Keresés

Részletes keresés

pali923 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136608

Én is tervezek hasonlót egy ideje a terasz fölé, és nagyon nem értek egyet a család másik felével, bármilyen fontos is a családi béke, meg a műhelyed építése. :) Hogy csúnya-e azon nyilván nem vitatkozunk. Az viszont biztos, hogy az így felgyűrt anyag ha nincs kibontva, tele lesz mindenféle állattal is a szemét mellett, ezt nem lehet elkerülni. A tartóssága is valóban csökkenni fog így.

 

Az én tervem szerint egy csőre tekeredne fel az eresz alatt a ponyva. Az ablakokra kellett csinálnom sötétítő táblákat, amiket az ablak fölé húzunk fel (boltíves ablakokra nem találtam jobb módszert). Redőnyös csöveket használok erre csőmotorral. Ezekre nagyon jól ki vannak találva ilyen megoldások, csapágyakkal, egyéb kiegészítőkkel meg lehet csinálni, a hozzávalók beszerezhetők ilyen cégeknél. De működik sima madzagos tekerővel is.

 

Előzmény: Mrteo (136592)
GPS Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136607

 

"A tisztítás már nem az én dolgom,..."

 

Ebben én azért nem lennék ennyire betonbiztos :-))))

.

Előzmény: Mrteo (136606)
Mrteo Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136606

A tisztítás már nem az én dolgom, legfeljebb tartom a létrát :)

Előzmény: GPS (136605)
GPS Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136605

 

Abban referinek igaza van, hogy a redőkben meggyűlik a kosz ....

 

...viszont az is igaz, hogy ha a "jó fele"  (vagyis a fényes oldala) van fent, akkor az simán és maradéktalanul tisztítható egy vizes-mosószeres ronggyal-kefével-moppal.

 

Egyébként az UV-t jól megfogja (visszaveri) a világos színű is (mármint a fényes oldala) - de az infravöröst azt már nem annyira, vagyis jó meleg tud lenni alatta, ha felülről veri a napsütés.

.

Előzmény: Mrteo (136596)
rferi Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136604

Igazatok van!

Ezt a bölcsességet én is megplusszoltam!

Előzmény: Törölt nick (136597)
motor-os Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136603

Szeretnék kérdezni a Blum Aventos HK-XS felnyíló vasalatról.

Valahol olvastam, hogy ez csak közézáródó ajtóhoz való.  Igaz ez? Akkor mi való a rázáródó ajtóhoz?

Van ebből a Blum Aventos HK-XS felnyíló vasalatból gyenge, közepes és erős. Mekkora mérethatár (súlyhatár) tartozik egyikhez, másikhoz?

 

Köszi.

Tschaby Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136602

Akkor ezt itt megjelölhetjük a nap bölcsességének :) +1

Előzmény: Törölt nick (136597)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136601

:)))

Előzmény: Mrteo (136598)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136600

Én 2 db 45 fokosból tennék  3 oldalára, mint egy A betű. Na az megtámasztaná a közepét.

 

De olyat is el tudnék képzelni ahol egy huzal van kifeszítve két oszlop tetején, és középen alul egy menetes-szárral kifeszítve. Biztos van ennek normális neve, amolyan alulról felfeszítő. mi 4 métert tartottunk így ellen, hasonló tető, ráadásul hullámpala. Ebben ez a jó, hogy mind a 4 oldalra meg lehet csinálni, ha van a bejárata felől is elég szabad magasság. Az ára pedig bakfitty, és egy délután megvan. De nem 1 drót kell, hanem 2db, a gerendák 2 oldalán, párhuzamosan, drótfeszítővel. Piszok jó megoldás (szerintem) Csak nem fábul van.

Előzmény: kutyala (136595)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136599

Ott a pont... :D 

Előzmény: Törölt nick (136597)
Mrteo Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136598

Látom szintén zenész :)

Előzmény: Törölt nick (136597)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.13 0 3 136597

És mivel nem a te ötleted volt az a harmonikás falevélgyűjtő, soha nem lesz belőle balhé. :))

Előzmény: Mrteo (136596)
Mrteo Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136596

Te nem vagy nős?

Az a megoldás majd akkor lesz, ha az általad leírtak bekövetkeznek.

