Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.04.15 0 0 394
Már vagy nyolcat megpróbáltam beletenni, de utálják. :-)
Előzmény: rferi (392)
GPF Creative Commons License 2004.04.15 0 0 393
Arról is van szó ott, láttad?
Előzmény: halaloszto (391)
rferi Creative Commons License 2004.04.15 0 0 392
Pont ilyen a mi macsekunk is, csak öt csíkja van a fején. :--)
Jó kis láda lesz, de hogyan döntik el a cicáid, melyik menjen bele?
Előzmény: Törölt nick (385)
halaloszto Creative Commons License 2004.04.15 0 0 391
Igen, ugy jatsszuk.
Nem ismertem a ceget, koszi a linket.
Engem meg mindig inkabb a technikai reszletek kotnek le, hogyan lehet pontosan dolgozni, szepen polirozott feluleteket kialakitani, stb.

vajk

Előzmény: GPF (390)
GPF Creative Commons License 2004.04.15 0 0 390
Én is csináltam. Úgy játsszátok, hogy az ellenfél adja, hogy mit tehetsz le?

Az eredetijét a Gigamic gyártja, érdemes elmenni a honlapjukra, nagyon jó és nagyon szép fából készült játékaik vannak.
www.gigamic.com

Előzmény: halaloszto (389)
halaloszto Creative Commons License 2004.04.15 0 0 389
A hetvegen csinaltuk kedvesemmel.

Jo nehez logikai jatek, legalabbis nekem nagyon nem all ra az agyam.


Törölt nick Creative Commons License 2004.04.13 0 0 388
Én a Bosch Titanium készletet használom, az egész jól bírta eddig az általam elkövetett hibákat.
Előzmény: Vikusz (387)
Vikusz Creative Commons License 2004.04.12 0 0 387
Sziasztok!
Fúró-csavarozóhoz milyen csavarozó-fejet érdemes venni?
Tartósat szeretnék.Amit eddig láttam(obi):Lux márkájú: profi, és profi plus. Az egyik kb kétszer annyiba kerül mint a másik.
Ti milyen márkát használtok, melyik a legkeményebb, ami nem megy szét a csavarozástól?
Vikusz
Erzsébeti Creative Commons License 2004.04.12 0 0 386
Hali!

Gratula a ládiáért!!:))

A gyantatáskákat ki kell kaparni valami vékony lemezzel, és denaturáltszesszel kimosni-lemosni ott ahol összemaszatolódott.
Persze az sem mindegy, hogy mennyi táska van adott területen:))

Erzsébeti

Előzmény: Törölt nick (385)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.12 0 0 385
Kipróbáltam a körfűrésszel a kétoldalas darabolást. Használható az eredmény, bár a gerenda két oldala nem volt teljesen párhuzamos, ezért 1-2 milliméteres eltérések voltak. De gyaluval lehet korrigálni, csak rá kell számolni vágáskor a vastagságra. Össze is dobtam gyorsan egy kis kerítést hulladékból.

Mit lehet tenni az olyan lécekkel, amiben gyantávak teli üregek vannak? Selejt?

Készül a macskaláda is.

GargaPitics Creative Commons License 2004.04.09 0 0 384
Hű, pont ilyenre vágyok!

Köszönöm szépen, az infót!

GPF Creative Commons License 2004.04.08 0 0 383
Ilyet keresel?

http://www.wolfcraft.de/en/produkte/products/productDetail3559.html

Az Audaxtrade a magyar képviselő.
De néha a BauMax-ban is lehet kapni.
Vagy a Kisvakond boltjában.

Fecskefark.

Előzmény: GargaPitics (382)
GargaPitics Creative Commons License 2004.04.08 0 0 382
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hol tudok felsőmaróhoz olyan sablont venni, amivel
a kötéseket könnyen ki tudom marni?
(Pl a rókafark kötésre gondolok, azt hiszem így hívják.)

Nem tartom magam olyan ügyesnek, hogy
sablon nélkül megpróbáljam.

Vagy van esetleg erre valami trükk?

Előre is köszönöm a választ!

Törölt nick Creative Commons License 2004.04.04 0 0 381
Látom, mindenki a műhelyben dolgozik, senki se ér rá írni. :-) Elkészult a gyógyszeres szekrényke.
halaloszto Creative Commons License 2004.03.26 0 0 380
Mar ertem! Mondjuk nem tudom, en hol fogok egy maros ismerost szerezni.

Cserebe kerdezek meg:
- az alu fel lett polirozva, vagy le lett lakkozva? nem fogja meg a fat?
- jol latom, hogy az egesz motor hobelevanc az aluontvenyhez van csak rogzitve, szoval nem lehet csak egyszeruen az asztalt lekapni a geprol?

A valaszokat koszonom.

vajk

Előzmény: Törölt nick (379)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.26 0 0 379
Az asztalt szétkaptam és elvittem egy környékbeli maróshoz (vidéki ismerős, mikor ott laktam), aki legyalulta síkba, mert olyan volt az aluöntvény, mintha középen meghajlott volna, pedig nem is tudott volna, csak törni. Volt benne 1-2 mm, épp hol mértem, na az eltűnt.
A 0ás inzert alatt pedig azt értem, hogy kicseréltem az eredeti piros bélést a tárcsa mellett egy vágat nélküli, formára mart fehér műanyagra (nem jut eszembe az anyag neve), amibe beleeresztettem a fűrészlapot, így jóformán játék nélkül fut, nem tud lepattanni a laminált.
A CMT lap viszont jó befektetés, ha lamináltat akar vágni az ember, a többihez nekem elég volt a gyári tárcsa.
Összesen ennyit csináltam, mert az Incra még várat magára. Se píz, se posztó...
Előzmény: halaloszto (370)
nyuszi_ Creative Commons License 2004.03.25 0 0 378
Köszönöm a tippet, megnézem!

ny.

