (4328)
Lili Szalay Creative Commons License 2021.10.11 -7 0 4328

Én a Villanyosztagot ajánlom. Szerintem korrekt áron dolgoznak...

https://villanyosztag.hu

utaznek Creative Commons License 2021.03.13 0 0 4327

Értem, hogy neked tág fogalom. Még 80-as években készült házakban is találok földelés nélküli dugaljakat, és csak a vizes helyiségekbe vittek földelést. A panel lakásokban pedig szinte 100% ban csak a vizes helyiségekben volt védőföld. Hozzáteszem, hogy a mai követelményeknek semmiképpen sem megfelelő méretezésben.

A lámpákhoz a védőföld kiépítése kötelező, a kettős szigetelésű lámpákba nem lehet bekötni, de a kiépítés kötelező. 

Előzmény: Fagyosnapok (4326)
Fagyosnapok Creative Commons License 2021.03.13 -1 0 4326

  Mondjuk ez a régen elég tág fogalom.

 

 Védő földeléssel  már 60 éve   is  találkoztam és nem csak a vizes helyiségekben.

 

 A lámpákhoz történő védő földelés ? Hát kb. 20 évvel találkoztam ezzel először. Igaz ez még most sem jellemző.

Előzmény: utaznek (4325)
utaznek Creative Commons License 2021.03.12 0 1 4325

Az a baj, hogy ezzel is nagyon sok a kétesélyes megoldás, és elég nagy szórás lehet. Maga a mért fővezeték biztos, hogy nem szabványos, tehát cserélni kell. min 10mm2 réz vezetékre. Igaz nem szokták mindig.... Az elosztó cseréje nem javításnak minősűl, tehát felújításnak. Igy a jelenlegi szabványok szerint lehet elkészíteni, így kellene a megfelelő méretű mért fővezeték. A második probléma a földelés kérdése. Lett e már kiépítve rendes földelés, vagy a régi szinte semmilyen, ami szintén nem felel meg. A harmadik az elosztó utáni vezetékhálózat. Régen mindent mindennel összekötöttek (tiltott nullázás) ezen felül csak a vizes helyiségekbe volt földelés kiépítve. A lámpákhoz is kötelező a védő föld kiépítése ami régen nem volt. Tehát a felújítás alkalmával azt a vezetékhálózatot is szabvány szerint kell kiépíteni, mivel az uj elosztó csak pofon a sz@rnak. 

Végső következtetés. Ha hoszabb távra gondolkodsz, és biztonságot akarsz akkor ezeket meg kell csinálni. Meg szokták csinálni, pl. csak az elosztó felújítást, de csak annyi, hogy jobb mint a semmi, be kb. ennyi. A régi vezeték hálózat enyhén szólva életveszélyes, csoda, hogy nem történnek balesetek.

Tehát visszatérve az árhoz. A fentiekből láthatod, hogy sok az ismeretlenes dolog ami sokat változtathat. Pontos árat szerintem felelősen látatlanban senki sem tud adni. (van aki ad, hát lelke rajta)

 

Előzmény: joevagyok68 (4324)
joevagyok68 Creative Commons License 2021.02.24 0 0 4324

update..

A "mérőbontás" félreértésből adódott..

Nem lesz bővítés....mérőtől marad a vezeték..

Előzmény: joevagyok68 (4323)
joevagyok68 Creative Commons License 2021.02.24 0 0 4323

Visszaolvasva nem sok konkrét kérdést és munkadíjat találtam...
DE most hátha.... :-) sikerül megugrani a dolgot.... ( nekem is és a válaszolóknak is)

Szóval panellakás... felújítgatás

Pest megye ( ha számítana)

3 lakás van egy szinten, a középső lakás, ajtaja mellett közvelten vannak a vellanyórák

Benti elosztó szekrény(nek nem nevezhető valami), a bejárati ajtó felett, a vellanyóráktól max. 3 méter "kábelnyira", kábelek fali csatornában (ha jól emlékszem)

"első körben"...

KI kéne kötni, le kéne szerelni a benti "elosztó szekrényt"

Új falon kívüli elosztó szekrényt felrakni

Új biztosítékokkal + Fi relé

CSerélni kéne a vezetékeket a vellanyórától az új elosztó szekrényig

- itt elvileg kell/lenne bontási díj is ....  valami 8000 FT ?   .... igaz ez ?

Majd a jelenlegi benti vezetékeket visszakötni az új biztosítékokba/hoz + a Fi relét is bekötni a megfelelő "helyre"   

 

Na ez "mennyi lenne" ?
Csak a munkadíj .. anyag nélkül.

 

Előre is köszönöm, ha valaki megtisztel(ne) a válaszadással .  

 

 

Ofenbau Creative Commons License 2021.01.10 -1 0 4321

  

Speciel a kérdező,  a  sopi nem árajánlatot kért, hanem egy költség becslést. Igaz amit leírt abból csak egy nagyon  elnagyolt  becslés adható.

