Keresés

Részletes keresés

nyuszi_ Creative Commons License 2004.03.23 0 0 371
Sziasztok!

Tudna valaki egy tippet adni, hol kaphatok körfűrészhez fűrésztárcsát 140 mm külső és 16 mm belső átmérővel?
Nagyobb barkácsáruházakat néztem eddig, 130x16-os és 150x16-os volt, 140x16-os eddig sehol...

üdv és köszi,
nyuszi

halaloszto Creative Commons License 2004.03.23 0 0 370
Bontokalapacs!

Irtad, hogy elvegeztel nehany beallitast a fureszeden, meg bemarattad az asztalt, hogy egyenes legyen. Nagyon erdekelnenek a reszletek, foleg hogy hol/hogyan tudnam az enyemet is kiegyenesiteni, es barmi info arrol, hogy mik a gyenge pontok, milyen beallitasi lehetosegeket talaltal. A hozzakapott doski enyhen szolva szukszavu, es helybol allati nehez hozzaferni barmijehez. Minden erdekel, fotok, leiras, telefonalas, maganba levelezes, talalkozas.

vajk

rferi Creative Commons License 2004.03.23 0 0 369
A vetemedés tuti?Tehát tényleg hajolnak elfele, meg csavarodnak is?
Mert akkor inkább tényleg cserélni kéne.
Ha csak repedeznek, akkor még egy fűtési idénnyel később már ha festeni akarod, akkor alá lehet glettelni, és festés után nem látszik.
Ha lakkozni, vagy csak lazúrozni akarod, akkor ez sem járható.Akkor is csak csere van.
-
Olcsó ajtónak híg a leve :--))
Előzmény: Csinbarát (368)
Csinbarát Creative Commons License 2004.03.22 0 0 368
Sziasztok!

Látom csupa hozzáértő lakozik itt, így bátorkodnék én is tanácsot, ötletet kérni.

Egy viszonylag új lakásban (kb. 2 éve) lakom, s olyan problémám van, hogy az ajtóim erőssen vetemednek, repednek. Ezek a szokványos beltéri ajtók, semmi extra (gondolom ez volt a legolcsóbb az építetőnek, s ráadásúl még vizes is lehetett) Érdemes sk kezdeni velük valamit, s ha igen mit, vagy gondolkodjak a cserén!
Azért kérek tanácsot, mert én csak butorlapszabász voltam (ebből kifolyólag csak a laminálthoz értek), de két újjam bánta! :-((((

Csinbarát.

Törölt nick Creative Commons License 2004.03.22 0 0 367
Tényleg. Itt viszont a vágásmagasság is csak 43 mm! Összecserélték az adatokat valamelyik nagyobb testvérrel?
Előzmény: halaloszto (366)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.22 0 0 366
James,

a tks800 az tuti hogy 800W nem 1500, azt csak elirtak.

http://www.einhell.de/scripts/products.asp?CompanyID=16&LanguageID=1&Path=2021|608|714|2237|2255

engem inkabb a mellette levo idegesit, mert az ugy nez ki, mint a FERM nagyobbik furesze, ami az ALbynal 80000FT korul volt, es itt 45000.

vajk

Előzmény: Törölt nick (358)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.22 0 0 365
Szia Tybald!

Szerintem a leegetett, csiszolt felulet nem lesz olyan, mintha az uj fa, ha pacolod nem lesz olyan mint ha eredetileg pacolt fa lett volna.

Viszont lattam mar olyan ajtot, amit leegettek, felcsiszoltak, es lelakkoztak parkettalakkal. Eleg jol nez ki.

