Keresés

Részletes keresés

feketefelhoo Creative Commons License 2017.09.14 0 3 142845

Megérkezett a legújabb barátom

 

adam654321 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142844

Ha a megfelelően előkészített, illeszkedő felületeket egyenletesen bekenem, majd időben, erősen és a megfelelő ideig összeszorítom, akkor jó lesz, igaz? :)

Előzmény: halaloszto (142843)
halaloszto Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142843

a pu ragasztó mindenhez ragad, de fához nagyon ügyesen kell használni, különben tényleg nem sokat ér. pl kitölti a réseket, mert habosodik, de a habos részének semmi szilárdsága nincs. 

Előzmény: Nemzeti_Hobbiasztalos (142814)
pali923 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142842

Én a héten vettem egy Hitachi akkus csavarozót, és regisztráltam is a 3 éves garanciához. Magánszemélyként vettem, de a regisztráció során gyakorlatilag alig találtam olyan lehetőséget, hogy nem cég vagyok. Vagyis ők is adnak 3 évet vállalkozásoknak is, legalábbis ilyen gépre.

 

Egyébként azért vettem, mert a kerti házikóhoz, amit elkezdtem építeni, elég combos szerkezetépítő csavarokat vettem, és a kis Bosch csavarozóval nem volt kényelmes dolgozni. Betekerte, de a csuklóm nem szerette. Ez egy 14,4V-os gép, 47Nm nyomatékkal. De a legfontosabb az ára: 30.000 körül kapható most. Szerintem jó vétel, ha valaki ilyet keres. Ez az első Hitachi gépem. Biztosan jók, de hiába kértem más színben, csak zöldet kaptam. :)

Előzmény: adam654321 (142835)
mezcalito Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142841

Szerintem ő ezt a furnérozásra értette, amikor pl egy egész szekrényoldal/ajtó nagy felület van furnérozva.

A furnérozáshoz mi csakis Amikolt használtunk rozslisztel, enélkül túlságosan folyós volt az anyag, (a furnér a bútoriparban 1-3mm vastag fa ez van felragasztva a bútorlapra vagy töbösített fára, jól néz ki--egzotikus furnér- nem csavarodik mert bútorlapra van ragasztva ,nem merülök bele jobban), ha az Amikolba nem tettünk volna rozslisztet akkor az 1mm furnéron átütött volna a ragasztó ezt a ragasztót ami átütött pedig már nem lehetett volna pácolni mert nem fogta volna meg a pác, ezért kellett az anyagot rozslisztel sűríteni, hogy egy kicsit "kásaszerűbb" legyen , a nagy felületre ragasztóhengerrel vittük fel a ragasztót a megfelelő vastagágban, az edzősó mennyiségével pedig a kötés ideje szabályozható, a furnérozott anyagokat hőprésbe tettük. A hőprésen fel volt tekrve jobban a hőfok meg több edzősó lett beletéve akkor jobban lehettet pörgetni a melót akár 3 perc présidővel.

Tömbösítéshez,táblásításhoz, tiplikhez, lamellokhoz csak fehér ragasztót használtunk, kérdés az is hogy a késztermék hol lesz, kint vagy bent, lesz e nyíró csavaró stb erőbehatás, ehhez képest választottuk meg a ragasztót,melyik az amelyik rugalmas kötést ad , mi az ami kristályosra köt ki-nyilván ez nem jó a székekhez ahol rugalmas erőbehatás elég gyakori.Például egy cipőtalp ragasztását sem lehet kristályosra kötő anyaggal elvégezni mert a ragasztás rideg és széjjeltörik.

Élfóliák, élműanyagokhoz hőre olvadó ragasztók.

Formika , konyhalap szélére Palma tex.

Csontenyvet,bőrenyvet stb soha nem használtunk,nagyon macerás nagy iparban használhatatlan szerintem, rugalmas kötést ad. A régi székek ezzel lettek ragasztva, vagy a régi intarziák.

Pillanatragasztót soha semmire nem használtunk, nem adott tartós kötést (években gondolkodva),kristályosra kötött és egyre ridegebb az idő múlásával majd akár magától eltörik.

