Keresés

Részletes keresés

quad Creative Commons License 2020.03.16 0 0 522
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.03.15 0 0 521

Egy ideig olcsón lehet itthon maradni.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=154144423&t=9130501

 

zsoltissimus Creative Commons License 2020.03.04 0 0 520

Üdv mindenkinek! 3000 Ft-ért odaadom a korlátlan adatforgalmú Beeline sim kártyámat az első jelentkezőnek, amely március 12-ig érvényes! Budapesten személyesen a Nyugatinál esténként átvehető, vagy postázom a +postaköltségért!

Érdeklődni: deliriumtremens1@protonmail.com

A kártya egész Oroszországban érvényes a Beeline hálózatán, én Szentpéterváron voltam, a metró alagúton és az alagsorban lévő Stolovaya éttermeken kívül mindenhol tökéletes volt a térerő! :)

József1950 Creative Commons License 2020.02.14 0 0 519

Szerintem a kék pecsétes Vouceher-t nyomtasd ki színes nyomtatóval ,nekem is ilyen volt annyiban más ,hogy a kiállító" Fortuna Travel embléma"  színes volt rajta. A regisztrációval kapcsolatban sajnos nem tudok tanácsot adni,mert mi oda mentünk ami voucher-nél meg lett adva,és itt elvégezték a regisztrálást is

Előzmény: mate.soma (514)
W.L. Creative Commons License 2020.02.07 0 0 518

A masik szepseghiba, hogy annyi penzert is csak 16 napos lesz az egesz hatalmas orszagra ervenyes vizum.

Előzmény: Gábor987 (515)
Galileo Galilei Secundus Creative Commons License 2020.02.07 0 0 517

Tarolni fog a Wizz-air.)

Előzmény: Gábor987 (515)
mate.soma Creative Commons License 2020.02.07 0 0 516

Szia Gábor!

Ez valóban nagyon remek lesz, különösen aki rendszeres látogató!

Nagyszerű hír! :)) 

Előzmény: Gábor987 (515)
Gábor987 Creative Commons License 2020.02.07 0 0 515

2021-től egész Oroszországba lehet majd e-vízummal menni. A szépséghiba annyi, hogy a jelenleg Szentpétervárba váltható e-vízum ingyenes, míg a teljes Oroszországra érvényes fizetős lesz, igaz valamivel olcsóbb, mint most. De legalább nem kell a követségre, vagy a VHS-hez menni. https://m.origo.hu/gazdasag/20200207-oriasi-valtozas-oroszrorszagi-vizum.html

mate.soma Creative Commons License 2020.02.06 0 0 514

Szerbusztok!

Egy nagyon közeli barátomhoz szeretnék Márciusban Moszkvába utazni. 

Nemrégen voltam januárban, de akkor 1000 út utazási irodával csináltattam a vízumot. Minden rendben volt, letettem a pénzt, egy hét múlva kaptam is a vízumot. Most eldöntött, hogy magam intézem a vízumot, mert szeretnék spórolni.

Nos, repjegyeket megvásároltam, foglaltam Airbnb-n szállást.

A vouchert Internetrõl rendeltem Llcentre segítségével. Mai nap PayPallal kifizettem, Megkaptam egybõl a vouchert 15 euróért. 

Ez egy Fekete-Fehér, kék pecséttel ellátott lap.

Kissé aggódom miatta, mert azt olvastam, hogy színes vouchert fogadnak el. Nem tudom, hogy ez Igaz-e!? A másik, hogy a voucher mellé kaptam egy figyelemre felhivó szöveget, hogy 5 napon belül regisztrálnom kell magam? Ez nem volt világos, mert múltkor 6 napra mentem a barátom lakásához, és nem volt gond.

Most 5 napra megyek, és regisztrálnom kell magam ott?

Írtam nekik üzenetet, de azt mondtál, hogy a szálloda elintézi, ez klassz, de én nem fogom abban a szállodában maradni, van egy Airbnb szállásom. 

Igazság szerint azt olvastam, hogy ilyenkor szükséges beírnom egy hotelt, hostelt, aztán ezt lemondani mikor megvan a visa.

Elõre is köszönöm a válaszaitokat!

 

József1950 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 513

Nem gondolom ,hogy bármi előnnyel járna.   Egyébként elektronikus úton kell  a vízum kérelmet indítani http://visa.kdmid.ru

A szükséges dokumentumokról itt lehet tájékozódni https://hungary.mid.ru/hu/consular-services/vengriya/visa/

Itt a fórumon is vannak bejegyzések a vízum beszerzéssel kapcsolatban.

