Keresés

Részletes keresés

gilice Creative Commons License 2004.09.23 0 0 69
Én egész vegyesborskeveréket (piros, fekete....) használok, amit frissen örlök a kajába. Kevésbé erős, mint a bolti zacskós őrölt fekete. Érdekes, a zöldről még nem vettem észre, hogy annyira erős lenne. Alapjába véve én elvagyok a borssal.
Előzmény: gilice (68)
gilice Creative Commons License 2004.09.23 0 0 68
Normál bors helyett a cayenne-bors is használható. Ami valójában csípős paprika, de nagyon hasonló az aromája, mint a normál borsnak. Sok helyen használják kímélő kajákban....
Előzmény: joy (66)
Zitka Creative Commons License 2004.09.22 0 0 67

Érdekes, én eddig úgy tapasztaltam, hogy a zöldborsból sokkal több kell - már ha azonos "erősséget" akarok elérni... A gyomrod nem bírja? Friss (üveges) zöldborsnál tapasztaltad, vagy a szárítottnál?

Előzmény: joy (66)
joy Creative Commons License 2004.09.21 0 0 66

Minek, el vagyok bors nélkül, csak 2-3 tekerés kell 1-1 főzetbe, az illata miatt.

Amúgy a zöldborsnál durvábbal még nem találkoztam! A fekete hozzá képest semmi!

Előzmény: kreativtucsok (65)
kreativtucsok Creative Commons License 2004.09.21 0 0 65
mindig mondtak, hogy a bors, az gyilkos fuszer

ha esetleg a kevesbe erett szineseket hasznalnad?
feher vagy zold, stb.

vagy borsikafuvet (bar az ize kicsit mas)
Előzmény: joy (64)
joy Creative Commons License 2004.09.21 0 0 64

A herélt tejek még mindig inkább azok, mint az "italok"!

Egy biztos, nem javasolnám senkinek, hogy kölkén kísérletezzen!

Ha rajtam lehetne, megtenném, mint ahogy nyomorbél fekélyemmel meg is tettem!

mt-vén hallottam, hogy a csípős paprika nem árt, hanem segít rajta.

BEVÁLT!

Egyáltalán nem bánti a belsőm, bemenetnél meg szeretem, ha érzem, megy valami.

Mióta a borsot csak jelképesen használom, csípőspaprikát viszont bűven, határozottan jobban érzem magam, még főnökeim hüleségét is jobban viselem!

:o)

Előzmény: kreativtucsok (62)
joy Creative Commons License 2004.09.21 0 0 63

Bocsi, de tudjátok, ez a topic sem értem, hanem a segítséggel élőkért indíttatott, mint a KT!

Ne csak az általam fölvetett gondokra írjatok, és ne csak elméletet, gyakorlatot!

Azt a "falrafelt" valamikor csak sikerül kipróbáénom, már többször akartam, de valahogy nem jött össze.

:o)

Előzmény: gilice (61)
kreativtucsok Creative Commons License 2004.09.21 0 0 62
a probalkozast azert irtam, mert egyszer mar felmerult valahol ez a tema, es kiderult, hogy azt amit tejerzekenysegnek vagy tejallergianak mondunk az tobbfele is lehet,
pl. tejfeherje, tejcukor stb. persze az orvosi papirokbol biztos vilagos a dolog, de az interneten a kerdezo mindig csak nagy altalanossagban kerdez

az is kiderult, hogy egyeni erzekenyseg is lehet a dologban....
hisz ahogy emlitettem, van amit batran ehet - mert pl. a bolti pudignak esze agaban sincs tejet tartalmaznia :-)

van aki nagyon sulyos tuneteket produkal, foleg fiatalabb - gyerek- korban,
s felnott fejjel mar nem olyan razos a dolog
a vele szuletett enzimhianyt szerintem nem lehet kinoni idovel, max. hozzaszokik valamilyen mertekben

meg valljuk be a dobozos 1,5%-os tejben mennyi lehet a tej? es a 0,5%os ban?

vagy lattam mar 0,1- est (tudom, ez csak a zsir%. de akkor is)
Előzmény: joy (60)
gilice Creative Commons License 2004.09.21 0 0 61

HI Joy!

