Keresés

Részletes keresés

Baranyai. Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136682

Szia Lady fantasy!

 

Tegnap este kérdezősködtem az asztalba építhető körfűrészekről. Megnéztem a fotóidat. Nagyon jó lett az a gép! Mekkora az asztallap mérete és miből van? Rétegelt lemez? Milyen Bosch gépet használsz? És a vágólap ami pill. benne van mihez jó?

 

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136681

Müller nincs felétek? Annak a sajátmárkása a legjobb. :)

Mi bajod volt a flextartóval? Ha végképp rühelled, csinálj egy homemade verziót ami jobb annál.

Előzmény: Pillanatragasz (136680)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136680

Alapjában nem rosszak a lidl ben az árak . Ha meg azt nézzük hogy a nagyon ződ boss csavarozógépemet is  milyen  akku töltővel forgalmazzák  akkor jobb lett volna vegyek két lidl es csavarozógépet ennek az árából. Akkor még a fejeket se kellene cserélgessem .

A kotton is negyede mint máshol .  Egyedül  a flex állványt bántam meg hogy megvettem ott.

Előzmény: GPS (136678)
Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136679

Megjegyzem, hogy a hobbikategóriában sem szeretnek az emberek kompromisszumot kötni minőségi szempontból. Ezért, egy lötyögős, srégen cakkozott széllel vágó, gyenge-akadozó, ferde, pontatlan, stb. utómunkálatokat is igénylő gépnél, nemcsoda ha jobbat szeretnének a felhasználók. 

Minden bizonnyal vannak akik nem hajtanak precizitásra, és idejük is van a korrekciókra, de a minőségre jobban hajazóknak bizony hiányzik az a bizonyos középkategória.

Előzmény: GPS (136678)
GPS Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136678

"Jó, de te rohadtul elfogult vagy a Lidlis Aldis gépek iránt,..

 

Mi az, hogy elfogult? ha egyszer működnek, teszik a dolgukat - ráadásul teljesen elérhető áron - miért kell ehhez elfogultság?

Ha idő előtt beszarnának, vagy használhatatlanok lennének - azt szintúgy megírnám - minek titkolnám?

 

Különben is, a téma a középkategória volt - ami szerintem (az aktuális kinálatból legalábbis) nem jó választás. Ennyi. Ez a véleményem.

 

Egyébként van nekem CMI gépem is (egy dekopír és egy rezgőcsiszoló) - ami rohadtul nem fűszerüzleti - és az is teszi a dolgát évek óta - szintén fillérekért.

Hát akkor?

.

Előzmény: Slam Jr. (136677)
Slam Jr. Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136677

Jó, de te rohadtul elfogult vagy a Lidlis Aldis gépek iránt, szóval ebben a témában nem szabad adni a véleményedre. Ezt a dekopíros példát meg inkább nem is olvastam.

Előzmény: GPS (136674)
GPS Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136676

 

 

 legalabb 5 embernek van itt 20ezres dekopirja, amivel hosszu evek ota elegedett.

 

És lehet legalább ennyinek van 5-8 ezres dekopírja - amivel szintén hosszú évek óta über-elégedett. 

 

Akkor mi is indokolja (kétséget kizáróan) a 2..3x -os felárat?

.

Előzmény: halaloszto (136675)
halaloszto Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136675

mar megint a rizsa. valojaban meg legalabb 5 embernek van itt 20ezres dekopirja, amivel hosszu evek ota elegedett.

 

vajk

Előzmény: GPS (136669)
GPS Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136674

 

Saját helyzetemben örülnék, ha lenne a kettő közt egy réteg.

 

Ez egy abszolút jogos vágyálom, de szerintem ilyen konkrétan NINCS. Illetve ami van, az nem éri meg az (érezhetően magasabb) árát.

 

Az olcsó kategóriában nagy odafigyelés kell, hogy kifogjon egy jobb vételt az ember, amitől nem hullik ki a haja.

 

 

Látod, erre ideális hely ez a topik - mert itt tényleg olyan vegyes a gép-park, mint a koldusszar - szinte nincs olyan, hogy egy-egy olcsóbb (jelesen fűszerüzleti) ajánlatra ne kapnál élő tapasztalatot is valamelyik kollégától.

 

Így tudhattuk meg, hogy a Lidl-is akkus-csavarozók tényleg remek darabok, de bármelyik más "fűszeres" gépfajtáról is van élő infó itt a környéken.

