Keresés

Részletes keresés

okun79 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 5260

Szia! igazából az utolsó doki mondta a többi csak azt állapította meg hogy nem serv es hogy pihenjek vele! Persze egy határon túl mar nem javul ezért kezdtem orvosokhoz járkálni !

Előzmény: Törölt nick (5259)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.01 0 0 5259

Szia! Én orvostól tudom, hogy ebben az esetben kiveszik a kapcsokat, és ez megszünteti a

problémát. Elméletileg a háló tartásában már nincs szerepük, mert a háló már odanőtt,

de ezt kérdezd meg szakavatott orvostól. Szerintem egyetlen megoldás van: keresni kell

egy orvost, aki tényleg foglalkozik a témával. Mivel ha nem múlik el gyógyszerre akkor mégis

csak kell valamit csinálni. Előbb-utóbb biztos találsz egy orvost aki foglalkozik a témával.

 

Mondjuk azt nem értem, honnan tudod, hogy a kapcsokkal van a gond?

Előzmény: okun79 (5258)
okun79 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 5258

Sziasztok !

 

Segítséget szeretnek kérni tőletek, hátha valaki tudja mit lehet tenni az en helyzetemben !

 

2008 évben volt egy laparoszkopos kétoldali lágyeksérv műterem hálóbeultetessel ! Előző év novembereig minden rendben volt! Aztán ujra fájni kezdett, mivel aktívan sportolok azt gondoltam van ilyen ennyit bírt! Sajnos nem erről van szó, a háló es a korábbi műtéttel minden ok, csak éppen a hálót tartó kapcsok iritalni kezdtek az idegeket es ez okozza a sérvhez hasonló tüneteket ! Mar 4 dokinal  voltam most az utolsó adott gyulladáscsökkentő gyógyszert de nem bízok ebben a megoldásban sem! A sport jelenleg kizárva a fájdalom miatt ! 

Valaki volt esetleg hasonló helyzetben? Mi volt a megoldás ?

kredjen Creative Commons License 2015.03.01 0 0 5257

Megtörtént eset,egy orvosbarátomtól hallottam:professzor Úr szeretném ha Ön műtene meg.A prof.:én megműtöm ha akarja de én 3 havonta egyszer ha műtök sérvet,az orvoskolegám viszont havonta 30-at.

kredjen Creative Commons License 2015.03.01 0 0 5256

Kösz a jókivánságokat.A hangját remélem nem fogom hallani mert kapok egy nyugtatót ami szunnyadó alvást eredményez.Amúgy az orvosok is félnek a műtéttől ha őket műtik.

Előzmény: Törölt nick (5255)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.28 0 1 5255

Fiatal, kedves orvosnő! Valakinek összejött az élet! :) Ráadásul nem is altatnak, úgyhogy

még a hangját is hallhatod műtét közben. :) Mázlista! :) Az is pozitív, hogy nem nagy a sérved.

Addig is vigyázz magadra, ne fázzál meg! Kitartás!

 

Előzmény: kredjen (5252)
tristen Creative Commons License 2015.02.28 0 1 5254

Szia!

 

Örülök, hogy itt tart az ügyed. Ez egy nagyon jó hír, innentől kezdve már csak kifelé lehet menni az egészből, haladva a gyógyulás felé!!!!!!!!!!!!!!!!! 

 

Kitartás! :)

Előzmény: kredjen (5252)
kredjen Creative Commons License 2015.02.28 0 0 5253

Bocs hogy piszkálódok de kakintás után gondolom ki akarta törölni és akkor rájöhetett volna hogy hol a matéria.

Előzmény: Landsmann_ (5230)
kredjen Creative Commons License 2015.02.28 0 0 5252

Üdv minden sorstársamnak.03.06.a műtétem ideje.Diónagyságú jobboldali.Hozzászoktam a gondolathoz hogy megműtenek igy telyes nyugodtsággal és félelem nélkül várom.persze ehhez az is hozzájárúlt hogy egy fiatal orvosnő fog műteni akiben maximálisan megbizok.Spinális érzéstelenités lesz,semmit nem fogok érezni.Reggel befekszek,másnap haza.Az orvosnő elmondta hogy elöbb összevarják a sérvkapút maj utána teszik a hálót,vagyis dupla biztonság.Ez azért fontos mert én azt hittem hogy a műtét után egy darabig csak a háló tartja a súlyt.A hálóval kapcsolatosan megtudtam hogy minden háló biztonságos.Öntapadó hálót csak akkor tesznek amikor a varásos rögzitése körülményes vagy lehetetlen,pl. a laparoszkópos műtétnél.