Építőipari ragasztásról fogalmam sincs, pl ahogy oplvastam itt a gerendák tömbösítéséről.

A ragasztás is egy külön tudomány érdemes róla olvasgatni termékleírásokat, egyéni tapasztalatokat,szakszerű és nem szakszerű felhasználásokat.

Itt van egy íjkészítő tapasztalata: https://www.tapatalk.com/groups/ijkeszito/ragaszto-tesztek-nem-tudomanyos-alapon-t625.html  érdekes olvasmány.

 

Előzmény: Nemzeti_Hobbiasztalos (142814)
Raidx Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142840

Olcsó szorító.

 

fejes.i Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142839

/ráadásul megnézem azt a vállalkozást, aki néhány 10 ezer vagy akár 100 ezer ft-ért az új PTK, sőt 2018-tól az új PP alapján perelni fog mondjuk egy fúrógép szavatossága miatt :-( /

Előzmény: Hobbit_G (142837)
halaloszto Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142838

aki régóta bringázik, annak van a polcon kopott menetes racsni...

Előzmény: kuperta (142817)
Hobbit_G Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142837

Ne merüljünk el szerintem minden részletben, mert felesleges. 14 napos cseréről volt szó, ezt ki is veséztük. Szavatosság meg műszaki termékeknél nehéz ügy, ezeknél inkább csak jótállás szintjén szoktak maradni.

 

A plusz gari meg olyan, hogy kötelező 1 év üzletnél (elvileg, gyak viszont itt is más, mert ha ügyfél viszi be a szervizbe rendszerint gyorsabban megcsinálják, mint ha cég küldi, de jobb is, ha nincs kapocs ügyfél és szerviz között, simább az ügy), többi a gyártó szervizénél és itt lehetnek kikötések. Pl korábban Lenovo ideapad gépeknél is volt olyan kitétel, hogy fogyasztónak 2 év, míg céges használat esetén 1 év, csak ránéztek a számlára, céges? 1 év gari volt, sajnáljuk, ezt eltörölte a lenovo nemrég, de ki tudja meddig. Mert ugye otthonra gyártott masinánál ne várjuk már el, hogy sokáig menjen céges használatnál, ahol csak 3x annyit nyúzzák naponta, mint amire tervezték :) Einhellnél is így megy, meg elég sok más márkánál.

 

 

Autóknál meg van egy olyan, ha veszel vagy kapsz plusz garanciát, akkor csak azokba a szervizekbe viheted, amit a gyártó előír, amúgy bukod. Ezt nemrég találtam meg. Azaz ha úgy papírozzák neked (s miért ne így tennék), hogy van 2 év garid + kia ad mert mekkora jófej még erre 5 év kiegészítést, onnan kezdve a +5 csak úgy él, hogy szakszervizbe viszed, amúgy ezt elbukod, ha egyszer is nem ők csinálják.

 

Nagyon sok finomság van a jogban, ha érdekes kérdésem van inkább jogászt kérdezek, de egy biztos: törvény védi a fogyasztót is és a kereskedőt is. Ha mindenki mindent visszavihetne 2 hét használat után csak úgy annak nem lenne jó vége, igaz most is csak gyári állapotban fogyasztótól.

 

Cégeknél véleményem szerint még a leírás adóból miatt sem engedi a törvény a visszavitelt, hányan használnák ki a lehetőséget jól megveszi számlára, visszaviszi, de az áfáját jól leírná azért és a jóváíró számla még véletlenül se kerülne bele a könyvelésbe...

 

 

 

Más:

Úgy néz ki hegyvidéken lesznek dewalt gépeim (lassan, de biztosan halad az ügy), de egyelőre csak az alap gépek, pontos típusom még nincs, jövő hétre jönnek vmikor, majd megírom, ha valakit érdekel :)

elektroszalon.hu-n lehet meglesni miket tudunk, s ha kell vkinek szóljonn bátran.

Előzmény: fejes.i (142833)
GPS Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142836

 

Egy rendes gateres - ha ezt látná - előbb felakasztaná, aztán főbe lőné magát.

 

Ha erdőm lenne, biztos nem rájuk bíznám a fűrészáru-gyártást a kitermelésből.

.