A tejmentes besamelt hogy kell csinálni? Tejmentes tortabevonónak használj magas kakaótartalmú étcsokit. 75% fölöttit, jó drága, de abba tényleg nincs tejszármazék. Az íze az meg valami hihetetlen. Az étbevonókkal én vigyáznék, mert abban van egy csomó adalékanyag, nem tudni, mi készül tejből (Bár valszeg azért étbevonó. mert nincs benne:).

Tej helyett szerintem a rizstejet (más zöldségtejeknek, szója, zab, elég eltérő az íze szerintem) lehet még használni. Sajna ez is jó drága, de nagyon krémes lesz ha főzöl vele, olyan mintha tej+tejszin lenne. Természetesen magában más íze van, de főzésnél helyettesíthető a tej. Bár én még csak édességekhez próbáltam, ui. a rizstej mintha picit édeskés lenne.(Nagy tejfogyasztó papám is megitta, nem fújjozta) Mákosgubához, mákkrémhez viszont naggyon finom.

A Falafelt azért kérdeztem, mert csicseriborsóbol van és "állítólag" csökentheti az is a koleszterinszintet (forrásra sajna nem emlékszem, vmilyen gasztromagazin lehetett, de nem néztem utána). Ha nem is csökkenti, növelni biztos nem fogja és aki szereti, annak jó kaja. Van fagyasztva, de van egy dobozos formátumu, "Gabonafasírt, falafel jellegű" címen. Ennek nagy sikere volt házibuliban "húsevők" körében is, valszeg nem extrém íze van:)Feltétnek is jó főzeléknek, de szendvicshez, körettel is.

A táblicskuból tényleg hiányzik a zsírsavösszetétel, de ha jól emlékszem az állati zsírok nem sok telitettlen zsírsavakat tartalmaznak. Viszont igazad van, hiányos. Ha van esetleg jó, akkor írhatnál, mer' kéne szülőknek.

 

Előzmény: joy (60)
joy Creative Commons License 2004.09.21 0 0 60

Magamon próbálkoznák, de már magamén sem, nemhogy másén!

Maradok azoknál az alkatrészeknél, amelyekben nincs tejfehérje, mert avval van a gond -legalább is eddig azt mondták a dokik.

:o)

Ezt csak azért vetettem föl, mert biztos küszködnek még mások is hasonló problémával!

Előzmény: kreativtucsok (59)
kreativtucsok Creative Commons License 2004.09.21 0 0 59
Joy!

a keseru etcsoki es a tortabevon-et szerintem nem tartalmaz tejet, de fo az ovatossag

lehet, kakao, cukor viz osszeforralasaval - persze a megfelelo aranyokban, kis olaj hozzaadasaval csokimazt kesziteni

talan erdemes kiprobalni, hogy a tejporra hogyan reagal....
baratnom is valamilyen tej...erzekenysegtol szenved szuletese ota, o joghurtot es margarint, valamint a bolti pudingot es a tejporral keszult kremeket vigan eszi jobb hijan :-(
ajanlottam neki a novenyi "tejszinhabot" es a "tejszint" :-(
Előzmény: joy (55)
joy Creative Commons License 2004.09.21 0 0 58

A koleszterin táblázat jó, csak azt hiányolom, hogy nincs részletezve a telített-telítetlen-többszörösen telítetlen zsírsavak tartalma, pedig a cikkben szerepel a különböző fajták hatása a szervezetre!

Nem szeretem az ilyen félértesüléseket!

Előzmény: gilice (52)
joy Creative Commons License 2004.09.21 0 0 57
Azért nem árt, ha jelentősen mérsékli az ember fia/lánya a fölösleges bevitelt a kellemetlenséget okozható anyagokból -főként, ha már jelentkeznek a zavarok!
Előzmény: Zitka (54)
joy Creative Commons License 2004.09.21 0 0 56

Én nem tejszínt, besamelt használok hozzá!

A hús meg füstölt pulykamell volt.

Előzmény: gilice (53)
joy Creative Commons License 2004.09.21 0 0 55

C vitamin?

Igen!

