Keresés

Részletes keresés

egy munkás Creative Commons License 2014.08.01 0 0 2601

Pár napja kezünkbe adtak egy "Elégedetség" felmérő papirt.. Hát megnézhetik maguknak, nem tudom mit fog változtatni a helyzeten.. Nálunk mindenki  +  1 A4-es papírral adta le CSAK panasszal! Mindenki tegye igy és nyugottan irjátok bele a fönökök nevét akikkel bajotok van! Hátha lesz változás..

matyukám Creative Commons License 2014.07.31 0 0 2600

Sziasztok!

 

Egy munkás!

 

Igazad van! Az üzletekben is ez megy!

PENNY elv: SZENVEDÉLYÜNK A PENNY!!!!

egy munkás Creative Commons License 2014.07.24 0 0 2599

Sziasztok.

Én az Alsónémedi Penny  raktárban dolgozom már 3 éve. Amikor odakerültem egészen jó volt a munkamorál, rendesen ki voltunk fizetve és még egy kis túlóra pénzünk is volt hébe hóba! Aztán valamiért teljes magyar főnök váltás történt és azóta azt hiszik ök alapították a penny-t. Lassan 4 hónapja hogy 12 órázunk HA nem 13-14 ( mert ez is előfordul sokszor.. ). Az emberek teljesen hullák, nincs szabad hétvégénk de ha véletlen lenne akkor is jönnek és hivogatnak hogy bekéne jönni e hétvégén is... " nappal ezelött arra lettem figyelmes közzségemben hogy penny plakátot látok, hogy a penny kiküld egy embert a falvaka " munkásokat toborozni " !! :D Az emberek nagy ívből elkerülik ezt a munkahelyet, a felvételin hazudnak az ujaknak..pl néha van egy kis túlóra... Lám az első napján 13 óráznia kell.. Úgy egy éve még azzal jöttem ha nem gyorsítunk a munkatempón ellehet menni mert több 100 ember vár a munkahelyünkre... manapság ha beérek a raktárba szinte ők köszönik meg hogy befáradtam... 2 hónap alatt majdnem 100 óra túlórám gyűlt össze... Ha jól tudom az éves túlóra keret max 270 óra , de ez nem biztos... A lényeg, olyanok vagyunk már bent munt a zombik és csodálkoznak ha nem precízen pakoljuk össze a rendelést.( kilóg a raklapról, boritunk. stb..) 

 Sajnos a pénz nagy úr ezért nem léptem még le a picsába... azok maradnak itt akiknek tényleg kell a pénz... Halálig dolgoztatnak minket, szabadságot alig akarnak adni, ugy kell kikönyörögni bár még akkor sem adják ki,na ilynkor szokott jönni az hogy megbotlok beverem a kezem és munkahelyi balesettel elmegyek pihenni..( jobban fizet mint amikor bent gályázok 12 órákat..)   Itt a magyar főnökség a hibás!!! Ha Kasler Péter úr tudná mi megy 10 méterrel az irodálya alatt ( ha az igazat tudná ) lehet megint főnök cserélés lenne!

 Csak meg szerettem volna osztani veletek mi megy lassan évek, hónapok óta a raktárban. 

 Mindenkinek kitartást és feszültségmentes munkát kívánok.

matyukám Creative Commons License 2014.07.15 0 0 2598

Sziasztok!

 

Gondolom Ti is látjátok-halljátok, hogy a Vitateam pontgyűjtőt,- matricákat, adják- veszik a különböző hirdető lapokon, sőt még a Facebook-on is!

De még a Vitateam pólót is árulják, pedig a pólókhoz csak a dolgozó jut hozzá!!!

És megint a DOLGOZÓ!!!

jazzking Creative Commons License 2014.06.22 0 0 2597

Sziasztok!

 

Megosztanám mai tapasztalatom veletek, illetve hátha illetékes is olvassa és volt értelme szóvá tenni!

Mai levelem a Penny kukacára, gondolom süket fülekre talál...

 

"

Tisztelt Penny Vezetőség!