Előzmény: motor-os (142831)
adam654321 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142835

És ehhez hozzátartozik, hogy mindezek a trv. által biztosított jogokról szólnak. A gyártók viszont (és ez különösen jellemző pl. a gépi szerszámokra) vállalhatnak önként garanciát az előbbieken felül. Természetesen az önként vállalt garancia nem csökkentheti a trv. általit (jótállás). Így a DeWalt 3 év garancia érvényes boldog-boldogtalanra.

 

Végülis a lényeges különbség, hogy "céges" vásárló esetén, mivel ő nem fogyasztó, nem illetik meg azok a jogok, amiket csak a fogyasztóknak biztosít a trv. pl 3 napos csere, internetes vásárlás (távollévők között kötött szerződés esete) stb.

Előzmény: fejes.i (142833)
kutyala Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142834

Nem kell mindig az adószám, csak x összeg felett, meg van egy pár kitétel.

Előzmény: motor-os (142829)
fejes.i Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142833

Ennek vannak következményei természetesen. Ha a vállalkozás nem fogyasztó, akkor nem illetik meg jótállási jogok (vagyis garancia).

 

Azonban ez nem jelenti azt, hogy egy vállalkozásnak bármi szart el lehet adni következmény nélkül, ui. a szavatosság joga a vállalkozást is megilleti.

 

"A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (Ptk) 6:159. § (1) bekezdése szerint olyan szerződés alapján, amelyben a felek kölcsönös szolgáltatásokkal tartoznak, a kötelezett a hibás teljesítésért kellékszavatossággal tartozik. A Ptk. 6:163. § (1) bekezdése alapján a jogosult kellékszavatossági igénye a teljesítés időpontjától számított egy év alatt évül el."

 

Sok különbség van a jótállás és a szavatosság érvényesíthetősége között, a bizonyítási teher sem ugyanazon az oldalon van. A gyakorlatba ez elég bonyolult lehet. De a lényeg az, hogy a vállalkozás sem áll teljesen csupasz seggel mint vevő.

Előzmény: Hobbit_G (142832)
Hobbit_G Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142832

Szia

 

MNB lapja:

Fogyasztón az önálló foglalkozásán és gazdasági tevékenységén kívül eső célok érdekében eljáró természetes személyt kell érteni. Nem minősül fogyasztónak, ezért a Pénzügyi Békéltető Testület eljárását sem kezdeményezheti az egyéni vállalkozó, egyéni cég, gazdasági társaság, jogi személyek, jogi személyiség nélküli szervezetek, társasházak. 

 

Persze fogalmazni a békéltetők se tudnak, de gondolom érthető :)

 

 

Adószám pedig 100.000 forintot meghaladó áfaérték esetén kötelező, alatta nem.

 

Egyéni vállalkozók esetén pedig jellemzően ott az E.V. jelzés a neve mögött és igen, nekik kell adószám, legalábbis szokták kérni, hogy rajta legyen a számlán, de ilyenből alig akad, évente nálam ev-ből van vagy 4-5, nagyobb forgalmú üzleteinknél se túl gyakori, akkor már inkább bt szokott lenni :)

 

 

 

Amúgy meg megtanultam, edigitaltól többet soha semmit, még úgy se hajlandóak számlát javítani hogy ők cseszték el, s mivel cégként vettem nem is vihetem vissza...

 

Előzmény: kutyala (142828)
motor-os Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142831
Raidx Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142830

Mikor vettem a Parkside körfűrészt  (mult hónapba) közölték, magánszemélyként veszem 3 év a gari, ha vállalkozó vagy cég részére vásárlom 1 év a gari. ?

Előzmény: peppino (142815)
motor-os Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142829

Ha a vállalkozó el akarja számolni költségként, kell az adószám.

 

Előzmény: kutyala (142828)
kutyala Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142828

Az logikus (lenne), hogy ha egy jogi személy, pl. kft vesz valamit, ott ne legyen olyan, hogy nem tettszik, mert ott feltételezhető, hogy mivel pénzszerzéshez veszi, meggondolta, megnézi, körbejárja. Ettől függetlenül persze lehet, hogy vesz egy láncfűrészt a cég, és kiderül, hogy a feladathoz kicsit gyenge, de egyébként semmi más gond nincs vele. Elég sutyerák cégnek kell lenni ahhoz, hogy ezt kereskedőként valaki ne tudja normálisan rendezni.