A rosdás vasszöget nyalogatás előtt és közben citromba kell szúrkálni!

:o)

A fűszerkeverékek közül én a Knorr{}-kat használom, bár nem sűrűn, mert csak akciókor veszek.

Általában saját csinálok: 2 répa, 1-1 gyökér/paszternák,  zeller, 2 csomaz zöldzöld, 1-2 szál zellerzöld, 1 szál lestyán, 1 fej hagyma. Tisztítás után szecskázóval alaposan összesaraboltatom, dobok bele 1 eka sót, 1 dl kukoricaolajat, még1* összeddaráltatom, jól zárható üvegbe teszem. 1 hónapig is eláll hűtőben, ha hamarabb el nem fogy.

Kiránduláson azonban marad az ízesítő.

Engem nem bántanak az adalékok, de, ha lehet, minimumra csökkentem a bevitelt.

Szélsőségeket, kizárólagokat nem kedvelem igazán.

De a recipéket kipróbálom.

A kínai kajákat is, de csak mértékkel.

 

Van egy ismerősöm, akinek tejérzékeny a gyereke, ráadásul immungyenge is. Nos ő alaposan megküzd a bajok tetejébe extra aktív kissráccal!

Neki csináltam főzött krémes csokitortát, aminek krémjébe Liga margarinhabot, tejnélküli besamelt )darab Ligán habzásig forraltam 2 eka búzakeményítőt, fölöntöttem két dl vízzel, kevergetve sűrűre főztem, ment bele 3 eka cukor (1ik vaníliás) banne elkevert 1 eka nagyon sötét kakaóporral, 1 teka rumaroma. kihűtve a habosított margarinhoz kavartam, ezzel töltöttem a tortát, és kívülről is bekentem vele.

Még a tejmentes tortabevonó csokit kell mend kikísérletezni.

Tud valaki ilyen receptet?

Előzmény: gilice (52)
Zitka Creative Commons License 2004.09.20 0 0 54

>Bocsi, ne feledd, hogy itt pulykamellel írtam a receptet!!!

>A munkánál természetesen olíva, sütésnél kukoricacsíra olajat kell használni!!!

 

Én már default üzemmódban :-) is azt használok, legalább 10 éve. De szerinted a karaj annyira zsíros hús lenne??? Szeretem a pulykamellet, csak egy idő után meglehetősen unalmas, bármit is csinálsz vele...  Szerintem én egy "átlagos" magyar háziasszonyhoz képest bőven diétásan főzök. Ezért egyelőre nem izgatom magam túlságosan olyan apróságokon, hogy pl. vmibe használhatok-e tejszínt, vagy 3 dekányi bacont. Inkább szedek majd (ha kell...) Rowacholt, mint depigyógyszert. :-)))

Egyelőre gyógyszer nélkül sincsenek különösebb tüneteim - bár tudom, hogy a kövek ott vannak. Egyszer egy céges vacsorán jeleztek csak, na de ott saját zsírjában sült libamájjal indult a trakta :-)))))  - és ez még csak az előétel volt...

Előzmény: joy (50)
gilice Creative Commons License 2004.09.20 0 0 53

"spagetti ala carbonara"

Bocsi Joy, tom, hogy ez finom, de a tejszin asszem véletlenül sem illik, semmilyen diétába. Nagyon magas a zsír, koleszterintartalma....

 

Előzmény: joy (50)
gilice Creative Commons License 2004.09.20 0 0 52

Ja azt a cikket tényleg nem dietetikus írta, csak egy biológus.:) Igazából csak azért írtam, hogy látszódjon, hogy egy csomó zöldségben van vas, mint pl. spenót, brokkoli, meghogy ne feledjük a Cvitamint a vashoz:) A koleszterin cikket meg a táblázat miatt küldtem, mert így tudod számolni a napi bevitt koleszterinszintet. Azt most meg nem mondom, hogy mennyi alatt kell tartani a napi szintet koleszterindiétánál....

