Keresés

Részletes keresés

PSB fan Creative Commons License 2018.11.19 0 0 313

Persze, voltunk a csúcsforgalomban.

Mondom, inkább az előzetes elvárások miatt lehetett felemás élmény, szentpétervárra túlzott elvárásokkal érkeztem, Moszkvába Pedig pont emiatt negatív prekoncepcióval és emiatt volt Moszkva pozitív csalódás.

Taxit nem próbáltam, igaz gyerek és kutya nélkül voltunk. :-)

Előzmény: quad (311)
nnorb_77 Creative Commons License 2018.11.19 0 1 312

Valóban nincs online becsekkolási lehetőség a Wizz Airnél hazafelé, így mindenképp sorba kell állni az utasfelvételi pultnál, be kell mutatni az útlevelet, és a név alapján kiadják a "hagyományos" papír beszállókártyát. Egy pillanat az egész. Viszont szeptember végi tapasztalat, hogy a csomag szabályokat szigorúan vették, sok vita volt az utasokkal. Elvileg a Wizz Air előre kiosztja a székekeket azoknak is, akik nem vettek előre helyet, de a check-ines mosolyogva közölte, hogy ha kérem, tud másik helyet adni. Én 2 órával indulás előtt értem ki Vnukovora, az egész folyamat (sorbanállás utasfelvételre, útlevélellenőrzés, biztonsági ellenőrzés) kevesbb mint fél óra volt.

Előzmény: Fehertaji (308)
quad Creative Commons License 2018.11.19 0 0 311

Én azért ketté választanám a turisták és a városban tartósan élők tapasztalatait.

Nem tudom probáltatok-e Moszkvában a reggelli csúcsforgalomban egy forgalmas metrócsomópotban átszállni? 

Az egy dolog, hogy percenként járnak a szerelvények, de ennek a rengeteg embernek át is kell jutni a szűk átszálló folyosókon. A már életveszélyes torlódások,elkerülése végett egyes  folyosókat kénytelenek egyirányúsítani. Szentpéterváron egyelőre ilyen nincs. szerintem Szentpétervár sokkal,élhetőbb város, a látnivalókról,nem is beszélve.

 

Szentpéterváron gond nélkül el lehet jutni a reptérre taxival (gépkocsival), míg ez Moszkvában gyakorlatialg lehetetlen. (Egy böröndek nem gond a Metro + Aviaexpress igénybevétele, de képzeljétek ezt el négy börönddel gyerekkel/ kutyával, stb.)

Előzmény: PSB fan (310)
PSB fan Creative Commons License 2018.11.19 0 0 310

Nekem is kellemes csalódás volt Moszkva. Rosszabbra számítottam, különösen, hogy Szentpétervárt nagyon vártam, az inkább csalódás lett.

Moszkvába visszamennék, Szentpétervárra nem igazán. Remélem, lesznek még vízummentes időszakok.

Előzmény: Zolo13 (307)
PSB fan Creative Commons License 2018.11.19 0 1 309

Érdemes indulás előtt kb. 2,5 órával kiérni. Ki lesz írva, melyik pultnál kell becsekkolni

Előzmény: Fehertaji (308)
Fehertaji Creative Commons License 2018.11.19 0 0 308

December 2-án megyünk Moszkvába a feleségemmel Debrecenből.
Úgy kezdődött hogy hirtelen elhatározással foglaltam repülő jegyet (Wizz) és szállást (Hotel Troyka), azzal a rutinnal ahogy Európai országba utazunk..

Ezt követően szembesültem hogy nem olyan egyszerű ez!

Vízum  meghívó stb

De hála ennek a fórumnak 24-én vehetem át a vízumokat! 

 

Biztosítás:

Wi zzair- es biztosító nem elfogadott. 

Chubb Utasbiztosítást  NE KÖSD MEG!

