Keresés

Részletes keresés

resolv.conf Creative Commons License 2009.08.01 0 0 5642
Rájöttem... Egy fotós fórumban nem szabad Robert Capa haláláról offolni, de arról, hogy ki szarik a bokorba igen. Ez egy vicc, gratulálok!
Előzmény: resolv.conf (5641)
resolv.conf Creative Commons License 2009.08.01 0 0 5641
HW88sa Creative Commons License 2009.08.01 0 0 5640
Hi,buherátor a GP adás-vételben.
Százbolha Creative Commons License 2009.07.30 0 0 5639

Köszönöm a válaszod.

Megértettem az új moderátori szabályt, bár sajnálom, hogy alkalmazása elött nem közölted velem.

 

Remélem mindenkire egyenlő mércét alkalmaz a moderatura.

Kérem vizsgáljátok meg ezt az IRL közlést:

http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=1033241

 

Indoklás (3. bekezdés):

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=79920320&t=9126303

 

 

 

Előzmény: Lencseválogató Fluxus Bizottmány (5636)
Lencseválogató Fluxus Bizottmány Creative Commons License 2009.07.30 0 0 5636
Tisztelt Százbolha!

Sajnálattal vettem tudomásul, hogy továbbra is egy törölt nickkel vitatkozol. Kérlek, hagyd őt békén, beszélgess a többiekkel a topicok békéje, olvashatósága érdekében. A vele való viták kezdeményezését, a többieket zavaró provokációidat a továbbiakban is törlöm.

Megértésedet köszönöm.
Hozzáértő, szakavatott, tudós, építő, fotós hozzászólásaidra a jövőben is számítunk.
Előzmény: Százbolha (5635)
Százbolha Creative Commons License 2009.07.30 0 0 5635

Tisztelt moderátorok!

 

Sajnálattal vettem tudomásul, hogy a "Canon EOS 500D" topicba írt (920) hozzászolásom törölték.

 

Szeretném megtudni mi volt ennek az oka, milyen szabályt, elvárást vagy MM cikkelyt sértet a (920)-as hsz.

Véleményem szerint tartalma ON topic volt, nem tartalmazott személyeskedést, sem a sokszor emlegetett MM 8 pontjaiba ütközö részt, nem tartalmazott IRL adatot vagy utalást.

 

Mivel az utóbbi időben több hsz.-em is törölték (nem láncolt törléssel) értesítés és indoklás nélkül,  továbbá a topicból való kitiltással is sújtottak, szerintem indokolatlanul, és a letiltás feloldására vonatkozó kérelmemre válasz nem érkezett, ezért szeretnék panasszal élni a moderációs eljárás ellen.

 

Amennyiben van rá lehetőség kérem közöljék, hogy panaszomat, illetve a letiltás és törlések visszaállítási kérelmét kinél és milyen formában közölhetem.

 

 

 

 

dzzsoni Creative Commons License 2009.07.30 0 0 5634
Sziasztok!

"D3000" topik címét átírnátok "Nikon D3000" -re, köszi.
Százbolha Creative Commons License 2009.07.30 0 0 5633

Tisztelt Állomásfőnök és moderátorok!

 

Szeretném megkérdezni, hogy az említett moderátori megbeszelésen szóbakerült a kérelmem vagy sem.

Ha nem, akkor mikor várható döntés a moderátorok részéről a letiltásom felülvizsgálatával kapcsolatban?

 

Továbi kérdésem, hogy milyen szankciókra számíthatok, ha Szazbolha006 vagy Szazbolha007 nickeket létrehozva fórumozok, pl. OFF hsz-eket gyártok, ott ahol le vagyok tiltva, ráadásnak poénkodva a hsz-eim törlésén?

