Keresés

Részletes keresés

pripus Creative Commons License 2016.12.29 0 0 6353

igen, ezt én is vettem, hogy ha sokat mozgok (akár csak járkálok) akkor nap végére betonkemény lesz :)

Ma beszéltem egy sebésszel is, azt mondta teljesen normális, pár hét alatt felszívódik.

 

Nekem még néha fájdalmat okoz a sok mozgás, de az is lehet gyengék a térdeim :)

 

Mielőbbi jobbulást neked is !

Előzmény: Clayton7548 (6352)
Clayton7548 Creative Commons License 2016.12.29 0 0 6352

Nekem a vágás mentén / alatt végig egy kemény hurka volt, rendesen kiállt a testem síkjából, de már érezhetően / láthatóan kisebb. Lehet, hogy a mozgástól jobban bekeményedik, de szerintem gyorsítja a feloszlását azáltal, hogy mozognak az izmok a környéken és jobb a keringés. Én két hét után kezdtem megint bringával járni munkába, meg kezdtem óvatos kocogást. Egy hónap után már a régi edzőtempómban futottam 13 km-t gond nélkül, meg úszáson már bevállaltam a bukófordulót is. Tapintásra még ott a hurka, de egyébként nem zavar.

Előzmény: pripus (6351)
pripus Creative Commons License 2016.12.28 0 0 6351

Köszi a választ mindenkinek.

 

Én csak attól tartok hogy ez nem normális. De ha már ketten is megerősítették akkor tételezzük fel hogy minden rendben.

 

Nekem egyébként betonkemény estére, gondolom a mozgástól (séta). 

 

Egy 0 alakú kemény foltnak tudnán leírni a vágás körül. Neked is ilyen ?

Előzmény: Clayton7548 (6350)
Clayton7548 Creative Commons License 2016.12.28 0 0 6350

Nekem egy hónapja volt a műtétem, már rendesen tudok edzeni, de a hurka még nekem is ott van. Talán szép lassan csökken, de a tempójából ítélve 3 hónap biztos lesz amíg még érződik. Érdekes módon én meg a műtét oldalán a köldököm melett, azzal egy vonalban, egy 1-2 centis részen érzek húzódást, amit nem tudok mire vélni.

Előzmény: pripus (6348)
Landsmann_ Creative Commons License 2016.12.26 0 0 6349

Majd szép lassan eltűnik. Légy türelemmel. Ez így megy. 

Előzmény: pripus (6348)
pripus Creative Commons License 2016.12.25 0 0 6348

Sziasztok, 16 napja műtötték a lágyéksérvem, hálóval. A varratszedés 3napja volt. A fájdalom napról napra kevesebb.

 

Ez a kemény virsli szerű kitüremkedés nektek mikor szűnt meg? Nem fáj de azért tud zavaró lenni. A vágás kb 10 centi és alatta végig érzem ezt a kemény izom szerűséget. 

 

Köszi

Landsmann_ Creative Commons License 2016.12.18 0 0 6347

Hm, hát érdekes. Érdekesnek tartom a vágás helyét. De biztos meg van az oka hogy miért ott vágott. Nekem ott van vágva, ahol a műtét elején mutatta a doki. A páciens jobb oldalán és nagyjából 45 fokos szögben. Ugyanígy a bal oldalon is a  második műtétkor. A két vágás mintha egymás tükörképei lettek volna. Mára szinte egyáltalán nem látszik. Szép munkát végzett a sebész. Húzódás nélkül szépen illesztette össze a sebszéleket. 

Előzmény: fidorrr (6346)
fidorrr Creative Commons License 2016.12.17 0 0 6346

Sziasztok!

 

Én már túl vagyok minkét oldali műtéten, de ezt most találtam furcsa volt nézni, csak erős idegzetűeknek!!!! (Így néz ki a műtét állítólag...)