 

Részemről (az asztali körfűrészen kívül) szinte teljes az ilyenfajta gépparkom - amit rendszeresen használok is. Mert én igencsak nagy "gép-használó" vagyok olyan értelemben, hogy ha síkra kell csiszolni egy bármilyen kispöcs, féldekás darabot - akkor nem állok neki kézzel dikicselni, hanem nem vagyok rest elővenni a kézi szalagcsiszolót és azon síkba hozni a darabot. Még arra az egy darab, fél perces műveletre is. 

 

Innen nézve, meg kell mondjam, hogy ennek a "bokros" fűszeres-gépparknak egyetlen darabja se baszott még ki velem - olyan értelemben, hogy leégett, elfüstölt, széthullott volna. Pedig használatban vannak - igaz, kifejezetten hobbi üzemmódban ! - és ez lényeges ebben az esetben. 

 

Ugyanakkor dolgoztam egyszer egy kölcsönkapott Makita, alsó kategóriás dekopírral, (olyan 25-28 ezer Ft-os kategóriással) - hát meg kell mondjam, hogy egyáltalán nem okozott olyan lábujgörbítős, orgazmus-közeli állapotot nálam.

 

Mert az igazság az, hogy lényegesen (nagyságrenddel) gyengébb volt, mint a mindössze 8 rugós, Parkside, 800 W-os gép. Konkrétan alig bírtam vele keresztbe átvágni egy konyhai munkapultot (egyszerűen belassult) - miközben ez a feladat a "fűszeresnek" csak gyenge bemelegítő-testmozgásnak számít. (Mert ez utóbbi tényleg olyan erős, mint az állat - egyharmad árért).

 

Részemről nagyon szomorú lettem volna, ha én adtam volna ki 28 ezer Ft-ot egy ilyen gyenge gépért - csak azért, mert Makitát ír rajta :-)))

.

Előzmény: Tzupi (136672)
LyPapa Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136673

Az éremnek - szokás szerint -  van egy harmadik oldala is: a hobbiasztalos ismeretei nagyobb részét nem tanfolyamon, hanem autodidakta módon szerzi. Ennek megvannak az előnyei, de a hátrányait sem szabad figyelmen kívül hagyni: tehát, ha vesz egy szerszámot, gépet, akkor nekiáll a tapasztalat gyűjtésnek, és szerencsés esetben kisebb sérülésekkel megússza - miközben lehet, hogy félig már le is amortizálta az eszközt :( Ha viszont ugyanaz az eszköz egy gyakorlottabb kézbe kerül, lehet, hogy évekig ki fogja a tulajt szolgálni (!). Nyilván nem a 'ránézésre elgörbülő fúrószár' esete a mértékadó, de nem biztos, hogy indokolt lehet a profi árkategóriát célba venni.

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: GPS (136669)
Tzupi Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136672

Jogos pontok amiket írsz. Aki ebből él az ne sajnálja a pénzt a jó szerszámmal kapcsolatban, mert sokszorosan behozza az árát (minőség, megbízhatóság és idő terén is).

 

Saját helyzetemben örülnék, ha lenne a kettő közt egy réteg. Értelemszerűen a tudatos vásárlás ami fontos, mert a "közép-kategóriás"/"félkomolytalan" kategóriában is vannak jobb és rosszabb vételek.

Az olcsó kategóriában nagy odafigyelés kell, hogy kifogjon egy jobb vételt az ember, amitől nem hullik ki a haja.

Profi gépek meg annyiba kerülnek, hogy egy hobbista soha nem tudja megindokolni azoknak a vásárlását.

Előzmény: GPS (136669)
Pillanatragasz Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136671

Két dolog bele van tervezve . az egyik a haszon, a másik a tervezett elavulás . 

Előzmény: GPS (136669)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136670

Köszi, így már érthető. Fejben már kezd körvonalazódni, hogy miként-miből fogom megcsinálni.

 

Néztem a 190-es gépeket: a GKS190 Bosch vagy az 5704R Makita jöhet számításba, ha a "nevesebb" gyártók gépei között keresgélek.

 

Az asztallaphoz (legalább is egy részéhez) szívesen használnék textilbakelitet. Úgy tervezem, hogy kb. 600 x 800 mm-es lesz az asztallap. Ahogy a képeket nézegetem róla, elég simának tűnik. Jól ragasztható a sima felülete?

 

Az a rész, amihez a körfűrész lenne felcsavarozva, és amiből a lap tkp. kiállna 0,5 mm vastag acéllemez lenne. Ennek az elkészítését persze nem én csinálnám, ehhez szakembert kellene találnom.

