Keresés

Részletes keresés

suzi_mou Creative Commons License 2018.01.24 0 0 6131

Airbnb tobbsegeben olyan kiado lakasok, apartmanok vannak, ahol csak vendegek szallnak meg es a tulaj nem lakik ott. Ez mitol rosszabb mint egy hotel szoba?

En mint airbnb-s lakaskiado nagyon odafigyelek a takaritasra es minden aprosagra, hogy tokeletes legyen. Sajat erdekem, jo velemenyek, tobb foglalas. A takaritono Juliska a hotelban a napi 30 wc pucolast baromira utalhatja es tojik a reszletekre, csak kapja meg a fizujat hovegen.

 

Nezd meg a kinalatot, meg fogsz lepodni ha nem ismered meg az oldalt.

pl. mi ezt a haromszobas, 2 furdos, konyha+nappalis lakast bereltuk Larnacan: https://www.airbnb.hu/rooms/12722966

Előzmény: G___ (6128)
Apcsi1 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 6130

Hosszú évek óta csak a Booking.com-ot használom, eddig sosem volt vele semmi bajom, sem Ázsiában, sem másutt. Azért vannak a visszajelzések, hogy a valós tapasztalatok alapján lehessen dönteni. " A hasonló helyzetek elkerülése érdekében még a foglalás véglegesítése előtt javasolható a fogyasztói vélemények, értékelések áttekintése. " Először mindig a visszajelzéseket olvasom el, ha lehet, minél többet.

Előzmény: csaba08 (6127)
dundalk Creative Commons License 2018.01.24 0 0 6129

Szerintem 40e-45e forintból repjegy is meg van /fő. Még nyáron is 3 főre mi 270-370 euró között szoktunk fizetni, most, hogy van Ryanair is ez nem hiszem, hogy magasabb lesz inkább alacsonyabb vagy ugyanaz.

 

A szállodákat ne is mond.. többnyire privát szállásokat, apartmanokat keresünk pl, mint ez:

https://www.ownersdirect.co.uk/accommodation/p8074777

 

Kategóriákkal jobbak vannak, mint hotelek.

Előzmény: G___ (6125)
G___ Creative Commons License 2018.01.24 0 1 6128

Olvastam. Nem a booking volt a hunyó. :-)

Airbnb-t még sose próbáltam, de őszintén szólva más házába nem mennék nyaralni...Bár gyerekkoromban voltunk szövetkezeti nyaralóba, amit mások is használtak, azért maradnék a konzervatív szálloda- aparthotel kombónál...

Előzmény: csaba08 (6127)
csaba08 Creative Commons License 2018.01.24 -3 0 6127
Előzmény: G___ (6123)
suzi_mou Creative Commons License 2018.01.23 0 0 6126

Airbnb-t nezd, mi ott foglaltunk lakast 6 felnott+kisgyereknek es szuper volt. Olcsobb volt igy mint szallodaban, a kenyelemrol nem is beszelve.

Előzmény: G___ (6125)
G___ Creative Commons License 2018.01.23 0 0 6125

Még egyelőre nem néztem alaposabban. Lehet hogy off Isztria lesz autóval...On Bár gyerekeknek beígértük Ciprust (hisz mi is visszamennénk, 12 éve ott voltunk nászúton), de elég gáz szállodákat találtam csak horrorárakon (Protarasban gondolkozom). Viszont gyanítom, hogy a repjegy ide is sok (kb. 80e Ft lenne az, amit per fő reálisnak tartanék, fejenként 15 kg-nyi cuccal), azonban min. 2 szobában tudnánk 6-an csak elférni, ez is drágít.

 

 

Előzmény: dundalk (6124)
dundalk Creative Commons License 2018.01.23 0 0 6124

Wizztours esetleg?

 

Bulgáriába a tengerparthoz van az az egyszem Wizz járat szezonban és ennyi. Ciprusra egész évben, szezonban meg lesz heti 9-10 közvetlen járat és a többi amit Csaba is sorolt. Erre még chartert is indítani nem nagyon kell.

Előzmény: G___ (6123)
G___ Creative Commons License 2018.01.23 0 0 6123

Köszönöm neked és a többieknek is a hasznos info-kat. Na, aki ezeket nem tudja, azt jól átb_sszák, mint a kakit a palánkon...:-)

Lehet, hogy mégis az egyéni (pl. booking.com) + repjegy kombót is meg fogom nézni.  (Tavaly Bulgáriában voltunk, és ott tele volt oda-vissza a charter ) :-)

Előzmény: csaba08 (6122)
csaba08 Creative Commons License 2018.01.23 0 0 6122

Köszi az említést! :)

Ciprus a légitársaságok terén kimeríthetetlen... :))
Nem is gondolná az ember mennyi légitársasággal el lehet oda jutni...