 

Pl. igy: példa link

Előzmény: Állomásfőnök (5631)
locsemege Creative Commons License 2009.07.28 0 0 5629
Az elején még oké, de szaporodik...
drdoktor Creative Commons License 2009.07.28 0 0 5628
Nem tudom, hogy Meister nick a polidiliben mit követett el (bár elképzeléseim vannak), hogy teljes index fórum tiltást kapott.
Nagy technikai tudására viszont mindig számíthattunk, akár sw, akár hw.
Csak a Csatabárdosban ~7 000 hsz-e van.
Kérem ezért mély tisztelettel, hogy legalább a technikai topikokra engedjétek vissza.
Előre is köszönném bölcs megfontolástokat.
Százbolha Creative Commons License 2009.07.28 0 0 5626
Köszönöm!
Előzmény: békésen szántogató traktor (5624)
békésen szántogató traktor Creative Commons License 2009.07.28 0 0 5624
A moderátori nagytanács meg fogja tárgyalni a fellebbezésedet. Értesíteni fogunk.
Előzmény: Százbolha (5622)
békésen szántogató traktor Creative Commons License 2009.07.28 0 0 5623
Köszönöm a figyelmet:)
Előzmény: Törölt nick (5621)
Százbolha Creative Commons License 2009.07.28 0 0 5622

Tisztelt moderátorok!

 

A "szolgálati utat" betartva elöször ebben a topicban kérem a tiltás feloldását.

 

 

Indoklás: (5619) hsz-ben, amit annyival egészitenék ki, hogy bár 10 éve vagyok aktív IndexFórum tag 35.000 hsz-vel, de az elmúlt kettő hétben a FOTÓ-vIDEO topicocba csupán 12 hsz-t (kevesebb, mint napi 1) írtam, amelyekből tudomásom szerint 2 került nem láncolt törlésre.

 

A törölt hsz-eim kritikát fogalmaztak meg az alpári stilusú, témaromboló, és nyilvánvalóan OFF hsz-ekkel szemben. (a kifogásolt hsz-ek közül 2 is törölve lett userel együtt lásd: UT1004 megszünt nick)

 

Továbra is fenntartom a véleményem, hogy az ilyen jellegű írásaim, sem gyakoriságukat, sem tartalmukat tekintve nem sértették az MM 8g pontját.

A hsz-ek tartalma egyértelműen a topic ON jellegének megtartására irányult.

Előzmény: Százbolha (5619)
Százbolha Creative Commons License 2009.07.28 0 0 5619

tisztelt somi

 

Köszönöm a válaszod és a linket!

Sajnos nem tudom elfogadni a törlés és a letiltás indoklásaként, ezért panaszommal és a szankciók feloldására irányuló kérésemmel a megfelelő személyhez(nickhez) fordulok.

 

Véleményem szerint nem minősíthető témarombolásnak (MM 8g), ha egy frissen regisztrált user-nek épp a témaromboló és OFF hsz-ével kapcsolatban teszek fel kérdéseket és ugyanott jelzem, hogy azt olyan topicba lenne érdemes elhelyeznie ahol az ON-nak számít.

 

 

Előzmény: somi (5617)
somi Creative Commons License 2009.07.28 0 0 5617
tisztelt szazbolha

modus moderandi v. 8g
elerhetosegek
Előzmény: Százbolha (5616)
Százbolha Creative Commons License 2009.07.27 0 0 5616

Tisztelt moderátorok!

 

Az "Objektívtesztek, felhasználói vélemények" topicból a hozzászólásaim törölték és ki lettem tiltva a topicból, emailban értestést erről nem kaptam.

 

Úgy gondolom a törölt  hsz-eim tartalma és stilusa nem ütközött semmilyen szabályba vagy MM cikkelybe vagy egyértelmű elvárásba , hiszen csak affelől kérdeztem egy nemrég regisztrált nicket, hogy az egyik hozzászólása és az általa bemutatott komment nélküli fotó milyen összefügésben van a topik címével.

Valamint indokoltam, hogy vélmeményem szerint miért OFF az adott téma. 

 

Amennyiben lehetőség van rá kérem közöljék milyen szabályt sértettem meg a feltett kérdéseimmel (amelyek a nyilvánvaló OFF témára vonatkoztak), vagy véleményemmel.

 

Valamint kérem, hogy részemre adjanak meg egy indexes elérhetőséget, ahol jogorvoslatott kérhetek a kitiltás miatt, mert indoklás hiányában nem tartom elfogadhatónak.