Akik félnek a spinális érzéstelenitéstől azoknak ajánlom hogy olvassák el a következőt a lágyéksérv cimszónál:Spinális(intradurális)anesztézia,harmonia-testlelek.A aneszteziológus hölgy csodálatosan és nagy részletességgel írja le az egészet.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.26 0 0 5251

Hali! Sebészorvost nem ajánlok, hanem inkább azt hogy

talán merre kéne tapogatózni, ha maszek műtétre akarsz menni. A kérdésedből ezt vettem le.

Két város ahol érdemes nézegetni (szerintem): Budapest és Pécs.

Nézd meg milyen magánklinikák vannak ezeken a helyeken. Voltak

itt a honlapon, akiket Csíky doktor műtött miniplasztikával, ez Pesten van, google-val

megtalálod. A többi helyen vagy laparoszkóppal műtenek vagy hagyományos úton.

A miniplasztikát nem azért írtam, mert engem úgy műtöttek, az is egy lehetőség.

Én a helyedben elnéznék több helyre. Először olvass utána a témának, és úgy menj el orvoshoz,

így legalább tudsz is kérdezni a dokitól. Egyébként magánklinikán 300-400 ezer Ft egy műtét.

Olcsóbb úgy lehet, hogy egy részét fizeti az OEP, ez is helyfüggő van-e ilyen lehetőség.

A maszeknak az a legnagyobb előnye, hogy gyakorlatilag nincs várólista, és általában nagyon

tapasztalt orvosokat foglalkoztatnak. De az is biztos, hogy állami kórházakban is vannak nagyon jó

és tapasztalt sebészek.

 

 

Előzmény: szeleizoli (5229)
ahcs Creative Commons License 2015.02.26 0 1 5250

Köszi a varratos hozzászólásokat! :) A férjem egy vidéki kis kórházban volt, ahol a betegek nagy része a szomszédos nagyvárosból jött egyrészt az orvos miatt, akit szájhagyomány útján ajánlanak a betegek egymásnak, vagy éppen a háziorvos, és akit eddig én is csak dicsérni tudok (persze majd az idő eldönti), másrészt, mert nincs sok beteg (elég sok üres ágy volt), viszont megfelelő számú ápolónő, beteghordó, stb. van, azaz nyugis hely, ahol figyelnek rád. Tavasszal kezdik a kórház felújítását, őszre állítólag szállodai szintű szobák és kiszolgáló helyiségek lesznek.

Landsmann_ Creative Commons License 2015.02.26 0 1 5249

Nekem is ilyen varrásom volt. Tizedik napon szedtek varratot. A madzag a seb két végénél jött ki a bőrből. Doki elvágta a madzagot és kihúzta. Már készen is volt mire észrevettem volna. Körülbelül 2 másodpercig tartott az egész. A seb jószerével már nem is látszik. Nagyon keresni kell hogy megtaláljam. Nagyon szép munkát végzett a sebész, pedig a megyei kórházban voltam, semmi extra szolgáltatás nem volt. 

Előzmény: galaxi46 (5248)
galaxi46 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 5248

Nekem 9. napon szedték és hasonló varratom volt. Ez olyan, hogy a bőr alatt húzza össze a sebet, egy kicsit macerásabb elkészíteni, de szebben gyógyul és főleg egyszerűbb a varratszedés, mert csak a két végéről kihúzza a doki egy pillanat alatt a madzagokat és kész.

Előzmény: ahcs (5240)
dalmata13 Creative Commons License 2015.02.26 0 0 5247

Érdekes lehetett a thaibox bajnok. ****egy szerény ,halkszavú, fiatal ,főiskolás srác volt.Csak utólag itt a neten keresve tudtam meg ,hogy Muay thai harcos.Ott a kórteremben nem beszélt erről,nem dicsekedett,nem került szóba.Ami feltünt nekem ,hogy magas jó testfelépítésű srác volt. Ajánlani is akartam  neki ,hogy érdemes lenne egy kicsit gyúrnia meg ennie....A youtubon láttam róla több videót is,rá egy evre már versenyzett.Neki nagyon komoly műtéte volt,amolyan életmentő beavatkozás

Előzmény: tristen (5244)
tristen Creative Commons License 2015.02.25 0 0 5246

a helyesírási hibákat nézzétek el nekem, nem mindig nézem át :))))))))))))))

Előzmény: tristen (5245)
tristen Creative Commons License 2015.02.25 0 0 5245

Ja igen, azt elfelejtettem írni, hogy nekem a lábadozásom alatt volt gond, az X. napon, már nem emlékszem pontosan be kellet mennem a sebészetre, mert elkezdett alul a vágásnál begyulladni, és a doki antibiotikumot  írt fel, nehogy elfertőzzön.

