Keresés

Részletes keresés

Volt tüzér Creative Commons License 2007.12.28 0 0 5041

Ha a képedet megnéztem, minimum két hajdani közepes légvédelmi rakéta tüzelőállás szerepel rajta. Mindkettőben volt olyan fedezék, amibe a telepítés során Cikloida mikrohullámú rádiórelét építettek. Ez kétállásos, középen betonfallal elválasztott fedezék volt. Kétféle ilyen volt a közepes osztályoknál, az úgynevezett szakaszfedezék, amelyik mindkét végén nyitott, ám minden kapu bazi nagy vasajtóval el volt zárva. Na a kérdéses fedezék végén zárt volt, és nem volt az elején vasajtó. A teteje is beépítetlen, maximum a fedezékbe épített kis óvóhely búvónyílása volt a tetőn.

Namármost. Ha én egy ilyen óvóhely tetejét alkalmas vastagságban lebetonozom, akkor elbír-e egy Kabina 66 lokátort, ami alsó hangon is kb 12 - 14 tonna. Na most ez a lokátor ott nem üzemelne, csupán múzeumi célra lenne oda felpakolva.

Tehát a kérdés: Egy ilyen fedezék elbírja-e a véleményem szerint szükséges kb 15 centi vastag beton placcot, illetve a rajta lévő lokátort? Vagy esetleg egy idő után összeborul az egész építmény lokátorostól, betonostól, mindenestől.

Előzmény: harcos 777 (5040)
harcos 777 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 5040

Utakat,fedezékeket,kilövő állásokat,keritést stb....
Volt tüzér Creative Commons License 2007.12.28 0 0 5039
Hoppá! Kérdés. Milyen mélységben voltál benne ebben a "mi építettük" dologban. Ugyanis lenne egy szakmai kérdésem.
Előzmény: harcos 777 (5038)
harcos 777 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 5038
Oké koma demértakarod elrontani a játékomat ezeket valamikor mi épitetük.
Volt tüzér Creative Commons License 2007.12.28 0 0 5037

Mik ezek a jelek koma? Csak nem valami lég... Szerintem a szomszédban találsz ennél többet is.

( http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9120320 )

Itt nézz körül, és érdekes dolgokat találsz.

Előzmény: harcos 777 (5036)
harcos 777 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 5036
Bázisok
harcos 777 Creative Commons License 2007.12.28 0 0 5035
Szevasztok örülök hogy van ebben a témába érdekelt csapat.
Küldök egy térképet egy - két jelölést rakhatok rá.
yoggi Creative Commons License 2007.12.25 0 0 5034
Én úgy tudom hogy a vaskúti laktanya "előtt" a Duna felé, ha minden igaz a romjain krossz és mountainbike pályát nyitott valaki. Pár hónapja volt egy kiállítás az ifjusági házban, ahol egész jó fényképek voltak a települési helyről meg a technikáról.

Előzmény: monfondir (5033)
monfondir Creative Commons License 2007.12.25 0 0 5033
A bajai lokátoros bázis merre volt?
Előzmény: yoggi (5029)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.24 0 0 5032
Sziasztok!

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kivánok,e topikba iróknak,és olvasóknak!
yoggi Creative Commons License 2007.12.24 0 0 5031
Amerre járok mostanában a városszéli laktanyák kb mind ugyanúgy néznek ki kivülről, lepusztult épületek (jó ha ablak van bennük) a betonkerítés mögött, itt-ott örzésnyomok, de semmi látványos. Dunántúlon 87-90 között szinte mindben jártam rendszeresen, rossz nézni mi lett belőlük.
Előzmény: Törölt nick (5030)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.24 0 0 5030
Marcellában amire én gondoltam, az a külső volt.
Előzmény: yoggi (5029)
yoggi Creative Commons License 2007.12.24 0 0 5029
Marcello mindkettő megszünt, nem tudom ez melyik volt, de a belső az már régóta a város része, nyáron épp ott vásároltunk be(penny van a közepén) gyakorlatilag teljesen beolvadt. Ha emlékeim nem csalnak a parancsnoki vol az, ahol valami nyugdíjasklub van most, talán ez az egyetlen épület maradt meg.

Nagykanizsa szintén, ott tavaly adtak át egy Pluszt azon a területen ahola belvárosi laktanya volt, épp meséltem a gyerekeimnek, hogy kb hol parkoltunk rendszeresen régen, mikor szinte mindenhetes vendég voltam( MN REVA Intézetben melóztam Fehérvárott)

Kalocsát nem tudom, meg kéne nézni, most 40 km-re lakom, Baja mindkettő megszünt, a műszaki helyén vállalkozói terület van, a vaskúti uti még tartja magát, de sztem nem sokáig.

Előzmény: Törölt nick (5023)
monfondir Creative Commons License 2007.12.24 0 0 5028
Majd megnézem,de szerintem egyröl beszélünk.Mivel az egész komplexum a temetővel szemben van, ezért gondolok a harkányi ut város vége felé eső részére (a temető déli bejárata környéke).
Az ALDI a teherkijárat és temető között lesz.
Előzmény: Törölt nick (5027)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.24 0 0 5027

Amire én  gondoltam, az pont a nagytemetővel szembeni rész.

85-ben az árkádos házban kaptam meg a 3 hónapos alapkiképzést az orvosszázadban. Száz frissen végzett rigó doki egyrakáson. Nem kell kommentálni, mik mentek ott...

Előzmény: monfondir (5026)
monfondir Creative Commons License 2007.12.24 0 0 5026
Ez nem a déli részén van (a város vége felé)?Az meg van.Sajnos hagyták lepusztulni az laktanya területet,de én még emlékszem milyen volt fénykorában.Patika!Kempingről nem is tudtam.Kolesz volt még itt.
Előzmény: Törölt nick (5025)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.24 0 0 5025

Nem mondod... Az egyemeletes árkádos házat is ledózerolták, amiben a 90-es évek elején kemping üzemelt??? Azt nagyon sajnálnám...