 

ZöPö Creative Commons License 2009.07.27 0 0 5615

Köszönjük szépen!

 

Azonban, most ismét:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9147777    :-)

 

(Ezek irokézek, soha nem olvasokézek...)

Előzmény: attention (5595)
Ügyeletes Ápoló Creative Commons License 2009.07.27 0 0 5614
rendben.
Előzmény: Stalki (5613)
Stalki Creative Commons License 2009.07.27 0 0 5613
Üdv! Tisztelt Moderátor. Szeretném, töröltetni egyik Hozzászólásom ( "Rádióamatőr topic" 18029 hsz.) Előre is köszönöm!
kalapos Creative Commons License 2009.07.26 0 0 5612

látszólag könnyen -inkább felelőtlen könnyeden- itélhet az, akinek nem okozott az elmúlt években komoly kellemetlenséget az itt felnmerült "szakértő"  ... eos

 

a hosszú együttélés alatt megismertük elenyésző emberi kvalitásait, etikáját, stílusát, szakmai hozzártését, toleranciáját, stb

 

nem hülyék vagyunk, nem  "dobdvisszakenyérrel"  félkegyelműek, mint néha elvárja tőlünk egy magasabb széken ülő teniszbíró -egy traktor pl.

 

lehet egyenlősdit játszani, de csak igazolt amnéziával, ha a felnőtt emberi értékeket nem hagyjuk figyelmen kívül

 

... szoktam mondani, hogy a holokausztot ( ... stb., szabadon választott történelmi megnyilvánulást) lehet tagadni, nem figyelembe venni, de nem vezet jóra -szerintem

Előzmény: Lencseválogató Fluxus Bizottmány (5603)
Zöld Pofa Creative Commons License 2009.07.26 0 0 5611
elmúlt
Jahno Creative Commons License 2009.07.26 0 0 5610

Egyelőre csak GPS topik, de kocsog spammergeci:

 

http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=1032654

scarabaeus Creative Commons License 2009.07.26 0 0 5609
panabubus Creative Commons License 2009.07.26 0 0 5607
Egy utolsó OFF a lenti témákhoz. (ha törlés, hát törlés...)

-A kettővel lejebb lévő kommentem nem a s..nyalás szellemében született, hanem komolyan gondoltam amiket leírtam.

-én EOS-t személyesen nem ismerem, fórumon sem "futottam még bele" csak kollégák, topiktársak alkalmankénti fikázásaiból ismerős a neve. Lehet hogy okkal teszik, lehet, hogy talán nem. De a képei pl. qrva jók, nekem bejönnek. És szakmailag meg elég is ennyi., én meg így vagyok ezzel. És akár csak mindössze egy kép szerepeltetése a fórumban, a tanulni vágyóknak pl. már akár minta, etalon is lehet...

-Úgy a személyes szimpátinak vagy unszimpátinak az itteni érvényesítése, eszközként használva a lehetőséget...Hmm.. Nem tudom, nekem nem jön be valahogy.

-A joggal (vagy éppen nem mindig) kifogásolóknak; a "padból kiesve jelentkező jótanulóknak"; de a néha igenis szubjektíve cselekvő radírozóknak is egy szelíd és halk utalás a "fórum" szóra: Forum Romanum. Ami az eredője mindenféle fórumoknak is akár.

Ha a jóízlésbe stb. még belefér(t) egy másféle vélemény, stb. a rómaiak nem úgy kezelték le a dolgot, hogy egy teli tárat beleengedtek a másképp vélekedőbe... Uff.

On.
MLaca Creative Commons License 2009.07.26 0 0 5606
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=92131089&t=9193056 ezt a hozzászólást kéretik törölni http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9193056 ebből a topikból, mert NEM oda való. köszönet!
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.26 0 0 5605
Lencseválogató Fluxus Bizottmány,

> Ha valakinek a szakértelmére van igény, bizonyos határok között hagyom élni még akkor is, ha vannak ellenségei.