 

Bevallom őszintén szerintem én csesztem el, mert én már nem bírtam ki, hogy ne tusoljak le, és hát a műtétre nem sokkal én letusoltam, .. lehet, akkor alakulhatott ki valami enyhén felületi fertőzés, .. 

 

Így kerek a történet, . :)

 

 

tristen Creative Commons License 2015.02.25 0 0 5244

Nekem Hála az égnek, nem maradt benne semmi sem, .. Majd begyógyult, lassan, de biztosan. :))))

 

Érdekes lehetett a thaibox bajnok.  :))))))))))))

 

 

Előzmény: dalmata13 (5243)
dalmata13 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 5243

a sógoromnak volt varrata, valami szál bennmaradt neki ,nedvedzett ,gennyesedett sokat bajlódott vele, vissza is ment párszor.

Előzmény: tristen (5242)
tristen Creative Commons License 2015.02.25 0 0 5242

Szia!

 

Nekem volt varrat, és körülbelül 10 nap után szedték ki... Spéci ollóval elvágta a sebész "hímzőfonalat"és kihúzgálta a szálakat...

 

Természetesen ezt is igen nehezen viseltem, mert bevérzett egy kicsit.. A sebész már nem foglalkozott ezzel, mert tudta, milyen "tutyimutyi" vagyok ilyen területen, mármint a vágások, vérzések területén, legyintett :)

 

Amúgy nagyon bírtam a dokit, szóval ezt nem negatívnak írtam....

Előzmény: ahcs (5240)
dalmata13 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 5241

 Nektek hány nap után szedtek varratot?**** nekem nem szedtek varratot mert nem volt varrat. Mútét után két nappal rátettek egy sima leukoplasztot egy hét múlva bementem,levették a ragszalagot és kész....

Előzmény: ahcs (5240)
ahcs Creative Commons License 2015.02.25 0 0 5240

A kórházban az első kérdés az volt, hogy kérünk-e külön szobát (5000 Ft, egy ágy színes tévé...), vagy jó a 6 ágyas, amiben ő volt a 4. beteg. Hát, a férjem nem akart magányos lenni, és úgy gondolta, egy éjszakát bárkivel kibír. Jó döntés volt, mert aranyos, közvetlen, együtt érző és egymással toleráns betegtársai voltak. Persze ez szerencse kérdése. Az orvos barátságos, közvetlen empátiával rendelkező, ugyanakkor határozott volt, és mindenről korrektül tájékoztatott (igaz, a lilulásról nem szólt, de lehet, hogy csak azért, mert az neki természetes és megszokott volt).

A sebet fedő ragasztó alul kicsit elengedett, így egy kicsit láthatóvá vált a vágás, ami csak egy vékony, seb nélküli vonalnak látszik, szerintem ennél nem lehet szebb. Nektek hány nap után szedtek varratot? Neki a 10. napon fognak. Elég hosszú időnek tűnik.

dalmata13 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 5239

 akár egy kórteremben lehet 8 beteg is.****Én egyszemélyesben voltam, egy thaibox bajnok feküdt benne oda tettek be társnak hely hijján meg hogy ne unatkozzon.Szegény majdnem elsírta magát mikor 2 nap után bejelentettem ,hogy már megyek haza.Már 3-dik hete feküdt benn és nem ehetett semmit csak inni engedték......

Előzmény: tristen (5237)
tristen Creative Commons License 2015.02.25 0 0 5238

:)))))))))))))

 

nevetni csak módjával, hasprés nélkül. :))))))))))

Előzmény: ahcs (5234)
tristen Creative Commons License 2015.02.25 0 0 5237

Szia!

 

Szerintem sok sebész tudja, mit csinál.

