Keresés

Részletes keresés

KZsoci Creative Commons License 2009.11.16 0 0 847
Köszi a segítséget! :) Majd megpróbálom.
rosie Creative Commons License 2009.11.12 0 0 846
Kösssz, ezt még nem próbáltam... ;)
Előzmény: h8 (845)
h8 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 845
A Magyar Könyvtárak Internetes Tájékoztató Szolgáltatásánál (http://libinfo.oszk.hu/) bevett gyakorlat, hogy PDF-ben küldenek hasznos segédanyagot vagy a konkrétan keresett infót a kérdezőnek.
Előzmény: rosie (844)
rosie Creative Commons License 2009.11.09 0 0 844
KZsoci-nak:

Csatlakozom a javaslathoz. :) Vagy öt éve - igaz, személyes ismeretség révén (egy kedves fórumtárs dolgozott az OSZK-ban) - e-maiben, pdf-fájlban megkaptam egy keresett újságcikket, ami a 90-es évek közepén egy kérészéletű helyi sajtóorgánumban jelent meg. (Csak a szerzőt tudtam, és a megjelenés körülbelüli évét.) Igaz, a kiadvány (mint nyomtatottsajtó-termék) "kötelespéldány-köteles" volt, fogalmam sincs, hogy van/volt ez az elektronikus médiumokkal, de - mivel én is régóta keresek egy hangzó anyagot - kíváncsian várom a fejleményeket... :)
Előzmény: h8 (843)
h8 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 843
A Széchényi Könyvtárban (www.oszk.hu) elvileg archiváltak már műsorokat a Nava (nava.hu) 2006. januári indulása előtt is, de lehet, hogy csak híradókat. Egy telefont/mailt esetleg érdemes feléjük.
Előzmény: KZsoci (842)
KZsoci Creative Commons License 2009.11.04 0 0 842

Helló!

 

Felhozom ezt a topikot, nem nagyon találtam ennél relevánsabbat, hátha tud valaki segíteni (vagy elirányítani a megfelelő irányba).

 

A "kampányfilmek" megtekinthetőek vagy letölthetőek valahol? A Nagy Könyv honlapja egyáltalán nem létezik már, az MTV Videótárban csak a PUF van fent; itt lejjebb vannak linkek, de azok se működnek már négy év elmúltával.

 

Előre is köszi!

delfinem8 Creative Commons License 2005.12.19 0 0 841
Én  mindig  szavaztam !!!  Mindig  az  1984-re!!! Sajnos úgy  látom a helyzetet,  hogy arra  felé"halad":-(((((  Félelmetes  előrelátás!!!
Előzmény: Lemmy Kilmister (803)
renja Creative Commons License 2005.12.18 0 0 840
:)))! Rudi Zoltán, az MTV elnökének asztalánál, ott ült a Gálvölgyi felesége, Judit asszony is. Tök jól éreztem magam, csak sajnálom, hogy nem a favoritom nyert:(. /Gesztinek drukkoltam, vagyis inkább Molnár Ferencnek:)./
Előzmény: közt-es állapot (839)
közt-es állapot Creative Commons License 2005.12.18 0 0 839
Te merre voltál? azért a Worluk-cikk ismét hasít, főleg ami a hangtechnikára vonatkozik, szájról kellett olvasni :-)
Előzmény: renja (832)
közt-es állapot Creative Commons License 2005.12.18 0 0 838

a főcím a Coldplay-től a Clocks c. remekmű, de felhangzik 1 részlet a Politik c. számból is.

 

én hátul középen ültem, a Mester & Margaritáéknál, Kapa Mester megtisztelő társaságában (nem ismerem 1ébként, ott kaptunk helyet).

Előzmény: malte (837)
malte Creative Commons License 2005.12.18 0 0 837

sziasztok

nincs kapacitásom visszaolasni minden hozzászólást, adna valaki infót a zenéről? mármint a nagy könyv zenéjéről?

köszi

renja Creative Commons License 2005.12.18 0 0 836
Egyáltalán nem. Egy nagyon kedves arcú, szimpatikus hölgy, aki jól tartja magát. &jó a humora.
Előzmény: Magdi60 (835)
Magdi60 Creative Commons License 2005.12.17 0 0 835
Egy munkatársnőm mindig azt mondja Gálvölgyi feleségére, hogy "bányarém", és nem csak a haja miatt. Élőben milyen? Nem is olyan csúnya, ugye?
Előzmény: renja (834)
renja Creative Commons License 2005.12.17 0 0 834
arra bizony.& köszi a topiccímet. szombaton lenne a felvétel? akkor tényleg nem értem, miért hiányzott a Hernádi és a Robi is. ja&nemtom', hogy a Gálvölgyi hivatalos volt-e a felvételre vagy sem, mindenesetre a felesége ott volt/nagyon szimpi/. valami azt súgja, hogy még mindig csütörtökön van a felvétel, s emiatt nem jelentek meg az említettek. mindegy, jól éreztem magam így is, csak egy kicsit zavarban voltam a sok ismert ember között.
Előzmény: Magdi60 (833)
Magdi60 Creative Commons License 2005.12.17 0 0 833
A Heti hetesre gondolsz? Dehát azt már szombaton veszik fel nem?
Te is szereted Alföldi Robit? Van itt topikja, tudod?
Előzmény: renja (832)
renja Creative Commons License 2005.12.17 0 0 832
hát igen... nem nehéz kitalálni, hol volt az általam hiányolt Alföldi Robival együtt...szívesen meglestem volna élőben. s nem utolsó sorban a Micimackó szereplőit is. hol ültél?
Előzmény: közt-es állapot (831)
közt-es állapot Creative Commons License 2005.12.17 0 0 831
sokan viszont nem jöttek el a kulcsemberek közül- Hernádi sem, a helyén ültem :-)
Előzmény: renja (830)
renja Creative Commons License 2005.12.17 0 0 830
A stúdióban a legtöbben A Pál utcai fiúk sikerét várták /én is/, nem csodálom, hogy szegény Geszti csalódott volt. Jó volt belülről látni, hogy folyik az élő adás, nagyon tetszett. Sebestyén Márta ruhája tényleg nagyon szép volt, rendkívül illett az egyéniségéhez. Nem tudom, mire volt jó egy hölgy rösszalló megjegyzése: "Egyesek érdekesen értelmezték a kisestélyi fogalmát"....
Előzmény: közt-es állapot (829)
közt-es állapot Creative Commons License 2005.12.16 0 0 829
Volt szerencsém bent ülni a felvételen, látnotok kellett volna Gesztit- 1 világ omlott össze benne, annyira nyeregben érezte magát. Mártának nagyon örülök, a kampányfilm sikerületlensége ellenére mégis a könyve nyert. az afgán ruhája elképesztően szép!
Előzmény: Magdi60 (828)
Magdi60 Creative Commons License 2005.12.16 0 0 828

