Keresés

Részletes keresés

m-zoli Creative Commons License 2015.08.27 0 0 5927

Én is attól tartok :(

Előzmény: Bombyna (5926)
Bombyna Creative Commons License 2015.08.27 0 0 5926

Szerintem meg el se ment megnezetni.

Előzmény: m-zoli (5924)
Bombyna Creative Commons License 2015.08.27 0 0 5925

Hat pont ezaz utana jon a neheze. 

Előzmény: tristen (5923)
m-zoli Creative Commons License 2015.08.27 0 0 5924

Mit nem tudsz? Hogy mikor lesz a műtéted?

 

Előzmény: tristen (5923)
tristen Creative Commons License 2015.08.26 0 0 5923

Szia!

 

Fel a fejjel, hamarosan túl leszel a műtéten, én még semmit sem tudok. :(

 

Kitartás!

Előzmény: Bombyna (5917)
tristen Creative Commons License 2015.08.26 0 0 5922

Szia!

 

Okés, viszem a kiflit! :)))))))))))))

Előzmény: m-zoli (5921)
m-zoli Creative Commons License 2015.08.26 0 0 5921

Na jó, ha hozol egy kiflit, megbocsátom  :))

De friss legyen ám!  :)))

Előzmény: tristen (5916)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.25 0 0 5920

Hali! Csinált a doki ultrahangot is? Azért kérdezem, mert a hereultrahangon lehet látni, hogy

mi pontosan a gond. Voltam már ilyen vizsgálaton. Látják a véráramlást is (nincs-e valamilyen ér leszorítva),

meg a folyadékot is látják (hydrocele).

Előzmény: Robi911 (5919)
Robi911 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 5919

Helló!

Nem akarlak riogatni, de nekem a már leírt tüneteken felül szintén megjelent ez a hereduzzanat. Elmentem urológushoz, aki azt mondta, hogy hálós sérvműtét után gyakran előfordul az ilyen, mert a háló elszorít vezetékeket, ereket és folyadékpangás alakul ki. A diagnózis: Cystosus hydrocele vagy spermatocele. 

Három hónap múlva kontroll, azt mondta, ha nem javul akkor marad a műtét. :(

Előzmény: zsotti52 (5900)
Robi911 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 5918

Sziasztok!

Június elején volt laparoszkópos lágyéksérv műtétem. Nem volt különösebb gondom eddig, viszont pár napja a sérv helye megduzzadt és teljesen kemény, ha lefekszem akkor sem húzódik vissza. Néha fáj is egy kicsit. Van valakinek valamilyen hasonló tapasztalata, hogy mi lehet ez?

Bombyna Creative Commons License 2015.08.24 0 0 5917

Hehhgdgdhd 

Es hogy all a muteted? Sajna nekem nagyon fogy a centi:(

Előzmény: tristen (5916)
tristen Creative Commons License 2015.08.24 0 0 5916

Szia!

 

Remélem nem haragudtál meg, nem bocsátanám meg magamnak, ..

 

Kitartás! :)

Előzmény: m-zoli (5915)
m-zoli Creative Commons License 2015.08.24 0 0 5915

Na most éhes lettem, és nincs itthon kakaó, sem kifli.

Mehetek a boltba. Jut eszembe, itt nem is lehet kiflit kapni :(((

 

 

Előzmény: tristen (5914)
tristen Creative Commons License 2015.08.23 0 0 5914

Szia Zoli!

 

Köszi, hogy leírtad a történetedet.

 

Kicsit hosszú, én speciel kakaóval és egy vajas kiflivel a kezemben kezdtem hozzá elolvasni, mert ez egy élettörténet , :))))))))))))))))

 

Máskor is írj!

 

Kitartás! :)

Előzmény: 1nagypalz (5912)
1nagypalz Creative Commons License 2015.08.21 0 0 5913

egyébként fejben dőlnek el a dolgok!

 

 

   pozitívan kell hozzá állni, nekem ez nem sikerült!  Most már tudom!

1nagypalz Creative Commons License 2015.08.21 0 0 5912

Szia mindenki!