 

 

Előzmény: 409 (136668)
GPS Creative Commons License 2017.04.15 0 0 136669

"itthon amúgy gyalázatosan hiányzik a belépő szintű (meg a gagyi) és a félipari/ipari szintű eszközök közti réteg. Az amiért egy kicsivel többet adsz ki, és már használható, de nem fél millió+. "

 

Az én véleményem ezzel kapcsolatban az, hogy a jelenlegi kínálatból a lehető legrosszabb befektetés az úgymond "közép-kategóriás" gépet vásárolni.

 

Ugyanis ezek már elég drágák ahhoz, hogy fájjon... de messze nem olyan minőségűek, hogy meg is érje.

Szerintem olyan ez kb., mint 2 millióért egy (újonnan 3,8 milliós) "használt, de jó állapotú" autót megvenni - azt se ajánlanám senkinek.

 

Csakúgy, mint ahogy nagyon rossz választásnak tartom a 20-22 ezer Ft-os dekopírt is - mert az már "pénznek nevezhető" összeg - viszont ennyiért még garantáltan nem kap profi minőséget a kuncsaft (már ha valóban és tényleg profi, napi 8 órás, iparszerű munkavégzésre kell neki gép).

 

Ezért állítom (persze, ez csak egy vélemény), hogy igazán jól járni csak a kínálat 2 végével lehet. A "közepével" biztosan nem.

 

- Vagy megvenni aprópénzért egy-egy használható, de nem ipari munkára szánt gépet - ami ha pár év alatt meg is nyekken, semmi gond, kiszolgálta az árát.

- Vagy tényleg komoly, profi gépet vásárolni - ami a "mi fajtánknál" tényleg élethosszig kitart.

 

Továbbá úgy látom, hogy a kérdés eldöntéséhez a kulcsszó mégis a várható felhasználás módja: amatőr-hétvégi hobbi-felhasználás lesz az... avagy iparszerű, megélhetési munkavégzés.

Mert az előbbire tökéletesen meg szoktak felelni a fűszerüzleti gépek - ha jól lettek kiválasztva - a második kategóriánál viszont ez szóba sem jöhet... de még az úgymond "középkategória" sem - mert az tartósságban gyakorlatilag ugyanolyan gagyi, mint a fűszerüzleti, filléres kínálat (csak 2...3 x-os áron).

.

 

 

 

Előzmény: Tzupi (136633)
409 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136668

Igen.

Előzmény: Baranyai. (136667)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136667

"190-es gép" - Tehát 190 mm a lap átmérője?

Előzmény: 409 (136665)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136666

Az univerzális az mindenre jó, semmire.

Előzmény: Lady fantasy (136664)
409 Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136665

 

 Szerintem minimum 190-es gépet vegyél, ha asztalba építed. Hamar korlátokba fogsz ütközni a kicsi gépekkel.

Előzmény: Baranyai. (136663)
Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136664

Hogy már többet használom, rá kell jöjjek a nagy igazságra. Külön hosszvágó, külön keresztvágó, külön fémvágólap igaz hogy drágább mint egy univerzális, de jobban (értsd könnyebben, szebb vágásképpel) is vág mint a mindentegybelap. 

Elvisz ez tényleg mindent, még a vaslemezt is, (zajvédő fültok kötelező) de vannak hibái.

Előzmény: Törölt nick (136662)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136663

Minden ötlet, vélemény, fotó nagyon jól jön. Át fogom böngészni, köszi!

 

Csak tudok valami elfogadhatót produkálni, majd referálok róla.

Előzmény: Törölt nick (136662)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136662

o.O

 

Az a lap se kutya amit a fűrészbe fogtál ... :-)

 

Baranyai kolléga, lesd meg Lady Fantasy albumát, elég részletes doksi.

Előzmény: Lady fantasy (136659)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136661

A kisebb alatt gondolom a szélességet érted. Nem vagyok nagy szakértő, de általában véve az igaz, hogy minél keskenyebb a lap/fog, annál kevesebb anyag veszik el. Meg annál kevésbé erőlködik vastagabb anyagban.

 

Aztán a fogszám: kevesebb fog (22-24) hosszvágáshoz, sűrűbb (>40) keresztvágáshoz a jobb.

 

Aztán a fogak kialakítása. Na ez nem teljesen tiszta nekem , hogy mikor-melyik-hogy-mire. Mert a Szerker (többek között Freud lapokat is forgalmaz) pl bútoprlapra ajánlott egy "egyenes-trapéz" fogkialakítású lapot. De a honlapjukon van a bútorlapos lapok között váltott fogkialakítású lap is:

 

http://szerker.hu/termekek.php?t=5&contr=&lang=hu&idis=1&iddu=36

 

Szóval ez a része passz ... De ha már szerker, ha írsz nekik hogy milyen méretben kell és mire akarod használni, elég segítőkészek és részletes ajánlatot adnak. Annyi hogy a Freud az nem az olcsó lapok családjából származik.