Ez nagyon rednben van. Jelen esetben fotózásról van szó, ahol az elmélet, de a _gyakorlat_ is nagyon fontos! Egyikben az egyik -> elmélet, másikban a másik erős -> olyan eszközei vannak, amik másnak itt nincsenek és valószínűleg sosem lesznek -> tapasztalatokról is tud beszélni, tudja azokat szemléltetni a szaktopikban. Hagyni kéne mindkettőt érvényesülni, mert egyik a másik nélkül semmit nem ér. Be kéne fejezni végre ezt a hosszúra nyújtott párbajt, amire senki nem kíváncsi, és meg kéne valahogy békélniük. Szerintem az egyik fél hajlamos lenne a dologra, de a másiknak is meg kéne próbálni, még ha nagyon nehéz is, és ellenkezik az elveivel.

Csak ennyit akartam mondani (választ nem várok, és nem folytatom), kérem ha elolvastad töröld, mert úgyis jelezve lesz itt ezen OFF-om. Ha ezen hsz-omért egy hét bünti jár, azt tudomásul veszem.
Előzmény: Lencseválogató Fluxus Bizottmány (5603)
panabubus Creative Commons License 2009.07.25 0 0 5604
Köszönöm a válaszodat. Ha ragozgatnám, miért akkor elsikkadna a lényege.
Mindenesetre korrekt, ezért is a köszönet.

Talán egy részére azért kitérnék:
"Ha valakinek a szakértelmére van igény,..." írod.
Ez a becsülendő igazán. Mert ha a meleg napok (itt most meteo-értelemben gondoltam:)), vagy a vérnek nyomása okán néha valakivel elszalad a ló, lehet, h. más, szakmai vonzatú kommentjeinek eltötlése miatt a köz is sérülne valamelyest... :S

Üdv:

Oskar
Előzmény: Lencseválogató Fluxus Bizottmány (5603)
Lencseválogató Fluxus Bizottmány Creative Commons License 2009.07.25 0 0 5603
Igen, ez itt az örökös vita tárgya.

Mert mire is vágyunk? Megértésre, figyelemre, kényeztetésre.

Mire hivatkozunk? Szabályokra, objektivitásra, egységességre.

Miközben egyedi szubjektumok vagyunk; egyéniségek, egók, különleges személyiségek - júzerek, modik - pillanatnyi hangulat által csakúgy vezéreltek, mint a Modus Moderandi szent bötűi által szocializáltak.

Utóbbiban sem centi, sem kiló nem tűz ki határokat, a törvény értelmezése a virtuális valóságban sem egyszerűbb, sőt a jog alkalmazóit itt - garantáltan - nem Mammon befolyásolja.

Ezért aztán önkéntes rendfenntartóink (mi tagadás) vérmérsékletüktől, habitusuktól, főnöküktől, magánéletüktől, a közlekedéstől és ezer befolyásoló tényezőtől próbálnak függetlenedni, amikor ráérő perceikben (óráikban) sokadszor is a júzer hasonszőrűen benyomásolt lelkiéletének lenyomatával taliznak itt.

Van felhasználó, aki már találkozott őrült, láncait ledobó, bekotort, névtelenségében mocskosan tobzódó júzerrel, aki megőrjít és elüldöz minden jobb érzésű fórumozót. Azt hinnők, hogy az ilyeneket a topiclakók majd beidomítják, de sajnos nem mindig koronázza siker ténykedésüket. Marad a modikra a szennyes munka. Van aztán, aki csak a míveltebb rétegeknek a szemét csípi kissé közönséges stílusával. Sorolhatnám a tipizálást, köztük a modik idegeit cseppet sem kímélő, főokoskodó, velük kötekedőkét, akik jószerével ezért járnak ide :-)

Én - részemről - nem ígérek egységes elbírálást. Ha valakinek a szakértelmére van igény, bizonyos határok között hagyom élni még akkor is, ha vannak ellenségei.

Amikor 10 éve elkezdtem netezni, az tetszett, hogy ez egy ilyen sokszínű világ. Minden újabb szabállyal kizárunk egy fénysugarat, ami esetleg egyszer még nekünk is jól jöhet.

A meglévő szabályokat viszont mindannyiónk érdeke betartani.
Előzmény: panabubus (5601)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.25 0 0 5602
Előzmény: Törölt nick (5596)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!