 

Meghívó:
A szálloda kérte hogy küldjem el a bankkártyám másolatát, : Mindkét oldalt!!! Vagy küldjem el a rajta lévő adatokat :) Ezt azért nem ! Helyette: https://visa.llcentre.ru. Tökéletesen működik.
Mivel nincs a Vnkovon Elektronikus becsekkolási lehetőség, még nem tudom mikorra kell kimenni és miként kell csekkolni?

 

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget ! Különösen BANDEY, KAPIMESTER, MNORB77, fórumozóknak!

 

Ígérem, beszámolok a tapasztalatokról. 

 

Zolo13 Creative Commons License 2018.11.18 0 0 307

A héten voltam Moszkvában egy üzleti út keretében, szerencsére tudtam időt szakítani városnézésre is. Előtte sokat olvastam, blogokat és itt a fórumon is. Sokat segített, viszont valamilyen szinten prekoncepciók alakultak ki bennem. Amit meg tudok erősíteni Moszkva gyönyörű, tiszta és kitűnően közlekedhető tömegközlekedéssel. A metró fenomenális, bármikor és bárhova el lehet vele jutni, relatív jól és egyszerűen lehet tájékozódni. Sétálok a belvárosban és egyszer csak szembe jön velem egy metrómegálló, ami nagy valószínűleg csomópont is.

Mindenhol nagy a tisztaság és biztonságban érzi magát az ember az utcán. A tömegközlekedés nagyon olcsó 55 rubel egy jegy, ami 235 Ft. Éngem megnyert egy életre Moszkva remélem lesz még esélyem visszamenni. 

PSB fan Creative Commons License 2018.11.08 0 0 306

Fan-id-val idén vízummentesen be lehet menni. Amúgy nem mentem volna, amilyen macerás a vízum ügyintézés.

Elvileg 2020-ban is lesz, kíváncsi leszek, milyen feltételekkel.

Előzmény: JÓZSEF5010 (305)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2018.11.08 0 0 305

Megleptél ! Úgy tudom még mindig kell vízum ?

Előzmény: PSB fan (304)
PSB fan Creative Commons License 2018.11.07 0 0 304

Ezért is áldom az idei vízummentességet.

Előzmény: quad (285)
quad Creative Commons License 2018.11.01 0 0 303

Utána néztem, az Almaznij Fondba csak aznapra árulnak jegyet az Alexandrovszkij Szad-ban lévő 4 számú kasszában. Naponta 18 szeánsz van, 20-20 emberrel. (360 fő egy nap!) 

 

A délelőtti szeánszokra 9-től, a kettő utáni szeánszokra 13 órától árulják a jegyeket. Ismerve az oroszok sorállási kedvét, valószínűleg még éjjel meg kel kezdeni a sorállást.

 

илеты на выставку «Алмазный фонд» можно приобрести в день посещения выставки в Александровском саду в кассе № 4.

Возрастные ограничения 6 +.

Касса выставки «Алмазный фонд» работает ежедневно, кроме четверга и праздничных дней с 9:00 до 16:30
Перерыв с 12:00 до 13:00.

В дни работы выставки с 9:00 продаются билеты на сеансы, которые начинаются с 10 часов текущего дня. С 13:00 продаются билеты на сеансы, которые начинаются с 14 часов.

Előzmény: quad (302)
quad Creative Commons License 2018.11.01 0 0 302

Technikailag nem tartom valószínűnek, hogy a kincstárba be lehessen menni a Fegyvertár belépőjével, ugyanis a Kincstár legalább egy nagyságrenddel kevesebb látogatót képes csak fogadni, mint a Fegyvertár.

Előzmény: nnorb_77 (301)
nnorb_77 Creative Commons License 2018.11.01 0 0 301

Én úgy értelmezem, hogy a Kincstárba a Fegyvertárba szóló jeggyel lehet bemenni (https://www.kreml.ru/en-Us/visit-to-kremlin/ticket-prices/poseshchenie-drugikh-muzeev/ ), de sajnos személyes tapasztalatom erről nincs, mert én csak az "alap" 500 rubeles jegyet vettem meg.

