Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144665

Szia!

 

Rudolf elmondta már hogy kb reális az ár, még egy viszonyítási alap:

 

 

Ez a kerti széket augusztusban csináltam, szélezetlen (és így gyalulatlan) tölgyből. Itt írtam róla bővebben:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=144840399&t=9104263

 

A poszt végén láthatod hogy mennyi anyagból készült, és az mennyibe került. Azt mondod neked gyalulva 65e Ft lenne az anyag - nos a fenti székkel összevetve, ez nekem is reálisnak tűnik.

Előzmény: SeresZoli (144652)
motor-os Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144664

Békéscsabán a Kósban. Tavaly nem volt jelentkező, de úgy hallottam, idén ismét indult felnőtt osztály.

Előzmény: X.G. (144650)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144663

Asztalosnál nem biztos hogy tudsz érvényesülni, mert ott termelés folyik, nincs idő  magyarázni  ,mutogatni dolgokat ,s ha hivatalos a műhely nem is kockáztatnak hogy fekete munkásként megfogjanak, ne adj isten gépközelbe se engednek ,még ha valami történik veled baleset akár börtönbe is kerülhet a szaki . De egy hobbi műhelybe már  más a helyzet.  Hozzám jöhetnél , holnap pl bútorajtókat kell fölszereljek . 

Előzmény: X.G. (144651)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144662

Mottó: Mi lesz belőle szomszéd?  Ha el nem baszom fogpiszkáló  :D

 Tavasszal megmaradt két szák cimentem ...na az a cement de nálunk ciment  :D Erősen elgondolkoztam mit csináljak vele  aztán öntöttem belőle három  csutakot. Vagyis egy méterre lefúrtam s a közepébe belevertem még vascsövet úgy hogy még egy arasszal kilógjon a földből.     Na szóval továbbgondolva  a dolgot nekifogtam oszlopokat s agyfát gyalulni. 

szóval most így áll a helyzet :

  Aki nekifog egy kézigyaluval vagy egy kézigyalugéppel  ezt megcsinálni pontosra azt nem irigylem  iszonyú munka van vele . Én csak két oldalát gyalultam ki egyenesre s derékszögbe  és azt is csíkozva sikerűlt mert nem érte át egybe a felületet a kézi gyalugép. 

a végső vastagságolást meg az utolsó milimétereket már a vastagságoló gépemen  eresztettem át.

 Műhelyem elejébe egy előeresztést akarok csinálni hogy néha ott is tudjak ezt azt tárolni ne verje az eső . Igy legalább a cseresznyés vésőmet is lesz alkalmam kipróbálni csaplyuk vésésnél .

 

 

 

BoriBori Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144661

A villanyborotva miatt ugye?:)))

Előzmény: GPS (144660)
GPS Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144660

 

Nekem kezdesz gyanús lenni, hogy te nem is vagy nő  :-))))

.

Előzmény: BoriBori (144658)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.10.19 0 1 144659

Mindenkitől messze  :D  talán én vaqyok a legkeletebbre  az egész hobbiasztalos fórumon .  Amúgy már látogatott meg fórumtárs s én is jártam nála Pesten , tehát mégse olyan nagy távolság azért . :D

Előzmény: motor-os (144639)
BoriBori Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144658

Kimaradt: en inkabb atszerelnem a dugaljat, leven az atalakito inkabb villanyborotvara van meretezve, nem pedig egy faipari gepre.

 

Mailem (ittenit nem nezem):

bori

pont

attila

kukac

yahoo

pontcom

ha tortenes van vagy barmi egyeb kerdes lenne.

bb

 

Előzmény: mezcalito (144653)
BoriBori Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144657

Rendben, akkor mar koruljartad a dolgokat...

Itteni "anyagmozgatas" miatt ne fajjon a fejed, nem gond.

 

OFF: Detto, ismeros az erzes...

 

BB

Előzmény: mezcalito (144653)
mezcalito Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144656

http://www.abh-system.hu/termekek_butorkeszitoknek/asztalos_fureszaru/tolgy

 

beírod a google-ba asztalos minőségű tölgy, ott ránézel pár ajánlatra , ott megtudod mennyibe kerül a köbmétere az asztalos beltérre szárított faanyagnak.

