Keresés

Részletes keresés

Tie Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145408

Persze amikor majd a műhely tetején csináljuk az ácsmunkát, akkor meg a kézi megy többet. 

Előzmény: Tie (145407)
Tie Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145407

Abszolute egyetértek. Az aldis körfűrészt a jóég tudja mikor használtsm utoljára. Az asztalit gyakrabban, de a merűlülő tényleg kurvajó, főleg így 90nm laminált padló lerakása után. Meg a lidlis gérvágó. :)

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (145405)
Hobbit_G Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145406

:D

Ja és normális faanyag, ami nem rigófüttyös

 

No ezt lehet kutatni egy darabig :(

 

Amikor a garázsajtót csináltam nem volt semmim, gyak volt egy kézi fűrészem, vettem egy ráspolyt, volt egy szutyok fúróm, ami közben behalt, ezért vettem meg a kis dewaltot (amit azóta se bánok xd, amilyen könnyű, annyira jó használni).

Ha megtudná pár ember itt hogy van összerakva az ajtó kb szélütést kapna, csapolás? Ugyan már, hát mire jó a csavar :D

90 fokos vágás? Pff, ahogy sikerült. 

Erre tett rá a fa "egyenessége", ami sok fejfájást okozott.

 

Végül kész lett, de nem kevés anyázás volt benne, 10 évet nem fog bírni, de tanulásnak jó projekt volt és egész használható is ahhoz képest, de lassan foglalkoznom kell vele, mert közepe ereszkedik sajnos, viszont már más hozzáállással fogom megtenni :)

 

Előzmény: d_feco (145402)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2017.11.02 0 2 145405

Én csak annyit tennék hozzá "ellenvéleményként", hogy amióta megvettem a fűszerüzleti merülőfűrészt, azóta a kezembe nem vettem a lézeres körfűrészemet amit addig rengetegszer használtam. Saját tapasztalatomból mondom, hogy sokkal jobban és biztonságosabban használható a merülőfűrész mint egy sima körfűrész. A jó kis lézeres körfűrészemmel már 2-3 alkalommal előfordult, hogy a munkadarab levágása után az automatikusan záródó pengevédő nem nyitódott ki és így csak a figyelmességemen múlott, hogy észrevettem ezt, és nem okozott balesetet a még forgó fűrészlap. Azért nem működött a védő, mert forgáccsal telerakódott és megszorult. A merülőnél ilyen probléma nem fordulhat elő, a forgács nem tud eljutni a forgásponthoz, így a fűrészlap mindig visszahúzódik. A porelszívása is nagyságrenddel jobb a merülőnek. A vezetősín használatával tökéletesen egyenes vágásokat tudtam produkálni nagy tábla anyagoknál is és kis darabok vágásánál is. A konyhabútorom összes anyagát egész tábla bútorlapokban vettem meg és magam szabtam fel a merülővel. (Freud bútorlap vágó lappal) Ezt egy körfűrésszel nem vállaltam volna be. 

 

 

Előzmény: d_feco (145402)
feketefelhoo Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145404

Régóta tárolgatom ezeket a fióksíneket, de már nem fogom felhasználni őket. 

 

Összetolva 500, kihúzva 1000 mm, összesen 8 db van.  Jófogásra 1800/db-ért tettem fel.

 

Ha valakit érdekel megegyezhetünk privátban.

 

 

SeresZoli Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145403

Na itt a helyi kereskedőknél egyáltalán nincs ilyen. Az egyik még meg is kérdezte: "ez ugyan mire jó?" :)

 

Maradt a barkácsolás, vagy rendelek.

Köszi a tippeket!