 

Na de mi a helyzet az egyéni vállalkozóval? A számláról nem derül ki, hogy magánszemélyként vagy vállalkozóként vette (adószámot csak bizonyos esetekben kell ráírni)...

Előzmény: Hobbit_G (142826)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142827

Most olvasom hogy Pali már el is mondta ugyanezt a sztorit, dióhéjban.

 

Node sebaj, a lényeg hogy csak tessék, csak tessék :)

Előzmény: fejes.i (142825)
Hobbit_G Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142826

Nézz utána, érdemes.

 

Nem természetes személyként más jogok illetik meg, mint természetes személyként.

Nem én találtam ki :)

Előzmény: peppino (142815)
fejes.i Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142825

Értem... ha a világ logikus hely lenne, akkor a férfiak ülnének oldalt a lovon, nem a nők? :-)

Előzmény: Törölt nick (142823)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142824

Ld előző posztomat.

Tapasztalatom alapján a válaszom az hogy igen.

 

Előzmény: feketefelhoo (142787)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142823

"Nem sok értelme lenne az online-shopot korlátozni, ha a személyes vásárlás nem lenne korlátozva..."

 

Na akkor elmondom hogy működik a valóságban :)

 

Valóban, a webshopos regisztrációhoz céges adatok kellenek. És valóban, az a hír járta hogy magánemberként, kis tételben csak levegőt vehetsz náluk. Egészen addig így tudtam, amíg besétáltam a mályi telephelyükre.

 

Addig az út túloldalán lévő Árvai Fá-nál vásároltam, nagyrészt sima rétegelt lemezt, de mivel csúszásmentesítettet nem árultak, gondoltam teszek egy próbát náluk.

Besétáltam és elmondtam hogy mi a pletyka, ez igaz-e. Csak néztek rám hogy mivan ...

Mondom mi kellene, de csak egy tábla: mondták mennyi, kifizettem, hátramentem, segítettek felpakolni az Ignácra, és go.

 

Azóta vettem náluk nyersfát, mindig kis tételben .. még válogatni is segítettek, ingyen kettévágták láncossal hogy szállítható legyen, adtak nyomtatott árlistát amit elvihettem, stb.

 

Gondolom ez minden telephelyükre igaz.

Előzmény: fejes.i (142788)
kukucs33 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142822

(Csak most értem ide): Ha bringabolt esik útba inkább, nyugodtan kérhetsz ott is, simán adnak csapágygolyót akár darabonként is - onnan tudom, hogy többszörösen ki van próbálva :-)

Előzmény: kuperta (142817)
fejes.i Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142821

Ezt a süteményes villát azért egyenesítsd ki, így nem sok mindenre lesz jó ;-)

Előzmény: adam654321 (142819)
fejes.i Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142820

Ezt azonnal hagyjátok abba. Egy bölcsességfogam várja, hogy kivegyék :-(

Előzmény: adam654321 (142818)
adam654321 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142819

Az a sebkampó! Az egyágú változatát utoljára motorkerékpár-oldalsztender rugójának visszaakasztására használtam. :D

Előzmény: Soká (142812)
adam654321 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142818

Ott a pont! Minden igaz róla, amit írtál. :)

Ez konkrétan egy Bein-féle gyökéremelő volt, amíg le nem törtem a működő végét... (leesett). Évek óta várta, hogy felhasználjam valamire, pedig erre a célra adja magát a forma és az anyag. :D

Előzmény: GPS (142797)
kuperta Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142817

Először a csapágybolt!

Egy egész bringát mégse akarok venni. :))

Az 1/8 colt köszönöm, már értem a méretét!

Előzmény: halaloszto (142811)
fejes.i Creative Commons License 2017.09.14 0 0 142816

Ha a pu az poliuretán, akkor nem tudom, mert a D4 ragasztók is poliuretán alapúak. Mondjuk a poliuretán gyűjtőnév, rengeteg, akár különböző tulajdonságú anyag lehet ebben a csoportban.

 

Előzmény: Nemzeti_Hobbiasztalos (142814)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!