 

A többiek tudnak abban tanácsot adni, hogy hol végeznek egynapos sebészeti beavatkozást, természetesen nem állami (OEP) finanszírozással, vagy nem teljesen ingyenesen, .. És innentől kezdve a határ a csillagos ég. A nem állami akár 150 ezer is lehet, ez attól függ, hol műtteted meg magadat. Milyen luxust vagy képes és hajlandó megfizetni. Az állami ellátásba kalkulálj bele azon felül, hogy valójában a hála pénz miatt nem teljesen ingyenes, egy sor olyan kellemetlenséget, mint pl. betegtársak, eseteként akár egy kórteremben lehet 8 beteg is, és így tovább. Bár ez inkább móka, mint kellemetlenség, felfogás kérdése, aki alkalmazkodóbb, annak még jópofa is lehet.

 

Kitartás!  

 

Előzmény: szeleizoli (5229)
dalmata13 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 5236

 hátha megússza vágás nélkül**** nos nálam 9 centis vágás volt ,egy ideig látszott is Ma már,előbb néztem ,semmi nem látszik.Tény hogy vannak nagyon csúnya maradandó nyomot hagyott vágásokról szóló képek a neten..

Előzmény: ahcs (5231)
Landsmann_ Creative Commons License 2015.02.25 0 0 5235

Az az igazi, mikor az ember a saját kínján is már csak nevetni tud. :D

Előzmény: ahcs (5234)
ahcs Creative Commons License 2015.02.25 0 0 5234

Köszi Tristen! :) Már jóízűen alszik, de holnap biztosan megmutatom neki a vicceket és sztorikat, amiket írtatok! :) Bár, lehet, hogy nem olyan jó ötlet. előtte majd szólok neki, hogy csak mosolyogjon!!

tristen Creative Commons License 2015.02.25 0 0 5233

Szia!

 

Örülök, hogy a férjed túl van a műtéten, szerintem rendben van minden, odalent is, persze, hogy sokkoló, majd megszívódik az egész, ... Most még ilyen.

 

Mielőbbi gyors gyógyulást neki. :)

Előzmény: ahcs (5231)
dalmata13 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 5232

:-))))) .....egyébként.ha jól emlékszem amivel megnevettettél először az x úrról szólt aki kiment a wc-re megberetválni a tökét miután bevett már valami altatót am hatni kezdett,........

ahcs Creative Commons License 2015.02.25 0 1 5231

Sziasztok! Néhány fedeztem fel a fórumot, olvasgattam a hozzászólásokat, és kértem tanácsot. Köszi, hogy megírtátok a tapasztalataitokat, mert ez egészen más, mint a hivatalos leírások! A férjem állt lágyéksérv műtét előtt, és szerettem volna a legjobb és legkevésbé fájdalmas megoldást keresni neki. Aztán kiderült, hogy nem nagyon kellett volna agyalnom, mert a doki, akit ajánlottak ismerősök, és mindkét műtéti eljárást alkalmazza, közölte, hogy hagyományos, Lichtenstein műtétet javasol hálóval, mert a laparoszkópos műtéthez túl nagy a sérv. A kérdés ezzel eldőlt, bár a férjem az utolsó pillanatig reménykedett, hátha megússza vágás nélkül. Hétfőn reggel 9-kor műtötték, másnap hazajöhetett. Már a műtét napján délután felkelt, és nem nagyon panaszkodott, fájdalomcsillapítót sem kért, aludni is tudott. Most szépen sétálgat, csak ha felkel az ágyból, feláll, leül, akkor húzódik, vagy kicsit fáj neki, és néha bizsereg, amikor fekszik, de szerintem nagyon jól viseli. A műtét utáni napon kicsit megdagad és bekékült az egyik heréje, amire a doki csak legyintett, egy nap múlva viszont már mindene lila színben "pompázik" odalenn. Ha nem olvastam volna a hozzászólásaitokat, most szerintem halálra lenne rémülve. Kicsit olyan, mintha agyonverték volna. Nem fáj neki, csak a látvány nem valami szemet gyönyörködtető. Gondolom ilyenkor a szövetfolyadék, vér lefelé húzódik, és a lágy részeken talál helyet magának. Jólestek a biztató szavak, amiket akkor kaptam tőletek! Szóval, úgy néz ki, szépen gyógyul, és inkább kellemetlen, mint fájdalmas a gyógyulás első néhány napja. Remélem, minden rendben lesz (ezt most lekopogom).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!