Ahhoz hogy legyen neked egy 4 cm vastagra gyalult fád ahhoz 5cm 6 cm es pallót használt el az asztalos attól függ mennyire elhajlott az anyag stb, ha ráadásul az egész csomómentes ,ághelymentes magyarán kiejtette ezeket a részeket akkor az is hulladék. Tehát mire megkapod azt a faanyagot 50% vagy inkább több már hulladék.

150 milli széles kész anyagot nem vennék inkább 10 12 cm széleset mert 15 cm az már az a határ amit nem érdemes táblásítani mert elgörbül .

Gondolom rászámolta a ráfordított munkaidőt (nem 500 forintos órabérrel)időt ,esetleg rezsi ,gépkopás, személy szerint nem venném meg azt a faanyagot, igaz nekem már van gépesítésem.Ennyi pénzért asztalt veszel, erre rájön még a 10.000 forintos lakk, lazúr vagy amivel kened szórod. De ennyi pénzért hibátlannak kell lennie a gyalult anyagnak.

Inkább kérdezd meg itt a fórumon nem tud e vki segíteni,aztán vennél pár 5 6 cm vastag pallót.

Előzmény: SeresZoli (144652)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144655

Az 1400 mm hosszú: 8500 Ft+ÁFA, 

 

Ha majdnem első osztályú és nem floaderes, akkor az anyagára kb. 56oo forint. 

Sajnos reális.  

Előzmény: SeresZoli (144652)
mezcalito Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144654

Minden létezik, nem árt előtte egy kis kapcsolatépítés a kocsmában vagy egyéb helyeken.Lesz ahonnan lehajtanak ha csak betoppansz mert azt hiszik hogy ellenőr vagy. De ha van vmi ismerős ismerősének ismerőse lehet odamész ingyen segíteni annak a maszek is örülne ,mert ugyebár ingyé munkaerőt kap,aztán csiszolhatsz élfóliázhatsz naphosszat.

Gy-M-S megyében egy két dologban tudok segíteni mikor ráérek.

Előzmény: X.G. (144651)
mezcalito Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144653

Csak mostanában linkeltem ezt be, de már 2 3 hete beszéltem velük hogyan miként lehet lebonyolítani dolgokat. 

Az Folkestonefixings-nél küldenek Magyarországra is de az ebayen nem jelenik meg ez az opció, de mivel beszéltem velük küldtek ajánlatot is a szállításra ami 197angol font plusz VAT, mert ők ilyen pallet service-t ismernek. A 197 plusz VAT az kifejezetten sok, míg a másik cég aki 702 fontért kínálja portékáját az 37 fontért küldi el Magyarországra és ott már az ebayen bent van a szállításopció.

A Folkestonefixings-el azt is beszéltem hogy ha van UK cím akkor oda ők kiviszik és a Magyarországra szállítást kell egyénileg megoldani.Mint már említettem érdeklődöm kalkulálok, mert már magyar angol magán szállítókat is kérdeztem ők 50ezer környékén hoznák el, de kell hogy legyen valaki aki felsegíti a cuccot a furgonra meg aki a helyen leszedi ezt a 100 kilós dögöt.

Mivel 100 kilós ezért egyszer le lenne nálad téve , ott már segíteni kell a lepakolásban, majd a magánszállítónak a felpakolásában. Arra lehet számítani hogy ez angol piacra készült és angol dugalja van , nem barkácsolok nem szerelném át magyar dugóra mert minek mikor ~500 forintért lehet venni angol-magyar dugó átalakítót.Amúgy is van egypár ilyenem.

 

OFF: Egyébként 8 évet éltem én is az UK-ban,majd hazajöttem,lehet még egyszer megindulok az életben.Nehéz kérdés mert kinti melóval kényelmesen nyugodtan kiegyensúlyozottan lehet élni ha az élet anyagi pénzügyi oldalát nézzük, de a rokonok halta k ki mellőlem, szülőket nem láttam stb, akkor meg egy idő után az a kérdés minek is van kint az ember, mikor tudom kiélvezni az itthoni gépeket egy kis alkotás stb. De itthon meg azért nem lehet kiélvezni mert megdöglesz a munkában és akkor sem jutsz előre.

Előzmény: BoriBori (144649)
SeresZoli Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144652

Sziasztok!