Kérem levelem továbbítását az arra jogosult ember felé.
A mai nap folyamán nem tudtam bejutni a makói üzletbe, amit felettébb meglepőnek tartok. Szerettem volna önöknél hagyni némi készpénzt, gondoltam az árrésnek hála ez nem hátrány az üzletlánc szempontjából sem.
Azonban:
Épp nem volt nálam százas érme a bevásárlókocsihoz, kosarat nem tartanak, a pénztáros hölgy (bár a hölgy ez esetben túlzásnak is mondható) közölte, miután természetesen megvárakoztatott, hogy nem válthat a hatalmas 500.- Ft-os címletemből, nekik csak a 200-ig van engedélyezve...
Fegyelmit kap ha ezt megteszi...
Érthetetlen!!
Nem tudom milyen jogszabály, vagy helyi rendelet tiltja a vevő bejutását, segítsenek megérteni, bármit elfogadok ami logikus!
Ezek után szomorúan bár de egy nagy tapasztalattal távoztam, eddig sem és ezek után meg pláne nem járok önökhöz, hagyom továbbra is a Lidl-ben azt a heti 5-8 ezer forintomat, és javaslom mindenkinek az ismerőseim körében!
A történethez hozzá tartozhatna, hogy valamikor próbavásásrolni is voltam ugyanitt, amikor is kicsit szépítve ugyan, de jó értékeléseket kaptak, habár elég nagy a káosz az üzletben, és ez az átrendezéssel sem lett sokkal jobb. Ha a vevő rendszeresen nem fér el a raklapoktól minden 3. sorban az nem szimpatikus. Ha minden 5. termék árát nem találjuk, az nem mindig a vevő tudatlanságának számlájára írható! Stb-stb.

De a fenti eset úgy érzem az önök saját érdekében korrekcióra szorul.

Köszönöm, egyszer lehet visszatérek...
További sikeres fejlődést kívánok, legalább lopjanak ötletet a konkurenciától, ha máshogy nem megy.

S. Zoltán

Penny munkatárs Creative Commons License 2014.06.06 0 0 2596

A félreértések elerülése érdekében mindenféleképpen jelzem,hogy nekem nem a penny-vel van problémám.Ami nálunk porblémát okoz az a vezető A NEGATÍV VEZETŐ,akinek soha semmi nem jó!!!Találkoztatok már olyan üzletvezetővel aki állandóan, már lassan 5 éve csak kritizálja,megalázza a dolgozóit?Bővebben nem sokára leírom miről is van szó.

kowalsky6o Creative Commons License 2014.05.25 0 0 2595

Hálásan köszönöm a miskolci Vologda városrészben levő üzlet átrendezését!Az eddigi tíz perces bevásárlásom egy órás bolyongássá változott.Logika?Ja az nincs.Hacsak az nem,hogy keringetik a vevőket,hátha többet vásárolnak,pedig nem.

 

graf79 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 2594

Rengeteg edény ment el mert minőség s ha belegondolsz a piacon a román gagyi edény majd nem ennyi... akkor ..

Előzmény: matyukám (2571)
graf79 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 2593

A pénztárosnak meg kell győződnie arról hogy mindent be blokkol mert őt is ellenőrzi külső cég ennyi a lényeg nem értem , hisz még nincs kifizetve miért ne nézné meg..

Előzmény: gé.jé. (2576)
graf79 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 2592

Szia Ramóna 

 

Bolt s vezető függő halok itt olyan dolgokat ami erős s nagyon kevés a valóság alapja.

Általában azok szidják akinek inkább csendben kellene maradni. Igaz sok boltban a vezető nem oda való de mondhatom 2008 óta az új ügyvezetés az ilyet lecseréli...

Előzmény: Ramóna0202 (2587)
Hustiker Creative Commons License 2014.05.12 0 0 2591

1. ezt minden kasszásnak a pennyben meg kell tennie ha nem emelteti fel a kedves vásárlóval a karton tejet a szalagra mert jófej, és inkább ő emelgeti meg!, ezzel is segítve a kedves vásárlónak!

