Keresés

Részletes keresés

pali923 Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145306

Csak egyet lehet érteni. Nem vagy rossz, csak normális férfiember. ;) Biztosan neki is szívesen gyártanál néhány bútordarabot, vagy focit. :)

 

Előzmény: Törölt nick (145305)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145305

Maximum "alatt" :D /derosszvagyok/

Előzmény: pali923 (145304)
pali923 Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145304

Hát ezt nem is kéne a szekrény alá dugni. :)

Előzmény: GPS (145303)
GPS Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145303

 

"Miféle lábnak?"  Hááát bizonyára azoknak, amire a zoknit, cipőt is szokás húzni.  :P  :)

 

Tudod mit? Akkor inkább legyen ez:

 

 

Előzmény: 409 (145302)
409 Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145302

"Miféle lábnak?"

 

Hááát bizonyára azoknak, amire a zoknit, cipőt is szokás húzni.  :P  :)

Előzmény: GPS (145299)
GPS Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145301

 

Vigyázz, mert büntiből mindjárt neked is mesélek róla :-))))

.

 

 

Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (145300)
Hobbiasztalos.blog.hu Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145300

Tényleg nem baszogatás, de mesélhetnél erről a menetes száras dologról :) :) :) :) :)

 

Előzmény: GPS (145293)
GPS Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145299

 

Ugyanakkor a csúszka (és a rejtett kis asztal) alatt kell hely a lábnak

 

Miféle lábnak?

Hisz az egészet simán megtartja konzolban a teljesen kihúzható csúszka. 50 kilót bír - hacsak nem ILYEN FELHASZNÁLÁSRA szánod, mert akkor határeset.

.

Előzmény: kutyala (145298)
kutyala Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145298

Már szinte el is képzeltem, gyönyörű, csak egy-két apróság :)

 

Alul fazekak lesznek és fedők, nem italok, valamint ha nem muszáj, nem huzigálnék egy egész korpuszt. Ugyanakkor a csúszka (és a rejtett kis asztal) alatt kell hely a lábnak, ami egy korpusszal nehezen megoldható, legalábbis helyveszteség nélkül. Maradnék az eredeti elképzelésnél :)

 

Ja, és a korpusz másik oldalán a kutyák alszanak, valószínűleg frászt kapnának, ha egyszer csak elmenne mellőlük a "fal" :)

Előzmény: GPS (145297)
GPS Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145297

 

Hát akkor neked nem kell semmiféle ajtó - főleg nem oldalra csúszó.

 

Egybeépíted az előlapot a minibároddal - és az egészet egyszerre húzod ki az előlappal, a már jólbevált, teljesen kihúzhat golyós-csúszkán. Gyerekjáték megcsinálni.

 

Ennek a "mozgó-korpusznak" a teteje maga az asztalka - alatta meg ott vannak a válogatott, finomabbnál-finomabb piák - szép sorban, a minibár mindkét oldalán felsorakozva, katonásan.

Haladóknak (deluxe verzióban) még hangulatos LED-világítást is be lehet építeni a felső lap aljára, ami kihúzáskor gyullad fel - és ami gyönyörűen megvilágítja felülről a dekoratív üvegeket.

 

Amikor bár-feelinget akarsz, csak odatolod a két bárszéket az előlap két oldala mellé, kihúzod a minibárodat (előlappal-italtartóval együtt)...és máris  kezdődhet a felhőtlen, ám mértéktartó dorbézolás. 

 

Persze, munkavédelmi okokból, ha túl magasak azok a bárszékek - akkor inkább vágjál le a lábukból... minden eshető...ségre :-)))

.

Előzmény: kutyala (145296)
kutyala Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145296

A tipp nem rossz, köszi, de nekem az alsó szekrény a kérdés. Fölső szekrényem nincs, mert mindig mindenbe beverem a fejem :)

 

Egyébként azért kellene nekem toló megoldás, mert a konyhába a pult alá szeretnék integrálni egy "minibárt", mondjuk ilyennel: http://www.butorkellek.hu/index.php?kezd=0&kod=4722&mkod=22&modul=termek

 

Vagyis ha nem akarok kicipelni mindent az étkezőbe (messze van), akkor két bárszékkel felvértezve kihúzom a kisasztalt a pult aljából, és kész. Viszont ha szokásos nyíló ajtó van, akkor az zavaró, tolóval sokkal praktikusabb. Ha égeztem, visszatolom, betolom az ajtót, és nem látszik semmi. Ez a terv.