A ételizesítőket azért írtam, hogy felejtős, merhogy ezek az ízfokozók engem pl. úgy felfújnak, mintha ráugrottam volna egy légpumpára. A multkor megnéztem valami kertvarázs fűszerkeveréket, na abba már a borsot is csak aromával helyettesítették. Én akkor már használok töltelék anyagoktól mentes szárított fűszerkeveréket+frissen őrölt borsot (sokkal jobb az íze a friss borsnak). Ha kipróbálod a füstölt tofut tényleg hasonló íze van mint a szalonnának, mert sütés közben magába szívja az olajat (csak így oliva lesz benne, nem disznózsír). Na mindegy nem akarom azt a látszatot kelteni, hogy vega hittérítő vagyok, de nekem nagyon jól müxik. Én úgy gondoltam, hogy ha magas a koleszterinem, akkor nem eszek olyat amiben van, a szervezetem úgyis megtermeli. Azért írtam, hogy ez müxik, ez is egy diétás trükk:) (a dokim is csak hümmögött, hogy mennyire lemet)Aszonta más ismerősöm, hogy elég ha csak pár hétig csinálod a vegás kosztot, akkor gyorsan le tud ugrani a koleszterinszint, utána meg lehet kevésbé "extrémen" csinálni. Én viszont rajtamaradtam a vegi kaján, mert annyira bejöttek az új ízek és egy csomó egyéb pozítiv hatása is van nálam. Azóta nem szedek gyógyszereket, pedig előtte ketfajtát is felírtak, hogy életem végéig. Az egyiket egy jól meno gasztroenteres szaki.:) A műzsír, műhús izü dolgok szerintem is felejthetőek, én sem használom:), csak gondoltam ha valaki nem tud az ízétől szabadulni...:) A káposztás sztrapacskát én is magában szeretem sörrel:)

A gorgonzolás-spenótos gnocchit próltátok már? Igazából csak egy egyszerü spenót elkészítve, aminek a végén egy kis gorgonzola van beleolvasztva és mehet a gnocchira. (Más kéksajttal nem nagyon jó, mert eléggé keserűvé tudják tenni) Ja megha koleszterindiéta, akkor tésztás kajákhoz csak olasz tipusu tojásmentes durumtésztát használok, ha meg ki kell rántani valamit, akkor a tojásnak csak a fehérjét használom (kicsit világosabb, de az ízét még nem érte kritika:) Wokod van esetleg? Abban is lehet nagyon egyszerü (akár magyaros) "diétás" kajákat összeütni. Olaj bele fokhagyma, hagyma + többféle apróra vágott szárazabb zöldség (cukkini, répa, padlizsán, paprika, végén gomba), amit szeretsz, lényeg, hogy többféle legyen, fűszerek (só, bors alap + szárított fűszerkeverék, olaszos, magyaros, amit épp szeretsz). Ezt megsütöd magas lángon, lényeg, hogy ne süssd szét, hangyányit ropogós maradjon. Ha eddig megvan, akkor a végén főtt penne tésztával v. rizzsel, esetleg rízstésztával összekevered és picit még összesütöd. Kész egyszerü egytálétel. Ha húsosra akarod, akkor dobsz pele pár kocka pulyka v. csirkemellt még az elején. (Én ezt kihagyom:)

Majd elfelejtettem. Falafelt ettél már? Esetleg megennéd?

Előzmény: joy (48)
joy Creative Commons License 2004.09.19 0 0 51

Nem is diétázik ma senki?

:o)

joy Creative Commons License 2004.09.18 0 0 50

Bocsi, ne feledd, hogy itt pulykamellel írtam a receptet!!!

A munkánál természetesen olíva, sütésnél kukoricacsíra olajat kell használni!!!

Ez a recept nem olyan, mintha, hanem az!

 

Egyébként kipróbáltam már a bolognaispagettit darált pulykahússal, és a spagetti alla Carbonara-t aprított-füstölt pulykamellel, és nagyon finom!

Előzmény: Zitka (49)
Zitka Creative Commons License 2004.09.18 0 0 49

Nyalogassál rozsdás vasszöget!

 

:-))))))))) Anyukám fiatalkorában még abszolút bevett szokás (orvos tanácsolta!!!) volt vashiányra, hogy almába vasszögeket szurkáltak, és pár nap múlva meg kellett enni az almát.