 

Déli részre nincs és úgy tudom nem is lesz charter, mert felesleges. 
Az irodák szoktak foglalni helyeket a fapadosokon. 

Itt idén ismét lesz RyanAir és WizzAir

Menetrend szerinti járatokkal pedig ott a AEGEN Airlines Bp-Athen-LCA útvonal, átszállás.
De szóba jöhet még itt Az Austrian Airlines és a Blue Bird is.
Athen-Ciprus viszonylatban meg ott a Cyprus Airlines

Északi rész sem egyszerűbb...
Nem tudom lesz-e olyan iroda aki bevállalja a chartert.

Tegyük hozzá, a charterben nem kis pénz és óriási kockázat van, ráadásul 1 teljes oda-vissza úton üresen, utasok nélkül megy a gép, amit az irodáknak szintén ki kell fizetni.

Állandó menetrend szerinti légitársaságok északra Bp-Istambul-Ercan útvonalon átszállással:
Turkish Airlines 
Pegasus Airlines

Itt jegyezném meg, sokszor olcsóbb a Pegasus-szal menni mint a WizzAir-rel, még úgy is, hogy Larnacaból fel-le kell transzferálni északra....

 

Üdv: Csaba

Előzmény: dundalk (6120)
totopad Creative Commons License 2018.01.23 0 0 6121

Mi Aegean-nal mentünk athéni átszálással és még így is olcsóbb volt, mint a Wizz..

Előzmény: G___ (6118)
dundalk Creative Commons License 2018.01.23 0 0 6120

valószínűleg a charter a nyári szezonban megy, ha van ilyen, de a legtöbb iroda a Wizzt használja. A charter menetrendek többnyire februárban jönnek ki többször változik az utazásig :).

 

Az északi részre van charter, eről talán majd Csaba tud neked infót adni, az leszáll Törökországban és úgy megy tovább, így lesz a 2.5 órás út helyett 4 órás a repülési idő.

 

Egyébként a Wizz megy és márciustól a Ryanair. Szerintem mindkettőre foglalnak irodák, ami rendben is van hacsak nem bojkottálni akarod őket, nyugodtan lehet velük menni. Itt is lehet bármilyen pakkot venni nem csak a "meztelen" jegyek vannak már. 

 

A TRavel Service charterével versenyképes bármelyik a kettő közül. 

 

(mondjuk az vicc, hogy reptéri illeték néven az iroda el kér 40e forintot az utazás árához a repjegyen felül. Én most vettem 20ezerért repjegyet o-v húsvéti időszakra ülőhellyel és elsőbbségivel.) 

Előzmény: G___ (6118)
Flower2000 Creative Commons License 2018.01.23 0 0 6119

Ryanairrel is el tudsz menni.

Előzmény: G___ (6118)
G___ Creative Commons License 2018.01.23 0 0 6118

Sziasztok,

Ciprusra csak és kizárólag WizzAir-rel lehet eljutni utazási irodán keresztül? Charterjárat nincs? Nem tudom elképzelni.

Tudtok olyan utazási irodát, amelyiknél van charter?

dundalk Creative Commons License 2018.01.23 0 1 6117

taxi árak: http://www.iwantataxicyprus.com/price-list

érdemes előre foglalni vagy előre megkérdezni az árat mielőtt beültök a taxiba. Van pár hiéna. aphrodite-taxi.com akikét én már használtam.

 

fakultatívról nem tudok nyilatkozni, nem vettem ilyet igénybe. 

 

A szállás elhelyezkedése szerintem nem a legjobb, gyalog minden 20-30 percre van, talán busz megy a közelben. Persze attól függ mit akartok csinálni.

 

A Hondros taverna jó a kikötőben, a Mall mellett van egy pizzéria (brutál jó) és egy kis étterem (pita, kebab stb), legjobb pita: Pita Express. felkapott: Muse, Suite48. Ez utóbbi jó is és szép helyen is van, a Muse OK és jó a kilátás. 

 

Az óvárosban a piac mellett van a legrégebbi kávézója a városnak azt érdemes megnézni illetve lentebb volt egy hamam ami étteremként üzemelt, ha még működik javaslom. Az óvárost is rendbe tették, több étterem és kávézó is nyílik majd meg kell nézni és kipróbálni :).