 

Tavaly nyáron tesztelgettam 3 fűrészlapot, aztán megírtam a tapasztalatokat. Ha segít (bár ez asztali körfűrésszel készült, egy gts10-zel):

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=140327592&t=9104263

Előzmény: Baranyai. (136658)
adingos Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136660

Ipari porszívó vételéről álmodozom. Szerintetek milyen teljesítményű kellene a por és a forgács elszívásához? 1100W tól 2000W ig találtam.

 

https://www.mall.hu/ipari-porszivo/myard-neptun-1630-30-l?tab=reviews

 

https://www.mall.hu/ipari-porszivo/einhell-tc-vc-1930-sa-szaraz-nedves-porszivo

 

Kapásból ezeket találtam olcsóbb kategóriában.

Lady fantasy Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136659
Előzmény: Törölt nick (136656)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136658

Nagyon köszönöm a tanácsaidat! Még egy kérdés: ezekhez a körfűrészekhez kapható kisebb fogú lap? Gondolom minél kisebb, annál kevesebb veszik el a faanyagból vágáskor. Ugye? 

Előzmény: Törölt nick (136656)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136657

Aha látom már! Ha a fémlapból állna ki a tárcsa, akkor maradna kb. 45 mm. Vékonyabb lécekhez mondjuk elég lenne.

Előzmény: Törölt nick (136652)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136656

Nem feltétlen a stabilabb megoldás miatt írtam, hanem hogy minél kevesebb vesszen a vágáskapacitásból.

De ha 3-4 centinél vastagabb anyagokkal nem fogsz harcolni, mehet egy 15-ös rétegeltbe is. Amit a képen látsz az 12-es, éppen elmegy az is de alulról merevítsd meg egyenes lecekkel hogy a síkot tartsa nagyobb felületen is. Lecek mehetnek magából a rétegelt lemezből is, élére állítva a laphoz ragasztva.

 

Alátét vastag alu lemezből lett kivágva mert nem találtam nagy acél alátétet, de azért jobb ha abból csinálod. A nagy csavar (asszem 8-as vagy 6-os volt?) nem süllyeszett, sima hatlapfejű, én süllyeszettem be a rétegelt lemezbe, kis vésővel.

Előzmény: Baranyai. (136655)
Baranyai. Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136655

Ez egy nagyon jó megoldás! A nagy csavar, amin a szárnyasanya van süllyesztett fejű? És a négyszög alakú alátét ami tkp. tartja alumíniumlemez?

 

Miért lenne jó a 10 mm-es alulemezre felfogatni? Az stabilabb, mintha csupán a rétegeltlemezből állna ki? És ha meglenne a besüllyesztés (alulemez a vastagabb lapba) akkor is megoldható lenne ez a csavaros megoldás, hogy a gari ne vesszen el. Persze ha jófogáson veszem...

 

 

Előzmény: Törölt nick (136652)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136654

Nem nagyon ismerem a gorillát. Mármint a ragasztót (sem :D).

 

De a sima faragasztónál 20-30p száradás (nem gőzfürdőben, nem mínusz 10 fokban) után már levehető a szorító.

 

Milyet használsz pontosan?

 

Itt pl megadják a szorítási időt is, ami 1-2 óra:

https://www.gepdepo.hu/ragaszto/altalanos-ragaszto/gorilla-glue-extra-eros-univerzalis-ragaszto-60ml-00010.html

 

Előzmény: stolaz (136653)
stolaz Creative Commons License 2017.04.14 0 0 136653

Sziasztok! Két kérdésre keresek válasz:

1. A por (forgács-) elszívó felső, szűrő zsákját hogyan szoktátok takarítani? Belülről annyira bele vannak tapadva a kis forgácsdarabok, hogy egyenként tudom csak kicsipegetni. Kb. néhány ezer darab...

2. Gorilla ragasztót használok, no nem a gorillákhoz, hanem a fához. Összeszorítom a munkadarabokat, nagyon erősen. Meddig kell rajta hagynom a szorítókat? Nem terhelni akarom a terméket, hanem csak levenni a szorítókat, hogy a következő darabot is tudjam ragasztani. Meg szorítók nélkül, könnyebben tudom tárolni, pihentetni a cuccot, Kisebb helyet foglal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!