 

Töltött karajtekercs alla Piazza Erbe di Padova

 

Ez fenségesen hangzik! :-) Egyébként is szeretem a spenótot, egyedül főzeléknek nem. Pl. az egész, vagy nagyobb darabokra vágott leveleket pici vajon megpárolva, fokhagymával ízesítve - szerintem nagyon finom köret bármilyen húshoz. VAgy a spenótos gnocchi...  Hú, mindjárt megéhezem. :-)

Előzmény: joy (47)
joy Creative Commons License 2004.09.18 0 0 48

Ezt a cikket sem dietetikus írta!

 

"(A delikát és hasonló ízfokozóval tuningolt füszerkeverék felejtős. Van helyette só és műanyag nélküli, ua. izben!)"

Aki ezt írja, annak ízlésvilágával vitába szállnék, főként, ha ezt olvom:

"(A piritott füstölt tofunak az íze félelmetesen hasonlít a pirított füstölt szalonna kockákra.)"!

Naná, hogy nasonlít, mindkettő füstölt!

De valóban félelmetes, sőt rémisztő a hosonlóság!

:o)

 

Ne haragudj meg a kritikáért, de nem az extrém vegázásra, hanem emberi diétára hoztam létre e topicot!

Nem a leletek, ehető diétás ételreceptek kellenek ide!

:o)

 

Nem az ízlelőbimbóink, szemünk becsapása "olyan mint a" receptekkel a célom-célunk, hanem ízletes, fogyasztható diétás konyha!

:o)

 

Ne haragudj a kritikáért, de a káposztás sztrapacskád jó így:

"...káposztás sztrapacska. Sztrapacska szokott módon, ... Káposzta lereszelve, olajon megdinsztelve (kis hagymával) sóval, borssal izesíteni, összekeverni a sztropacsekkel, forrón tálalni pohár vörösborral, vagy sörrel..."

Nem kell rá semmi más!

/Kipróbáltam ötletedet, finom!/

Egyébként is szeretem a káposztás[]t!

:o)

Ilyen recepteket írjál még!

:o)

Aza zsír-pálmazsír is becsapás!...

Nincs szükség rá.

 

Akinek baja van épp elég az, nem kell tetézni "olyan mintha" ötletekkel, sokkal jobb, ha tudatosul, mint NEM szabad, és mit ehet, ami jóízű is!

Előzmény: gilice (44)
joy Creative Commons License 2004.09.18 0 0 47

Nyalogassál rozsdás vasszöget!

Bocsi!

:o)

 

De egyél rendes lazannyát, vagy más parajos olaszokat, rengeteg vasat tudsz így bevinni, és még a hasznosító segédanyagok is bekerülnek!

 

Nagyon finomak, látványosak is!

Egy példa, amit láttam: Töltött karajtekercs alla Piazza Erbe di Padova

-  light-osított változata:

A kicsontozott karaj helyett! pulykamellet fölvágunk tekercs formára, kissé kipüföljük, sózzuk-borsozzuk, megterítjük egy réteg kissé párolt spenóttal, megszórjuk reszelt sajttal-vagy lapkákkal borítjuk, rákenünk kevés joghurtba /nálunk tejfölbe/ áztatott petrezselymezett, darált parmezánnal elkevert pirított zsemlyekockát, beborítjuk nagyon vékony sonkaszeletekkel, föltekerjük, mellé szorítukn két friss rozmaring ágat, "szalámikötözzük", megkenjük olajjal (Kukoricacsíra, vagy olíva), hűtőben 2-3 órán át érleljük, ebédre 200oC-s sütőben 30'-ig fedő alatt pároljuk, majd 30'-ig födő nélkül, forgatva pirosra sütjük!

Szvsz áfonyamártással, krumpligombóccal /gnocchi/ tálalva finom igazán!

Előzmény: Zitka (42)
joy Creative Commons License 2004.09.18 0 0 46

Nincs valahol a NET-en dietetikusi táblázat?

 

Sajnos ez a cikk egy ike a semmitérőknek!