Előzmény: GPS (145295)
GPS Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145295

 

Gondolom nem akarsz magad felé nyíló ajtókat, igaz?

 

Ehhez a megoldáshoz mit szólsz?

 

.

Előzmény: kutyala (145292)
pali923 Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145294

Baszogatás? Ugyan már, én csak játékosan évődtem. :)

Hogy legyen ontopic is: most jött szembe egy hírlevélben ez a videó, egy állandó témával. 5 módszer arra, hogy képeket fára felvigyünk. Nekem van benne újdonság is.

 

 

 

Előzmény: GPS (145293)
GPS Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145293

 

Nem kérlek.

Az van, hogy én már olyan tökélyre fejlesztettem a menetes-száras bútorgyártást - hogy azokat már egy centi menetes-szár felhasználása nélkül is vidáman gyártom :-)))

 

Egyébként korábban már kilátásba helyeztem, hogy aki a menetes-szárért továbbra is baszogat - annak büntetésből mindig elmondom, hogy az illető bútor már a 10.-ik évét tapossa és továbbra is kiválóbb egészségi állapotnak örvend, nulla karbantartás mellett is.

 

Igaz, munkalapot cseréltem rajta a tavasszal - de azt egyrészt azért, mert volt rá egy (szinte ingyen) lehetőségem, másrészt meg annak köze sincs a menetes-száras szerkezethez - amelyik atom-stabil ma is.

 

Ha már szóba hoztad :-)))))

.

Előzmény: pali923 (145291)
kutyala Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145292

Sziasztok, konyha frontot elhúzhatóra szeretném megcsinálni. Tud ehhez valaki jól bevált de nem aranyárú vasalatot? a magassága a szokásos, szélesség kb. 130 cm, ezt én két ajtóval lefedném.

 

Köszi!

pali923 Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145291

Már szanaszét nézegettem a képeket, de sehol nem találom ebben a szerkezetben a menetesszárakat. El van rejtve valahol a bútorlapban?  :))) :P

Előzmény: GPS (145273)
GPS Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145290

 

Ha úgy csinálod, ahogy majd megmutatom, akkor oldalanként elég 3-3 mm hézag is.

.

Előzmény: Hobbit_G (145288)
GPS Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145289

 

Oldalanként 13 mm-t kell számoljál a csúszkáknak, de ha odajutsz, megmutatom hogy tudod könnyen és kellemesen összehozni úgy, hogy a csúszkák még ne is látszodjanak felülről és maximális mozgó-felületed is maradjon.

 

Már egyszer valamikor régebben posztoltam a dolgot egy topiktárs kérésére - de nem nagy ügy megismételni, elvégre vannak új topiktársak is - hát ha még másnak is hasznos lehet, ki tudja?

.

Előzmény: Hobbit_G (145288)
Hobbit_G Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145288

Igen, épp ezen a kialakításon kezdtem el rugózni.

Alapban semmi más nem volt tervben, hogy a régi cipőtartót rácsavarom szimplán az előlapra és a régi rögzítéssel megcsinálom, ami igényel egy 25-ös lukat az oldalfalba, ebbe kell benyomni a műanyag vackot és csavarral megerősíteni. No de ez a réginél is szeret kijárni, ezért gondoltam, hogy ezt a billenős megoldást lehet inkább elkerülném.

 

Viszont mivel kicsit nagyobbra mértem az előlapot, mint a régi (részben szándékosan), így alul nincs gond átalakításra, oldalsó részt kell jobban meglesnem, hogy az enged-e ennyi átalakítást. Ha megoldható sztem kap kis fenyőt alul tiplizve, s kis merevítést oldalra, amire már mehet rá a sín.

 

Meglesem este a pontos méreteket.