Előzmény: Gabi246 (512)
Gabi246 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 512
Esetleg arról tudtok-e, hogy aki anno a Szovjetunióban született, annak van-e a vizumkérésnél valamilyen előnye?
Gabi246 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 511
Kedves József1950! Nagyon szépen köszönöm, megnézem! :) Igazad van, hogy nem ez a legszerencsésebb időpont, de biztosan emlékezetes lehetne ott a szilveszter. A szüleim régóta vágyakoznak eljutni Moszkvába, mi meg évről évre tologatjuk hogy egyszer elvisszük őket...sajnos egy váratlan betegség kellett ahhoz hogy rajöjjünk: az élet kiszámíthatatlan és rövid. Addig kell az álmokat valóra váltani, amíg még megtehetjük. ❤
Előzmény: József1950 (510)
József1950 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 510

Mi szeptember végén az ERMITAGE hotelben voltunk ,kedvesek,tiszták,a reggeli is kiváló volt  a Booking-on foglaltam. Az IZMAILOVO Hotel is igen jó. Sietned kell,mert szilveszterre még kapósabbak a szállások.

Előzmény: Gabi246 (509)
Gabi246 Creative Commons License 2019.11.17 0 0 509
SZÁLLÁS
Sziasztok! Szilveszterre szeretnénk Moszkvába utazni 6 felnőtt és 2 kamasz (14 és 16 évesek). Tudtok-e javasolni megtapasztalt, jó elhelyezkedésű, kedvező ár-érték arányú szállást?
Bármilyen tanácsot hálásan megköszönök! 🙂
Gabi
Borsihun Creative Commons License 2019.11.11 0 0 508

Írtam neked :) 

Előzmény: rutthin (507)
rutthin Creative Commons License 2019.11.10 0 0 507

Szia!

 

Engem érdekelne!

Beszéljük meg mailban! gyremenyi kukac gmail pont com

Előzmény: Borsihun (506)
Borsihun Creative Commons License 2019.11.08 0 0 506

Nem rég értem haza Moszkvából és maradt 1000 rubelem, 5.1 forintért vettem, 5000 ft tovább adnám, ha valakit érdekelne. (Budapesten átvehető).

3 napos bérletet vettünk, megéri, olcsó és praktikus. Ellenőrt sehol nem látunk. Vonattal a bejutás gyors, praktikus. Tömeg, tömeg hátán, de legalább 45 sec jönnek a metrók. Még 2szer ennyi kellene a városba. A távolságot kilométerben kell mérni. 

Nesty Creative Commons License 2019.11.01 0 0 505

Mi úgy indultunk neki Moszkvának, hogy őszi szünet környékére kerestünk jó árú jegyet és mikor megláttam a DEB-VKO járatot akkor arra gondolva, hogy Moszkvába is el kell egyszer menni, gyorsan lefoglaltuk. Utána jöttünk rá, hogy vízumköteles, problémás, de hát legalább egyszer látni kell... Elég sok információt össze kellett szedni, ebben pedig ez a fórum nagyon sokat segített. Köszönöm mindenkinek a hasznos hozzászólásokat és kiemelném közülük Tuzorke bejegyzéseit.

 

Néhány gyakorlati tapasztalat:

- Nem kell félni a repülőtérről a városba tömegközlekedéssel való bejutástól, simán ment.

- 1,3 napos korlátlan bérletek vannak, 7 napos nincs amit olvastam, ez korábban lehetett.

- Én úgy számoltam, hogy napi 4-5 utazás esetén inkább nem problémázom a Trojka feltöltéssel és a végén való visszaváltással, megvettük a sima bérletet.

- Fizetni néhány kivételtől mindenütt Revolut kártyát használtunk, a kivételek kp-s helyek voltak.

- Eleinte használtam a Yandex Maps-et és Google Maps-et is, majd pár nap múlva már csak a google-t használtam, mellette ha nem metrón utaztunk, akkor megnéztem A Yandex Transit-on mikor érkezik a busz (ez budapesti BKK-s futár app-nak felel meg)

- 2-3 nap után már a Yandex Metro app sem kell, el lehet igazodni a táblákon való kiírásokon.

- Google Translate-re letöltve offline az orosz nyelvet, fényképező módban is érdemes használni, sokszor segített.

 

Ha valakinek hamarosan aktuális, akkor az alábbiakat ajánlom fel:

- Van 5db 1 útra szóló jegyem (VKO-n vettem a 911-es buszon, de nem érvényesítettem elvileg, nem is tudtam, hogy kellene csak lobogtattam az ellenőr felé és szerencsém is volt mert megelégedett ennyivel mivel tömeg volt a buszon :) ).

 - Tele2 400 rubelbe kerülő csomagját vettem amiben 15 GB forgalom van (200RUB a 2GB-os). 2019.11.22-ig érvényes, van még rajta 13GB forgalom).

 

József1950 Creative Commons License 2019.10.20 0 0 504

Igen jól értelmezed,.