Ha megfigyelted, épp olyan trehány, mint a legtöbb hasonló:

 

A ZSÍRSAVAK HATÁSA A VÉR KOLESZTERINSZINTJÉRE

Zsírsav

Hatása a vér koleszterinszintjére

többszörösen telítetlen csökkenti egyszeresen telítetlen csökkentheti telített növeli

 

Utána pedig blabla, és a táblázat:

"NÉHÁNY TÁPLÁLÉK KOLESZTERINTARTALMA (mg/100g)"!!!!!!!!!

Ezzel meg mire megyünk?

Külön kellene részletezni a telített, telítetlen, többszörösen telítetlen zsírsav tartalmakat, akkor lehetne valamire használni!

 

Inkább írjál általad kipróbált, készített kaják, ebédek receptjeidből!

Előzmény: gilice (43)
joy Creative Commons License 2004.09.18 0 0 45

Én a Konyhaasztalon soha senkit nem szidtam, legföljebb saját ügyetlenségemet!

 

Arról nem is beszélve, hogy ezt a saját készítésűt azt hiszem, sosem fogom kipróbálni!

1* próbálkoztam üvegtészta készítéssel, de a "...rizslisztet addig mossuk, míg a víz tszta nem lesz!"-nél föladtam.

Mikorra tiszta lett, a kotlám is -elfolyott belőle a rizsliszt...

Előzmény: ribizli (39)
gilice Creative Commons License 2004.09.09 0 0 44

Hát akkor sajna nem tudok érdemben tanácsot adni. A te választásod, hogy szeded a bogyókat és eszel bármit v. odafigyelsz magadra és akkkor lehet, hogy nem kell bogyókt szedni. Azért hosszútávon májgyógyszert szedni, nem biztos, hogy a legtutibb. A vashiányra meg nemcsak a hús jó!:) Itt egy link, bár ez egy vega oldal, nem biztos, hogy mindenki jónéven veszi (biológus írta nem sámán:):

http://www.vegetarianus.hu/ujsagok/veghirl/26/vasii.html

 

Ha meg már a konkrét kajákról van szó, akkor tudom ajánlani a lentebb már írt szejtánt. Ha kirántjátok valami fűszeres bundában esetleg pörköltnek, wokban sütve nagyon finom. Több húsevő barátomnak is izlett. Egy konkrétabb recept, káposztás sztrapacska. Sztrapacska szokott módon, de lehetőleg teljes kiörlésü lisztből készítve. Káposzta lereszelve, olajon megdinsztelve (kis hagymával) sóval, borssal izesíteni. (A delikát és hasonló ízfokozóval tuningolt füszerkeverék felejtős. Van helyette só és műanyag nélküli, ua. izben!) Sztrapacskára rá, majd füstölt tofut apróra vágni és mint a tepertőt olajon megfuttatni (esetleg ebbe is mehet hagyma) majd rádob az egész tetejére. (A piritott füstölt tofunak az íze félelmetesen hasonlít a pirított füstölt szalonna kockákra.) Végén hangyányi joghurt mehet rá. Nagyon kirá'!

A másik, ha valaki nagyon vágyik a "zsír" ízére, akkor kapható pálmazsír (cimkén Növényi Zsír) sült zsír és asszem libazsír ízben. Hát ennek is félelmetesen olyan íze van mint a disznózsírnak. Tesóm nem volt hajlandó mgenni, mert hasonlóak az ízek és a zsír ízét nem bírja. (Nagyon üzletekben szokott lenne a natur/bio kaják között)

Szóját egyébként én csak szójatej és tofu formában eszek, az extrudált szójatermékek szerintem is borzalmasak....

Másik recipé a rakott krumpli zöldségekkel és gabonaszalámival. Krumpli szokott módon, csak kicsit előrepárolt zöldségek (cukkini, gomba, répa, padlizsán....) és sajt (koleszterindiétánál 20%nál kisebb zsírtartalmú pl.: mozzarella, egyéb esetben valami fincsi kecske is mehet) + persze a gabonaszalámi (nagyobb áruházakban kapható, vega/bioboltokban is). Nem koleszterin diétánál mehet bele a tojás. (koleszterin diétánál a főtt tojásból ki kell venni a sárgáját és csak a fehérjét belerakni esetleg. Koleszterin a sárgájában van)Összepakol, végén tejföl helyett joghurt és kevés sajt majd mehet a sütőbe. A joghurt nem fogja elsavanyítani! Nagyon finom, bár nekem a gabonakolbi nem jön be, mert turistaszalámi íze van:(

 

Félreértés ne essék, senkire nem akarom tukmálni a vegi kajázást, mindenki azt eszik amit kíván, saját ügye. De sok esetben segít a húsevés csökkentése. Nekem nagyon bejött, ha valaki nem hiszi, küldöm a leleteimet:) Na mára tényleg elég lesz belőlem....