 

Leírom, röviden és tömören az én történetemet. ! 40 éves vagyok és lágyéksérvem volt, amit meg operáltak. Mielőtt valaki úgy érezné, hogy várni kell az operácíóval az téved, mert jobb elöbb túl lenni rajta. Ez meg tud gyógyulni, de ha kizáródik véged is lehet, mint a nyárnak. Az egész 4 hónapja tartó procedúrának egy 10-es skálán, szerintem a max fájdalom 4-es lehetett, ez is a műtét után, de egy cataflannal már nem is volt probléma. Rutin műtétnek mondják, de a lábadozás egyáltalán nem az, NAGYON NEM!!  Nagyon lassan gyógyuló folyamatokról beszélek (tapasztalatom szerint). 

 

Aznap a korteremből 3 embert műtöttek lágyéksérvvel, 2 fazont vágtak engem laporoszkopoztak Kistarcsán!

Miért, így? Mert aznapra 13 műtét volt és nem mindig szabad a laporoszkóp, viszont nekem volt lágyéksérvem és ilyenkor én előnyt élvezek, mert a gyomorban a vastagbél kitapad (össze hegesedik) és ilyenkor azt is levágják, hogy a természetes közegében legyen. 

HA van rá lehetőség én mindenképpen a laporoszkoopt javaslom, mert nálam észre vették, hogy két oldali sérvem van amit egyből meg is csináltak (1.5 h volt a műtét), amíg a másik srácnak a szobából szintén 2 oldali van (ő arra gyanakszik, mert szokott neki fájni) és feküdhet vissza még egyszer(szópanttyú). Le kell fizetni a dokit, nincs mese vagy ki kell várni.

A vágásnál katéterezni is szoktak és sokkal jobban fáj, nehezebben gyógyul. Bár a laporoszkopos cuccra nehezebb bekerülni, de ez a jó megoldás, lásd én példámat.

 

A műtét az fing a gatyába, jobban fél az ember, mint kellene, egyáltalán nem kell félni TÖK FELESLEGES!!!!!!!

Egy Rejtő Jenő könyv és no para!   Bevisznek a műtőbe, előtte kapsz ilyen dili bogyót amitől happy leszel én pl. fütyürésztem a folyosón amikor toltak be. Amikor be vittek az előkészítőbe, a mütősegég leborotvált. Azt mondta a végén a legfájdalmasabb részével megvagyunk és tényleg igaza volt. Betoltak, rám tették a maszkot és se kép se hang, mind addig amíg a kórterembe rájöttem, hogy körbe telóztam már mindenkit a családból, hogy jól vagyok semmi gubi, de sajnos mindenkit felhívtam vagy 3xszór és sms-ket is küldtem, illetve próbáltam küldeni. Kapcsold ki a telefont és tedd magadtól jól távol, mert utána örömködhetsz, hogy miket írtál, beszéltél. Egy fontos dolog! laporoszkopnál fel fújnak széndioxiddal, hogy tudjanak a pocakodba dolgozni, ez a műtét után még 2 -3 napig nagyon rossz, mert a CO2 felmegy a válladig-hátadig és ott eléggé fáj, nagyon rossz érzés rosszabb mint a műtét okozta fájdalom. Nyújtózkodni kell sokat, még az ágyban is lehet.

 

Másnap haza küldtek, nehéz volt járni, de amikor haza értem felporszívóztam.

 

 

Nagyon lassan gyógyult nálam, tényleg pihentetni kell!!!!!!!

Rohadt szopás az egész!!!

Ha fiatal vagy akkor király, hallottam olyat, hogy a 20-éves srác már 3 hét után biciklizett!

  Nekem 2 hónap után múlt el az ödéma a tojásokról. (enyhe fájdalom mindig).

Valakinek begyulad megnő 2x-eresére dagad, sajnos szerintem 90%-ban problémák vannak ezen a téren.

  Ismerek olyat akinek kivették a mogyit. Sajnos a műtét utáni lábadozás egy cumi! 

Állandóan puffadt a gyomrom (mostanában kezdtem el szelelni, ami nagyon megváltoztatta a lábadozásomat).

Egyébként 2.5 hónapja műtöttek. A hálók behegesedése 2 hónap után volt érezhető, utána éreztem, hogy ez rendben van addig fájt minden, DE nem ez volt a legrosszabb hanem a kitapadás amit levágtak.

 

Ami még most is fáj az a bordám alatt van és ez olyan sokáig megmaradó fájdalom, állítólag mindig fogom érezni.

  Mivel ezen a részen, illetve a környékén a kitapadást csinálták, illetve itt mentekbe a gyomorba laporoszkoppal szerintem (arra gyanakszanak) eltrafáltak valami izmot vagy ideget ami kisugárzik a bordám alsó részére. UTÁLOM!