Előzmény: puszedlir (6116)
puszedlir Creative Commons License 2018.01.19 0 0 6116

Sziasztok!

Szeptemberben megyünk Páfoszra jó páran felnöttek és gyerekek. Az Elysa Park Luxury Holiday apartmanban lesz a szállásunk.Még nincs lefoglalva,csak innenkaptunk kint élő magyartól ajánlatot. Ismeri valaki ezt az apartmant? 

Ryanair -rel megyünk, szerintünk taxi elég, mert délelött 10 után száll le a gépünk.

Mennyibe kerül egy taxi? Tudtok jo éttermeket ajánlani? Melyik fakultatív kirándulás jo? A török részre szeretnénk átmenni, eddig ez a terv. 

Ha valakinek van ideje ötlete, tanácsa, megjegyzése írjon nekem!

Szép estét!

áim Creative Commons License 2018.01.15 0 0 6115

Nem is állítottam ennek az ellenkezőjét :)

Szerintem tényleg érdekes és tanulságos elolvasni mi minden történt arrafelé az utóbbi száz évben.
Sőt esetleg érdemes több nyelven is elolvasni a story-t. Igaz, hogy a történelmet a győztesek írják, de itt nyomokban még felfedezhető a másik oldal szemszögéből írt anyag is. 

Előzmény: totopad (6114)
totopad Creative Commons License 2018.01.15 0 0 6114

Abban igaza van, hogy a törökökön kívül senki sem ismeri el, hogy észak Ciprus hozzájuk tartozna...

 

N

Előzmény: áim (6113)
áim Creative Commons License 2018.01.14 -1 1 6113

Olvass utána Ciprus történelmének, csak a XX. század is elég kalandos olvasmány!

Előzmény: Flower2000 (6111)
tenger virága Creative Commons License 2018.01.14 0 0 6112

Szia,

Azt szeretném megkérdezni, hogy melyik utazási irodával voltál?

Előzmény: "Döbrögi" (5668)
Flower2000 Creative Commons License 2018.01.10 0 1 6111

Akkor miért nem ismeri el Észak-Ciprust egyetlen ország sem a törököktől eltekintve?

Előzmény: csaba08 (6107)
Flower2000 Creative Commons License 2018.01.10 0 0 6110

Ne háborodj már fel így. Én nálam az volt. Kellett. Személyi is jó biztos. De papír nélkül nem engednek át.

Előzmény: csaba08 (6108)
csaba08 Creative Commons License 2018.01.10 0 1 6109

Észak-Ciprusnak (török oldal) van itt a fórumon saját topikja: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9176273

csaba08 Creative Commons License 2018.01.10 0 0 6108

A török oldalra való átkeléshez NEM KELL útlevél!!!! :)
Észak-Cipus minden határbelépőn elfogadja a magyar kártyás személyit!
Ercan Nemzetközi reptéren is!

Előzmény: Flower2000 (6099)
csaba08 Creative Commons License 2018.01.10 0 0 6107

A törökök NEM migránsok Cipruson!
Az Angolokról nem is beszélve! Mert ugyebár ők is ott vannak még elég nagy területeken.

Kérlek NE állítsunk valótlant!

A török beavatkozást JOGOSSÁGÁT egyébként pont az Atheni parlamentben mondták ki 1979-ben!

Előzmény: Flower2000 (6095)
csaba08 Creative Commons License 2018.01.10 0 1 6106

Szia!

Oldalamon sok hasznos infó van fent.

Határátkelők is, mind a 7.

Fényképekkel.

 

http://www.nctohungary.com/kerdesek-es-valaszok/

 

Üdv: Csabi

Előzmény: ATMautomata (6100)
Flower2000 Creative Commons License 2018.01.09 0 0 6105

Barki megmondja ott hol van az átkelő Nicosiában. Én is ugy kerdeztem meg. Török oldalon meg van kitéve egy halom szep prospektus meg terkep. Meg lehet nézegetni a szögesdrótokat. falakat. Elég szomorú látvány. 

Előzmény: ATMautomata (6100)
Fatboy Slim Creative Commons License 2018.01.09 0 0 6104

Én is köszönök minden hasznos infot

totopad Creative Commons License 2018.01.09 0 0 6103

Mi elég extrém mód csináltuk, mert habár a görög oldalon nyaraltunk, mégis a török oldalról sétáltunk át Nicoziába, néztek is a török határőrök :D

Előzmény: ATMautomata (6100)
ATMautomata Creative Commons License 2018.01.09 0 0 6102

Köszönöm!

Előzmény: suzi_mou (6101)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!