 

köszi

Előzmény: GPS (145287)
GPS Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145287

 

Ha van egy előlapod és odabent 2 oldalfalad - semmi akadálya annak, hogy teljesen kihúzhatósra csináld. Aztán amikor a mobil-rész már faszául járkál ki be (a golyósoron meg pláne prímán szokott) akkor arra olyan cipőtartó szerelvényt szerelsz, amilyet csak akarsz:

 

"Drótból"-hajtogatott cipőtartótókat, vagy más anyagból készültet - de minden esetre szabad tered van odabent, a legpraktikusabb és helytakarékosabb megoldásra.

 

Ami az anyósod vehemenciáját illeti - arra két megoldás is van:

 

- az olcsó megoldás: cca. 200-250 Ft-ért veszel pneumatikus ajtó-csillapítót - amit bárhogy csapkod, olyan finoman és halkan fog záródni az ajtó - mint az amerikai filmekben a milliomosék bútorai.

 

- a drágább, de tökösebb megoldás: az említett golyósoros csúszkának (némi felárért, kb. 1 ezres/ csúszkapár) van egy olyan verziója, ami 6-8 centivel a becsukódás előtt, magától beszívja a fiókot. Csendben, finoman.

Ezt is bármilyen erővel be lehet küldeni, mert tenyérnyi távolságra a becsapódástól először csillapít, aztán behúzza magát - önerőből. Rendkívül látványos és hasznos is.

.

Előzmény: Hobbit_G (145285)
Hobbit_G Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145286

Alapesetben nem az anyagi része a megterhelő, hanem annyi munkára, amit szoktam csinálni nincs sok értelme.

Sajnos hirtelen tudok dönteni, de ezesetben szerencsére az egyengetés elég erős dolog, mert egyelőre egyik oldalt egyengetem nagyjából, be a vastagolóba másik oldalt, majd az egyengetett oldalt is,  hogy szép legyen.

Viszont morcos lettem a maradék levágásánál és valamit fogok venni legközelebbre, sztem lesz egy ilyen 710w makita, már azért is, mert könnyű beépíteni :D

De nem azonnal, most sajnos dokira is kell lóvé, de nyuszi majd meglephet vele xd

Előzmény: Törölt nick (145283)
Hobbit_G Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145285

Ezen is agyaltam kicsit, amióta láttam kérdezted, de nem vagyok sokkal előrébb más megoldással sem épp a rögzítés miatt bútorlapba és szépnek kéne lennie :(

Ami meg a pánt mellett szól az a fékezős mechanizmus, anyósom a csapkodós fajta, emiatt agyaltam ezen a megoldáson :)

 

Viszont az se rossz, amit GPS írt, a "fiókos", de ahhoz ugyan más tervezés kellett volna és anyósom tuti hülyét kapna tőle, viszont bogár ment vele a fülembe, egy kis agyalást megér a dolog, hát ha mégse annyira lehetetlen, mert kicsit nagyobb az új előlap, mint a régi, ami lehetőséget adhat kis módosításra.

No mindjárt ha nem lesz más melóm meglesem mit tehetünk az ügyben :)

 

Köszi mindenkinek, haladunk :)

Előzmény: PETYUS (145281)
motor-os Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145284

Nekem tegnap elment vagy 40 kg, 30 éve felgyűlt számítógép alkatrész. (Más gyűjtőhöz került.)  Ez kijelölte a jövő útját. Selejtezés a köbön.

Előzmény: fejes.i (145276)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145283

"eladom a sajátomat épp a súlya miatt"

 

Magánvélemény: sztem butaság eladni emiatt. Főleg ha egyébként elégedett vagy vele és nem futottál a f.sz. hiányából pl. fapörkölésbe. Meg szártörésbe.

Igen fog hiányozni néha az erő (bár láttam már egyengetni kis Makival/Dewalt-tal is :D)

 

Szereld asztalba, akkor nem kísért az hogy kézből szenvedj vele. Nem akarok zsebben turkálni, de egy alap kis Makira meg majd csak összejön még, a mobil munkákra.

 

Előzmény: Hobbit_G (145282)
Hobbit_G Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145282

Szia

 

Metabom van excenternek, nem rossz masina.