 

2. sokszor véletlenül a várásló hibáján kivül esetleg a karton tej közé kerül egy másik fajta tej, tegyük fel a tetra olcsó tej közé egy sissy drágább tej, és akkor ha a pénztáros nem ellenörzi ez a vásárlónak vagy peddig a bolt és a kaszás kárára megy, egyik félnek se jó! Ha , 12 tetra helyet 12 sissyt ütt be az a vásárló kára ha, fordítva az peddig a dolgozóké!

 

3. azért emeltetik meg a csomagot, kartonokat stb., mert véletlenül is , akaratunkon kivül maradhat a kosárban termék, egy bors, vagy egy élesztő, 20-30 forint, de ha minden 10. vásárló akaratán, mondom AKARATÁN kivül véletlenül bent felejti mert a sarokban van és nem vesszi észre az a boltnak is elég nagy kár lesz a végén, ha az örök észre veszik és jelentik, azzal a pénztárosnak is meg szünhet a munkahelye, illetve leltárnál ez is ismeretlen hiány amiből az következik hogy plusz pénzt sem kapnak, és miért? mert a dolgozók mindent meg tesznek a vásárlókér, de ők csak höbölgést, és bunkó (én vagyok a király) hangnemben való választ kapnak, felháborodotságott stb..,

 

4. senkit nem néznek tolvajnak, ez előírás. minden bolt más , mindenhol mások a szabályok, senki nem kérte se kényszerítette szerintem arra hogy a pennyben vásároljon, ha enyit nem bír ki, !

 

5. nem 1x fordult már elő pl. hogy egy törzsvevő aki napi 40.50 ezrekett hagy ott véletlenül - direkt lényegtelen keverte össze az olcsó és drága termékeket hogy jól jöjjön ki belőle, és a kosárban a vizek alatt is hagyott terméket mert gondolta ugyis ismerik , minden nap be jár, és ugyse nézik meg, hát ezért kell megnézni, ha véletlenül ha direkt felejtette bent a terméket, a pénztárosnak ellenőrizni kell!, legyen a pénztáros helyében! mit tenne?!, szeretne tovább is dolgozni az egyszerü szabályokat betartva? vagy fityet hányva mindenre, több 100 ezres kárt okozni a trehánysággal, mert a vevő höbölög.,

 

6. Sajnos ez van, a dolgozók probálnak meg tenni mindent a vásárlókér, de ők is csak dolgozók, emberek mint őn, nem robotok, így ők is tévednek, van rosz napjuk. lehetnek fáradtak, önökér dolgoznak, hogy egy szép, feltöltött kellemes hangulatu és légterü boltal fogadják. Nem érdemlik meg azt hogy bunkón, flegmán, beszéljünk velük. Mindent pobálnak meg tenni a kedvükért, többet érdemelnek!, Mai világban meg kell sajnos a parasztnak dolgozni a kevés pénzért!, nem mindenki kapja a pénzt csak úgy a semmit tevésért, vagy a székben ülésért!,  

Előzmény: gé.jé. (2578)
matyukám Creative Commons License 2014.05.09 0 0 2590

Sziasztok!!

Mit szóltok a fotópályázathoz!!?? "Penny életérzés"!!-Lenne egy- két javaslatom, de nem hinném, hogy jó ötlet lenne megcsinálni!!

És az 5 K-ról mi a véleményetek!!?? Szerintem aki ezt kitalálta az egy "zseni", de még nagyobb "zseni" az aki ezt engedélyezte és megvalósította!!

El sem hittem , hogy a wc ajtó belső oldalára is tesznek! Legközelebb minden dolgozónak otthon is kötelező lesz kiragasztani!!

kelly Bandy Creative Commons License 2014.04.27 0 0 2589

csak a penny-be soha ne van tapasztalom jó pár év elkerülöm

Előzmény: Ramóna0202 (2587)
matyukám Creative Commons License 2014.04.17 0 0 2588

Szia Ramóna!

Gondold meg hogy a Pennyt választod e!!

Szerintem csak ha végképp nincs más lehetőség, de akkor is meggondolandó!

A hatórás munka csak papíron az, a valóságban többet kell dolgozni!(ingyen)

Az állásinterjún elhúzzák előtted a mézesmadzagot, ígérnek fűt-fát!