Előzmény: Törölt nick (145377)
d_feco Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145402

Ne haragudj meg rám, de én nem ismerem az anyagi lehetőségeidet, így a legolcsóbb és legegyszerűbben kivitelezhető verziót javasoltam neked. Lentebb írtad, hogy ablak és faház, erre jöttek a kommentek, hogy ilyen profil, olyan falc, marógép, stb. Erre is írtam azt, amit írtam. Nem kell minden verébhez ágyú, de ha rám hallgatsz, akkor úgy csinálod, ahogy akarod, olyan felszerelést veszel magadnak, amit jónak látsz, továbbá te már elhatároztad magadban, hogy kell a merülőfűrész, de én az utóbbi esetben ebben nem erősítelek meg a hitedben, mert ez nem a megfelelő szerszám a terved kivitelezéséhez. Táblás anyagokhoz viszont nagyon jól használható az a műszer...

 

Ami neked jelen esetben kellhet, az egy tubus D3-as ragasztó, egy normális kézifűrész, esetleg egy véső & kalapács kombó, sok szorító, pár facsavar, fúrógép, meg valamilyen 'rigli'. Ja és normális faanyag, ami nem rigófüttyös.

Előzmény: bigloui (145391)
Raidx Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145401

Nézd csak meg Pacman123 filmjét a hamuporszívóval kapcsolatba. Jó lessz az, csak kell egy leválasztó tartály hozzá. Mert a filter elég drága, ha cserélni kell. Arra meg akár egy műanyagvödör is megteszi.

 

https://www.youtube.com/watch?v=8jUldGu51Bg

Előzmény: bigloui (145391)
Raidx Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145400

Igen és arra megy az épp szükséges lap a géppel.  4 db M8-as csavarral rögzítve. Igy akár megmaradhat az utolsó beállás, ha véletlen pótolni kellene valamit. De szükség esetén az eredeti állapot is könnyen visszaállítható.

Előzmény: GPS (145386)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145399

"nemigen leltem vasalatokat"

 

Nekünk a pinceablak (duplaüveges, bukó, olyasmi méret lehet mint a tied) hasonló zsanéron forog - legalábbis "kibuktatás" után oldalra tolva leemelhető az ablak:

 

 

Innen gugliztam:

http://www.butorkellek.hu/index.php?mkod=223&modul=termek

 

 

"Zárat se leltem"

 

Nem tudom milyen zárat tervezel, de a Szilárd féle videóban hasonló (elvű) van mint pl ez, ehhez nem kell semmi spéci zárvasalatnak hornyot meg nem tudom még mit marni:

http://1000aprocikk.hu/index.php?route=product/product&path=66_168_738&product_id=11647

 

Ez már nagyon "úri" kilincs, legalábbis az ára alapján: nem tudom mi kerül benne 8600 ft-ba per darab, de lehet ennyiből az egész ablakot ki tudod majd hozni.

http://www.kempingshop.hu/a-jarmu-korul/ablakok/kromozott-fem-ablakkilincs

Előzmény: bigloui (145393)
rferi Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145398

valahogy így, csak a sógor egyrétegű üvegre hajazván vékonyabb léceket használt.

Előzmény: ombuccman (145395)
jeriko2 Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145397

Nekem van egy ilyen asztalom, nagyon stabil, keményfából van az egész. Ha az segít, szívesen csinálok róla fotókat. A méretezésnél annyi a lényeg, hogy a kihúzható rész a teljes kihúzási hosszon épp asztallapnyi vastagságot emelkedjen.

Előzmény: ThomBoy (145151)
kuperta Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145396

Nekem ilyen merülőm van: https://www.mall.hu/korfuresz/scheppach-pl-55-korfuresz

Szeretem, főleg táblához használom. A fűszeresen kívül nem láttam olcsóbbat.

Előzmény: bigloui (145391)
ombuccman Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145395

Itt jobban látszik, hogyan néz ki. Az ablak 3 rétegből van, a belső réteg 4x2-es lecekből. A középső 5x2-es lecekből, így az extra 1 cm ad támasztást az üvegnek. A külső réteg pedig két oldalt és fent 5x2-es anyagból, alul pedig 4x2-es (ha olyan zsanérozás van, ami nyitás közben kiemeli a síkból az ablakot, akkor oda is 5x2-eset tennék.