Előzmény: Zitka (42)
gilice Creative Commons License 2004.09.09 0 0 43

Szia Joy!

Itt egy link a különböző kaják koleszterinszintjéről:

http://home.hu.inter.net/~hvince/tfkoles.html

A koleszterin tényleg nagyon fontos, de alapvetően a hasnyálmirigy termeli (asszem) és ha valakinek amúgy is sokat termel (hajlam), annak nem kéne extrát bevinni. Ja igen ami még fontos koleszterindiétánál, hogy a feldolgozott hústermékek kerülendők! (virsli, parizer, felvágottak, szalámik) Ezek ugyanis nagyrészt nyesedék hús, ipari szalonna (nem hangzik túl jól), bőkepép, szójafehérje (előírás, hogy meglegyen a termékek megfelelő fehérjetartalma).

Na mára sok voltam....:)

 

Előzmény: joy (22)
Zitka Creative Commons License 2004.09.09 0 0 42

Hú, ezzel a módszerrel nekem gondjaim lennének.

1. nem szeretem a halat

2.Sajnos nekem a csoki után a hús az, amiről képtelen lennék lemondani. :-)

Na meg azt nem is említettem, hogy vérszegény vagyok, emiatt elvileg sok vöröshúst kéne ennem (többek között). Ehhez képest szinte csak csirke- és pulykamellfilét eszünk itthon.  Szóval bonyolut egy problémahalmaz vagyok. :-))))) Amúgy kösz, jól vagyok, inkább csak akkor leszek rosszul, mikor kezembe adják a leleteket. :-)

Előzmény: gilice (41)
gilice Creative Commons License 2004.09.09 0 0 41

Szia Zitka!

 

A dokik nekem is mondták, hogy a koleszterin nem csökkenthető diétával. Nekem 6,7mmol/l volt (6,5 felett kórosnak mondható állítólag) és 4,9-re nyomtam le kb. 4 hét alatt. A doki felírt valami hülye gyógyszert, hogy szedjem életem végéig én meg berágtam az orvostudományra:) Szal én vegás lettem, az elején még halat ettem, de semmilyen más húst sem. Mosmá azt se, de valahogy annyit javult mindenem, erőnlét, vérkép, stressztűrés, hogy valahogy nem érzem lemondásnak, sőt nagyon jól vagyok a bőrömben.

De a csak halat ettem diéta már segít. Amit még ettem: Hal (csak hideg vízben élők, lehetőleg tengeri tip.) tőkehalmáj, sok fokhagyma, ginseng (miért ne:). Gyakorlatilag így helyreállt és nincs gondom a hugysavszintemmel sem. Jó még a halolajkapszula is. Ha viszont egyéb húst eszel, akkor a bőrét, belsőségeket mellőzd. CSak sovány fehér hús, lehetőleg pulyka.

Előzmény: Zitka (12)
gilice Creative Commons License 2004.09.09 0 0 40

Szia Vackoor!

Tudomásom szerint a purin az nem hugysav. Hugysav a húsok emésztésének egy mellékterméke (rendesen káros tud lenni) és a purin ami gátolja a húgysav kiürülését a szervezetből. Ha nem eszel húst akkor lehet hüvelyeseket enni. A hugysavszintem nekem is állandóan rendetlenkedett, de most rendben van..

Nagyon sok purin van még a májban (egyéb belsőségekben) és a vörös, zsírosabb húsokban, meg a hüvelyesekben. A magas hugysavszinttel, hyperurichaemia, ezeket kerülni kell. De a húsnemevés a legtutibb.

Előzmény: vackoor (30)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!