Másik lehetőség,hogy beutaztok az első Metro megállóig busszal,a 911 buszon a vezetőtől lehet venni jegyet (55RUB)  Саларьево1-es Metro, .Itt pedig 1-vagy 3 napos  (24, 72 órás) napi jegyet lehet vásárolni,amely (villamosra trolira metrora ,buszra )érvényes.

Belépőket illetően a Kreml-en kivűl, talán a Boldog Vazul-székesegyház-jegybelépő jegyet érdemes megvenni.

 

Előzmény: Borsihun (503)
Borsihun Creative Commons License 2019.10.20 0 0 503

Négyen utazunk és a jegyeket bogarászva arra lettem figyelmes, hogy van csoportos jegy. Jól értelmeztem ,hogy 1800 rubel 4 főre oda-vissza? 

Borsihun Creative Commons License 2019.10.20 0 0 502

KÖszi :) Akkor semmi komoly :) Kreml kívül érdemes máshova is előbb megvenni a jegyet online?

quad Creative Commons License 2019.10.18 0 0 501

Az oldal közli a változásokat is. 

 

https://aeroexpress.ru/en/aero/press/news20101543.html

 

Előzmény: Borsihun (500)
Borsihun Creative Commons License 2019.10.18 0 0 500

Érdekelődöm, hogy mit tudtok az aeroexpress menetrendjéről? Azt írja az oldal, h október 9 és 27 között máshogy közlekedik. 

quad Creative Commons License 2019.10.05 0 0 499

Nagy valószínűséggel használható, de tartok tőle , hogy ez Oroszországban már roomingnak számít, azaz drágább lesz a használata. 

(Csak egy példa: ugyanazon telefonos cégek mobiltelefon számai más-más számjegyekkel kezdődnek Szentpéterváron, mint Moszkvában)

Előzmény: József1950 (498)
József1950 Creative Commons License 2019.10.05 0 0 498

Tuzorke  szerinted ,a 2019 szeptemberben Moszkvában vásárolt  Tele2 SIM kártya,  2020 júliusában Szentpéterváron használhatóvá tehető majdani feltöltéssel ?

 

József1950 Creative Commons License 2019.10.04 0 0 497

Mi szeptemberben voltunk 5 napra. A telefonomon fel volt telepítve a Yandex Maps,Yandex Metro, de én használtam a Google-t is, szerintem ez is kiválóan működik. Internet volt a szállodában,de az útközben történő navigáláshoz érdemes beszerezni  SIM kártyát ,még a repülőtéren. A  választékról  Tuzorke    részletesen írt .  Én a Tele2, kis csomagját 200 rubelest választottam,végig kitartott.

Poszadba nem mentünk el,de az alábbiakat találtam a neten:

A 388-as busz Sergiev Posadra indul a buszmegállóból a VDNKH metróállomás közelében

külvárosi vonatottal a Yaroslavsky vasútállomástól

Előzmény: Medvepapa3 (495)
Medvepapa3 Creative Commons License 2019.10.04 0 0 496

Még egy kérdés jutott eszembe: a bankok váltanak-e angol fontot?

Medvepapa3 Creative Commons License 2019.10.04 0 0 495

Kedves Tapasztalt Moszkoviták!

 

Pár nap múlva indulunk Moszkvába, de még több dolog homályos előttem:

 

Villamos- és autóbuszjáratok és indulási időpontok felleléséhez milyen alkalmazás használható? Esetleg a Google Map is elegendő? Ha nem, milyen SIM kártyát érdemes vásárolni egy 9 napos moszkvai tartózkodáshoz?

 

Szergiev Poszadba tervezek egynapos utat. Ezzel kapcsoatban van valakinek tapasztalata?

Borsihun Creative Commons License 2019.10.04 0 0 494

Köszi a segítséget nektek :) Nekem összesen 14.800 Ft körül lett a vízum. Interneten vettem a meghívott, simán elfogadták, nem volt gond vele. 

Itt időpontot a http://budapest.kdmid.ru/  foglaltam, 2 hétre rá bőven volt időpont, anélkül be se engednek a konzulra. 

Meghívott itt vettem: https://visatoruss.com/ 10 perc alatt megvolt a kifizetés és a meghívó e-mailre való megérkezése.

Szerencsére van már telepített posta csekkbefizetés a konzulon, így nem kell postára menni. Kizárólag bankkártyával lehet fizetni. Ügyintézés kb 15 perc volt, ebből 10 percet az ügyintézőre vártam. 

quad Creative Commons License 2019.10.03 0 0 493

Bocs, de az ortodoxok a vízkeresztet is a régi naptár szerint ünneplik, azaz a"régi újév" után.

Előzmény: József1950 (492)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!