Előzmény: quad (300)
quad Creative Commons License 2018.10.31 0 0 300

Bocs, én valamivel régebben voltam, akkor még külön jegy volt. Most tényleg azt írja a honlap, hogy az Fegyvertár kivételével mindenhova be lehet menni.

 

De a honlapon szó sincs a kincstárról (Almaznij fond) Azzal mi van?

Előzmény: nnorb_77 (299)
nnorb_77 Creative Commons License 2018.10.31 0 0 299

Szeptember végi személyes tapasztalat: az alap 500 rubeles Kreml belépővel be lehet menni a templomokba, ehhez külön jegyet nem is árulnak. (Csak az iszonyú hosszú sor állásra kell felkészülni.) Plusz belépőjegyet csak a Fegyvertár megtekintéséhez kell venni (lásd előző hozzászólás).

Előzmény: quad (298)
quad Creative Commons License 2018.10.31 0 0 298

Sajnos az alap belépő csak a Kreml területére szól. Minden látogatható templomba, kiállításra (fegyvertár, kincstár) külön belépőt kell venni

Előzmény: JÓZSEF5010 (297)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2018.10.31 0 0 297

Köszönöm az értékes információkat.

Még egy kérdés elnézést  ha értetlenkedek,: a Kreml területére szóló belépő jeggyel a nevezetességeket ( székesegyházak) belülről is meg lehetett tekinteni  ??

József

Előzmény: nnorb_77 (296)
nnorb_77 Creative Commons License 2018.10.30 0 1 296

Érdemes előre megvenni a jegyet a Kremlbe, ha biztosan tudod, hogy melyik napon mész. Szeptember végi tapasztalat: az előre váltott jegyet az emailen kapott kupon ellenében kb. 2 perc alatt átadták (külön ablakok vannak), foglalás nélkül olyan fél-egy órásra saccoltam a sort (mindenhol iszonyú sor és tömeg volt). Kétféle jegyet lehet venni, az egyik csak belépő a Kreml területére, és a katedrálisok terére (https://tickets.kreml.ru/en/#id=1&sid=1 ), ez 500 rubel, és egész nap felhasználható. A fegyvertárba külön jegyet kell venni, ez 700 rubel, és időhöz kötött a belépés (https://tickets.kreml.ru/en/#id=1&sid=22 ). Ha jól látom, csak kb 3 hétre előre teszik fel a jegyeket. Én az utazás előtt egy héttel vettem, minden gond nélkül.

Előzmény: JÓZSEF5010 (295)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2018.10.28 0 0 295

Szeretném megkérdezni azoktól akik egyénileg látogattak a Kreml--be ,érdemes-e előre megvenni a Kreml honlapján a belépő jegyet,és mégis melyiket ( ugyanis úgy láttam több lehetőség van) ha a  Kreml területén lévő székesegyházakat és a többi nevezetességeket is meg szeretnénk nézni ?

József

JÓZSEF5010 Creative Commons License 2018.10.28 0 1 294

Köszönöm szépen az értékes információkat

József

Előzmény: Tro.A (293)
Tro.A Creative Commons License 2018.10.24 0 0 293

Bocs, de az előző link nem a főmenűé.

 

A főmenü itt van:

https://vhs-hungary.com/page/249?domain=19&language=21

 

Válaszd ki, melyik városban akarsz ügyet intézni!

Előzmény: Tro.A (292)
Tro.A Creative Commons License 2018.10.24 0 0 292

Meghívólevél kell a vízumigényléshez. Mindenkinek külön-külön. Ezen van rajta a szálloda neve, ahol meg fogtok szállni.