Feketefelhoo gyönyörű tölgy asztallapján felbuzdulva, rászántam magam én is végre a lassan egy éve ígérgetett konyhaasztalunk elkészítésére. El is mentem egy helyi kereskedőhöz,  és elmondtam neki mit szeretnék:

Gyalult tölgyet kértem, 1400x150, és 710x150 mm méretben, 40 mm vastag deszkából gyalulva. Mondtam, hogy táblásítani akarom, ezért légyszi ahol kell, ott legyen derékszögű. Cirka egy napig számolgatta, és ma kaptam meg az ajánlatot.

Mivel eddig csak raklapból bontott fából dolgoztam, nincs tapasztalatom favásárlás terén, ezért kérem ki most a Ti véleményeteket, hogy a kapott ár, az normál piaci ár e, mert ha igen, akkor maradok a raklapoknál :)

 

Az 1400 mm hosszú: 8500 Ft+ÁFA, a 710 mm hosszú: 4300 Ft+ÁFA per darab.

 

Ez alapján ennek az asztallapnak az anyagköltsége cirka 65 ezer forint, és ezzel én még dolgozok otthon, és rákenek valamit... és még nincs lába sem :)

 

Tényleg ilyen drága a tölgyfa?? Vagy a gyalulás ilyen drága?

 

Köszi a válaszokat!

 

Z.

X.G. Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144651

Nagyon köszi a tanácsot. Igen, mint végzett logisztikus tudom, hogy négy éven keresztül kitanulni a szakmámat és utána gyakorlatilag semmit sem használtam az elmondottakból 15 éves pályafutásom alatt - tök kidobott pénz. Csak ha jól tudom, ahhoz hogy komolyabban foglalkozzak ezzel - úgy értsd, hogy pénzért vállalva munkát - előbb utóbb ki kell váltanom az adószámot és csak megfelelő képesítés ellenében kapsz erre engedélyt, vagy rosszul tudom? Mindenesetre abszolut én is így gondolkodom, hogy meg kellene keresnem egy mestert aki mellé beállhatok segédnek időnként és ostromolni buta kérdésekkel. :) Személy szerint leginkább bútorkészítéssel foglalkoznék, tehát a finomabb motorika illetve mechanika érdekel, ahogy beleépítem a tudást fába. :) Létezik ilyen jelenség szerintetek, hogy csakúgy besétálok egy asztalosműhelybe, hogy jónapot, szeretnék ingyen- és bérmentve segíteni/tanulni? Nehezen tudom elképzelni... :S

Előzmény: mezcalito (144648)
X.G. Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144650

Fu köszi. Megkérdezhetem konkrétan melyik suliba mentél? Kerestem ilyen államilag finanszírozott képzéseket, de csak ápoló meg pék lehetsz ha azt szeretnéd hogy az állam fizessen. :)

Előzmény: motor-os (144632)
BoriBori Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144649

Rendben, koszonom a visszajelzest.

 

Igazabol noi keresztnev igen, nekem viszont a vezeteknevem. 

 

Napkozben megcsorgettem az egyik linkben szereplo ceget (Flx Folkestone-ban), es nem lehet felvenni toluk a cuccot (magyar futar kilove), ha direkt rendelsz toluk akkor hazakuldik, viszont jo a meglatasod a garancia ervenyesitesenek nehezseget illetoen ebben az esetben. Ebay meg macera mert a pp-n fizetve a regisztralt cimre kuldik csak (hacsak nem az itteni cimem allitod be). 

Penzugyileg nem nagyon akarnek belefolyni, csupan a korabban irtakat vallalnam, arukezelest illetoen.

 udv Bb

ui. Ha ugy vesszuk en is B. úr vagyok, de nem az akirol lentebb szo van/volt.:)

 

Előzmény: mezcalito (144645)
mezcalito Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144648

A méregdrága semmit nemérő tanfolyamokat hagyd a fenébe, de tényleg. Azok 500.000forintba kerülnek a Macilaci oktató és szeszipari Bt meg megtömi a zsebét.

Ezt a szakmát 10 év alatt lehet megtanulni különböző munkahelyeken dolgozva,és akkor elmondhatod hogy már valamit értesz hozzá de elég sok még a hiányosság/tanulnivaló. Túl szerteágazó anyi minden van.