Ennek regenerálódnia kell, szedek rá Milgrammát, de nem nagyon segít. Egyébként határidőt állítottam magam elé ha nem múlik magán klinika, de érzem, hogy múlik, így nem fog kelleni valszeg.

Napi 1%-ot (pont ez a jellemző). 

 

Ami tapasztalataim voltak:

 

  az algoflex jó volt, persze úgy szedtem hogy érezzem előtte milyen problémáim vannak! Nem ész nélkül, mert az meg tönkre teszi a vesét, fájdalom és gyulladás csökkentő, ebből 2 fajta van erősebb gyengébb, én az erősebbel kezdtem utána át álltam a gyengébbre, de csak egy kúrát csináltam végig. (algoflex)

 

A foghagyma nagyon jó volt, ezt máshol is olvastam. Az a lényeg, hogy tudj pukkantani!

Nagyon sok víz 2liter/nap! A kajálásra nagyon oda figyelni!!!!!!!  (ez nekem nem megy, mert zabi gyerek vagyok).

 

A tőzegáfonya kapszula csodát tett, utána kezdtem el érezni, hogy alakul. Nagyon Jó!! 

A magne b6-is jó, de az benne van a milgramába is, szerintem ez sokaknak segíthet.

 

A jegelés is jó volt, de nem ész nélkül!!!

 

 

A pihentetés nagyon fontos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sokan írják, hogy utána 3 héttel már sport meg ilyenek, én azt tudom, hogy ha komplikáció van über szopás, mert nagyon lassan gyógyul és túl sok hülyeség van ott, vese, vastagbél, here, stb. valamit haza vágsz akkor előbb gyógyul meg Rékasi Karcsi.

 

 

Remélem sokaknak segítettem, csumi!

 

 

Nagypál Zoltán

 

 

 

 

1nagypalz Creative Commons License 2015.08.21 0 0 5911

...

Bombyna Creative Commons License 2015.08.20 0 0 5910

Remelem nekem is igy lesz. Az a sajat magam injekciozasa eleg mocsok dolog.

Ja engem se izgat a helye ha latszik csak jo legyen most mar vegre.

Előzmény: Törölt nick (5908)
tristen Creative Commons License 2015.08.20 0 0 5909

Sziasztok!

 

Látom megint áll a fórum. Most írhatnám azt, hogy jól vagytok, de inkább arról lehet szó, hogy szófukarok vagytok.

 

Kitartás!

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.14 0 0 5908

11 cm volt a vágás. Szépen gyógyul, jó munkát végzett a sebész. Féltem tőle, hogy felszakad, de semmi ilyen nem történt.

Igen, kellett magam injekciózni, valamilyen véralvadásgátlóval. Hát, elhiszem hogy nem várod a műtétet. De túl kell rajta

esni, sajnos nincs más alternatíva. Mondjuk a magam részéről vártam a műtétet, mivel sokszor eléggé fájt a dolog, ezért

nagyon nem is volt mit tenni. Várni a műtétet. Az esztétikát illetően, mondta a sebész hogy idővel alig fog látszani

a vágás. Én erre azt mondtam, nem érdekel csak hozzon rendbe. :)

 

Előzmény: Bombyna (5907)
Bombyna Creative Commons License 2015.08.14 0 0 5907

A 2.mutetnel neked mekkora volt a vagas? Az klasszul gyogyul? Nem szakadt fel? Azt mondjak contractubexel ha kened jo lesz es alig fog latszani. En be is szereztem mar egyet. Neked is volt

Az a sajat magad injekciozasa??

En mar vagom a centit. De marhara nem varom a dolgot. Tudod a szar elmenyek. 

Előzmény: Törölt nick (5906)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.14 0 0 5906

Szia! Ha a helyedben lennék nem mennék vissza ahhoz a dokihoz, aki valószínűleg nem jól csinált valamit.

Mondjuk ezt Neked kell eldöntened. Lehet érdemes lenne elmenned egy ultrahangra is.

Ugye nekem is kétszer kellett csinálni ugyanazt az oldalt. Most lekopogom jól vagyok, hónapról hónapra jobban

tudom terhelni. Jó azért ne súlyemelésre gondolj, de már 10-15 kg emelése nem okoz gondot. De a történtek

miatt (két műtét), próbálok rá nagyon vigyázni. Igaz a második műtét nem az én hibám miatt történt.