Előzmény: ombuccman (145394)
ombuccman Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145394

Én is elgondolkodtam a dolgon (amúgy majd tavasszal nekem is aktuális lesz fészerbe ablakkészítés), és pl ezeken a képeken látható ablakot simán 4x2, 5x2-es gyalult lécekből meg lehet csinálni (mondjuk a keretnél (sárgás szín) itt a rajzon 6x2-es anyag van). Ja, és kell 1x1-es léc is, amivel az üveget be lehet fogni.

Szerszám szinten kell mondjuk egy gérláda+kézifűrész, csavarbehajtó. Esetleg szorítók a ragasztáshoz, de ha nem számít az esztétika, akkor a rétegeket ragasztózás után simán összecsavaroznám, és szorító se kell. Még a derékszög is opcionális, mérőszalaggal simán ki lehet mérni, hogy pontos legyen a téglalap.

Alulra zongorapánt (vagy akár bútorpánt és akkor kívül az alsó léc is takarást adhat, mert engedi úgy nyilni az ablakot).

Fentre egy rúgós retesz (http://www.shop.jkh.hu/Tolozar-retesz/ablakcsapda-bukoablakhoz-3431709-p12164.html)

meg egy ablakolló (http://1000aprocikk.hu/index.php?route=product/product&product_id=9805)

 

 

Előzmény: rferi (145392)
bigloui Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145393

Kedves Pacman123!

Miközben kinyögtem a két kollégának az obligát választ, Te is voltál szíves részletes válasszal megtisztelni - köszönöm.

Mikor előző soraimat írtam, még nem láttam a szárnykészítés videoját, ui. az első link "a keretre mutatott".

Igazad van, a keret minden további nélkül lóghat befelé, de könyörgöm, hol marad akkor az esztétika, hm?

Szilárd műhelye hőszigetelt, neki azért nem látszik a keret "mélysége" - és épp ezért lehetett oly széles. És abban is igazad van, hogy a konstrukció mintaszerűen egyszerű.

A buzgó böngészés nyomán a szárny elemeit 4x6cm-es, míg a keretét 4x7cm-es elemekből terveztem.

A kereté tűnhet kissé karcsúnak, ám arra blazírozok, hogy egy-egy rövid, ill. hosszabbb oldalát a faház oldal merevítő bordáihoz (6,5x6,5cm) fogom rögzíteni csavarral és ragasztóval (köszi a D3 tippet).  A sarkokat - mint írtam volt, csap-csaprésesen fogom kialakítani. 

Kertünk, minek sarkában álldogál a faház, elég kicsi. A fal mellett tuják sorakoznak, a sarokban esővíz-gyűjtő hordó van, amihez oda kell tudni oldalazni, végül a fal külső síkjára lehajtható asztallapot készítettem - nejem lankadatlan fantáziájából fakadó kérésére. Ezért lesz a zsalugáter eltolható. A merülő fűrészkére a sarokhornyok mélyítése miatt (két lépésben)ácsingózok, és a már leszabott elemekem. Ha szerencsém van, a cserben hagyó asztalost a nyers szelvények leszabására tán rávehetem, ha nem - valóban marad az OBI, fatalepen még nem kutakodtam, hogy ilyen helyeken vajon vannak-e gyalult és jobb minőségű szelvények, hisz tulajdonképp' nem kell nagy hosszúság. Az elemek hosz-szabását kézi fűrésszel fogom végezni.

Van három vésőm, egy gyalum, akkus csavarbehajtóm, villamos fúrógépem.

A szorítós munkapad - legalábbis ebben az árfekvésben bizton nyilő-nyeklős, ezért használat előtt a padlóhoz fogom csavarozni, belsőmenetes Hilti hüvelyekbe, amiket le is tudok zárni, ha nincs benne csavar.