Az egyéves mondjuk Genius-ban elvégzett 500.000 forintos tanfolyamon semmit nem fogsz elsajátítani, feleslegesen jársz be órákra ahol azt mondják el amit könyvben is elolvashatsz, aztán ha szar gyakorlati helyet is találsz maagdnak akkor teljesen kidobott pénz idő energia volt az egész, mert a gyakorlati oktató inkább kimegy sörözni vagy blablabla szokásos magyar lehúzás.

Van e asztalos ismerősöd? Van e asztalos a környékeden? Megkérdezed őket tudnál e bedolgozni nekik,vagy segíteni stb, mondjuk a maszek rá van állva acsak a bútorlapos konyhára ott csak azt fogod megtanulni hogy az a maszek hogyan csinál bútorlapos konyhát, azt hogy mások hogyan csinálják azt nem fogod tudni, és attól hogy 1 konyhát megcsnáltál nem biztos hogy asztalosnak hívhatod magad. Csak gyakorlatban tudod megtanulni sehogy máshogy.Elmenni egy parkettáshoz meg egy lépcsőshöz aki ere van ráállva akkor ott ezeket tudod megtanulni.Ajtó ablakosnál az ajtó ablakot , műbútorasztalosnál a minőségi bútorkészítést.

Kismaszeknál a kismaszek fogásait tudod megtanulni amikor nem akarnak nem tudnak nagyobb gépekbe beruházni, nagyobb üzemnél azt a fajta gyártástechnológiát tanulod meg- esetleg ott van már mérnöki tervezés nagyobb gépek több precizitás, de vesztesz az önállóságból mert egy másik munkafolyamatot már másik egység végez míg a maszeknál A-tól Z-ig te csinálsz mindent.

Könyveket egyszer olvasd el és ennyi, némelyik talán 20 éve lett szerkesztve , abból te nem fogsz fafajokat felismerni mondjuk egy anyagismeret könyvnél, a gépismeret köny meg lehet egyből kuka mert már akkor elavult volt mikor megírták persze ez is adhat információt.

Én 2000ben végeztem és már akkor tudtam hogy nem minden asztalos ért minden asztalos fogáshoz, sokmindehez én sem tudok hozzászólni, igaz nem is akarok. Már akkor volt olyan akik azért színvonalas asztalosok voltak kollégák és úgy általában sokkal többet tudtak nálam , de volt olyan amihez ők nem tudtak hozzászólni amiben meg én képeztem magam (faragás), volt aki székgyártó üzemből került hozzánk az sem volt komfortos a nyílászáró készítésben stb stb, el kell fogadni hogy nem fogsz mindenhez érteni akkor sem ha eben dolgozol már 20 éve.

 

Előzmény: X.G. (144617)
motor-os Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144647

5x5cm-es gyalult lécet kell vegyél.

Itt van a függőleges metszet. Az alsó léc más mint a többi, a vízelvezetés miatt. A két függőleges olyan mint a felső vízszintes.

Előzmény: motor-os (144642)
Tie Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144646

Csak nekem tűnik ki sit kevésnek a 10 hétvége?

http://geniuszplusz.hu/tanfolyamok/muszaki-kepzesek/asztalos-tanfolyam

 

Aszongya 10hónap, havi 1-2 hétvége. 

mezcalito Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144645

Neked is köszi a felajánlást,lehet hogy élek vele lehet nem, de ez a név Boribori ez női név vagy férfi? csak azért mert itt egy 100 kilós gépről van szó.

 

Másik dolog motor-os is már régóta tervezi a gépvásárlást ha jól tudom.

Előzmény: BoriBori (144638)
mezcalito Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144644

Köszönom a felajánlást lehet hogy egyszer élek ezzel a lehetőséggel, kombinálok azon hogy mennyi lennea benzin stb, megéri e olyan messze menni. 

Előzmény: Pillanatragasz (144609)
mezcalito Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144643

Az a 180ezer egyből nem 180ezer a hiányos gépért, lesz neki egy asztal csere, valaki azt mondta itt hogy 6 éve 30 ezer körül volt egy asztal, most mennyi? Kell még más alkatrész is hozzá hogy használható legyen? tegyük fel szállítással javítással együtt az a 180 ezer lesz 230 250 ezer.

Az angol linkeket csak azért küldtem hogy igen enyyiért is vannak új gépek: 180 ezer szállítás nélkül de nekik nincs jó nemzetközi szállító rendszerük/áruk, a másik szállítással lenne itt 240 ezerért újonnan garanciával, más kérdés egy angliából hozott terméknek hogyan lehet a garanciáját érvényesíteni...