 Az ajánlatot mindig az adja,  aki majd végzi a munkát, a becslést pedig az akit felkérnek  és némileg ért is hozzá.

 De a becslés senkit semmire sem kötelez.

 

 Amit leírt a kérdező arra ajánlatot adni  mint írtad helyszíni felmérés  és írásos anyag lapján lehet csak. Az írásos anyag pedig legalább  6 -8 oldal. A többi csak blöffölés. 

 

 Amúgy ezt kérdezte :

A kérdésem az lenne, hogy nagyjából mennyi munkadíj lenne a reális egy ilyen munkára? "

 Végül az a reális amennyiért elvégzik.

 

 

 " aki vállal ilyen volumenű munkát, és nem platina árban dolgozik,"  ez csak egy vélemény.  ki kell tanulni a villanyszerelést  és  lehet sokat keresni. 

 

 A jó mester egyébként  azért kimegy ingyen is, de 10 percnél többet nem tölt a helyszínen. Ha érzi , hogy komolytalan a megrendelő,  gyorsan távozik. Sőt a rutinos már a telefonban  kiszűri melyik kuntsaf jó melyik nem,  néha azért mellé lőhet.

 

 Akárcsak a megrendelő. Ő is  szűri a vállalkozókat... más szempontok alapján.

Előzmény: utaznek (4320)
utaznek Creative Commons License 2021.01.10 0 0 4320

Hát aki igy látatlanban erre a leírásra pontos vállalható árajánlatot fog adni, az eléggé felelőtlen tett. Az, hogy megadod, hogy 51 kiállás, semmit sem jelent. Egyes dugalj? Kettes? Hármas? Kapcsoló egysarkú? Váltó? Lámpa egy körös? Több körös? Az sem mindegy milyen helyiségben milyen teljesítmény 1,5 ös vezeték? 2,5 ös vezeték? 1 fázis? 3 fázis? Nagyon nem mindegy. A stb felsorolásban az egyedi fogyasztóknak külön körök kellenek, mindegyiket egyedileg kell méretezni, ez adja az árajánlat izmosabb részét. Ezektől a felsorolásoktól függ az elosztó méretezése, mivel ez is sarkallatos pontja egy árajánlatnak. 

Szóval ilyen árajánlatot csak helyszíni felmérés, és pontos egyeztetés után lehet adni. 

Előzmény: Sopi78 (4318)
Zöldár Creative Commons License 2020.12.25 0 0 4319

  Még mielőtt a 800 ef  és 1 milla 300eft között ajánlatot ad valaki ,azelőtt tisztázd, hogy mennyi teljesítményt kap sz szolgáltatótól.

 A 32 Amp nek megfelelő teljesítmény erre kevés.

Kidobhatod az ablakon a pénzed,  ha nem lesz megfelelő Amper.

Előzmény: Sopi78 (4318)
Sopi78 Creative Commons License 2020.12.25 0 0 4318

Üdv mindenkinek.

A véleményetekre lennék kíváncsi, adva van egy 110 m2-es egyszintes családi ház vegyes falazattal (egy sor vályog-egy sor égetett tégla!), komplett újravezetékeléssel, csövezéssel, kismegszakító szekrény kiépítéssel, új földelés kialakítással, minden egyébbel ami egy komplett villamoshálózat felújításával jár. Gipszkarton mennyezet, és az óraszekrény a ház külső falában van, nem a kerítésfrontban, tehát nincs földmunka.

51 elektromos kiállás (kapcsoló, csillár, konnektor van, gyengeáram kiállás nincs), és 3 db klíma kiállás (kültéri egységhez).

A ház elektromos felhasználása szerintem az átlagosnál masszívabb lesz, mert minden az elektromos megtáplálásra lesz kihegyezve, főzőlap, sütő, 3 db egyenként 3,5 kw-os klíma, elektromos csaptelep, bojler, elektromos törölközőszárítós radiátor, napelem előkészítés, stb.

A kérdésem az lenne, hogy nagyjából mennyi munkadíj lenne a reális egy ilyen munkára? Szerelvényezéssel, illetve anélkül is érdekelne, mert úgy látom, hogy nincs egységes nézet az árajánlatokat illetően, valaki így számol, valaki úgy.

Békés megye, Békéscsaba. Remélem minden szükséges paramétert megadtam.

Ha valaki tud megbízható villanyszerelőt ezen a környéken, aki vállal ilyen volumenű munkát, és nem platina árban dolgozik, akkor írjon.

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

János.

utaznek Creative Commons License 2020.08.21 0 0 4317

Hikoki Carat. Ütvefúrás nélkül használható

 

Előzmény: 76zoli76 (4314)
Zs:) Creative Commons License 2020.08.15 0 0 4316

Baier DBD822a

Előzmény: 76zoli76 (4314)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!