Bár csak kissé mélyedtem el benne, de nemigen leltem vasalatokat, csak ablak ollót. Emlékemben a régi garázsablak él, minekis alsó sarkain egy-egy csapos fix, ill. kiemelést lehetővé tevő zsanér volt. Zárat se leltem.

 

Hát itt tartok, köszi a sok-sok jó tanácsot.

Üdvözöl: Nagy Lajos    

Előzmény: Törölt nick (145389)
rferi Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145392

A sógorom úgy oldotta meg az ablakkérdést, hogy mivel semmi gépe nem volt, olyan léceket vett, amiből ki lehetett legózni a szükséges keresztmetszeti formát. Simán egymás mellé tette őket, és összeragasztotta. Így nem kellett falcot gyalulni/fűrészelni/marni. Sőt a sarkoknál a csapolás is hasonlóan készült.

Teljesen jó ablak lett.

Szóval az általad felsorolt szerszámokkal tuti befutó leszel.

Tipusra nem tennék javallatot, vannak arra itt nálam okosabbak.

Előzmény: bigloui (145391)
bigloui Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145391

Kedves d-feco és halaloszto (Vajk)!

 

Köszönöm mindkettőtök tüsténti válaszát.

Hadd reagálok sorjában.

- minden tiszteletem egykori kézi munkádnak, feco, de kb. 6m hosszban sarokhornyot kigyalulni marha időigényes lenne és úgy érzem - amiként Te a felsőmarót - én meg a merülő fűrészt megengedhetem magamnak, ezért kértem jótanácsot a kiválasztáshoz.

- a faházba elegendő a kocka dizájn - ha nem így lenne, vennék úgy kb. 20÷25 eFt-ért csili-vili, hőszigetelt, stb. ablakot. De az id etúlzás lenne. Kedvet is kaptam egy jó kis fa munkához.

 

- Vajk: a garázsban tudok barkácsolgatni,a mit azért szeretek többé-kevésbe  tisztán tartani, ezért nem sajnálnám a fekete/sárga dobozért azt a12e Ft-ot - már ha alkalmas. Jó lenne az autó időnkénti kipuceválásához is, mert kitudj' meggid bírja az ősöreg multszázadi háztartási Eta. Ezért lettem volna nagyon kíváncsi az alkalmasságra.

ekereős tanácsot, böngészgetés közbe' jómagam is valahova ide lyukadtam ki, egy vacilla maradt, legyenek a lapok csak síkban mozgathatók, vagy válasszak elfordítható laposat. Ez utóbbi óhatatlanul gyengébb konstrukciót tételez föl - legalábbis a 10e Ft körüli ár kategóriában.

- legelőször tervet készítettem (szakmai ártalom: gépész tervező mérnök vagyok) gyakorlat híján anélkül neki se álltam volna. A tervekkel házaltam. Sajnos ide sehogyse sikerült beszúrni (dicsekvésképp), tényleg, hogy is kell az ilyesmit?

- a sarkok illesztését csap-csaprés módon terveztem, gérvágó fűrésszel, ilyenem van. 

 

Továbbra is nagyon várom a tisztelt fórumozó hobbi asztalosok jó tanácsát porszíó&merülő fűrész ügyibe - előre köszönve azt: Nagy Lajos  

Előzmény: d_feco (145388)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145390

"Ha elmegy egy 'kocka' dizájn, akkor elég egy  véső és egy  fűrész, illetve nem árt valamiféle jó száraz alapanyag sem - és ennyi"

 

Na addig írtam a regényt, meg kv-ztam közben, amíg megírtad a lényeget. 

Előzmény: d_feco (145388)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145389

Anno ugyan az első között voltam akik megpróbáltak lebeszélni, de csak mert elsiklottam afelett hogy faház->nem kell szuper, hőszigetelt,agyonfalcolt verzió.