Takarolecileg szerintem keress egy asztalost. Ha nem egy ajtorol van szo, nem lessz sokkal dragabb, mint a barkacsaruhaz, viszont sokkal szebb lesz. Sajnos ajanlani nem tudok, de elsore pl vegig lehet telefonalni egy par kozeli asztalost a telefonkonyvbol.

vajk

Előzmény: Törölt nick (361)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.22 0 0 364
Feltettem képeket a megégett fogasról. Készülőben van a tálca is, már csak a lakkozás hiányzik.
rferi Creative Commons License 2004.03.22 0 0 363
1-A fordulatszámot vedd le, ha lehet, akkor nem éget, és több menetben vágd ki a teljes mélységet.
2- igen, bevált szokás.Fiókelőlapnál, padlónál, lambériánál is használják.
3-gondoltam rád, mikor megláttam a hirdetést, hasonlóan grrr volt
Előzmény: Törölt nick (362)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.21 0 0 362
Nekem is lenne két kérdésem:

1. Körbemartam egy darab ragasztott fenyő polclapot. Szálirányban nincs semmi baj. Szálirányra merőlegesen marva sima lesz, de nagyon megég a fa. 45 fokban nem ég meg, de kicsit felszaggatja a maró a rostokat. Lehet a fordulatszámon vagy az előtoláson úgy változtatni, hogy ezek ne legyenek?

2. Olvastam most egy újságban, hogy az asztallapokba alul marjunk be 15 centinként hosszú hornyokat, ezzel kiküszöbölhető a csavarodás. Tényleg igaz ez?

Törölt nick Creative Commons License 2004.03.20 0 0 361
Sziasztok!
Egy régi panelben lévő 25X átfestett ajtókereteket szeretnék rendbehozni. Elkezdtem leégetni hőlégfúvóval a festéket, de így is elég lassú, gondoltam lekapom a takaróléceket és legalább azzal nem kell szöszölni (szeretném cseresznye színnel beereszteni az egészet) aztán majd új léceket teszek fel a régi helyett ami eleve sokat dobna rajta.
Kérdés, hogy hol lehet kapni ilyen takaróléceket, ugyanis ahol én néztem (Mórczon a villamos végállomásánál, Bakos) ott csak kb. 2,5 cm-esek voltak és a bemarás is elég vékonyka volt rajtuk.
BKV-val megközelíthető helyen, esetleg XV vagy IV kerületben valahol tudtok jó áron ilyesmit?
Ja és mire érdemes ilyen melónál odafigyelni?
halaloszto Creative Commons License 2004.03.19 0 0 360
A tipli? Nem irtad hogy mekkora a tipikus darab amit ragasztani akarsz, de a 8mm tipi, ha 19mm-re beledugod a butorlapba iszonyat eros. Van 10mm tipli is. Mind a 120db mas alaku?

Pedig mar pont azt akartam irni, hogy ha pl 10db T-t akarsz, akkor osszeragaszthatod a ket lecet, hogy a keresztmetszet T legyen, es ha megszaradt akkor szeleteled fel. Aztan eljatszol a "hogyan parkettazzunk le AxB meretu szobat T betukkel, korbeszogeled negy leccel, es irany a csiszolas.

Tenyleg, ez jo otlet, ilyet a hetvegen csinalok is.

A kep beszurast elszurtam, igazan csinalhatna az index preview(submit/back) lepest a postolasba(mondjuk kihagyhatora). Azert akkor sikerult megnezni, orulok.

Nem ismerem a darabjaidat, de viszonylag generikusan elhelyezett tiplikkel es mondjuk meg ekekkel (az ek tipli feloli oldalara csiszolopapirt ragasztani, hatha ugy nem csuszik ki) (Asszem a profik ket szemberakott eket hasznalnak, amiknek az osszero oldala tapad egymason) talan nem kell minden alkatreszhez uj lyukakat furni.

vajk

Előzmény: GPF (357)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.19 0 0 359
Esetleg olyan sarokszorítóval is próbálkozhatnál, ami ezen a képen van:

http://invitel.hu/somlai.n/Fotok/Barkacs/Japan%20lampa/slides/IMG_9006.html

Előzmény: GPF (356)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.19 0 0 358
Grrr. Mérges vagyok. Ugyanannyiért lehet most venni egy másik hordozható asztali körfűrészt (Einhell TKS 800) a BauMax-ban, ami mindent tud, amit az enyém plusz még:
- 4 helyett 8 centis vágásmagasságú, 800 helyett 1500 W-os
- másfélszer akkora az asztala
- egy tekerővel lehet vágásmagasságot állítani, nem 6 csavarral
- dönthető a fűrészlap.