Addig első a szépség és pont. Én meg nem vagyok annyira hülye, hogy ezen vitázzak. Cserébe alakul a műhelyem ahogy én szeretném.

Win-win szituáció.

Ha majd cserélni kell mert csúnya lesz, akkor is win-win lesz, mert akkor tekerőset szeretne. Bukunk pár ezrest, de amíg szép addig boldogság van. A boldog feleség pedig mindent megér :)

Előzmény: rferi (136594)
kutyala Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136595

Ez mondjuk tényleg bazi széles. A két oldalára és a hátuljára simán mehetne egy-egy plusz oszlop középen, és lehet h hülye kérdés, de elől nem fér el féltávon? Ha az enyém lenne, nyugodtabb lennék. A két plusz oldalsó oszlopra meg mehet "a mestergerenda", a pallók alá.

 

Mondjuk az, hogy a felső sarokokon az oldalsík nincs kimerevítve, az tényleg elég zavaró. Oda mindenképpen be kellene tenni karpántokat szerintem.

Előzmény: TucatnevűAdam (136575)
rferi Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136594

Majd az milyen csúnya lesz, ahogy ciklikusan koszolódik be felül, és mikor kihúzzátok, keresztben koszsávos lesz!

 

Akkor mi lesz?

Asszony felküld felülre lemosni? Egy idő után nem jön le!

Előzmény: Mrteo (136592)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136593

Olyat csináltass ami kívül házszínűre van reklámfestékezve, de alatta uv-záró anyag van.

Előzmény: Mrteo (136591)
Mrteo Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136592

Tudom, de a család másik fele úgy döntött, hogy az csúnya :)

 

Előzmény: rferi (136590)
Mrteo Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136591

Köszönöm, az árnyékolás és az UV szűrés a fő cél de passzolnia kell a házhoz, ezért marad a világos árnyalat.

 

 

Előzmény: GPS (136589)
rferi Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136590

Jobban tennéd, ha tekernéd.

A harmonikázás sokat árt annak az anyagnak majd.

Előzmény: Mrteo (136586)
GPS Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136589

 

Ide se tudok mást mondani, mint a kamion-ponyvát - de annak a könnyített verzióját, azaz amelyik csak 400-450 g/m2.

 

Ennél jobb, tartósabb és főleg olcsóbb megoldás egyszerűen NEM LÉTEZIK a piacon.

 

Én körbejártam ezt a témát nem is egyszer - hát eldobtam az agyam, hogy miket ajánltak UV-álló textil-témában. Az alap 7.000 Ft/m2 -től indult... de kaptam 11.000 Ft/m2 árat is. Elsőre azt hittem elírás - de nem, ez ennyi.

 

Ezzel szemben a könnyített kamion-ponyvát megkapod méterre 2.000-2.200 -ért is és ennek nincs halála, ez örökélet+2 nyár :-)))

 

Van fehérben is, de létezik egy nagyon kellemes, meleg-hatású világos-bézs is - ez egy nagyon barátságos szín., rengeteget használnak belőle errefelé.

 

Azt viszont tudnod kell, hogy a fehér, vagy a nagyon világos csak korlátozottan véd a déli, rekkenő melegtől  - mert árnyékot ugyan ad, de az infravörös bizony átmegy rajta és pokoli hő torlódhat közvetlenül a ponyva alatt. Ebből a szempontból a sötétebb színek (akár a szürke is) előnyösebbek.

 

 

 

Előzmény: Mrteo (136586)
GPS Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136588

 

Némi dőlést tényleg célszerű adni neki - de azt inkább a víz miatt, mert ha meggondoljuk, a kamion-tetőn sincs dőlés, ehhez képest néha megdöbbentő hó és jégréteget is kibír.

 

A ponyva lehet érdekelne, ezért írd meg a privát-mailben hol van, mennyiért méred, stb.

Egy kemping-szomszéd pont most fenekedik tető-építésre - oszt ki tudja, hát ha elmegy neki.

Előzmény: Lackó_9 (136585)
rferi Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136587

Szomszédom "garázsa" harminc éve egy kiselejtezett Hungarocamion ponyva. Egyetlen új szakadás, vagy repedés nem keletkezett azóta rajta.

Előzmény: GPS (136584)
Mrteo Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136586

Akkor én kérdezek, mert vitorla vászon témában is otthon vagy.