 

Már linkelték korábban neked Pintér Szilárd videóját, és akkor azt írtad az túl vastag, és hogy a ház falából nem lóghat ki a zsalugáter miatt (na és befele sem lóghat?).

 

https://www.youtube.com/watch?v=-Fin5HBeDcA

 

Pedig ettől egyszerűbben nem hiszem hogy lehet ablakot csinálni (vki írta hogy üveg helyett lehetne pl plexi is). Kicsit átgondolva lehet ez azért kevésbé vastag is.

Azt írtad hogy faház, hajópadló borítással: az nem túl vastag falat jelent (2-3 centi?) de ilyen vékony ablakot kerettel meg nem fogsz tudni csinálni,hogy se befele, se kifele ne lógjon ki. Ha kifele nem lóghat akkor befele meg muszáj lesz.

 

Írtad hogy a videóban adott volt az ablakszárny: annyira azért az sem :) Ha megnézed a nyíló felét ugyanúgy megcsinálta, zsanérokkal, csak az üveglapot egy fém(?)kereten rakta bele, az volt "készen".

 

"mert - helyszűke okán – oda alsó/felső sínpárok közt eltolható zsalugáter-mezőt terveztem."

Nem teljesen értem, hogy hol és miért szűkös a hely (nem lóghat semmi ki a falból 5 centire?) , de gondolom ez a sínes zsalugáter ráépíthető lenne a keretre, ha mégis lehetne kicsit kifele is lógatni. Vagy testvériesen elosztani a kilógást, kintre és bentre egyformán.

 

Merülőfűrész: én pont erre a szerszámra nem érzem hogy ő lenne a leghasznosabb. Ha jobban megnézem, ehhez a projekthez a legolcsóbban úgy jössz ki hogy veszel egy jó kézi fűrészt (nem elektromosat), egy vésőt, meg gyalult és nem csavarodott (!) faanyagot, amit gyak. csak hosszra kell vágni. Pl OBI-ban lehet (igaz, fatelephez képest drágábban) gyalult és különböző méretű, 3m-es darabokat venni. Szerintem találnál olyat, amit csak megfelelő hosszra vágsz, és összeszerelsz úgy ahogy Szilárd csinálja a videón. Az egyetlen dolog amit nem egyszerű kézi fűrésszel megoldani, és Szilárd is csinálja: vastag deszkából hosszában vékonyabbat kinyesni (a "takarólecekhez"). De olyat meg akkor veszel külön, van vékonyabb-laposabb is az OBI-ban . 

 

A merülőfűrészt, ha mégis gépesítenél: én igen nehezen használhatónak gondolnám erre a projektre. Pl a deszka/gerenda amit megveszel, nehezen vágható hosszában el ilyen eszközzel. Nincs elég felfekvése. Méretre darabolni szintén nem a legoptimálisabb.

 

Korábban írtad hogy megvannak a szerszámok, de akkor pontosan mid van az induláshoz?

 

Amit írtál szorítós munkapadot, az nagyon hasznos tud lenni, főleg akinek nincs műhelye, de arra számíts hogy ezek igen instabilak, máshonnan nézve: arra pl ne számíts, hogy egy 44x88x3000-es gerendát csak úgy befogsz és fűrészelsz rajta (Vajk cementeszsákja igen jó ötlet). Amikor a munkaasztalomat csináltam, ahogy a videón láthatod: a körfűrész igencsak mocorog miközben a tolóasztalt használom. Na, ez PONT ilyen típusú olcsó (Black&Decker)  munkaasztalon van :-) Kb. ennyire masszív amennyire látod.

 

Összegezve: gyalult, nem propelleres alapanyag, plexi (vagy üveg, amelyik jobban tetszik) jó fűrész és véső, D3-as faragasztó, szög/kalapács/facsavar, zsanér, kalincsos zárószerkezet, kis csiszolás+pácolás a legvégére. 