Mondjuk az első se, de ez egy másik történet. :) Ugye az a fránya fizikai munka. :)

 

Szerintem a lényeg, bíznod kell abban, hogy megoldódik a problémád. De azt tudnod kell, hogy valószínűleg

magától, sajnos nem fog megoldódni. Ezért ne egy orvos tanácsát kérd ki. Ha pedig van mit a tejbe aprítanod,

akkor irány egy magánklinika. Tudom nem egyszerű a dolog, én is átéltem. Sajnos az élménytől (nekem nagy fájdalmaim

voltak a második műtétet megelőzően) még mindig nem tudok szabadulni. :(

 

Remélem mielőbb találsz megoldást a problémádra!

 

 

Előzmény: tristen (5904)
Bombyna Creative Commons License 2015.08.13 0 0 5905

Ok kivanvsi leszek mit mond. Amugy elmehetsz a nagy melegben is megnezetni csak a mutetet ne akkor csinaljak a fertozesveszely miatt.

Előzmény: tristen (5904)
tristen Creative Commons License 2015.08.13 0 0 5904

Szia!

 

Én trükközök most, mert ahhoz megyek vissza, aki műtött, .. szembesítem a munkájával. Majd meglátjuk, .. kész tények elé állítom őt, :) No majd meglátjuk, ..

 

Kitartás!

Előzmény: Bombyna (5898)
tristen Creative Commons License 2015.08.13 0 0 5903

Szia!

 

Köszi az étkezési jó tanácsokat, én személy szerint megfogadom, ..

 

üdv. :)

Előzmény: ivancso.isti (5899)
tristen Creative Commons License 2015.08.13 0 0 5902

Szia!

 

Én is úgy gondolom, hogy menj vissza ahhoz az orvoshoz, aki megműtött, .. mivel nem vagyunk orvosok, így minden laikus tanács inkább árthat, mint használ, ..

 

Kitartás!

Előzmény: zsotti52 (5900)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.12 0 0 5901

Szia! Menj el urológushoz vagy menj vissza az orvoshoz, aki műtött. Ezt

csak vizsgálattal lehet eldönteni, látatlanban lehetne sok mindent mondani.....

Szóval inkább ne ötleteljünk, irány az orvos!!!

 

Előzmény: zsotti52 (5900)
zsotti52 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 5900

Sziasztok
6hete volt már hogy volt baloldali lágyéksérv műtétem hálóval. 1 hete vettem észre hogy a bal here felett lett egy duzzanat és fáj is. Esetleg valakinek nincs valami ötlete mi lehet ez ? megint sérvem van vagy gyulladás vagy a háló ?????!!!

ivancso.isti Creative Commons License 2015.08.11 0 0 5899

Köszönöm az őszinte jókívánságokat! Hálistennek továbbra is minden rendben. Tegnap óta napi két edzés megy, egy bringa, egy futás. Tegnap 37 perc, ma 45 perc futás volt, semmi gond, nem is érzem a sérvet. 

A kondit és hasizomerősítést azért még nem kezdem el egy ideig, bár a nyújtógyakorlatok közben már nyugodtan feszítem a hasam.

 

Csak azért voltam ilyen "bátor", mert kicsit utánanéztem a dolgoknak (amiket linkeltem is), és úgy láttam, pár hét után lehet lazán mozogni, 6 hét után meg tényleg mindent... Szóval szerintem ez, hogy 6 hét után keményen tolom az edzést, nem vakmerőség, hanem ez a normális. 

De nem győzöm hangsúlyozni, a jó sebgyógyuláshoz mennyire elengedhetetlen a jó táplálkozás, ami nálam extrém mértékben megvolt és megvan. :) (Ketogén táplálkozás.) Szóval egyetek rengeteg fehérjét, tápláló valódi ételeket a hentestől meg zöldségestől, nem bolti szart meg cukrot.

Bombyna Creative Commons License 2015.08.11 0 0 5898

Sajnos ezek akkor lesznek megtoltve tattalommal amikor papirod lesz az idopontrol. Sajnos en is tudom magamrol. Evek ota mondtak nekem is a haverok h menjek mar el legalabb megnezetni. Csak hat nem volt kihez. Remelem te se ahoz akarsz menni aki mutott.

Előzmény: tristen (5893)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!