 

http://hvg.hu/tudomany/20161216_napszemuveg_mutet_elo_kozvetites_spectacles_snapchat

 

akosbitto Creative Commons License 2016.12.07 0 0 6345

Nekem most az újult ki, amit simán összevarrtak, itt az ideje, hogy berakassak egy hálót. :)

Előzmény: Clayton7548 (6344)
Clayton7548 Creative Commons License 2016.12.07 0 0 6344

Igen, akkor csak simán összevarrtak, húzódott is rendesen elég sokáig. Remélem ezt a maradék 40-50 évet már kihúzza:).

Előzmény: akosbitto (6343)
akosbitto Creative Commons License 2016.12.07 0 0 6343

26 évvel ezelőtt gondolom még nem a hálós módszert alkalmazták, mégis kitart? Ez szép eredmény! :)

Előzmény: Clayton7548 (6342)
Clayton7548 Creative Commons License 2016.12.06 0 0 6342

Sziasztok! Én is megosztom a tapasztalataimat. Engem a debreceni Kenézy kórházban műtöttek egy hete hagyományos, de hálós módszerrel egynapos sebészeten.

Előző este vacsora, éjfélig ivás, utána semmi. Reggel 7-re mentem, átöltöztem, utána sokat vártam egy nagyon korrekt 6 ágyas szobában. Végül 9 körül vittek a műtőbe, bekötötték az infúziót, aztán elaltattak… 26 évvel korábban műtötték a másik oldalam, és örömmel konstatáltam, hogy ma már nem szükséges beöntés a műtét előtt, mint annak idején volt. Pár óra múlva keltem, jó ideig igen kába voltam, és nagyon fáradtnak éreztem magam, de egyébként rendben voltam. Simán, bár kicsit görnyedve ki tudtam menni WC-re. Az előző műtétet spinális érzéstelenítéssel csinálták, és több napig feküdtem bent, most a feleségem délután 5-kor vitt haza, tehát kb. 8 órával a műtét után. Szép lassan felballagtam a lépcsőn a harmadikra. Műtét után még egy szem fájdalomcsillapítót kaptam a kórházban, de utána már nem vettem be egyáltalán. Persze kicsit húzódott a seb, de semmi gondom nem volt, simán tudtam aludni. Másnap rendben ment a WC-zés is, meg le is tudtam mosdani. Bár többnyire ágyban voltam, több órát dolgoztam a laptopon. Egyáltalán nem volt vészes a fájdalom. Másnap ugyanez, de már kicsit többet járkáltam, mert a derekam zsibbadt a sok fekvéstől. Este már bementem a munkahelyemre, mert haza kellett hoznom valamit, de ekkor még nem én vezettem. Másnap hajnalban viszont kénytelen voltam, mert a fiam elaludt, és csak úgy érte el a vonatját, hogy kivittem kocsival az állomásra. A be- és kiszállás nehézkes volt, de a hátrafordulástól eltekintve a vezetés simán ment. Harmadnap már egész délelőtt a munkahelyemen voltam, igaz ez számítógépes munkát jelent, kevés sétálással, negyednap pedig már 6 órát voltam bent. Legtöbb kollégám nem is tudja, hogy műtöttek, azt hiszik, csak meg voltam fázva.

Még lehajláshoz, emeléshez kérek segítséget a családtól, de egyébként mindent csinálok. Tegnap este sétáltam 1.6 km-t, igaz ehhez még most 40 perc kellett, két hete még le tudtam futni 6 percen belül. Ma voltam varratszedésen, pár másodperc volt az egész, 10 percet sem töltöttem a kórházban. Annak idején kapcsokkal fogták össze a sebet, és úgy emlékszem elég kellemetlen volt a kivétele. Csak fejlődik valamit az orvostudomány, mert ez a mostani műtétem sokkal pozitívabb élmény volt, mint a korábbi, pedig akkor 26 évvel fiatalabb voltam. Remélem a hálós módszer is lesz olyan jó és tartós, mint az előző, mert azzal semmi gondom nem volt. Ahogy olvastam, elég nagy szórás van abban, hogy ki hogyan éli meg, nekem úgy tűnik, most nagyon szerencsésen alakult, de azért kopp-kopp, lekopogom. Ma este már zuhanyozhattam is, és a húzódás is egyre enyhébb. Mindenkinek hasonló pozitív élményeket kívánok!