Vagy elírták az árát?

GPF Creative Commons License 2004.03.19 0 0 357
Megvan a kép, köszi.
Nem tudom, a tipli elég erős-e.
Előzmény: halaloszto (355)
GPF Creative Commons License 2004.03.19 0 0 356
Na, elég jól indulnak az ötletek.
Az nem tudom, világos volt-e, hogy minden elkészült darab különböző.
Várom a képet!
halaloszto Creative Commons License 2004.03.19 0 0 355
Kozben persze rajottem, hogy a lenyeg, hogy 120db-ot kell osszeragassz, es ha egy sablonod van, akkor csak egymasutan megy, ami sok ido, ha meg sok sablonod, akkor nagyobb melo a sablon csinalas mint az egesz.

Kitalaltam egy erdekes sablont:

Egy laminalt butorlapra lerakod a cuccokat, korben alkalmas helyeken a butorlapba fursz 8mm lyukakat. Ezekbe rakott tiplikk alkotjak a sablont. Ujrafelhasznalhato, ha van egy zacsko levagott tiplid, akkor nem nagy melo megcsinalni sem. Olyan lyukmintat nem talaltam, ami altalanosan jo lenne, barmilyen darabok ragasztasahoz, de a sablon anyagszukseglete igy is csak egy butorlap hulladek.

Egy sikba meg mindig kezzel kell lenyomni a cuccokat, de azert az nem akkora gond szerintem.


A sargak a tiplik, a zoldet teszed be eloszor, a keket masodszor.

A tipliket papirral, szigetelo szallaggal betekerve jusztirozhatod a szorossagot, es nem is lesz tamasztek ott, ahol a ragaszto kijon es beleragadhatna. (a laminatrol altalaban jol lejon).

Tkp tiplik helyett barmilyen lecdarab jo, ha az egyik oldala raadasul ives, es excentrikusan szogeled oda, akkor szorito is egyben, persze ez megint sok melova valtoztatja a dolgot.

a kepet mindjart feltoltom.

vajk

Előzmény: halaloszto (353)
rferi Creative Commons License 2004.03.19 0 0 354
Szerintem csinálni kéne egy ragasztókalodát.
Az alapja valami nagyon sima és egyenes:laminált sima fehér pozdorja.
Erre kéne felrakni ütközőnek keményfa bakokat, pontosan beállítva.Az alapot a megfelelő helyeken kivágva, a lukon asztalos vagy G szorítót átdugva rögzíteni az elemeket, és egy másik szorítóval összeszorítani a ragasztást.
Egy lapon elférhet több ilyen blokk is, nem kell szétvágni.Egy ragasztás elvileg 3 szorító, kettő le, egy pedig össze.Hattal egyszerre kettőt szoríthatsz.Óránként egy tucat ragasztás, egy nap alatt megvan az egész.
Az alapra sütőpapír a leragadás ellen, vagy folpack.
Előzmény: GPF (352)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.19 0 0 353
Tapasztalatom szerint a problema az, hogy a ragaszto csuszik, es minel jobban nyomod, annal nagyobb az esely, hogy a vegen nem lesz pontos. Ha meg nem nyomod...

Szoval en mindenkeppen keszitenek pontos sablont, ami minden iranybol megvezeti. Ha ilyen ipari mennyiseget csinalsz, akkor nem lehet problema ugyanabbol a lecbol, amibol a cucc van sablont csinalni egy jol sik dologra, pl laminalt butorlapra. felragasztod a sablon darabjait, es amikor megszaradt atfurod, es odacsavarozod. Hogy a termek ne ragadjon a sablonhoz, zsirpapir.