Előzmény: bigloui (145383)
d_feco Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145388

Hááát... Én azt az ablakot, ami most még mindig a fürdőszobánál található... Szóval fingom nem volt az asztalosságról... Annak idején (18+ éve) egy darabka tetőléccel és smirglivel 'gyalultam', másik darabka tetőléccel és egy vasfűrészlappal csináltam hornyokat rá. A csapolás is a vasfűrészlappal készült (azóta már került egy félcsöcsekincsüng gyártmányú felsőmaró). Aztán csavar, radattó és adj neki - erre tellett annak idején... Az alapanyag meg a padláson száradó sok-sok tetőléc volt. Eddig jól mukodik, de nem túl esztétikus - mert már megérett a festésre, viszont már nem lobogtatja az ember farkát a huzat a zuhany alatt. Szóval nem muszáj mindent túlbonyolítani (az az én dolgom). Ha elmegy egy 'kocka' dizájn, akkor elég egy  véső és egy  fűrész, illetve nem árt valamiféle jó száraz alapanyag sem - és ennyi. Csak ez a verzió időben egy 'kicsit' több, mint a gépesített megoldás.

Előzmény: bigloui (145383)
Gyula Timko Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145387

Fuu a tapasztalatra én is kíváncsi lennék. Újabban nézegettem a 10,8V-os verziót..nagyon könnyű és érzetre minőséginek tűnik de manapság ki tudja...

Egyelőre nekem van egy jól bevált extol 12V-os de szeretném másodikat is.

Használtam több féle makitát de azok nekem aranyárban vannak és nem is használom ki.

Előzmény: Hobbit_G (145308)
GPS Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145386

 

Én egy ilyennek leszereltem a szorító részét. 

 

És akkor mi maradt meg belőle? A kecskeláb? 

.

Előzmény: Raidx (145385)
Raidx Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145385

vagy valmit kitalálsz hogy ne mozogjon

 

Én egy ilyennek leszereltem a szorító részét. annak helyére kerül a körfűrészt tartató lap vagy a felsőmarót tartó lap. Pici a helyem nagyon. Bizony a lábakat lecsavaroztam, hogy ne csúszkáljon. De ha csak munkapadnak használom is jól jön a rögzítés.

Előzmény: halaloszto (145384)
halaloszto Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145384

Sziasz,

 

1. ha nem egy lakásban kell dolgozz, akkor porszívó nélkül is simán megcsinálod. egyszeri projekt elmegy partvissal is. akik itt vannak azért rugóznak a porszívón, mert van műhelyük és hosszútávon mindent belep a por ha elszívás nélkül dolgozol.

 

2. a szokásos kéttekerős barkácsasztalok közül szerintem a legolcsóbb sem annyival rosszabb mint a háromszor annyiba kerülő. aminek nincs lehajthatós taposója, azt mind felborítod miközben tolod a fűrészt rajta. vagy teszel rá egy zsák cementet alul, vagy valmit kitalálsz hogy ne mozogjon.

 

3. javaslom, hogy legyen terved, hogy mit akarsz elkészíteni. utánna tudunk konkrét tanácsokat adni. nem tudom milyen ablak lesz, de esélyes hogy bolti gyalult lécből indulva hamarabb végeznél sokkal. és elég lenne egy gérvágó fűrészt szerezni.

 

Vajk

Előzmény: bigloui (145383)
bigloui Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145383

Kedves Hobbiasztalosok!

 

Sajnos egyetlen hadrafogható asztalost nem leltem a rögeszmémmé vált faház ablak elkészítéséhez.

Szempontjukból nézvést örömteli, hogy a jó szakemberek manapság teli vannak munkával – hoppon  maradt megrendelőként azonban már korántsem vet szét az öröm.

Így az ablakot magamnak kell elkészítenem - és a lehető legköltségtakarékosabb módon.