Előzmény: monfondir (5024)
monfondir Creative Commons License 2007.12.24 0 0 5024
Bajcsy tüzérlaktanya, Pécs. Rendőrség a bejárat melletti épületek. Maga az eszköz fedezékek még meg vannak. Jelenleg le van dozerolva a harkányi út felé eső terület (kivágva azok a régi fák!) és mi más mint áruház épül (ALDI). Ja, hogy Pécs legnagyobb összefüggő zöld területe, és mondjuk lehetne más is...A tiszti házak mögött lakópark készül.
Előzmény: Törölt nick (5023)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.24 0 0 5023

Tud-e valaki valamit a következő helyekről?

 

Volt Bajcsy tüzérlaktanya, Pécs (az egyik felébe a rendőrség költözött...)

Volt Petőfi laktanya, Marcali (tüzérdandár)

Volt Jurinovics laktanya, Kalocsa.

 

Köszönöm előre is!

 

 

TS

pétizennyolc Creative Commons License 2007.12.13 0 0 5022

1. északi távoli NDB helye

 

2.Ez bizony egy (elhagyott) gazdaság

 

3. Ahogy Tüzér mondta, egy Nyeva osztály (fljebb vandork értekezett az alakulatról)

 

4. A 34-es küszöb és a zalavári focipálya közti rész, a műholdfelvételen épp égetés után.

 

5. Megerősített fedezékek, amik nem tudom mire szolgáltak. Rakéta- és bombatárolónak kiss bonyolult a megközelítése. Meg ezekre esélyes több reptéri ojjektum is.

 

Érdemes követni a pályatengelyt, könnyen megtalálható a déli irányadók helye is.

 

P-18

Előzmény: nagypolc (5019)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.12.12 0 0 5021

Az 1. az valamiféle leszállító berendezés vagy irányadó helye.

A 3. egy SZ-125M Pecsora kismagasságú légvédelmi rakéta osztály tüzelőállása.

Előzmény: nagypolc (5019)
haflinger Creative Commons License 2007.12.12 0 0 5020
Pár kép a hármassal jelölt részről, 2004 április. Bocs a minőségért, de akkor még csak ilyen gépem volt :-(
Előzmény: nagypolc (5019)
nagypolc Creative Commons License 2007.12.12 0 0 5019
sziasztok .. valaki a mondja már meg neken hogy a számozott helyek mik ??? (sármellék)
haflinger Creative Commons License 2007.12.12 0 0 5018
Jól tippelsz, kb. ezekre a technikákra emlékszem, bár ebben a témakörben én abszolút amatőr vagyok. Én csapatfelderítő voltam, az ellenséges nyugati technikát jobban ismerhettem, mint hétpecsétes titokként őrzött sajátot :-)
Viszont az irányadó területén kiskölyökként még gyűjtöttem szénát apámmal (meg kidobált elektroncsöveket és egyéb "kincseket" :-) Akkor még hatalmas terület tartozott hozzá, különféle híradós kocsik állomásoztak ott, kábelek hálózták be a területet, aztán valamikor később kisebb területre szorult vissza és a környékére a TSz szőlőt telepített.
Egyébként az adó sugárzott középhullámon is, valahol a sáv szélén, a Kossuth-adó előtt lehetett fogni és a Szokol rádióinkkal szoktuk "iránymérni" :-)
Előzmény: pétizennyolc (5017)
pétizennyolc Creative Commons License 2007.12.12 0 0 5017

Hát ez marhajó!

 

Nagyon köszönöm a segítséget! Az ember félig hülyének érzi magát a helyszíni bejárások alapján, amíg nem kap megerősítést. A lérakos topicban Hpasp kolléga azt is kiderítette, hogy Sármelléken a magyar-orosz csere előtt volt magyar rt-s csapat is. Azt már én teszem hozzá: talán ugyanitt.

Az rémlik, hogy milyen technika volt a dombokon? Gondolom semmi csoda, valszeg P-37/PRV-13?

 

A rombusz alakú területről gondoltam hogy az irányadó, mert tengelyben van. A kábelfektetés nyomai egyébként felismerhetőek egész a reptérig! Ugyanúgy déli irányban is.

 

P-18

Előzmény: haflinger (5016)
haflinger Creative Commons License 2007.12.12 0 0 5016
Amíg a sármelléki repülőtéren a szovjetek állomásoztak ezeken a dombokon lokátorok voltak telepítve.
Ha egy kicsit eltolod nyugatra a képet, a főutak kereszteződése közelében egy rombusz alakú területet láthatsz. Ennek közepén pedig egy adóház működött. Ettől a repülőtér irányában ha megnézed a szántóföldet, még látszanak benne a leszállítófények oszlopainak helyei is.
Előzmény: pétizennyolc (5015)
pétizennyolc Creative Commons License 2007.12.10 0 0 5015

Na most nem tudom mit csináltam...

 

Csak azt akartam kérdezni, hogy erről az objektumról Sármellék reptér É nincs-e valakinek infója. Benőtt dzsindzsás, de dombokkal, fölhányásokkal. Olyan, mintha egy 5 dombos Rt alakulat lenne...szerintem az is volt. Találtam egy szakaszfedezéket is a klasszikus beton elemekből.

 

http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=46.738052,17.156954&spn=0.0033

 

Kösz,

 

P-18

pétizennyolc Creative Commons License 2007.12.10 0 0 5014
<iframe width="425" height="350" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src=" db/lap 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!