Csuklósbusz Creative Commons License 2016.11.21 0 0 6341

Hasüregi sérv volt valakinek? 

akosbitto Creative Commons License 2016.11.09 0 0 6340

De addig is, amig eljutok a doktorhoz: a miniplasztika oldalan olvastam, hogy felszines altatasban csinaljak a mutetet. Tudja valaki, hogy jelen esetben ez mit jelent?

akosbitto Creative Commons License 2016.11.06 0 0 6339

Sziasztok!

En csak egy kis tudositast adok: 13 evvel ezelott volt bal oldalon az elso lagyekservem, ot evvel kesobb jobb oldalon a masodik. Most nehany napja a bal oldali elkezdett hatarozottan fajni, uleskor a legrosszabb, sot erintesre is fajdalmas. Meg nem tudtam eldonteni, hogy kiujult-e, vagy valami mas, esetleg gyulladas van-e, ugyhogy hamarosan irany a doki, aztan majd leirom a tapasztaltakat.

JammieB. Creative Commons License 2016.10.24 0 0 6338

Beszélni tudsz vele a facebookon! A távolság a mai világban már nem akadály :)

Előzmény: Lied33 (6337)
Lied33 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 6337

Köszönöm szépen!  :) Sajnos kicsit nagy a távolság köztünk (külföldön élünk), de próbálok a környéken keresni egy hasonló szakembert. 

Előzmény: JammieB. (6336)
JammieB. Creative Commons License 2016.10.23 0 0 6336
Előzmény: Lied33 (6335)
Lied33 Creative Commons License 2016.10.23 0 0 6335

Sziasztok! 

Női lágyéksérvesekhez lenne kérdésem... Sokat olvasgattam a fórumot, találkoztam olyan esettel, hogy nem mutatta ki az ultrahang a sérvet. Ilyen esetben maradtak a panaszaitok és az alapján műtöttek? Írnátok a tünetekről? 

Én egy másik betegség után keveredtem ide, szerintem lágyéksérvem van,de az orvosok egyelőre "tologatnak" ide-oda...Endometriozisom és adenomiózisom van,ennek kapcsán volt egy kisebb műtétem, majd egy borzalmas fájdalmakkal járó hormonspirál felhelyezés (ami csak másodjára sikerült...). Ez után kezdődtek a jobb oldali fájdalmaim, mostmár több mint két hónapja. Guggoláskor,hajoláskor hirtelen nyíllalló fájdalom, ami vagy átcsapott görcsölésbe, vagy picit "lenyugodott" és elmúlt. Ha összekuporodtam amikor görcsölt, még jobban fájt. Mellette dolgoztam,de egyre rosszabbul voltam, minden pici emelésre fájt már a végén. Hátamba, combba sugárzott ki. Először azt gondoltam, hogy az endometriózis miatt, de a nőgyógyász mindent rendben talált, és kérte, legyek türelemmel. Mivel csak rosszabb lett, irány a háziorvos,aki elküldött ultrahangra, de ott semmilyen eltérést nem láttak, így arra jutott,hogy a műtéttel mégiscsak sérülhetett vmi izom a lágyéknál,és "fájdalomterápiát" írt fel. Ez 2X1 diclobene, e mellett infúziót és fizikoterápiát tartalmaz. Második hetemet kezdem itthon, a gyógyszereket szedem, fekszem, nem emelek,..két infúzión túl vagyok, de lényegében még mindig ugyan úgy fáj. Eddig hason még tudtam aludni, tegnap este már az is kínkeserves volt. 