Mindjart rajzolok egyet.

vajk

Előzmény: GPF (352)
GPF Creative Commons License 2004.03.19 0 0 352
Tanácsot szeretnék kérni.
Hétvégén belekezdek egy nagyobb kocka vágó ragasztó melóba, mondjuk a vágást meg tudom csinálni.
De a ragasztáshoz kellenének ötletek. Nagyon sokat kell és nagyon pontosan. Pl T alakúra összeragasztani két rudat. Meg ilyesmik. Nem akarok tiplizni, mert az macerás, meg nem is annyira pontos. Az eddigi tapasztalatom az, hogy ha jó erősen összeszorítom, az eléggé tart.
De hogyan szorítsam össze, hogy biztosan merőleges legyen, középen legyen, pontos legyen...

(Úgy kell elképzelni, mintha kockákat ragasztanék teljes lapjukon, de a T-nél a vízszintes rész 3 kockából áll, azt egyben fogom kivágni...)

Van 4-5 pillanatszorítóm, de arra esély sincs, hogy azzal elmozdulás nélkül össze tudjam szorítani. Hajlandó vagyok egyszerűbb segédeszközöket csinálni ehhez a művelethez, de nem érzem, hogy meglenne a nagy ötlet.
Kb 300 kockányi mennyiséget kell ragasztanom, kb 120 elem, 70-80 ragasztás. Ráadásul nem egy hónapig akarom csinálni. A faragasztóm kb. 5-10 perc alatt köt.

rferi Creative Commons License 2004.03.19 0 0 351
Miért ne lenne jó.Hegyi juhar.Az is juhar, csak egy fajta.Háromféle juhart árulnak a Zatikban ahogy látom, abból az egyik a hegyi.
Előzmény: GPF (345)
rferi Creative Commons License 2004.03.19 0 0 350
Én tulképpen négyet használok, kettőt itt bent a mh-en, kettőt otthon.
Itt bent a monitorokat ezzel szedjük szét-rakjuk össze.Az egy BD kc9019, egyenes fajta.Hiába volt 18 ezer, az akksi kaksi volt.Kicseréltettem egy akkus céggel benne, és azóta olyan bika, mint az állat.Erre az otthoni 3600forintosban is kicseréltettem, és az még nagyobb álleejtős változás volt.Simán végigtekeri a konfirmátorcsavart a pozdorjalapon át úgy, hogy a túlvégen kilukad, és szétesik a két lap.Szal hanem figyelek oda, akkor teljesen hazavágom vele a munkát.Iszonyat erő van a motorban, de az akkukat nagyon gyengére hagyják.
Előzmény: Törölt nick (349)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.18 0 0 349
Én nem számítottam sokkal többre. Az egész csavarhúzó akkora, mint egy rendes darabnál az akku. Ha megfogom, a kisujjam már nem fér rá a markolatra. Ekkora akkuval ez nem rossz teljesítmény. A műhelyben mindig rá lehet tenni a töltőre, hordozgatásra meg nem való.

Jól értem, hogy neked is ilyen van, kicseréltetted az aksit és azóta jó?

Előzmény: rferi (342)
GPF Creative Commons License 2004.03.18 0 0 348
Teljesen hobbi. Azt szeretnm, ha nekem lenne a legnagyobb fa logikaijáték-gyűjteményem.

Vannak gyalult keményfák. Akác is volt sok, de azt nem néztem, valamiért nem szimpatikus.

Bükk volt sok. 20 mm körüliek biztosan, én is olyasmiket kerestem.

Meg van táblásítva is bükk is akác is. Könyöklőnek, polcnak, lépcsőnek. Ezek 18-35 mm vastagok.