Nekem még nem hiányzott sosem a fordszabályzás, fához szerintem teljesen jó, de olyat vegyél ha találsz, hogy ne csak az alap tárolót adják hozzá, hanem egy átalakítót porszívóhoz is. Van hely, ahol avval együtt adják, nem csak az alap portárolóval.

 

zöld Boschról mondjuk úgy van oka, amiért le akarnak beszélni (sajnos tapasztalatom, de legalább nem buktam sokat a zöld fúrókalapácson, helyette lett egy metabo, khm, nem egy súlycsoport már működésre sem, de árban sem...). Lehet Makita se a régi már, de még mindig fényévekkel jobb (írj privátban és tudunk Dewalt és Black&Deckert is nézni) :)

Őszintén én elgondolkodtam viszont, hogy eladom a sajátomat épp a súlya miatt, még rágódok rajta. Ha így alakul akkor lesz helyette a Makita rt700 féle élmaró 710w-al. Egy tart nagyon vissza ettől: akkor nem tudnék egyengetni normálisan, mert mt362-be nekem van egy 30mm széles fej, ami már nem rossz, ill. plattoló se mehetne vele (bár az még nincs és lehet ahhoz már tényleg kéne fordszabályzás :D)

Vagy marad ez is és lesz más is, ha több szekrényt kell csinálni, mert élvédő ragasztása után minimum annyi időt elvesz a maradék levágása, mint az egész ragasztós procedúra jelenleg, ami sok nekem, alig vagyok otthon munka miatt, így minden idő számít :(

 

 

Előzmény: spgabor (145277)
PETYUS Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145281

Esetleg kivetőpánt helyett valami másfajta zsanérral?

Előzmény: Hobbit_G (145268)
PETYUS Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145280

Szerencsére itt nincs csótány. Régebben laktam olyan helyen ahol volt, de azokat nem a konyhai kuka generálta.

Előzmény: Törölt nick (145266)
Raidx Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145279

Tudod te azt, hogy ami nem Kínába készült az hamisítvány? Tudnak ám azok minőséget gyártani csak az nem az olcsó kategória. Mióta filléres cikk lett a fordulatszám szabályzó, mindenbe beépítik, ha kell-ha nem. Nem tudom, miért látod komplikáltabbnak a maki asztalbaépítését?

Előzmény: spgabor (145277)
rferi Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145278

köszi, bizakodom, de nem dől össze a világ, ha nem lesznek meg.

Előzmény: fejes.i (145276)
spgabor Creative Commons License 2017.10.31 0 0 145277

Szia,

 

köszönöm a tanácsokat. Tegnap elmentem egy helyi boltba, valószínüleg ott fogom megvenni, mert van webshopjuk is és az árak is középkategória, így legalább lesz hova vinni, ha gari baj van.

Szóval összenézve a Bosch-sal a Makitát, a Makita tényleg nehéz, illetve nem áll olyan jól kézre. Viszont a boltban is azt javasolták, hogy inkább legyen piros Makita mint zöld Bosch. Több a gari, minimálisan kerül drágábba, de jobb minőség. A súlyát meg majd megszokom. Az asztalba építés miatt néztem a talpát, az nehezebb lesz mint a Bosch esetében.

Szóval két napja még a zöld gép kellett, meg az is tetszik még mindig jobban, de a Makitát mint márkát szeretem és a Bosch-ról sokan próbálnak lebeszélni, akik tapasztaltak is, így inkább mégis az lesz a befutó.

 

Illetve néztem akkor már ha ott jártam, egy excenter csiszolót is néztem, mert nekem még egy nagyon régi csiszológépem van, amiből folyton kiesik a papír. Elég idegesítő. Nekem ebből egy tök mezei is jó. Van a kínai, ami fordulatszám szabályzós 380W-os egy év garival, illetve a Metabó 240W-os, fix fordulat, 6 ezerrel drágábban. Az nem nagy különbség, háromszor annyi a garija (3 év). Van értelme a fordulatszám szabályozásnak itt (biztos van, csak nem tudom, hogy mi)? Mert akkor inkább vennék 18-ért egy Metabót mint egy kínait. Így ilyenből sem kellene másik életem végéig. :)

Előzmény: Hobbit_G (145261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!