Meddig tűrjem? Mi a határ? Kedden kell ismét infúzióra menni, "üssem a vasat", hogy vizsgáljanak tovább, vagy várható ettől a fizikoterápiás kezeléstől valami? Járt már valaki hasonló cipőben? Tudok még valami vizsgálatot kérni, ami esetleg "bizonyító erejű"? 

Hálás köszönetem előre is, ha valamelyikőtök ír egy - két hasznos tanácsot! :)

Edna83 Creative Commons License 2016.10.19 0 0 6334

Szia,ProBook.

Segìts kérlek,ha csak ìrásban is .

Engem 2 napja műtöttek combsérve,de szerintem ugyanùgy vágtak,mint egy lágyéksérvest.

Ìrtad,hogy 2 nappal a műtét után is nagyon fájt.

Én ugyanùgy érzem,majd belehalok.

Mikor fog elmùlni ez az erős fájdalom és milyen időközönként kell felállni,hogy minden rendbe legyen?

Válaszod előre is köszönöm. 

Előzmény: ProBook (6328)
Pollli Creative Commons License 2016.10.14 0 0 6333

Szisztok!
Engem tegnap műtöttek jobboldali lágyéksérvvel. Tavasszal fedeztem fel, de mivel panaszmentes volt elhúztam mostanáig. Voltam magánkórházban is konzultácion, de végül magánpraxis keretében kértem meg a főorvos úrat, hogy végezze el a műtétet. Egynapos sebészet keretében történt, reggel be, délutan már itthon voltam. Az egész tb alapon ment, egy sztk második emeletén ahol megkérdezte az egyik beteg, hogy " ez magánklinika ? " ... és tényleg olyan!! A nővérek figyelmessége, a szobák, tárgyi feltételek mind, mind maximálisan renben! Hagyományos módszerrel, hálóval történt a javításom. Este csak azért vettem be a fájdalom csillapitót, mert gyulladáscsökkentő hatása is van. Ma már óvatosba jövök, megyek, de azért még pihi, és hát nyugtával dicsérd a nappot! Azt csak mellesleg, hogy 45 éves vagyok, tehát már nem mai... : ) , de a sport fontos szerepet tőlt be az életembe! Az istenhegyi klinikán már több műtétem volt / nem sérv/ avval is meg voltam elégedve, de ha talál az ember lánya egy olyan helyet ahol a profizmus és a körülmények pénztárcabarátok.... hát miért ne!?

Mindenkinek jobbulást, gyógyulgassatok!

Artűr05 Creative Commons License 2016.10.13 -1 0 6332

Szia ProBook!

 

Ha ennek a fórumnak követted  volna a levelezését,rengeteg infót találtál volna a miniplasztika módszerről és az 

Istenhegyi úti klinikáról. Három hete műtöttek ott. Árban úgy látom hasonló a műtét a "Te klinikáddal",viszont a szolgáltatásban -ahogy rengeteg írást olvasva látom- ég és föld a különbség. Más hasonló l.sérves (nekem rémisztő) beszámolóját olvasva sok panaszt nem is tudok értelmezni...én pl. fájdalomcsillapítót nem is szedtem és egy hét után - persze csak irodai munkára - már visszamentem dolgozni.

Életem egyik leghasznosabb kiadásának tekintem a műtétemre kiadott pénzt.

Előzmény: ProBook (6328)
JammieB. Creative Commons License 2016.10.11 -2 0 6331

Engem kétszer műtöttek; először 92-ben, akkor utána azt hittem meghalok a fájdalomtól, még egy hét múlva is úgy mentem, mint, akit tökön rúgtak. Aztán ugyanott kiújult -bal oldalon- és a második műtét után magamhoz tértem, felkeltem és mászkáltam és egyáltalán semmi fájdalmam nem volt, másnap haza mentem, hét végén már varrat szedés. Kérdeztem a dokit, hogy mit ronthattak el az első műtétnél és azt mondta, hogy akkor még más technika volt és azóta már nem úgy csinálják. (Azt mondta, ha harmadszor is kiszakadna, akkor már hálót is kapok)