Előzmény: rferi (374)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.24 0 0 377
KOszi.
Előzmény: rferi (376)
rferi Creative Commons License 2004.03.24 0 0 376
Nem nevezném kínai piacnak, mert sok az ukrán és a lengyel is.
A Sibrik Miklós út megy neki a bejáratának, Maglódi út.
Az van kiírva a kapura:Kőbányai Bazár.
Előzmény: halaloszto (375)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.24 0 0 375
KObanyai bazar alatt a kinai piacot erted? Ha nem, legyszi irj egy utcanevet.

vajk

Előzmény: rferi (374)
rferi Creative Commons License 2004.03.24 0 0 374
Ekkora lapokat, jó minőségben a Kőbányai bazárban, a bejárattól balra, középtájon árul egy fickó.Elég sokféle van neki, és rendszeresen frissül a kínálat.Olcsó, jó lapok.
Eredeti gyári kemény műanyagfóliába vannak csomagolva, és felaggatva az árúsítófülke oldalára.
Előzmény: nyuszi_ (371)
GPF Creative Commons License 2004.03.24 0 0 373
Meg ezt nézd meg:
http://www.ezaz.hu/dimar/sites/produkte.htm
Előzmény: nyuszi_ (371)
GPF Creative Commons License 2004.03.24 0 0 372
Van az az élező üzem, Boronkai(y) az Egressy úton, közel a Mexikóihoz. Ott lapokat is árulnak, de nem tudom, hogy pont ilyen van-e, meg kellene kérdezni.
Előzmény: nyuszi_ (371)
nyuszi_ Creative Commons License 2004.03.23 0 0 371
Sziasztok!

Tudna valaki egy tippet adni, hol kaphatok körfűrészhez fűrésztárcsát 140 mm külső és 16 mm belső átmérővel?
Nagyobb barkácsáruházakat néztem eddig, 130x16-os és 150x16-os volt, 140x16-os eddig sehol...

üdv és köszi,
nyuszi

halaloszto Creative Commons License 2004.03.23 0 0 370
Bontokalapacs!

Irtad, hogy elvegeztel nehany beallitast a fureszeden, meg bemarattad az asztalt, hogy egyenes legyen. Nagyon erdekelnenek a reszletek, foleg hogy hol/hogyan tudnam az enyemet is kiegyenesiteni, es barmi info arrol, hogy mik a gyenge pontok, milyen beallitasi lehetosegeket talaltal. A hozzakapott doski enyhen szolva szukszavu, es helybol allati nehez hozzaferni barmijehez. Minden erdekel, fotok, leiras, telefonalas, maganba levelezes, talalkozas.

vajk

rferi Creative Commons License 2004.03.23 0 0 369
A vetemedés tuti?Tehát tényleg hajolnak elfele, meg csavarodnak is?
Mert akkor inkább tényleg cserélni kéne.
Ha csak repedeznek, akkor még egy fűtési idénnyel később már ha festeni akarod, akkor alá lehet glettelni, és festés után nem látszik.
Ha lakkozni, vagy csak lazúrozni akarod, akkor ez sem járható.Akkor is csak csere van.
-
Olcsó ajtónak híg a leve :--))
Előzmény: Csinbarát (368)
Csinbarát Creative Commons License 2004.03.22 0 0 368
Sziasztok!

Látom csupa hozzáértő lakozik itt, így bátorkodnék én is tanácsot, ötletet kérni.

Egy viszonylag új lakásban (kb. 2 éve) lakom, s olyan problémám van, hogy az ajtóim erőssen vetemednek, repednek. Ezek a szokványos beltéri ajtók, semmi extra (gondolom ez volt a legolcsóbb az építetőnek, s ráadásúl még vizes is lehetett) Érdemes sk kezdeni velük valamit, s ha igen mit, vagy gondolkodjak a cserén!
Azért kérek tanácsot, mert én csak butorlapszabász voltam (ebből kifolyólag csak a laminálthoz értek), de két újjam bánta! :-((((

Csinbarát.

Törölt nick Creative Commons License 2004.03.22 0 0 367
Tényleg. Itt viszont a vágásmagasság is csak 43 mm! Összecserélték az adatokat valamelyik nagyobb testvérrel?
Előzmény: halaloszto (366)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.22 0 0 366
James,

a tks800 az tuti hogy 800W nem 1500, azt csak elirtak.

http://www.einhell.de/scripts/products.asp?CompanyID=16&LanguageID=1&Path=2021|608|714|2237|2255

engem inkabb a mellette levo idegesit, mert az ugy nez ki, mint a FERM nagyobbik furesze, ami az ALbynal 80000FT korul volt, es itt 45000.

vajk

Előzmény: Törölt nick (358)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.22 0 0 365
Szia Tybald!

Szerintem a leegetett, csiszolt felulet nem lesz olyan, mintha az uj fa, ha pacolod nem lesz olyan mint ha eredetileg pacolt fa lett volna.

Viszont lattam mar olyan ajtot, amit leegettek, felcsiszoltak, es lelakkoztak parkettalakkal. Eleg jol nez ki.

Takarolecileg szerintem keress egy asztalost. Ha nem egy ajtorol van szo, nem lessz sokkal dragabb, mint a barkacsaruhaz, viszont sokkal szebb lesz. Sajnos ajanlani nem tudok, de elsore pl vegig lehet telefonalni egy par kozeli asztalost a telefonkonyvbol.

vajk

Előzmény: Törölt nick (361)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!