Rengeteg az elvándorlás a Pennytől! Vezetők, műszakvezetők mennek el, családok-kapcsolatok mennek tönkre! A területvezetők megalázóak a dolgozókkal szemben!

Röviden- tömören ennyi! Persze ez csak az Én véleményem! Kíváncsi lennék mások véleményére is!

Kedves Ramóna csak Rajtad múlik! Persze jó ha gyűjtesz egy kis infót!!

 

Üdv!

 

Ramóna0202 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 2587

Sziasztok!

Pennyről ki, mit tud? 

Holnapra behívtak állásinterjúra (6 órás munkavégzésre)!!

Fizetés? Bármit amit tudtok írjátok le légyszíves!

Előre is köszönöm.

derby 01 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 2586

ha jót akarsz magadnak,nem jössz ide dolgozni!csak abban az esetben,ha e l tudod viselni a ter.vez hisztijeit,a nyomást amit a vezetőkre gyakorolnak,mégpedig.te csak hülye lehetsz,nem tudsz semmit,és kevés időt töltessz bent.a jelenlétire rá kell ugyan irni,hogy meddig  dolgozol,de nem fizetik ki a túlórádat,olyan a szerződésed,hogy ez nem jár.ha irásbelit kapsz,mert kapsz!akkor prémium sincs,mégha lenne is.a boltod csak szar lehet.jó bolt nincs.jó boltvezető nincs,csak aki nyal a ter.veznek, talán....kidolgozhatod a beledet,a családodat felejtsed el,mert állandóan úton leszel,leltározol ,átépítesz,mész másik boltba takarítani,pakolni,és egyáltalán nem fogják megköszönni neked,hacsak azzal nem,hogy pár év munka után közös megegyezéssel hagyhatod el a pennyt!lehet,hogy ezt igy túl durvának gondolod,de ez a valóság!!!a munkával nekem sosem volt bajom,strapabiró vagyok.csak ezt a mellékestesen alkalmazott lelki terrort nem lehet elviselni!Dönts okosan!!!!!!!!és lehet hogy számodra az lesz az OKOS DÖNTÉS,ha nem idejössz dolgozni!!!nem tudom melyik régióban van jó ter.vez,de az biztosan nem fog sokáig itt dolgozni,mert azt is elküldik!

Előzmény: BBJÓ (2569)
Lujzina Creative Commons License 2014.04.04 0 0 2585

A debreceni pennybe mi a gond? Állandóan idegesek az eladók és feszültek és folyamatosan panaszkodnak.. Ennyire rossz lenne ott dolgozni? Már rossz bemenni vásárolni oda..

ezért is Creative Commons License 2014.03.27 0 0 2584

Nemcsak a Penny-ben, hanem a Lidl-ben és a Tesco-ban, sőt a Praktiker-ben, OBI-ban a pénztárosok még az izzós dobozt is kinyitják, nehogy a vevő ellopjon abban kicsike kis dobozban egy fél áruházat. Ennyire azért nem kéne tolvajnak nézni a vevőket! Hogyha valaki nagyon ügyes, az akkor is lop, hogyha a biztonsági őr követi őt.

Pennysta Creative Commons License 2014.03.26 0 0 2583

A "szegények boltja" kifejezés a területvezetőnk, illetve a vezetőség szava. Talán az átlagosan alacsony kosárátlag miatt.

Előzmény: eloper (2582)
eloper Creative Commons License 2014.03.25 0 0 2582

Bocsi, én már évek óta a Penny-be vásárolok. Nagyon sok gázos vevő van, nem egyszerű lehet a boltosoknak elviselni ennyi hülyét és lopnak , mint az állat már mint a vevők. Én szerintem nagyon rugalmasak , nagyon jó termékeik vannak sokkal olcsóbban, mint a nagy multiknál. A tescoban mivel külömb az, hogy a vevő kasszázik, míg az eladók ott trécselnek mellette, és ha segítséget kérek akkor nincs eladó. Az auchanban meg mindent átpakolnak  soha nem találom meg ugyanazt egy helyen. A Penny olcsó , jó minőségű MAGYAR áruval, akinek több kell az menjen máshova. Én még a spórolásért a sort is szívesen kivárom, mert konkrétan máshol sokkal többet fizetek ugyanazért a termékért. Szerintem nem a "szegények boltja", hanem a céltudatos, nem órákig kóborló, felesleges hülyeségeket nem vásárlók boltja. 