Előzmény: ProBook (6328)
ancitrus Creative Commons License 2016.10.07 0 0 6330

A miniplasztikánál látom van laparoszkópos műtét is.Abban is olyan jók?A tavalyi bélműtétem óta,valami nincs rendben odabent,és nem ártana egy betekintés is,félek összenövés,vagy valami gebasz lehet bent..Nagyobb gond,hogy a műtétem óta minden nap műtétekkel álmodom,rettegek egy újabbtól,minden nap ezen parázok-rettegek.Erről van valami tapasztalat?Mármint a laparoszkóposról.

Landsmann_ Creative Commons License 2016.10.06 0 0 6329

Én fájdlomcsillapítót csak az első műtét estéjén kértem. Nem tudtam oldalt fordulni, egész éjjel hanyatt fekve meg kimeredt volna a derekam. Amikor indultam haza, akkor kértem még egy tablettát, mert a haza vezető 60 km-es út elég ramaty, így a zötykölődést jobban bírtam. de egyébként nekem ezsembe sem jutott a fájdalom csillapító. A második műtétnél meg egyáltalán nem is volt. Mondjuk ez nem is fájt, de az első húzós volt mikor felkeltem az ágyról és ki akartam egyenesedni.Mintha belülről egy cérnával húztak volna össze. Aztán pár perc után szépen engedett a húzó fájdalom. Napról napra jobb lett. Simán le tudtam gugolni, egyáltalán nem fájt. Az ágyról fájdalmasabb voltr a felkelés.

Én annyit járkáltam, hogy amikor már nagyon erős égő érzést éreztem, akkor fél, egy órára vízszintbe helyeztem magam. Utána 2-3 óra simán ment fájdalom nélkül. Ahogy teltek a napok, egyre hosszabb lett a fent járkálás és ritkább a lefekvés. Hagyományos szikés, hálós műtét volt mindkettő.

Előzmény: ProBook (6328)
ProBook Creative Commons License 2016.10.06 0 0 6328

Sziasztok!

 

Ars Medicánál műtöttek 2 napja jobb oldali lágyéksérvvel. Egy hálót is kértem, ültessenek be.

Ha azóta jól olvasgattam, a másik klinikánál, a miniplasztika műtéteket is választhattam volna, mert ott is finanszírozza az OEP a műtét árának egy részét?

Ezt a weboldalukon miért nem írják ki?

Ha tudtam volna, akkor oda megyek a "miniplasztika III"-at választva.

Nem baj, ha többe kerül, de modernebb műtéti eljárás.

Az talán kevésbé fájdalmas, műtét lett volna.

Nem is értem, másoknál ez hogy tud menni, h kettőkor kisétálnak és hazamennek.

Én négykor lettem elengedve, előtte persze felkeltem, járkáltattak kicsit, többször is, de nekem ez az egész nagyon fáj, elképzelni se tudom mások hogy csinálják.

A hazaúton a kocsiban ülve pl borzasztó volt, nem is értem, nem kellene mondjuk a klinikának tartani 1-2 fekvőbeteg szállítására is alkalmas mikrobuszt?

Aztán mittudomén, kettesével elvihetnék a betegeket, ha valaki igényli.

Kábé 50km-re mentünk, de nagyon szxr volt ülve megtenni ezt az utat. Akárhogy állítottam az ülést, mindenképp erős fájdalmaim voltak.

És most így a műtét napja után 2 nappal is fáj, messze nem úgy van, ahogy a weboldalakon dícsérgetik az ilyen egynapos lágyéksérvműtéteket.

 

A klinikával magával nekem rossz tapasztalatom nem volt amúgy, csili-vili belső, modern bútorok, lift is van, (nem vágom miért írták régebben, h nincs, hát azzal vittek-hoztak).