Ilyen pergolát tervezek a teraszra, milyen anyag lenne jó erre? Harmonika szerűen szeretném összehúzni, ha ez számít és nem feltekerve. Fehér vagy törtfehér lenne.

Előzmény: GPS (136584)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136585

 

Teljesen egyetértek veled, sokat kibír az anyag!

Én is építettem már pár ilyet, épp most egy ilyen ponyvás szerkezetet akarok vele kiváltani, mert eddig csak ideiglenes célokat szolgált, heti két napot állt benne a kocsi, főleg nyáron a nap ellen védett... Én is kamionoztam, tudom mit bír az anyag, van is otthon belőle.

Ezért is elég csak egy fedett beálló, nincs szükségem körben zárt garázsra.  Most elbontásra kerül és ezért gondolkodom egy fából épült, szebb szerkezetben, ami nem csunyítja el a látképet sem az udvaron, mert eléggé zöld övezetes a környezet... Van mellette egy filagória is, az tavaly készült (6*4m-es batár :D ), mellette jól mutatna még egy ilyen hasonló szerkezet.

Nálam a sátortető lenne a favorit, lapostetőben nem bízok annyira a hóteher miatt...

 

Ui: ha valakinek szüksége lenne egy ilyen ponyvára, nálam van egy elfekvő újszerű állapotban ( H: 13,5m, Sz: 2,5m M: 2,8m ) szép világos szürke színben... és ez most nem a reklám helye

Előzmény: GPS (136584)
GPS Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136584

 

Túúúdom, ezért most ki leszek űzetve a Paradicsomból - de azért csak elmondom az én tapasztalatomat is Tető / Féltető ügyben - oszt ki tudja?

 

Na szóval - az életvitelszerű kempinges életmódomból kifolyólag, van némi tapasztalatom az ügyben - mert úgy saját magamnak, mint közreműködőként is készítettem már ilyesmit, méghozzá jó sok éve az elsőt.

 

Itt az van, hogy az ilyet vas-szerkezetre építik és kamion-ponyvával borítják. A szerkezet javarészt zártszelvény - ami az én esetemben 20x20-as, de a villanymérnök kempingtársunk 20x30 -asból készítette - élíre állítva a merevség miatt.

 

Az enyém konkrétan 20 m2 (4m x 5m), a Bacus kollégáé 6m x3m, a villanyosé 6m x 2,5m ...szóval nem aprócska tetők ezek.

A ponyva az a szokványos kamion-ponyva, 750...800 g/m2, UV-álló, dupla üvegszövetes belül - szóval profi cucc. Ennek ára cca 2500 Ft/m2 - elkészítve a kívánt méretre és kivitelre.

 

 

Mielőtt bárki hüledezne a ponyva miatt, jó tudni, hogy ezek hihetetlen erős és tartós anyagok - annyira, hogy a ponyvásunkhoz 20+ éves kamion-ponyvákat is visznek javítani, na nem azért mert elöregedtek, hanem mert kihasítják.  

Pedig egy kamion az nem álló-tető - ott a menetszéltől kezdve, a napsütésen-havas-jeges teleken át, egész az állandó le-fel húzgálásig mindennek ki van téve - mégse eszi meg a fene akár még 20 év alatt sem.

 

 

Mondanom sem kell, hogy ha a váz rendesen meg van csinálva alatta - akkor természetesen téli üzemere is tökéletes (mi is fenthagyjuk télen) - elvégre a kamionon is van hogy méteres hó és jég áll a nyerges-póton... mégsem reklamál.

 

Tehát ha valakinek csak pusztán egy használható tető kell (és nem akar kifejezetten fa-hobbizni a dologból) - én melegen ajánlanám ezt a kipróbált verziót is - mint lehetőséget.

Érdeklődés esetén még szívesen tanácsokat is adok a saját tapasztalataimból.

.

Előzmény: Lackó_9 (136582)
rogergerro Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136583

Igen, én is ott akartam venni. De amikor volt nem vettem, amikor meg kellett akkor nem akciózták. :-(

Így vettem egy Einhellt. Eddig minden OK vele. Persze én olajozom! ;-)

Előzmény: Tschaby (136581)
Lackó_9 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136582

Ha már ennyire a kocsibeállós témánál vagyunk...