ahadda kedahra Creative Commons License 2014.03.20 0 0 2581

Nem vagy egy egyszerű eset. :D

Engem a Lidlben rendszeresen felpakoltatnak, a Tescoban a kartonokat is kinyitják. De ettől még azért nyugodtan alszom.

Előzmény: gé.jé. (2580)
gé.jé. Creative Commons License 2014.03.19 0 0 2580

Még egyszer leírom a lényeget.Sehol nem teszik ezt.Másoknak is van ilyen tapasztalatuk és csak a penny-be.Az üzletnek joga van bármilyen módszert,üzletpolitikát folytatni és én ezt vagy elfogadom vagy nem.Én nem szeretném ezt újra átélni és a magam részéről befejezettnek tekintem ezt a témát.Rengeteg alternatíva van.

Pennysta Creative Commons License 2014.03.19 0 0 2579

Szeretnék pár szót szólni a pénztáros védelmében:

1, A vásárlónak tulajdonképpen minden árut fel kell(ene) helyeznie a szalagra. Gondolom az a pénztáros nem kérte, "rendes volt", hogy nem pakoltatott ki, hanem ő nézte meg. És nem ordibált 3-4 vevővel Ön előtt, hogy mindent fel kell rakni a szalagra, mert ilyen is van.

2, A pénztárosokat akármikor ellenőrizheti tesztvásárló, aki összekever olcsóbb és drágább dolgokat, a tejes kartondobozba, vagy alá borotvapenge készletet rak például, tojástartóban viszi ki a Kinder tojást és még ki tudja mit, a fantáziájukra van bízva. Ha nem veszi észre a dolgot a pénztáros, akkor fegyelmit kap érte, amiből 3 összegyűlik és akkor nem lesz munkája sem.

3, A biztonsági őr a Pennyben nem azért van a botban, hogy a tolvajokat elkapja. Vagyis de, de 80-90%- ban a dolgozókat figyeli és jelentéseket írogat. Ha a kasszás nem rakatja fel az árut, akkor az rossz pont. Tehát az illető kasszás jófejségből nem rakatja fel a nénivel a 12db-os kutyakajakonzervet,hanem kiszáll a kasszából és megemeli ő, akkor is hibázik. Figyelik azt is, hogy kinyitja e a tojásos dobozt, ha nem, akkor jelentés, mikor kimegy a kasszából, akkor eldugja e az edénypontokat, ha nem akkor jelentés...

4, És ugye ott vannak a kamerák, amiket igen sűrűn és igen sokan nézegetnek. Például ha a területvezető 3 hét múlva visszanézi valamiért a kamerát (mondjuk félreütött kód miatt olyan dolog került eladásra,a mi már 5 éve nincs az üzletben) és lát egy ilyet, az is gáz lehet. Ez csak egy hülye példa, de megtörténhet akármikor.

5, És azt se felejtsük el, hogy amíg az áru nem került kifizetésre, addig az bizony a bolté. Tehát nem az Ön tejét emelgették, nyitogatták szét, hanem a bolt alkalmazottja a bolt termékét.

Ezeket csak azért írtam le, hogy más megvilágításból is lássa a dolgot. A boltot nem szeretném védeni, csak a pénztárost.

Előzmény: gé.jé. (2578)
gé.jé. Creative Commons License 2014.03.18 0 0 2578

Azért nyilvánvaló mert fel is emelte a kartont.Vajon ott mit keresett?Mindig így veszem a tejet és még sehol nem tapasztaltam ezt.Még egyszer biztos nem fordul elő mert nem megyek penny-be.