Kiterjedt fórum-böngészés/világhálós kutakodás nyomán oda lyukadtam ki, hogy két alternatíva kínálkozik:

1.) elemek mozgatása a megmunkálás során (körfűrész, lap alá szerelt felsőmaró, stb.)

2.) rögzített elemek megmunkálása

Az én utam egyértelműen a második. Ehhez szükségem van egy egyszerű szorító asztalra, valamilyen megmunkáló gépre és porszívóra.

Épp azon filóztam, lehet-e sarokcsiszolót kis körfűrészként használni, mikor rábukkantam egy addig előttem ismeretlen masinára: a merülő fűrészre.

Tanulság, hogy nagyon kell figyelni (legalább) két bolthálózat barkácsolós kínálatát (verhetetlen árakkal), mert az egyikben korábban volt is egy belevalónak tűnő sajátmárkás Parkside masina.

(Momentán persze seholse kapható...és német oldalukon se kapható a hatalmas érdeklődés miatt )

 

Jótanácstokra vágyó három kérdésem az alábbi:

1.) Az A...i aktuális kínálatában figyeltem föl egy hamu porszívóra, mely ugyan bír nálam sose használandó erényekkel, de kötve hiszem, hogy ennél olcsóbban meg lehetne úszni, feltéve ha, ez alkalmas asztalos-os elszívásra. Mi a véleménytek? (Már persze, ha hoznak ide és nem kapkodják el...) 

https://www.aldi.hu/hu/ajanlatok/ajanlatok-csuetoertoektol-20171102/reszletes-oldal/ps/p/workzone-hamuporszivo-3/

2.) Mellik szorítóasztalt javasoljátok és pláne mellik lenne az, mit nagy ívben kerüljek?

3.) Melyik kedvező árú merülő fűrészt javasoljátok és melyikre semmi esetre se vessem áhítozó tekintetem? (Tán egy Hecht-et láttam legolcsóbban, kb. 16e Ftért...)

 

SZÍVES TANÁCSOTOKAT ELŐRE KÖSZÖNÖM!!!: Nagy Lajos, Tatabánya

halaloszto Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145382

meg hogy a kínai állam azzal támogatja a gazdaság fejlődését, hogy a kínai állami posta jó olcsón adja a szállítást a kínai cégeknek. 

 

írhatnék erről egy tükörfordítást a magyar viszonyokra...

Előzmény: 409 (145372)
rferi Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145381

Egyáltalán nem csodálkoznék, ha durva állami beavatkozás is benne lenne.

Ne felejtsük el, Kína kommunista állam, elvileg tervgazdálkodás (is) van. És szeretnek világuralmi pozicióban lenni. Na nem katonailag, gazdaságilag. Hasonló módon nyerték meg a világ ritkaföldfém-termelését is. A 16-17 féle anyagból majdnem mind megtalálható náluk, sok csak náluk. Amik nem csak náluk, annak kitermelését felfokozták, árát levitték, Kanadában, és Ausztráliában ettől tönkrementek a konkurrens cégek, azokat felvásárolták, majd felemelték az anyagok árait. A világ jóformán csak tőlük tud ezekhez az anyagokhoz hozzájutni. És csak jelzem, pl. egy telefonkijelzőben 12 féle ilyen anyagot kell használni.

Előzmény: GPS (145376)
kuperta Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145380

Nekem hasonló méretű, 140 kg szorító erejű van, több helyen használom, nem érzem túl erősnek. A pontszerű megfogás miatt hajlamos elfordulni a munkadarab, ha pl nem egyformán szorít a kettő, vagy nincs pontosan megtámasztva.

Előzmény: SeresZoli (145379)
SeresZoli Creative Commons License 2017.11.02 0 0 145379

Nekem ehhez kell:

 

https://www.youtube.com/watch?v=mMmFNdN7toY

 

Akkor válasszak erősebbet?

Előzmény: Törölt nick (145377)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!