Folymatosan bejött hozzám egy nővér, végig foglalkozott velem, mutatta hogyan tudok felkelni, segített az "első lépéseknél" is, szóval ez a része a dolognak számomra teljesen rendben volt, gorombaságot, lenézést, bármi negatív dolgot egyáltalán nem tapasztaltam, végig türelmes és kedves, "együttérző" volt.

 

A fájdalomcsillapítást mondjuk nem értem, azt hittem, ha szólok, h fáj, akkor kapok valami extra erős cuccot, ami majd elmúlasztja, de csak mosolyogtak, h nem kell ide erősebb.

Amúgy Donalgint kaptam 3x1-et szedek, próbálom úgy szedni, h nem reggel/délben/este, hanem 8 óránként, de őszintén szólva, nem érzem, h mittudomén, bevétel után alábbhagyna a fájdalom.

Ha mozgok, néha belenyilall ode-oda, nehéz eltalálnom azt a pózt, ami kényelmes lenne, h ne szúrjon/égjen, vagy egyéb módon ne fájjon.

Gondolom ha a miniplasztika III-at választottam volna, ott másképp műtenek, aminek a  végeredménye nem ennyire fáj?

 

Mennyi időnként keljek fel járkálni egy kicsit?

 

 

 

Artűr05 Creative Commons License 2016.09.17 0 0 6327

Köszi,hogy írtál magadról,a műtétedről.Örülök a sikeres beavatkozásnak és a gyors felépülésednek.Időközben előrehoztam a műtétem ( holnap után kerül sor rá.. ), így jól jött a kedvező tapasztalatokról szóló beszámolód.Írásod meggyőzött arról ,hogy "jó kezekben" leszek.

Előzmény: DeBaBa (6326)
DeBaBa Creative Commons License 2016.09.09 0 0 6326

Szia Artür05,

 

jelentem túl vagyok a mütéten:) ahogy Karina 77, én is csak pozitívat tapasztaltam az Istenhegyi Klinikán és a miniplasztikával. Szuper kedves volt mindenki a növértöl az altatóorvosig, a doktor úr pedig minden információval ellát és tényleg bármikor hívtam telefonon utána is készségesen válaszol. A felépülés is nagyon gyors volt. Nekem az elsö két nap volt fájdalmas, úgy hogy az én fájdalom türö képességem több mint minimális...ekkor is csak azt a mozgáskor érezhetö erös izomláz szerü fajdalmat éreztem, ott bent ahol a háló van gondolom. Napról napra jobb lett, én fokozatos terheléssel kb 1 hetet pihentem, 1 hét után viszont teljesen megszünt a fajdalom szinte, es teljes mértékben vissza lehet térni munkába. 2 héttel a mütét után azt sem éreztem hogy egyáltalán van bent valami, a seb érzékeny még egy picit csak, ami egyébként nagyon esztétikus. A tapasztaltak alapján én mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a megoldást!

Előzmény: Artűr05 (6325)
Artűr05 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 6325

Köszönöm a válaszod. Valószínű - elfoglaltságaim miatt - majd csak decemberben fogom a l.sérvem megműtetni. (Ha csak lehet ott, ahova  Te is mész.) Jelenleg nem fáj,semmi problémát nem okoz.23-án szorítok,hogy minden rendben menjen.

Előzmény: DeBaBa (6324)
DeBaBa Creative Commons License 2016.08.09 0 0 6324

Szia Artür05!

 

igen, bármikor el lehet érni a Csiky doktort a honalpon megadott telefonszámon, nekem egybôl felvette. A vizsgálat alkalmával nagyon szimpatikus volt, mindent elmagyarázott, és bármit kérdezhettem nem éreztem úgy hogy már tessékelne ki a rendelöböl. Engem aug 23-án mütenek majd, és a költségeket is pont úgy vázolta fel, mint ahogy Karina77 említette.

Előzmény: Artűr05 (6318)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!