Előzmény: ohne.name (2577)
ohne.name Creative Commons License 2014.03.16 0 0 2577

Nem hiszem, hogy rosszat akart a pénztáros. Ha olcsóbb tejett vett volna, de van benne egy drágább, és azzal blokkolja be az egész kartont, akkor jogos lehetne a felháborodás, mert megkárosítja önt, mint vevőt. Egyszerűen meggyőződött róla, hogy minden termék azonos, és ezután blokkolta be... Nem értem, miért lenne nyilvánvaló, hogy tolvajnak nézte. Ezt ön gondolja a pénztáros fejével, saját magáró. A pénztáros csak a dolgát tette.

Előzmény: gé.jé. (2576)
gé.jé. Creative Commons License 2014.03.16 0 0 2576

Én mint vásárló(volt vásárló)Szólnék a penny-ről.A múlt héten többek között kartonos tejet vettem(Nagybátonyi üzlet)és a pénztáros kijött a helyéről,fölemelte a kartonomat és még egyesével is megmozgatta a dobozokat,nyilvánvalóan azért mert tolvajnak nézett.Én a tejet mindig így veszem de ezt a megalázó módszert még nem tapasztaltam sehol.

Ezek után én soha többé be nem teszem a lában penny-be.

robot???? Creative Commons License 2014.03.12 0 0 2575

Milyen nyugalom és csend van mióta elment  keletről a területvezető csaj.Teljesen más az élet.  Áttolta azt a nagy arcát egy másik multihoz.Jól tette. Boldogítsa őket. 

 

levág Creative Commons License 2014.03.11 0 0 2574

Sziasztok.Érdeklődnék,ha valaki tudna válaszolni,hogy még mindig ad a penny pénzt ha  valakinek babája születik?Válaszotokat  köszönöm.

Lilaci Creative Commons License 2014.03.07 0 0 2573

Szerintem meg örülni kéne hogy a vezetés felismerte hogy irásbelikkel  már nem sokra megy.(tegye fel a kezét akinek nincs! ) Pozitiv ösztönzéssel többre mehet. Szóval hajrá!:-)

A ter.vez. témáról meg annyit hogy igenis vannak normálisak.

Pennysta Creative Commons License 2014.03.03 0 0 2572

Szia!

Gondolom részt vettél az okosításon is, amit a területvezető tartott. Nektek vagy nem mondták el rendesen, vagy nem figyeltél oda.

A mostani "játék" nem játék, hanem egy bizonyos szolgáltatás bővítés az üzletnek. Ez egy adott rétegnek szól, aki "gasztronómiailag igényes" és megengedheti magának a prémium szintű edényeket például. Állítólag ezek az edények tényleg baromi jók (attól, hogy én nem tudom értelmezni a 33 ezres kisfazekat, attól még valakinek biztos kapóra jön az akciónk). És ha emlékszel még, akkor hazai termék, magyar termék... termékek kiemelésével is a gazdagabbakat akarta a vezetőség megcélozni és a folyamatos átépítések is ezért vannak. Mert a Penny a "szegények boltja".

A Mistery Shopper pedig (a kasszánál) tulajdonképpen nem kíván lehetetlent, csak a normális emberi bánásmódot. Én is kiakadok ha bemegyek valahova, ráköszönök valakire és nem viszonozza. Ezeknek a dolgoknak, mint köszönés alapnak kellene lenniük. Tény, hogy szénné szopatnak az utalvány kérdezés, válogatás, kártyakérés dolgokkal. Mondjuk ezek a dolgok a flegma bunkó, köszönni nem tudó, pénz odabacarintó, lekezelő stílusú vásárlóknál nagyon nehéz. Ki a franc akar kedélyesen társalogni egy olyannal, aki köszönés viszonzás helyett lenéző flegma tekintetet ad.

A 100.000-nek örülnék, rajtam nem múlna és nem is múlt szerintem eddig sem. Az, hogy a vezetőim mennyit kapnak nem igazán érdekel. Bár gyanítom, hogy a magyarországi főnökség adja a pénzt, hogy motiváljon minket és főleg ne égessük be a Magyarországért felelős vezetőket a németek előtt.

Előzmény: matyukám (2571)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!