A repülőgépjegy kinyomtatva csak azért kell nekik mert azon van egy kód, ami alapján utána tudnak nézni, hogy tényleg van-e repülőgépjegy vásárolva. Ahány vízumkérelem, annyi nyomtatás. Meghatalmazással eljárhatsz más vízumának intézésével, de nézd meg a honlapon, mert úgy rémlik, hogy ahány vízum, annyi időpontot kell kérni a beadásnál. De ez utóbbi nem tuti... De a honlapon ott van. Ahogy minden, ami kell az ügyintézéshez.

https://vhs-hungary.com/page/281?domain=19&language=21

Előzmény: JÓZSEF5010 (290)
nnorb_77 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 291

A booking.com-os szállásfoglalás nem kell a vízumigényléshez, én is vittem a többi papírral együtt, meg se nézték, visszaadták. Ellenben a meghívó levélen szerepelnie kell egy szálloda nevének. (Szerintem nem feltétlenül az, ahová megy az ember.) A Wizzair-es foglalást én magyarul nyomtattam ki, mivel az Andrássy úti Vízumközpontban beszélnek magyarul. Azt nem tudom pontosan, hogy ha egy foglaláson van 4 fő, akkor hány példányt kell beadni, de abból nem lehet gond, ha 4x ki van nyomtatva a repülőjegy minden igénylés mellé.

Előzmény: JÓZSEF5010 (290)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 290

Néhány a vízum kérelemmel kapcsolatos kérdésem lenne még, mivel most tervezem az utat  Moszkvába:

a Booking.com-on történő foglalás esetén a visszaigazoláson szerepelnie kell-e minden névnek  ( pl: 4 fős foglaláskor ,általában szobánként egy név szerepel) és ezt a visszaigazolást minden vízum kérelemhez külön-külön csatolni kell-e??

Wizzair repülőjegy foglaláskor is egy visszaigazoláson szerepel minden név (pl 4 fő esetén) ,akkor ezt is minden vízum kérelemhez csatolni kell külön-külön????

Ezeket a foglalásokat milyen nyelven kell csatolni a vízum kérelemhez?????

Elnézést ha olyat is kérdezek ami ,a témában járatosaknak egyértelmű.

Előre is köszönöm !!

József

nnorb_77 Creative Commons License 2018.10.22 0 0 289

Vnukovon, ahová a Wizz Air érkezik, a határőr tölti ki számítógéppel a migrációs kártyát, kevesebb mint 1 perc az egész. Az egyik felét elteszi, a másikat kilépéskor veszik el, de a szállodákban is elkérik, lemásolják, szóval vigyázni kell rá.

Előzmény: JÓZSEF5010 (284)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2018.10.22 0 0 288

Köszönöm mindkét értékes válaszodat.

Üdv József

Előzmény: quad (287)
quad Creative Commons License 2018.10.22 0 0 287

Így néz ki a migrációs kártya, aminek a felét belépéskor elveszik, a másikat meg magadnál kell hordanod - természetesen rajta a bejelentkezést igazoló pecséttel.

 

quad Creative Commons License 2018.10.22 0 0 286

Belépéskor un. migrációs kártyát kell kitölteni, vámnyilatkozatot pedig javallott, hogy ha nagyobb értékű cuccok, esetleg kp van nálad.

 

Moszkvában Seremetyevón már évek óta a határőr számítógéppel tölti a migrációs kártyát, a többi reptéren nem tudom mi van. Ha az utasnak kell kitölteni a kártyát, akkor általában még a repülőn kiosztják az űrlapot.

Előzmény: JÓZSEF5010 (284)
quad Creative Commons License 2018.10.22 0 0 285

Ha törlik a járatot, és csak másnap vagy még később tudsz hazamenni, akkor meg kell hosszabbítani a vízumot. Ezt Moszkvában a reptéren is megcsinálják, de amellett, hogy fizetős, még eléggé macerás is az intézése.

Előzmény: JÓZSEF5010 (283)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2018.10.22 0 0 284

Sziasztok !

Oroszországba történő belépéskor kell-e valami papírt(  pl regisztrációs ) kitölteni ,és milyen nyelven van a nyomtatvány????

Előre is Köszönöm !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!