Gárdonyi Géza: Egri csillagok

 

(Örülök, hogy ez a könyv nyert, többször olvastam, többször láttam.)

MrsBennet Creative Commons License 2005.12.12 0 0 827

A legtöbb ember úgy kezd megismerkedni a könyvekkel, hogy az iskolában feladják nekik házi feladatul. Ezt a tényt nem lehet kivédeni. Tekintettel a nagy ellenállásra, amit a gyerekek kifejtenek a kötelező olvasmányokkal kapcsolatban, egyenesen hízelgő a bejutott művekre nézve ez a temérdek szavazat. Szóval a helyzeti előny sok címnél bizonyos korosztályoknál inkább helyzeti hátrány.

Ez nem jelenti azt, hogy ne tudnám, néhányan ezeken a címeken kívül nem is hallottak arról, hogy más könyvek is léteznek a világon. Csak abban nem vagyok olyan nagyon biztos, mint itt majdnem mindenki, hogy ezek az emberek vagyonokat képesek elesemesezni csak azért, hogy számukra teljesen érdektelen könyveket célegyenesbe juttassanak egy olyan versenyen, ami számukra szintén teljesen érdektelen.

Szóval valahol sántítanak ezek a "csak azért jutott be, mert kötelező" felkiáltások egy kicsit. Még akkor is, ha azért természetesen az eredményben valamennyit azért ez is kellett, hogy számítson.

Előzmény: Törölt nick (826)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.12 0 0 826
Lehet hogy bennem van a hiba, de nagyon reménykedtem, hogy legalább 1 művet ismernek és szeretnek annyira az olvasók, hogy beszavazzák, bár nem volt soha senkinek kötelező elolvasni.
Egyébként mind a 3 könyvet nagyon szeretem. De úgy érzem helyzeti előnyben vannak.
Előzmény: MrsBennet (825)
MrsBennet Creative Commons License 2005.12.12 0 0 825

Nem ciki. A Pál utcai fiúkat egy nagy csomó gyerek is szereti. Annak ellenére is, hogy kötelező.

Szerintem azt ciki egyetlen ellenérvként hangoztatni ezek ellen a könyvek ellen, hogy kötelezők. Mellesleg nálunk az Abigél is "kötelező", úgyhogy nyugodtan mondhatjuk, mind a három mű az.

Előzmény: Törölt nick (822)
Via Galvani Creative Commons License 2005.12.12 0 0 824
Most csak a tv-filmekről. Hadd ismételhessem meg, hogy az Alföldi-féle Micimackó irtózatos rossz és ízléstelen volt, a Gárdos-Kulka féle Aranyember meglepően értelmes. Ennek ellenére én is szavaztom volna a Micimackóra, mert a könyvekre kellett szavazni, nem a félresikerült ostobaságokra.
Magdi60 Creative Commons License 2005.12.11 0 0 823
Szerintem nem.
Sosem utáltam a kötelezőket. Nagyon jó könyvek. Az Abigél pedig egyáltalán nem "csak" lányregény.
Előzmény: Törölt nick (822)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.11 0 0 822
Nem ciki , hogy 2 kötelező olvasmány, meg 1 lányregény van a Nagykönyv döntőjében?
MrsBennet Creative Commons License 2005.12.07 0 0 821
Ja és mellesleg nekem innen már tök mindegy, melyik lesz a vigaszágas mű.
Előzmény: MrsBennet (820)
MrsBennet Creative Commons License 2005.12.07 0 0 820
Nálam nem Gesztin múlik, én saját jószántamból fogok A Pál utcai fiúkra szavazni. Még akkor is, ha egyúttal Abigél-rajongó is vagyok.
Előzmény: h8 (819)
h8 Creative Commons License 2005.12.07 0 0 819
Ha az Abigélnek lenne is valami esélye, így tűnik, igaza lesz annak (az akcióban részt vevő irodalmárnak), aki azt mondta nekem, hogy Gesztinek presztizskérdés, hogy a PUF nyerjen, pént is hajlandó rá szánni, dögivel.
Előzmény: h8 (818)
h8 Creative Commons License 2005.11.25 0 0 818
biztos a back street boys-zal keverte Geszti, bár volt egy Pállott Szájú Sziúk (alkalmi) együttes is a 80-as évek közepén, ahol egyértelmű volt a névválasztás indítéka.
Előzmény: Bogyó 2 (817)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!