 

Valami ilyet kellene nekem is összeütnöm a nyár elején

Én 6*3m-ben gondolkodom, de még nem döntöttem el, hogy sátor- vagy hátralejtő féltető lesz rajta. A végébe akarok még egy zárt épületet a kocsibeállón túl szerszámosnak, biciklitárolónak és egy tető alá akarom hozni őket... oda már elég a max 2m belmagasság, elől a kocsibejárattól pedig 3m-ről indulna. A kisház mérete: 3*1,5-2m lenne, ami az épület mögött lenne, körbeburkolva íves faház burkolóval.

- első variáció volt, hogy a kocsibeálló felé sátortető készül (80cm gerincmagassággal) és mögé a kis épületre egy hozzá toldott féltető... az elülső "oszlopok" pedig Y-formájúak lennének, mint itt kb: https://www.google.hu/search?q=y+kocsibe%C3%A1ll%C3%B3&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj24a3R3qDTAhXCJJoKHU3OBdsQ_AUIBigB&biw=1440&bih=794#imgrc=bSj-ntdVp7niWM:

A tetőre 18-as lambéria belülről látszó szarufázattal és bitumenes zsindely kerülne, 30cm-s eresszel számolva. 1,5m-enként párosfogóval megerősítve a szelemen a hosszatni oldalról.

- a másik variáció pedig, hogy végig féltetős lesz a szerkezet (ehhez talán kevesebb anyag is kell), de nem igazán tetszik

Egyenlőre még csak tervezgetem, várom hátha van valakinek jó ötlete, hogy lehetne összehozni majd... Ha lát benne valaki fantáziát :) 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (136577)
Tschaby Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136581

A fűszerboltban szokott lenni elektrongyos is.
Használt valaki olyat?

Mivel nem szegezek sokat, kompresszorom sincs...

 

Nagy szög ha kell egy évben egyszer arra van kalapácsom.

Előzmény: pali923 (136562)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.13 0 0 136580

Nemtom, jön egy oriási szél és felborítja vagy csak alákap a tetőnek, aztán elengedi, rá a kocsira, olyan szelek vannak mostanában, ilyeneket még sose láttam.

Nem esik az eső nyáron, aztán hirtelen jön a nagyidő és leesik az egész csapadék fél óra alatt. 

Április elején 25 fok van délben... nálunk a hegyek között. 

A tavaly nyáron volt egy vihar, tyúktojás méretű jég esett 1o percig a város egyik negyedébe, nemtom hány bitumenes palatető maradt meg, néhol az OSB-t is átütötte- sporoltak, a 12-es elég. 

Nem is beszélve a hóról, nem tud lefolyni, nappal olvad, de éjjel megfagy, szép lassan jég lesz az egész. Majd tavasszal elolvad. 

 

Nincs mit vele kezdeni. 

A szarufák 1oxpalló, de bele van csapolva a szelemen -  úgy képzelte valaki, hogy az merevít, de  mi marad a nyirási keresztmetszetből a csomópontnál? L/2oo kéne legyen a max. lehajlása, de inkább L/3oo. Azaz 6oocm/2oo= 3cm, azt nem is látod. Ránézel, látod a lehajlást, nem jó, a többi filozófia.  

Amikor ennél többet ereszkedik, nagyon megterheli a csomópontot.

 

 

Előzmény: Törölt nick (136579)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.12 0 0 136579

Még nincs, majd ha ráomlik a kocsira! Le vele amint újra meleg lesz.

 

Mivel eleve két oldalkerítése van, nem lehet olyat csinálni, hogy a két oldalán, és a kocsi előtt a sarkaitól középre fel 1-1 gerendát 45 fokban? Na az betámasztaná a közepét. Ott ahol az a barna kereszted is van. Ahol a kocsival járkálnak ott persze nem, ott maradna amit rajzoltál egy magas "léc" összefogatásával, mintha I gerenda lenne.

 

Esetleg még 1 ötlet, vagy amíg nincs rá keret. A tetejét természetesen lehajítani, és egy sörsátor tetejét rátenni. Ha van 6x6-os, akkor simán mehetne rá :) Vagy nádat nyárára, az árnyék miatt. Eső ellen nem fog védeni.

Előzmény: Törölt nick (136578)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!