Fenyőből külön volt asztalos és építkezési minőségű, de ezek nem voltak gyalultak. Mondjuk olyan asztalost nem nehéz találni, aki legyalulja. Sokkal olcsób, mint ha barkácsboltban veszi az ember.
Volt gyalult fenyő is, de azt sem néztem.

Nem kicsi a hely.

Előzmény: halaloszto (347)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.18 0 0 347
Hi!

1. GPF: klasszak a jatekok. hobbybol csinalod, vagy arulod is?

2. en is gyujtom a neveket, eddig ez van:


birch nyir
maple juhar, jávor linde
boxwood bukszus, puszpáng????
beech bükk
oak tölgy eichen
fir erdei fenyo fichte
pine erdei fenyo
larch vörösfenyo
elm szilfa
basswood hárs
poplar nyár
ash koris
alder

3. Azt mondod, hogy voltak gyalult kenyfak is? Nagyon orulnek ha mondjuk 20-22mm bukk vagy akac deszka lenne.

Meg csomomentes fenyo deszka. Kellene egy csomo lec, es egyszerubb lenne (meg sokkal olcsobb) venni egy gyalult deszkat es felszeletelni. Csak ha sok benne a csomo (hajopadlo) a 8mm leceim atlagos hossza 1m alatti lesz.

KOSZONJUK A BESZAMOLOT ES A KEPEKET!!!

vajk

GPF Creative Commons License 2004.03.18 0 0 346
Nem tudtok valakit, aki hajlandó lenne nekem 2-cm-es kockákat csinálni nagyobb számban?
Keményfából, élek letörve kicsit.
Kb 1000 db kéne, de elég pontos, szóval a derékszög derékszög legyen és az oldalak hosszingadozása bőven mm-en belül legyen. (Nem tudom, írhatok-e tized mm-t.)
Persze nem ingyen, de nem is vagyok krőzus.
Az élek letörése lehet koptatással is, szóval nem kellene minden darabot egyesével kézbe venni és 12 élet lecsiszolni.
A pontosság nagyon fontos. Jó gépekkel szerintem meg lehet csinálni.
GPF Creative Commons License 2004.03.18 0 0 345
Na, akkor azt nem tudom, jó-e.
Egy amerikai lapon olvastam egy pasitól, hogy "maple" fából csinálja a cuccait. Megnéztem a szótárban, ott az volt, hogy juhar, jávor.
Mit tud az a fa?

Nekem akkor jó, ha kemény, de viszonylag könnyű megmunkálni. Csiszolásra szép fényes lesz. Zárt lyukacsú (vagy mi, szóval nem tölgy pl.) Jól fűrészelhető, nem nagyon szálkásodik.

A gőzölt bükk-öt csípem, de az kicsit unalmas már. Meg azért azt nehéz csiszolni.

Előzmény: rferi (343)
GPF Creative Commons License 2004.03.18 0 0 344
Na, akkor azt nem tudom, jó-e.
Egy amerikai lapon olvastam egy pasitól, hogy "maple" fából csinálja a cuccait. Megnéztem a szótárban, ott az volt, hogy juhar, jávor.
Előzmény: rferi (343)
rferi Creative Commons License 2004.03.18 0 0 343
A hegyi juhart szokták nevezni jávornak
Előzmény: GPF (341)
rferi Creative Commons License 2004.03.18 0 0 342
Hát ez nagyon karcsú!
22 csavar és 16 előfúrás???
Szvsz még nem volt az az akksi rendesen feltöltve.Még egy párszor feltöltöd és javulnia kell.
Ha nem javul, akkor azok gyenge elfekvő akksik voltak.Nekem több száz csavart (konfirmátort) bír ki a kicserélt akksival.Az eredeti hasonlóan sz@r volt, de szvsz valami régi döglött cuccot raktak bele gyárilag.
Előzmény: Törölt nick (340)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!