Míg itthon már rá sem nézek a Metabo oldalára ahol utoljára 570 ezer forint környékén adták a HC260 gépet , vannak más magyar netes keresekdők akik lazán nyomják a 440ezer forintos árat, a többi netes árat kikartellezték maguknak és egységesen tartja magát a 300ezer forint környéki ár, míg Romániában ugyanez a gép újonnan 200ezer 210 ezer.

Van egy bolt ahol vásárolni szoktam ott azért baráti áron nem számlázva odaadnák nekem 270ezerért.

Keresem a lehetőségeket nézem mennyi a komplett gép és arra mennyi lenne a szállítás.

TLDR: az a használt gép 230ból talán kijön szereléssel míg az újak külföldről 240ezerért vannak a házad küszöbénél.

Előzmény: pali923 (144610)
motor-os Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144642

Neked akkor egy hagyományos Gerébtokos ablakra van szükséged.

Te akarod megcsinálni, vagy csináltatni akarod valakivel.

Mostanában csináltam egyet. Elég elvetemült mérettel.

Egy bontott ablakot alakítottam át.

Előzmény: bigloui (144641)
bigloui Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144641

Kedves Hobbiasztalos Fórumozók!

 

Kerti faházunkhoz szeretnék készíteni egy fekvő alakú,

90cm széles és 60cm magas, egyszeres üvegezésű bukóablakot.

Sajnos nem leltem rátermett szakembert, ezért gondoltam arra,

ha netán e fórumon már porondon volt egy efféle,

avagy erre akárcsak hajazó bejegyzés, nagyon köszönném az útba igazítást.

Készen ilyen egyszerű ablakot nem lehet kapni, se egy lemérhető példa nincs a látóhatáron

és én úgy érzem, ha lenne egy tervrajz/szöveges leírás,

képes lennék összeállítani egy ilyen szerkezetet - az elemek leszabását elvégeznék számomra.

Mindennemű idevágó gyakorlat hiányában nem tudom megítélni,

hogy az egyes elemeknek milyen szelvény mérettel kell bírniok - se indokolatlanul erőset,

pláne gyengét nem alkalmaznék. 

Készen ugyan lehet kapni hasonló ablakot, hőszigetelt üvegezéssel, stb.,

de minekis lődöznék ágyúval verébre.

 

Szíves segítségtek előre köszönöm: Nagy Lajos, Tatabánya      

kuperta Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144640

A Bosch szervíz oldalán megvan a amerikai verzió robbantott rajza is 130 Ft a tengely nettó ára.

Rendeltem már náluk alkatrészt a PTS-10-hez, mindent az ábra szerinti áron adtak, jól lehetett egyeztetni ami nem volt egyértelmű.

Sajnos a PTS-10-nek nem találtam USA verzióját. :(

Előzmény: Törölt nick (144637)
motor-os Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144639

Huh. Tőlem messze. :-)

 

Előzmény: Pillanatragasz (144636)
BoriBori Creative Commons License 2017.10.19 0 2 144638

Szia/sziasztok! Olvasva a beszerzeseitek nehezsegeit, en szivesen segitek ha tudok...

Angliaban elek 9 eve, cuccot tudok fogadni, feladni es megnezni (max kb 30 merfoldre Reading-tol (Berkshire megye), illetve csomagolni, faladazni a biztonsagos szallitas erdekeben.

Ritkan van idom itt forumozni, egy-ket topiktarsnak mar kukdtem haza aprosagokat.

Kerdezzetek, igyekszem megtalalni (az anyagi erdekeltseg nelkuli!) segitseget.

BB 

Angliabol.

Előzmény: mezcalito (144603)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.19 0 1 144637

Némmá ... és tényleg :-O

 

Mondjuk .. nemtom. Ezt párszor itt kitárgyaltuk már, én mindig azon a véleményen voltam/vagyok, hogy nem kínoznám a gyárilag nem erre tervezett tengelyt. Csapágyazást. Stb.

Ha már nagyon nútot kell marni, akkor ott a felsőmaró, nútmarószárral. Vagy ha az nincs, akkor több lépcsőben az asztali fűrészen.

Előzmény: UgyanPityu (144630)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.10.19 0 0 144636

Csíkszeredától nem messze .

Előzmény: motor-os (144631)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!